9 nejlepších monitorovacích nástrojů JBoss

Red Hat nabízí dvě robustní serverová řešení: JBoss Enterprise Application Platform (JBoss EAP) a WildFly (dříve známý jako aplikační server JBoss).

Pokud používáte jeden z nich, potřebujete monitorovací nástroj JBoss, který zajistí vysokou spolehlivost, nízké prostoje a rychlejší provádění v celém ekosystému JBoss. Tímto způsobem můžete s jistotou vytvářet, provozovat, nasazovat a spravovat podnikové Java aplikace.

JBoss EAP je platforma založená na předplatném, která funguje v různých prostředích, včetně virtuálních, on-premise a cloudových (soukromých, veřejných a hybridních). Pod kapotou využívá open-source cloud-ready projekt Widfly, který nabízí výkonnou správu a automatizaci.

V tomto článku si projdeme nejlepší monitorovací nástroje JBoss, abyste si mohli užít bezkonkurenční výkon aplikací, zabezpečení a správu zdrojů.

Začněme.

Proč potřebujete monitorovat JBoss?

Je nezbytné sledovat JBoss. Bez něj může vaše Java aplikace a infrastruktura trpět nízkým výkonem, bezpečnostními problémy a špatnou uživatelskou zkušeností.

Redhat doporučuje jakýkoli nástroj schopný prozkoumat Java Virtual Machines (JVM). Doporučují JConsole jako JBoss EAP, protože obsahuje předem nakonfigurovaný obalový skript. Kromě toho také doporučují VisualVM.

Tyto nástroje však nabízejí základní monitorování procesů JVM, které pokrývá několik aspektů, včetně využití vláken, načtených tříd a monitorování využití paměti. Naopak, profitujete z nutnosti provádět žádnou konfiguraci (pouze pokud JBoss EAP a monitorovací nástroj běží na stejném počítači). U vzdálených zařízení je třeba spustit nastavení.

Proč se tedy vůbec obtěžovat se samostatným monitorovacím řešením třetí strany?

Je to proto, že řešení třetích stran nabízejí lepší funkce a schopnost monitorovat každý aspekt ekosystému JBoss, včetně jeho komponent a související infrastruktury.

S monitorovacími řešeními JBoss mohou týmy proaktivně monitorovat všechny zdroje JBoss a ujistit se, že problémy s výkonem nebudou mít dopad na koncové uživatele.

Kromě toho musíte vzít v úvahu požadavky na rozpočet a monitorování.

Funkce a možnosti monitorovacího nástroje JBoss, které je třeba hledat

Mezi funkce a možnosti, které monitorovací nástroj JBoss byste měli hledat, patří následující:

 • Musí nabízet správné monitorování aplikací se sledováním webových aplikací.
 • Získejte přístup k datům WildFly a JBoss EAP.
 • Systémové prostředky a korelace aktivity Java.
 • Nástroj by měl poskytovat bezplatnou zkušební verzi, abyste si jej mohli před nákupem vyzkoušet.
 • Musí nabídnout podrobnou analýzu problémů s výkonem.
 • Hodnota za peníze.
 • K identifikaci kořenových problémů musí nástroj rozlišovat mezi komplikacemi na úrovni kontejneru, na úrovni kódu a na úrovni JVM.
 • Zajistěte škálovatelnost pro sledování nově přidaných serverů a instancí.
 • Nabídněte administrátorům změny, pokud konkrétní prostředky serveru překročí nastavenou prahovou hodnotu.
 • Schopnost sledovat všechny nebo většinu chyb aplikací, aby správci mohli včas reagovat.

Čtěte také: Nejlepší open source monitorovací software pro IT infrastrukturu

Nyní podrobně prozkoumáme monitorovací nástroje JBoss.

Monitor serveru a aplikací SolarWinds

SolarWinds Server and Application Monitor je oblíbený monitorovací nástroj JBoss. Umožňuje týmům monitorovat aplikační server JBoss s viditelností pokrývající různé zdravotní metriky.

Po instalaci automaticky zjišťuje a monitoruje JBoss a všechny související aplikace v prostředí. Je také dostatečně chytrý, aby automaticky nastavil inteligentní základní linie. Změní administrátory, pokud je překročen kritický práh.

