etechblog

9 blokování webových stránek pro individuální a týmovou produktivitu

Chybí vám požadovaná úroveň produktivity, když začnete pracovat na počítači? Potřebujete blokátor webových stránek! Najděte v tomto článku některé skutečně oblíbené pro vás a váš tým.

Digitální transformace by měla zvýšit produktivitu na pracovišti. Místo toho snížil objem práce díky okamžitému přístupu k ohromujícímu obsahu.

Možná jste si všimli, že když začnete pracovat na počítači, odcházíte na jízdu doomscrollingem nebo doomsurfingem. Nejčastěji se to stane, když jste připojeni k internetu.

Svou práci ale také nemůžete dokončit bez internetu. Chytrá pracovní síla nebo její zaměstnavatelé proto používají některý z následujících blokátorů webových stránek, aby přestali plýtvat časem pracovního dne surfováním na internetu.

Moderní pracovní síla je náchylná k rozptýlení

Rozptylování na pracovišti je nejkritičtější únik pro každou firmu. Vy nebo váš projektový tým byste mohli ztrácet spoustu pracovních hodin nesmyslným internetovým průzkumem. Existuje spousta průzkumů na pracovišti, které naznačují, že digitální pracovní síla poskytuje během 8hodinového pracovního dne velmi málo.

Podívejte se na následující statistiky o rozptýlení na pracovišti od předních světových think-tanků:

 • Podle zprávy Voucher Cloud o produktivitě na pracovišti pracují britskí kancelářští pracovníci produktivně jen 2 hodiny a 23 minut. Zbytek času surfují na internetu nebo procházejí příspěvky na sociálních sítích.
 • Zpráva společnosti Statista z roku 2020 naznačuje, že sociální média (61,6 %), chytré telefony (53,7 %), binge-watching (42,1 %), hraní her (30,4 %), zpravodajská média (24,3 %) a online nakupování (16 %) nejdůležitější rozptýlení během práce z domova pro amerického vysoce kvalifikovaného pracovníka.
 • Kalifornská univerzita v Irvine uvedla, že po rozptýlení potřebujete 23 minut a 15 sekund, abyste se mohli plně soustředit na práci. To znamená, že pokud se při své práci díváte na 10minutové kočičí video, ztratíte 33 minut a 15 sekund.

Existuje spousta dalších výzkumných prací a obchodních průzkumů, které naznačují, že tisíciletá pracovní síla velmi trpí rozptýlením na pracovišti. Některá rozptýlení, jako jsou neproduktivní obchodní schůzky, naléhavé požadavky od kolegy, tlačenice v týmu, přestávky atd., se vám mohou vymknout z rukou.

Ale můžete zastavit velký kus úniku pracovní doby tím, že budete kontrolovat návyk surfování na internetu během práce. Vše, co musíte udělat, je použít aplikaci pro blokování webových stránek na počítači, na kterém pracujete.

Pokud jste vlastníkem firmy, můžete také velmi těžit z takových aplikací pro blokování webových stránek. Můžete si jej nainstalovat do počítačů svých zaměstnanců, abyste jim zabránili navštěvovat webové stránky, které se netýkají práce.

Zde jsou některé z populárních aplikací na blokování webových stránek, které můžete použít, abyste zůstali produktivní během pracovní doby:

Freedom Website Blockers

Pokročilá inteligence publika a marketingový průzkum umožnily vývojářům webových stránek a tvůrcům obsahu připojit vás k jejich online portálům. Facebook, LinkedIn, Twitter atd. jsou tu od toho, aby vás donutily procházet jejich weby donekonečna.

Ale to poškozuje vaši každodenní produktivitu. Není třeba panikařit! Všem těmto rušivým vlivům se můžete vyhnout, pokud začnete používat aplikaci Freedom, jeden z předních blokátorů webových stránek.

  Obrazovka se během hovorů nezapne kvůli rozbitému senzoru přiblížení? Zde jsou opravy

Umožňuje vám naplánovat si soustředěnou práci vašeho týmu a vašeho týmu dopředu na týden. Pomocí funkce Vybrat weby a aplikace přidejte online obsah a portály, které ruší pozornost na pracovišti nebo v domácí kanceláři. Jakmile si nastavíte svůj rozvrh, užijte si celý týden svobodu od rozptýlení.

