9 konvertorů PDF na obrázek (JPG/PNG), které se mají použít v roce 2023

Je známou skutečností, že PDF není zrovna nejjednodušší formát pro práci.

Obvykle jsou určeny pro prohlížení koncovými uživateli, takže pokud máte dokument PDF, který obsahuje prvky, které chcete extrahovat, můžete pomocí konvertoru změnit formát souboru.

Řekněme, že formát PDF obsahuje obrázky, které chcete extrahovat. V tomto případě je nejlepší převést jej na soubor obrázku.

Převod do obrazového souboru, jako je JPG nebo PNG, může také pomoci při prohlížení obsahu, když nemáte potřebný software pro otevírání souborů PDF na vašem zařízení.

V tomto příspěvku se podíváme na nejlepší převodníky PDF na obrázek, které můžete použít, aniž byste měli nějaké škytavky.

Extrahování obrázků a převod celé stránky do PDF

Jak již bylo zmíněno výše, extrahování obrázků z dokumentu PDF může být velmi nutné v závislosti na vašich potřebách. Možná budete chtít extrahovat konkrétní grafiku, snímek obrazovky nebo graf z prezentace.

Případně můžete také chtít převést celou stránku z PDF do obrazového souboru, jako je PNG nebo JPG. To je zvláště potřeba, když musíte něco nahrát na web (například platformu sociálních médií), ale nepodporují soubory PDF.

V obou výše uvedených případech je dobré použít online PDF konvertor, který vám usnadní život.

Čtěte také: Nejlepší převodníky PDF do Wordu

Dva různé způsoby převodu PDF na obrázek

Pokud je pro vás obtížné pracovat se soubory PDF, naštěstí existuje několik způsobů, jak je převést do obrazového formátu.

  8 způsobů, jak opravit chybu špatného připojení v klubovně

#1. Prostřednictvím Adobe Acrobat pro web

Adobe Acrobat je nejoblíbenější aplikace pro prohlížení souborů PDF a také pro provádění řady různých úkolů, jako je převod do jiného formátu.

Jediným problémem je, že k převodu PDF na obrázek budete potřebovat Pro verzi Acrobatu. Pokud to již máte, můžete otevřít PDF a kliknout na Soubor > Exportovat do > Obrázek.

Můžete si vybrat z několika různých formátů obrázků, takže klikněte na ten, který chcete, a máte hotovo.

#2. Prostřednictvím online nástrojů

Pokud nechcete používat Adobe Acrobat, pak existuje mnoho online konvertorů, které tuto práci dělají docela dobře. Osobně upřednostňuji použití online nástroje, protože otevírá další možnosti a přizpůsobení.

S tím, co bylo řečeno, pojďme skočit do seznamu nejlepších online konvertorů, které změní vaše PDF na obrazové soubory během okamžiku.

PDFtoPNG

Nemohu vám říci, kolikrát jsem dosud použil tento bezplatný online nástroj a vždy to udělá za mě. PDFtoPNG je bezplatný online převodník PDF, který vám umožní okamžitě převést vaše PDF do formátu PNG.

Zajistí, že výstup bude ve skvělé kvalitě a velikosti. Najednou můžete nahrát až 20 souborů PDF a po dokončení převodu si je můžete stáhnout jako ZIP nebo jeden po druhém, v závislosti na vašich preferencích.

Má také možnosti převodu do jiných formátů, včetně PDF do JPG.

Smallpdf

Dokončení převodu pomocí Smallpdf trvá jen několik sekund. Je to další velmi užitečné řešení, které vyhovuje vašim potřebám převodu, a nemá žádné omezení velikosti souboru. Ve skutečnosti jej můžete používat i bez registrace účtu.

Kromě převodu celého dokumentu PDF do formátu obrázku má také samostatnou funkci pro extrahování obrázků, pokud z něj chcete pouze vytáhnout obrázky.

  Jak odstranit kontakt v telegramu

Převod souborů pomocí Smallpdf je vysoce bezpečný, a to vše díky přijetí připojení SSL. Smaže všechny soubory do hodiny po převodu.

Adobe Acrobat

Pokud máte účet ve službách Adobe, můžete pomocí webové verze Adobe Acrobat snadno převádět soubory PDF do formátů JPG, PNG a TIFF.