  Opravit chybu PS4 CE-34788-0

Navíc vám umožňuje spravovat prostředí Java Runtime Environment pomocí předem připravených monitorovacích šablon. Tyto šablony vám umožňují sledovat důležité statistiky paměti, jako je nevyřízená paměť, volná paměť, sběr odpadu atd.

Mezi klíčové funkce serveru SolarWinds a Application Monitor patří následující:

 • Sledujte dostupnost serveru
 • Sledujte klíčové metriky výkonu serveru, jako je latence, ztráta paketů nebo doba odezvy
 • Sledujte hardwarové komponenty a jejich metriky
 • Identifikujte problémy s více vlákny a další metriky související s CPU
 • Odstraňte problémy s výkonem prostředí Java
 • Získejte přehled o službách a komponentách JBoss v reálném čase

Před zakoupením monitorovacího nástroje si můžete po dobu 30 dnů vyzkoušet SolarWinds Server a Application Monitor.

ManageEngine

ManageEngine Applications Manager (APM) je špičkový monitorovací nástroj JBoss. A to je podpořeno jeho po sobě jdoucím desátým uvedením v magickém kvadrantu společnosti Gartner v kategorii Monitorování a sledování výkonu aplikací.

Je to podniková aplikace, která funguje napříč místními (fyzickými a virtuálními) a cloudovými prostředími. ManageEngine APM umožňuje týmům monitorovat každou komponentu JBoss. Můžete jej například použít k monitorování výkonu, latence a přidružených komponent nasazených webových aplikací, jako jsou Enterprise Java Beans (EJB), Java Virtual Machine (JVM) atd.

Celkově může ManageEngine APM monitorovat, detekovat a řešit výkon sítě a prostředků související s infrastrukturou a aplikacemi.

Mezi klíčové funkce ManageEngine Applications Manager patří:

 • Monitorujte konektivitu databáze a související metriky, jako je velikost fondu připojení JDBC, používaná připojení atd.
 • Použijte operace JMX MBean ke zvětšení velikosti databáze nebo restartujte server JBoss, abyste vyřešili práh paměti.
 • Odstraňte problémy s úniky paměti Java runtime, včetně haldy Java a paměti bez haldy.
 • Plánujte kapacitu serverů a databází předvídáním spotřeby zdrojů prostřednictvím monitorování KPI.
 • Zjistěte více o úzkých hrdlech a provádějte analýzu trendů pomocí hotových zpráv.

Před nákupem si můžete vyzkoušet jejich 30denní zkušební verzi.

Appdynamics

Appdynamics je řešení Software-as-a-Service (SaaS), které nabízí kompletní monitorování výkonu aplikací. Funguje v cloudu a prostředí IT infrastruktury on-premise, což vám umožňuje spravovat a monitorovat vaše prostředí JBoss.

Aplikace Appdynamics může ihned monitorovat obchodní transakce běžící na JBoss. Automaticky zjišťuje a zobrazuje agenty AppDynamics Java na řídicím panelu uzlu, aniž by bylo nutné provádět jakoukoli konfiguraci.

S ním můžete zůstat na vrcholu všech souvisejících kritických problémů. Snadno se také připojuje k JMX MBeans, což pomáhá prohlížet exponované objekty pro správu. Nakonec vám umožní sledovat a vizualizovat metriky zdrojů, včetně CPU, paměti a disku. Tímto způsobem mohou správci zajistit optimální výkon v prostředí Java.

Mezi klíčové funkce Appdynamics patří:

 • Poskytuje hloubkový pohled na paměť v rámci JBoss a JVM, včetně informací o sběru odpadu, haldy a využití paměti v reálném čase.
 • Poskytuje kompletní viditelnost prostředí JVM, včetně vlastností prostředí a možností spuštění.

Na rozdíl od ManageEngine APM a SolarWinds Server and Application Monitor (SAM) nabízí pouze 15denní bezplatnou zkušební verzi.

DynaTrace

DynaTrace je monitorovací nástroj JBoss založený na agentech založený na umělé inteligenci. Vyniká v pozorování úplného zásobníku řešení, včetně monitorování infrastruktury, aplikací a mikroslužeb.

  6 platforem pro zpravodajství publika, které byste měli jako marketéři vyzkoušet

Kromě toho vizualizuje komplexní požadavek na službu JBoss prostřednictvím toku služeb, aby vám poskytl úplný obrázek. Zde vidíte, jak jednotlivé služby probíhají a jejich podrobnosti.