Renomované instituce a firmy jako MIT, Harvard University, Apple, Microsoft a Google využívají Freedom ke zvýšení produktivity studentů a zaměstnanců.

BlockSite

Doomscrolling je skutečně špatný pro váš osobní i pracovní život. Procházením článků a videí ztrácíte čas, ale na konci nezískáte nic hmatatelného. Pomocí aplikace BlockSite pro blokování webových stránek můžete tyto aktivity zastavit, abyste byli v práci produktivnější nebo strávit kvalitní čas s rodinou.

Není to jen černobílá aplikace na blokování webových stránek. Nabízí řadu profesionálních a produktivních nástrojů, které vám skutečně pomohou stát se vysoce výkonným zaměstnancem ve vaší organizaci. Jeho klíčové funkce jsou:

 • Blokujte webové stránky a aplikace na neomezenou dobu
 • Můžete omezit neomezený počet adres URL a aplikací
 • Režim ostření na středně dlouhou dobu pro vysoce produktivní práci
 • Naplánujte si blokování webových stránek a aplikací předem
 • Analytika dat o vašich návycích při procházení s cílem zlepšit digitální pohodu
 • Zabraňte odinstalaci zaměstnanci nebo podřízenými
 • Blokování podle klíčových slov, kategorií atd.

Aplikace je zdarma pro každého. Stačí si nainstalovat rozšíření prohlížeče pro Chrome, Safari nebo Mozillu.

Studený krocan

Cold Turkey prosazuje nejpřísnější úroveň blokování webových stránek, na kterou si můžete vzpomenout. Zobrazí se vám černobílá stránka s oznámením, že web byl během pracovní doby zablokován. To není vše! Na obrazovce se také zobrazí motivační citát, který vás přinutí vrátit se do práce. Pozoruhodné funkce aplikace jsou:

 • Doménově specifické blokování webových stránek
 • Blokování konkrétní adresy URL
 • Omezte obsah a výsledky vyhledávání na základě určitých klíčových slov
 • Zablokujte celý přístup www z vašeho internetu
 • Blokujte aplikace, počítačové soubory a složky systému Windows 10

Dodává se ve dvou verzích. Jednou z nich je bezplatná verze s omezenými funkcemi, jako je základní blokování webových stránek, přidání některých výjimek, blokování adres URL na základě času a analýza dat.

Pokud však plánujete seriózní zvýšení produktivity tím, že budete digitální rušivé prvky držet na uzdě, musíte si koupit celoživotní. Pokud jste vlastníkem firmy, můžete si pro svůj tým koupit tolik placených kopií, kolik chcete.

FocusMe

FocusMe vám pomůže zvýšit vaši ochotu k soustředěné práci blokováním všech typů digitálních rušivých vlivů. Neblokuje pouze hromadně všechny webové stránky a aplikace. Umožňuje vám vytvořit konkrétní časové úseky, abyste si mohli odpočinout od práce, zkontrolovat na několik minut svou e-mailovou schránku a další.

Jeho hlavní funkce jako blokátory webových stránek jsou:

 • Blokujte sociální média, webové aplikace pro zasílání zpráv, e-mailové stránky atd.
 • V případě potřeby omezte webové prohlížeče na pracovní stanici
 • Blokovat celý internet
 • Omezte používání aplikací pro Windows 10
 • Povzbuzuje vás, abyste si dělali pravidelné přestávky, abyste si osvěžili mysl

V současné době aplikace nabízí pouze 14denní bezplatnou zkušební verzi. Pokud chcete zvýšit produktivitu pomocí FocusMe, musíte si zakoupit měsíční nebo roční licenci.

RescueTime

RescueTime je aplikace pro správu času, která vám dává kontrolu nad vaším časem. Umožňuje vám nastavit si osobní denní cíl pro soustředěnou práci a monitoruje váš úspěch při dosahování pomocí sledování vašeho počítače.

