9 hardwarových strojů na těžbu bitcoinů, které si můžete koupit

Těžba kryptoměn, jedna z nejrychleji rostoucích technologií na světě, je praxe využití počítače k ​​řešení složitých aritmetických problémů a algoritmů za účelem ověření a ochrany digitálních transakcí a získání práva používat kryptoměnu.

Můžete si přečíst našeho průvodce těžbou kryptoměn pro začátečníky, abyste se o tom dozvěděli více. V tomto článku se zaměříme na hardwarové požadavky na těžbu kryptoměn.

Akt těžby kryptoměny je proces, který vyžaduje hodně výpočetního výkonu. Tento výpočetní výkon zajišťují především grafické procesorové jednotky (GPU), což jsou specializované čipy určené k rychlému zpracování velkého množství dat.

Hardwarové stroje na těžbu bitcoinů

Proces těžby kryptoměny je velmi podobný těžbě konvenčních kovů. Těžaři kryptoměn jsou zodpovědní za řešení komplikovaných problémů a čísel v blockchainu, aby mohli přidávat nové bloky do řetězce a být placeni nově vytvořenými coiny.

Toho je dosaženo tím, že počítač řeší sofistikovanou sadu algoritmů a výpočtů. Satoshi Nakamoto, osoba, vytvořil první kryptoměnu, Bitcoin, v roce 2009. Nastavení špičkového počítače pro těžbu kryptoměny je prvním krokem k tomu, abyste se stali těžařem kryptoměn.

Pak si budete muset pořídit nějaký speciální software, který vám pomůže s těžbou kryptoměny, kterou jste si vybrali. Software použije počítač k řešení složitých matematických problémů potřebných k těžbě zvolené kryptoměny, jako je bitcoin, ethereum nebo jiné mince.

Proces těžby má být natolik náročný, že jej může dokončit pouze stroj, který je výslovně specializován na danou práci. Kalkulačka ziskovosti vám může pomoci zjistit náklady na hardware a další podrobnosti.

Komplexní podrobnosti o těžbě, nastavení a dalších faktorech naleznete na stránce těžby bitcoinů.

Přednosti a nedostatky těžby kryptoměn vs. nákup kryptoměny

Existují dva běžné způsoby, jak se dostat do kryptosvěta: těžba kryptoměn a nákup kryptoměn.

Oba mají své silné a slabé stránky a nakonec záleží na osobních preferencích.

 • Těžba kryptoměn je způsob, jak generovat nové coiny pomocí složitých matematických výpočtů. To lze provést pomocí specializovaného hardwaru, ale je to drahé a časově náročné.
 • Pohodlnější metodou je nákup již vyražených mincí. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je nakoupit oblíbené kryptoměny, jako je bitcoin nebo ethereum, a poté je prodat za hotovost na platformě, jako je LocalBitcoins nebo Binance.
 • Těžba kryptoměn není podle mnoha výzkumných zpráv šetrná k životnímu prostředí. Někteří jednotlivci se proto rozhodnou koupit, než investovat do velkého těžebního zařízení.
 • Hornictví není profesí laika; vyžaduje to jedinečnou sadu schopností, stejně jako cenu těžebního zařízení (špičkový systém), úložný prostor, zabezpečení, napájení, internetové poplatky a průběžnou údržbu, nemluvě o značném množství potřebného času a úsilí.
 • Pokud nemáte čas, peníze nebo technické know-how na těžbu kryptoměn, jednoduše si kupte preferovanou kryptoměnu.
 • Nákup kryptoměny má podstatně nižší transakční náklady než investice do těžebního hardwaru, softwaru a dalších potřeb.
 • Nákupy kryptoměn jsou okamžité, ve skutečnosti během několika sekund, zatímco těžba zabere dny nebo týdny úsilí a tvrdé práce.
 • Celé uspořádání je postaveno na technologii blockchain a těžba kryptoměn má jedinečnou výhodu, pokud jde o bezpečnost a soukromí.

Pro nováčky může být výběr nejlepšího stroje na těžbu kryptoměn obtížným úkolem. Na trhu je spousta žargonu a technických specifikací. Účelem tohoto článku je co nejvíce zjednodušit proces nákupu těžebního stroje.

V následujících odstavcích se podíváme na některé z nejlepších špičkových hardwarových nastavení pro těžbu kryptoměn.