Při převodu můžete vybrat kvalitu obrazu pro výstup. Při testování jsem dospěl k závěru, že převod dokončí během pouhých sekund. Pokud má váš PDF více stránek, poskytuje soubor ZIP pro lepší uspořádání.

iLovePDF

Své PDF můžete převést na obrazové soubory nebo z nich bez problémů extrahovat obrázky pomocí iLovePDF. Je to bezplatný nástroj, který má jednoduché rozhraní a dělá přesně to, co je potřeba.

Soubory PDF můžete buď nahrát, nebo je do něj přetáhnout a spustit převod. Poskytuje také možnost importovat soubory z Dropboxu nebo Disku Google.

PDFtoImage

Pokud máte spoustu souborů PDF, které chcete převést do různých obrazových formátů, můžete pro to použít PDFtoImage.

Poskytuje spoustu různých možností formátu, včetně:

Umožňuje hromadnou konverzi souborů až do celkové velikosti 200 MB. Tento nástroj je zcela zdarma a svou práci zvládne velmi rychle.

Převaděč PDF

Mezi mnoha nástroji, které tato webová stránka poskytuje, je PDF Converter, který vám umožní zdarma převést vaše PDF na obrázky. Doba obrátky tohoto nástroje je jen několik sekund a vždy můžete očekávat vysoce kvalitní výstup.

Kromě převodů nabízí různé další nástroje, které vám umožní upravovat PDF rozdělením, sloučením, komprimací, otočením a dalšími.

Tento nástroj využívá technologii 256bitového šifrování, takže vaše informace jsou vždy v bezpečí.

  8 nejlepších nástrojů pro vytváření, shromažďování a měření skóre čistého propagátora (NPS)

PDF2JPG

PDF2JPG budete rádi používat, protože je nejen zdarma k použití, ale také zasadí strom za každých 50 000 převodů PDF do JPG.

Nevyžaduje žádnou instalaci ani další kroky. Stačí přejít na jejich webovou stránku a nahrát soubory PDF, abyste je převedli na obrázky. Výsledky vrátí v pohodlném souboru ZIP a vy si můžete užít výhodu, že na nich není žádný vodoznak.

Nástroje PDF24

Nástroje PDF24, nabité řadou užitečných funkcí, mají uživatelsky přívětivou webovou aplikaci, která vám umožňuje převádět vaše soubory PDF.

Funguje na všech zařízeních a operačních systémech a má funkce jako:

  • Automatické mazání souborů
  • Na základě prohlížeče
  • Nastavitelná kvalita a DPI pro dosažení nejlepších výsledků
  • Podpora formátů PNG a JPG

Tento nástroj se snadno používá a dokončení převodů nezabere mnoho času.

Zamzar

Zamzar s hodnocením 4,5/5 na TrustPilot a důvěryhodným zaměstnanci Amazon a Google převedl od svého spuštění přes 500 milionů souborů. Tato statistika stačí k tomu, abyste poznali možnosti tohoto nástroje.

Umožňuje maximální velikost souboru 50 MB a dodržuje velmi přísnou bezpečnostní politiku pro ochranu vašich informací. Dokončení konverzí můžete očekávat během několika sekund čekací doby.

Také je to další nástroj, který zasadí strom pro určité množství provedených konverzí. Věřím, že více takových nástrojů s tímto myšlením bude pro planetu velmi užitečné. Jejich používání vám skutečně dává pocit úspěchu, protože svým způsobem nepřímo děláte dobrý skutek.

Nejen to, ale pokud jste někdo, kdo bezvýhradně podporuje charitativní organizace, pak může být Zamzar vaší nejlepší volbou pro převod PDF, protože věnuje 2 % ze svých zisků různým charitativním organizacím.

Snadné použití, cloudová a vyhrazená podpora jsou některé z mnoha dalších důvodů, proč používat toto řešení.

Závěrečná slova

Bez ohledu na váš důvod převodu PDF na obrázkový soubor, výše uvedené převodníky odvedou skvělou práci. Všechny jsou zdarma k použití a nevyžadují žádnou instalaci ani registraci.

Dále se podívejte na tyto bezplatné nástroje pro převod JPG na PNG.