  Jak Mac přejde z Intelu na vlastní čipy ARM společnosti Apple

Když zahájíte soustředění, blokuje všechny velké rušivé vlivy a nabízí zprávu o vašem výkonu. Můžete tak porozumět tomu, jak trávíte čas, abyste zlepšili svou produktivitu a rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Pomocí tohoto nástroje mohou uživatelé také zjistit, jaké prvky rozptylují a jak ovlivňují jejich zaměření.

Zaměření na macOS

Focus je speciální aplikace pro blokování webových stránek pro uživatele Mac. I když máte nezdravou závislost na rušivých webech, jako je Facebook, Snapchat nebo Instagram, tato aplikace vám umožní je zablokovat, abyste získali zpět svou produktivitu.

Funguje na všech hlavních webových prohlížečích Mac, jako je Chrome, Safari a Firefox, protože můžete snadno nastavit dobu soustředění pro pracovní prostředí bez rozptylování.

Ať už chcete zablokovat celý web nebo jen domovskou stránku, jděte na tuto aplikaci. Kromě toho vám jeho funkce Povolené stránky umožňuje blokovat celý internet s výjimkou některých užitečných webových stránek. Můžete jej také použít k blokování aplikací a her, jako je Fortnite, zatímco režim uzamčení zajišťuje vynucení plánů a časovačů.

AppBlock

V dnešní době se mobilní telefony samy staly největší příčinou rozptýlení. AppBlock je efektivní aplikace pro uživatele Android a iOS. Nejen, že blokuje rušivé a časově náročné aplikace a webové stránky, ale také vám pomáhá být pozornějšími tím, že zkracuje dobu strávenou na obrazovce.

Uživatelé si mohou vybrat více aplikací na svých telefonech a zablokovat je najednou jediným kliknutím. Pokud jsou oznámení příčinou vaší pozornosti, můžete je také zablokovat. Mezi další užitečné funkce patří:

 • Vytváření pravidel blokování na základě času a místa
 • Statistiky používání telefonu Android
 • Rodičovská kontrola
 • Přísný režim, který vám zabrání měnit pravidla

Jednoduchý blokátor

Máte problém soustředit se na svou práci, ale nechcete se trápit s instalací obsáhlého softwaru? Simple Blocker je odlehčené rozšíření prohlížeče, které si můžete nainstalovat do Google Chrome a blokovat tak rušivé nebo obtěžující webové stránky.

Ačkoli toto rozšíření bylo vyvinuto se zaměřením na studenty, může z něj mít prospěch každý, kdo bojuje proti rozptýlení. Pomocí funkce Sleep Timer můžete buď web nebo jeho subdoménu na určitou dobu zablokovat.

Dodává se s minimálním rozhraním, které může kdokoli použít k blokování neomezeného počtu webových stránek. Navíc je také možné uzamknout rozhraní náhodným heslem, které vám zabrání odstranit blokování webových stránek před koncem pracovní doby.

BrowseControl

Společnosti, které hledají spolehlivou aplikaci pro software na blokování webových stránek, by měly zvolit BrowseControl. Nabízí firmám a podnikům úplnou kontrolu nad používáním aplikací a procházením webu ve vaší organizaci.

Tento nástroj můžete použít k blokování rušivých webů, abyste zlepšili produktivitu týmu. Pro zajištění bezpečnosti je také možné zablokovat vysoce rizikové weby. S jeho klientským agentem je možné sledovat seznam blokovaných webů a aplikací a blokovat je na všech zařízeních.

Kromě toho mohou společnosti zablokovat stovky webových stránek několika kliknutími tím, že kategoricky zabrání přístupu na webové stránky. Pokud vaše společnost pracuje s citlivými daty, můžete zabránit úniku dat a krádeži blokováním neschválených aplikací a cloudových úložišť.

Nyní, když jste objevili některé spolehlivé nástroje na blokování webových stránek, čtěte dále, abyste se dozvěděli více o softwaru na blokování webových stránek a jeho fungování.