Kromě toho se může ponořit hluboko do využití CPU tím, že předvede spotřebu CPU v plánovačích, vláknech na pozadí a dalších proprietárních službách JBoss. Vyžaduje také minimální konfiguraci, protože Dynatrace se automaticky dozvídá o detailech architektury aplikace.

Mezi klíčové funkce DynaTrace patří následující:

 • Získejte metriky výkonu, včetně vlastních metrik JMX, metrik JVM, všech databázových příkazů, metrik garbage collection, míry pozastavení, všech požadavků a všech závislostí.
 • Není potřeba žádná ruční konfigurace.
 • Automaticky detekuje nové virtuální stroje a začne je monitorovat okamžitě po nasazení.
 • Zobrazuje síťové metriky specifické pro proces.

Podobně jako Appdynamics nabízí také 15denní bezplatnou zkušební verzi. Kromě toho také nabízejí flexibilní cenový model pro výběr mezi ročním nebo trvalým licencováním.

Nagios

Nagios je funkčně bohatý systém pro monitorování a správu IT infrastruktury, který chrání kritické obchodní procesy. Pomáhá týmům zlepšit prostoje systému a stav serveru a sítě. Proaktivní přístup také zkracuje dobu odezvy na incidenty.

Na rozdíl od našich ostatních monitorovacích nástrojů JBoss přichází Nagios ve dvou balíčcích: Nagios Core a Nagios XI. Nagios Core je bezplatný monitorovací nástroj JBoss založený na agentech.

Naproti tomu Nagiox XI nabízí komerční edici založenou na GUI bez agentů. Pokud tedy hledáte jednodušší přístup, není výběr Nagiox XI rozumem, protože nabízí uživatelsky přívětivé GUI.

Jeho komplexní monitoring se stará o každý komponent infrastruktury. Navíc jeho API umožňují týmu monitorovat vlastní a vlastní aplikace, systémy a služby.

Mezi klíčové funkce Nagios patří následující:

 • Umožněte vám proaktivní plánování stárnoucí infrastruktury pomocí doplňků pro plánování trendů a kapacit.
 • Nabízí upozornění, která upozorní technický personál prostřednictvím SMS nebo e-mailu.
 • Dodává se s webovým rozhraním pro podrobné informace o stavu.
 • Podporuje funkce pro více nájemců.
 • Nabízí vynikající reporting, který můžete použít k zajištění toho, aby byly splněny SLA.
 • Software s otevřeným zdrojovým kódem vám umožňuje přizpůsobit kód.
 • Dodává se s rozšiřitelnou architekturou, která funguje pro interní aplikace.

Nejlepší způsob, jak vyzkoušet Nagios, je otestovat jeho online demo. Můžete také použít Nagios Core, ale k jeho nastavení a spuštění potřebujete technické znalosti. Pokud se chcete rozhodnout pro Nagios XI, můžete jej získat v edici Standard nebo Enterprise.

SolarWinds Appoptics

SolarWinds Appoptics je škálovatelné řešení pro nepřetržité monitorování pro ekosystém JBoss, včetně serverů, hostitelů, aplikací, kontejnerů a obchodních procesů. Podporuje full-stack kontext, který skvěle funguje pro starší i budoucí implementace IT.

Již po vybalení zjistíte, že Appoptics se snadno nastavuje a používá. Poskytuje uživatelsky přívětivý přístup, kdy všechny své metriky JBoss získáte na centrálním řídicím panelu AppOptics.

Kromě toho můžete sledovat stav serveru JBoss v reálném čase s přístupem k podrobné vizuální analýze. Tímto způsobem si můžete všimnout a opravit úzká místa dříve, než způsobí problémy.

Kromě vizualizace paměti můžete také monitorovat vlákna, což vám umožní identifikovat problémy s více vlákny a včas vyřešit problémová místa založená na CPU.

Mezi klíčové funkce SolarWinds Appoptics patří:

 • Pracuje s různými prostředími JBoss, včetně 4.x až 7.x.
 • Nabízí řídicí panel APM s vizuální zpětnou vazbou systému JBoss v reálném čase.
 • Vizualizujte specifickou mezipaměť kromě celkové paměti, garbage collector, volnou paměť a mnoho dalšího.
 • Nastavte prahové změny pro metriky monitorování JBoss a vyřešte je dříve, než to ovlivní uživatelský dojem.
 • Odstraňte problémy se špatným výkonem vláken pomocí monitorování vláken JBoss.
 • Plně vizualizujte výkon serveru pomocí centrálního řídicího panelu a vestavěných šablon.
  Naučte se nové dovednosti v roce 2022 s těmito aplikacemi

Appoptics nabízí 30denní zkušební verzi.