Nebra Outdoor Helium Hotspot Miner HNT Crypto 915 MHz USA

Nebra Hotspot Miner je vysoce výkonný bitcoinový těžař s heliovým výkonem a 915 MHz procesorem v kompaktním provedení.

Nebras Hotspot Miner (HNT) je první těžař na světě napájený heliem a využívající rádiové frekvence, který spotřebovává podstatně méně energie než standardní těžaře na bázi křemíku. V důsledku toho vzrostla ziskovost a objevilo se řešení těžby šetrnější k životnímu prostředí.

  Oprava chyby při stahování Sea of ​​Thieves

Nebra HNT je první přenosný, levný a venkovní hotspot těžař kryptoměn na světě. Je poháněn špičkovým integrovaným obvodem specifickým pro aplikaci (ASIC) a dokáže těžit řadu kryptoměn, jako je bitcoin, ethereum a litecoin.

Outdoor HNT Hotspot Miner otevírá spoustu možností, jako je montáž hotspotu na exteriér budov, domů a střech. Je to ideální řešení pro aplikace se širším pokrytím napříč vesnicemi, městy a městy.

Nejlepší funkce

 • Efektivní těžař pro helium (HNT), novou kryptoměnu
 • Nastavení během několika minut pomocí chytrého telefonu
 • Nízká spotřeba – spotřebuje stejné množství energie jako širokopásmový router (15W)
 • Z mobilní aplikace můžete snadno spravovat hotspoty a tokeny.

Využívá technologii LongFi, která umožňuje dlouhou výdrž baterie a dobrý dosah pro IoT zařízení. Je chráněn krytem s krytím IP67, aby vydržel drsná prostředí a chránil před vniknutím prachu a ponořením do vody.

Bitcoin Miner Machine Whatsminer M30S/M31S+

M30S a M31S mohou automaticky měnit frekvenci a množství hodin stroje, což jim umožňuje autonomně těžit jakoukoli kryptoměnu, o kterou je velký zájem.

M30S a M31S mají špičkové hodnocení energetické účinnosti 99,9 %, což jim umožňuje využívat nejmenší možné množství energie k optimalizaci příjmů.

U modelů M30S a M31S je také součástí dodávky vestavěný ohřívač, který zajišťuje, že stroj po celou dobu běží hladce. M30s je hardwarový těžební stroj ASIC, který používá algoritmus SHA-256.

Whatsminer M30 dokáže těžit oblíbené coiny, včetně Bitcoinu (BTC) a Bitcoin Cash (BCH), stejně jako TerraCoin (TRC) a další altcoiny a Unbreakable (UNB), abychom zmínili alespoň některé.

M30S byl jedním z prvních těžařů, kteří zavedli 3x jouly na generování Terahash. Má maximální Terahash 88 TH/s a spotřebu energie 3344 W, s odchylkou hash rate menší než 5 % a kolísáním spotřeby energie menším než 10 %.

Napájecí zdroj pro WhatsMiner M30S je standardní model: P21-GB-12-3300 a využívá 16A napájecí kabel. Využívá dva 12V 7,2A ventilátory, které snižují spotřebu a hlučnost.

V tomto systému jsou tři vestavěné hash desky, každá se 148 čipy Samsung 8nm ASIC, celkem 444. Whatsminer M30S byl vytvořen pro spolehlivost a ziskovost, podle několika technologických specifikací.

HUI YOU Profesionální bitcoin Whatsminer M31S+ 76T 42W/T

HUI YOU je dodavatelem bitcoinových těžařů ASIC. HUI YOU bude sloužit profesionálním a vysoce kvalitním horníkům se všemi špičkovými a nejnovějšími produkty jako profesionální a stabilní dodavatel. Mnoho těžařských sdružení a služeb spoléhá na toto zboží při konstrukci svých těžebních zařízení.

Nejnovějším produktem HUI YOU je M31S+. Je to těžař bitcoinů a etherea, který je výkonný a energeticky účinný. Model Whatsminer M31S společnosti MicroBT těží algoritmus SHA-256 s maximální hashovací rychlostí 76Th/s při spotřebě 3192W energie.