  Jak odpojíte účet Call of Duty

Co jsou blokátory webových stránek?

Blokátory webových stránek jsou počítačové a mobilní aplikace, které vám brání v návštěvě webových stránek, přístupu ke konkrétnímu obsahu a zobrazení nežádoucího materiálu.

Většina podniků používá tyto aplikace k vytvoření prostředí obezděné zahrady pro kancelářský internet. Zaměstnanci tak mohou přistupovat pouze k firemním portálům, povoleným obchodním aplikacím a webovým CRM online.

Někteří zaměstnavatelé také zavedli povinné používání aplikací na blokování webových stránek pro zaměstnance pracující z domova.

Dnešní aplikace na blokování webových stránek jsou nejrobustnější než ty starší. V dnešní době vám tyto aplikace mohou zabránit v používání aplikací pro rychlé zasílání zpráv, používání jakékoli stolní aplikace pro zábavu, filtrování obsahu na základě klíčových slov, blokování videí na základě typu a klíčových slov a další.

Rodiče také používají takové blokátory webových stránek, aby zabránili svým dětem v přístupu ke škodlivému obsahu na webu. Děti nemohou používat žádnou kreditní nebo debetní kartu k nakupování, když chráníte domácí internet pomocí nástroje na blokování webových stránek.

Jak fungují blokátory webových stránek?

Blokátory webových stránek zařazují adresy URL webových stránek, klíčová slova a žánry obsahu na seznam blokovaných položek brány firewall vašeho počítače. Někdy mohou tyto aplikace umístit výše uvedené prvky do seznamu blokovaných ve vašem webovém prohlížeči. Když se tedy pokusíte o přístup k jakékoli blokované adrese URL, obsahu nebo klíčovému slovu, zobrazí se chyba.

Technicky vzato existuje pět hlavních technik blokování webových stránek na internetu nebo intranetu. Najděte je v níže uvedeném seznamu:

 • Blokování webového portálu na základě URL
 • Blokování na základě IP a webového protokolu
 • Blokování založené na platformě hlavně pro vyhledávače
 • Deep packet Inspection-based blocking
 • Blokování založené na systému doménových jmen (DNS).

Technici pro přístup k webovým stránkám mohou používat výše uvedené techniky blokování webových stránek na následujících úrovních:

 • Na národní úrovni, když vláda nebo místní soud zablokují přístup k určitému online obsahu
 • Na úrovni ISP, když se rozhodnou blokovat pirátský obsah
 • Na úrovni lokální sítě především v kancelářské budově, kavárnách, hotelech, domácnostech atd.
 • Na úrovni koncového bodu, když si někdo na svůj počítač nebo chytrý telefon nainstaluje aplikaci pro blokování webových stránek.

Robustní a prémiové blokátory webových stránek také přicházejí s účtem správce pro kontrolu aplikace na úrovni zaměstnavatele. Někdy může dojít ke vzdálenému přístupu aplikace k aktivaci a deaktivaci služeb správcem IT.

Některé aplikace jsou navíc dodávány s automatickým časovačem s plánem kalendáře. Zaměstnanci a zaměstnavatelé většinou používají takové blokátory webových stránek s plánováním ve scénářích WFH.

Závěr

Zatím jste našli konečný seznam blokátorů webových stránek, které můžete použít ve své domácí kanceláři nebo na pracovišti, abyste zabránili rozptýlení. Můžete použít kteroukoli z výše uvedených možností přizpůsobením funkcí nástroje funkcím, které vaše podnikání vyžaduje.

Bez ohledu na nástroj, který používáte, závisí účinnost na vaší ochotě dodržovat omezení. Pokud blokování z jakéhokoli jiného důvodu než z obchodního důvodu uvolníte, váš cíl a cíl mohou zůstat nesplněny.

Kdykoli tedy začne vaše pracovní doba, stiskněte tlačítko blokování a ponechte jej zapnuté, dokud váš pracovní den neskončí.

Můžete také prozkoumat některá rozšíření Chrome, abyste se mohli soustředit na práci a odstranit rušivé vlivy.

x