Monitorování OpsView JBoss

OpsView je Business Service Monitoring, který umožňuje monitorovat infrastrukturu JBoss. Poskytuje vám hluboký vhled do vaší IT infrastruktury. Zůstává na vrcholu poptávky na trhu tím, že zajišťuje, že splníte požadavek SLA pro kritické obchodní procesy.

S ním můžete sledovat různé aspekty serveru JBoss, včetně jeho procesu a stavu stavu. Můžete jej například použít ke sledování kritických hodnot JMX a zajistit tak spolehlivost vašeho prostředí JBoss.

Mezi klíčové funkce OpsView JBoss Monitoring patří:

 • Snadné nastavení pomocí hostitelské šablony.
 • Monitorujte kritické hodnoty JMX.
 • Ujistěte se, že jsou splněny požadavky SLA/OLA.

Nabízejí bezplatnou zkušební verzi.

Atatus

Atatus je komplexní monitorování výkonu JBoss, které nabízí vynikající přehled o podnikových aplikacích a procesech. S Atatus můžete sledovat různé oblasti, včetně monitorování aplikací, monitorování protokolů, monitorování infrastruktury, syntetického monitorování (uptime) a monitorování skutečných uživatelů.

U JBoss se musíte spolehnout na Atatus APM, který vám poskytuje kompletní přehled o výkonu aplikací v reálném čase. Poskytuje podrobné podrobnosti o transakcích, podrobnosti o sítích, monitorování databáze a další. Můžete také hledat selhání API a sledování vydání pro lepší vydání aplikací.

Mezi klíčové vlastnosti Atatus patří:

 • S monitorováním transakcí můžete sledovat cesty se špatným výkonem pomocí percentilů, histogramů a chybovosti.
 • Seznamte se s pomalými SQL dotazy, které ovlivňují vaši aplikaci JBoss.
 • Zjistěte, jak externí služby ovlivňují výkon vaší aplikace.
 • Snadno najděte a opravte úzká místa pro zlepšení výkonu aplikací JBoss.
 • Přijímejte změny prostřednictvím různých médií, včetně Teams, Slack, webhooků, e-mailů atd.
 • Získejte přístup k metrikám v reálném čase k identifikaci problémů s výkonem.

Nabízejí průběžný model. Můžete to také vyzkoušet tím, že si vyžádáte demo nebo použijete jejich bezplatnou 14denní neomezenou bezplatnou zkušební verzi.

Eginnovations

Eginnovations vám umožní porozumět vaší infrastruktuře JBoss díky viditelnosti výkonu napříč kontejnery EJB, JVM, databázovými připojeními, externími servisními voláními a dalšími. Stručně řečeno, nabízí plnohodnotný nástroj pro sledování výkonu JBoss.

Díky přístupu k více KPI můžete rychleji odstraňovat problémy tím, že se dozvíte o úzkých hrdlech, pomalých dotazech a chybovosti. Kromě toho jej můžete také použít k získání viditelnosti na úrovni kódu, čímž získáte nástroje pro optimalizaci výkonu aplikace. Tímto způsobem můžete změnit kód aplikace způsobující pomalé obchodní transakce.

Klíčové vlastnosti Eginnovations zahrnují:

 • Sledujte každý aspekt JVM a související výkon.
 • Funguje hned po vybalení pro JBoss EAP a WildFly.
 • Změřte každou metriku EJB, včetně spuštění, vytvoření, odstranění a vyvolání.

Eginnovations si můžete vyzkoušet na 30 dní.

Závěrečná slova

Monitorovací nástroj JBoss nezbytný pro jakýkoli podnik vyvíjející aplikace Java. Vyhnete se tak problémům se spolehlivostí při zachování optimálního výkonu, což má za následek vynikající uživatelskou zkušenost. Náš seznam pokrývá nejlepší monitorovací nástroje JBoss a vy si můžete vybrat ten, který vyhovuje vašim potřebám.

Dále se podívejte na konfiguraci protokolu přístupu JBoss 7.