Whatsminer M31S+ je upgradem oproti původnímu M31 jako energeticky nejúčinnější bitcoinový těžař na světě. S účinností 42 W/T se může pochlubit vyšším výkonem a nižšími provozními náklady než jeho předchůdce.

Vyrábí více energie než původní M31 při zachování stejné účinnosti.

Obsahuje špičkový 55nanometrový čip ASIC s plně přizpůsobeným designem, který zvyšuje výkon o 5 % oproti předchozí generaci. Má také výkonnou spotřebu 42 wattů, takže je dostatečně efektivní, aby mohl fungovat na jediném zdroji napájení.

Uživatelé však mohou propojit četné těžaře bitcoinů HUI YOU Professional do těžebního zařízení, aby zlepšili svou těžební kapacitu a ušetřili ještě více energie.

Překonává Antminer T17+ 64th, T17 PLUS, S17e 60th, Antminer S9j, Antminer S17pro 53rd, S9j 14,5th a je výrazně levnější než Antminer S19 95TH a S19.

SenseCAP M1 LoRaWAN Indoor Gateway Helium Crypto Miner

SenseCAP M1 je vestavěná brána LoRaWAN, která pracuje se sítěmi Helium LongFi a je připravena k použití.

Připojuje se k Lidové síti během několika minut a umožňuje vám vytvářet nákladově efektivní aplikace LoRa (Long-Range) pomocí pouhých několika jednoduchých kroků. Je vyroben pro aplikace s vysokou hustotou a nízkou spotřebou.

Je to citlivý senzor a sběrač dat, který se připojuje k síti LoRaWan pro komunikaci na dlouhé vzdálenosti s nízkou latencí. Zařízení má úložnou kapacitu 8 GB a šifrovací čip ECC608 pro bezpečné ověření a stabilní připojení.

Operační systém, Raspberry Pi 4, byl plně vylepšen, přepracován a zvýšen.

Brána LoRaWAN je navržena tak, aby byla uzavřená, odolná proti neoprávněné manipulaci a bezpečná a mohla být umístěna téměř v jakémkoli vnitřním místě.

LoRaWAN Gateway je postavena na mikrokontroléru SenseCAP M1 LoRaWan, který má LoRaWan rádio a krypto engine pro těžbu digitálních měn.

  Jak streamovat Netflix na Discordu

Špičkové funkce

 • Možnost vzdálené diagnostiky je vestavěna.
 • Chladič a chladicí ventilátor zajišťují účinné chlazení pro udržení stabilního provozu.
 • Součástí jsou automatické upgrady.

M1 s podporou LoRaWAN mohou komunikovat na velké vzdálenosti přes sítě LoRaWAN, ale mohou také komunikovat na krátké vzdálenosti přes mobilní sítě, což jim dává to nejlepší z obou světů.

SOONTECH Kompletní Mining Rig System pro Ethereum Coin

Je to první komplexní těžební systém Ethereum a Zcash na trhu a je připraven k těžbě během několika minut. Systém je navržen tak, aby podporoval špičkové grafické karty, což z něj činí nejvýkonnější na trhu.

SOONTECH je komplexní nastavení těžebního zařízení pro GPU AMD a Nvidia nejnovější generace. Otevřená konstrukce pro odvod tepla se čtyřmi chladicími ventilátory činí systém efektivnější a zajišťuje jeho špičkový výkon bez přerušení.

Systém je zamýšlen jako plug-and-play, bez nutnosti montáže, což usnadňuje novým i zkušeným horníkům získat maximum ze svého GPU, základní desky a zdroje napájení.

Celý tento systém je zapouzdřen v rámu B85 z nejkvalitnějšího železa.

Obsahuje základní desku, procesor Intel CPU 1840/1820 (s chladičem CPU), 128GB SSD, 4GB RAM, napájecí zdroj a operační systém Windows 10. Mezi grafickými kartami je vyhrazen dostatečný prostor pro konvekci vzduchu.

Může podporovat až 8 GPU (Graphics Processing Units nebo Cards) a pracuje s hladinou hluku 26,65 (dB-A) nebo méně.

Celý systém je poháněn 1800W (vestavěným) zdrojem energie a jeho odborný design zaručuje tichý provoz i při maximální kapacitě.

Mezi jeho další vlastnosti patří těžební stroj typu B85 s rámem, profesionální design, velmi tichý (úroveň hluku: 26,65 (dB-A)) a design pro odvod přehřátí.

Canaan AvalonMiner 1246 85TH/s Bitcoin Miner

Canaan’s 1246 je vysoce výkonné řešení pro těžbu kryptoměn vytvořené pro nejnáročnější aplikace.

Vyznačuje se energetickou účinností 38J/TH a spolehlivým integrovaným designem a 3420W je maximální spotřeba energie položky.

Má schopnost těžit SHA-256 rychlostí 85TH/s. Je to cenově nejvýhodnější varianta pro malé až střední těžební operace.

Protože zařízení pracuje s vysokou rychlostí hašování, využívá čtyři hlavní ventilátory chladiče 12038 odolné vůči vysokým teplotám, které odvádějí teplo ze stroje. K používání tohoto zařízení nebude potřeba žádné zdlouhavější přizpůsobení nebo nastavení.

Horníci, kteří uvažují o pořízení tohoto zařízení, by měli zvážit náklady na elektřinu, protože vyžaduje hodně energie (3420 W). Jeho plug-and-play těžební software přizpůsobí systém vašim požadavkům na těžbu v reálném čase.

Nejlepší funkce

 • Vestavěný AI čip
 • Návrh unikátního vyztužení
 • Jednoduchá instalace a údržba
 • Vestavěný čip pro analýzu kolísání hash rate

Vlajkový produkt společnosti Canaan AvalonMiner 1246 využívá SHA-256 a je navržen pro středně pokročilé až pokročilé uživatele a postaven pro nejziskovější a nejefektivnější těžbu kryptoměn.

Kromě bitcoinu může Canaan Avalonminer 1246 těžit Acoin (Acoin), Curecoin (lék), Joulecoin (Xjo), nerozbitný (UNB), Peercoin (PPC), Bitcoin cash (BCH), eMark (DEM), Terracoin (TRC) , BitcoinSV a další (BSV).

M2 Pro Crypto Miner – Blockchain Multi-Token Mining

Jedná se o celosvětově nejoblíbenější nástroj pro těžbu kryptoměn a první těžař IoT kryptoměn s více tokeny a nízkou spotřebou energie v rozlehlé síti (LPWAN).

M2 je těžební platforma založená na myšlence, že těžba by měla být jednoduchá, dostupná pro každého a přinášet co nejlepší zisky s co nejmenším rizikem.

M2 je další generací krypto-těžařů, kteří mají v úmyslu převést váš počítač na stroj na těžbu kryptoměn automatizací složitých těžebních výpočtů.

M2 Pro využívá těžební techniku ​​PoP (Proof of Participation), která umožňuje převést data IoT na obchodovatelné aktivum.

Jeho multi-tokenový těžební systém umožňuje těžařům diverzifikovat svá portfolia. Využívá LPWAN ke snížení provozní spotřeby energie a vlivu na životní prostředí.

Nejlepší funkce

 • Vlastní technologie napájení MatchX pro snížení nákladů na energii
 • Model Proof of Participation (PoP) pro těžbu více tokenů
 • Nastavení Plug and Play spustíte během několika minut

Použití tohoto těžebního stroje nevyžaduje žádné zkušenosti s kódováním a připojení k aplikaci MXC DataDash je stejně jednoduché jako skenování QR kódu na těžaři.

Antminer S9 Bitcoin Miner

Antminer S9 je nejnovějším těžařem ASIC (aplikačně specifických integrovaných obvodů) Bitmain v dlouhé řadě těžařů ASIC.

Ve srovnání s předchozími těžaři v řadě S9 slibuje nejnovější těžař Bitmain, že bude efektivnější. Bitmain je známý tím, že vyvíjí vysoce kvalitní těžaře, které nesnižují výkon.

Je to jeden z nejvýkonnějších a nejproduktivnějších těžebních strojů současnosti.

  Jak nahrát video z vašeho prohlížeče Chrome

S9 je určen pro ty, kteří se dobře orientují ve specifikách těžby nebo kteří chtějí ze své investice do těžby vytěžit maximum. S9 má potenciál poskytnout vám značnou návratnost vašich investic do těžby.

Antminer S9 má maximální hashovací rychlost 13,5 TH/s a může být nastaven na těžbu bitcoinů. Při provozu na nejvyšší výkon využívá Antminer S9 1323W energie, což z něj dělá jedno z energeticky nejúčinnějších zařízení na těžbu bitcoinů na trhu.

Není potřeba samostatný hosting nebo systém, protože má integrovaný webový portál pro správu. Využívá algoritmus Bitmain SHA-256, který je vhodný pro bitcoiny.

Bitmain Antminer S9 má stejný tvarový faktor jako velmi populární Antminer S7 a má téměř stejnou velikost. Navzdory tomu má více než trojnásobek výkonu a účinnosti S7.

K dispozici jsou tři dřevotřískové desky obsahující čip BM1387, který má velikost čipu 16nm a používá se s rozhraním Ethernet. Je to jeden z nejhlasitějších zvuků, s výkonem 85 decibelů; proto je nejvhodnější pro těžební farmy spíše než pro domácí použití.

QIO TECH Bitmain Antminer S19j pro 100th/s

QIO Antiminer má maximální hashovací rychlost 100 TH a využívá algoritmus SHA-256. Hash rate je tak vysoký, že prakticky zajišťuje velkou ziskovou marži.

Bitmain Antminer s19j Pro 104 Th využívá hodně energie. Maximální spotřeba těžaře je 2950 wattů.

Má maximální hashovací rychlost 100 TH a využívá algoritmus SHA-256 (jedna z nejbezpečnějších metod hashování na trhu s těžbou kryptoměn).

Hash rate je tak vysoký, že prakticky zajišťuje velkou ziskovou marži. Bitmain Antminer s19j Pro 104 Th využívá hodně energie. Maximální spotřeba těžaře je 2950 wattů.

Má maximální hash rate 100 TH. Hash rate je výjimečně vysoký, což znamená větší konzistenci při produkci bitcoinů.

Miner je kompatibilní s ASIC, takže můžete sledovat svůj postup těžby, i když jste pryč. Miner má účinnost 29 procent, což je větší než u ostatních bitcoinových minerů.

S tak vysokou hashovací frekvencí a vysokou spotřebou energie by se dalo očekávat, že bude hlasitá. Přesto výrobce vytvořil ekologické těžební zařízení s hlasitostí 75 decibelů.

Měří 22,44 x 16,93 x 12,44 palce a váží 13,2 kg. Miner má ethernetové rozhraní a snadno se nastavuje.

Body, které je třeba mít na paměti při nákupu těžebního stroje

Pro nováčky může být výběr nejlepšího stroje na těžbu kryptoměn obtížným úkolem. Několik následujících technických parametrů by usnadnilo proces výběru těžebního stroje.

Processing Unit: Pro většinu těžebních aplikací je vyžadována grafická procesorová jednotka (GPU) nebo centrální procesorová jednotka (CPU). Na druhé straně těžba GPU a CPU již není tak nákladově efektivní jako kdysi kvůli zvýšenému času a energii nutné k těžbě coinu.

Je vhodnější použít nastavení těžby (ASIC) specifické pro aplikaci integrovaného obvodu (ASIC) specifické pro kryptoměny. Můžete dokonce postavit těžební zařízení s více GPU, ale ty jsou podstatně méně výpočetně výkonné než ASIC.

Hashrate: Při výběru ASIC je zásadní porozumět rychlosti hash nebo rychlosti, s jakou může ASIC provádět těžební operace. Pokud je váš hash rate vyšší, budete těžit rychleji, ale zaplatíte více předem. Podle jednoho výzkumtrvá 1 544 kWh k provedení jedné bitcoinové transakce, což odpovídá přibližně 53 dnům napájení průměrné domácnosti v USA.

Výsledkem je, že výběr energeticky účinného těžebního stroje vám bude z dlouhodobého hlediska přínosem.

Dalšími technickými faktory, které je třeba vzít v úvahu, jsou algoritmus SHA-256, tvorba tepla a teploty, hladina hluku, ziskovost, záruka atd.

Závěr

Váš těžební systém je sbírka specializovaného hardwaru, který provádí hašovací výpočty potřebné pro těžbu bitcoinů. Čím výkonnější je váš těžební systém, tím rychleji bude těžit a vydělávat na oplátku kryptoměnu.

Nicméně, protože těžba je nákladná činnost, je důležité vybrat těžební stroj, který je jak nákladově efektivní, tak efektivní.

x