9 nejlepších nástrojů k identifikaci otázek „Lidé se také ptají“ na Googlu

Nástroje Lidé se také ptají vám pomáhají získávat veřejné dotazy ve vyhledávači Google z různých databází a regionů. A ano, pomáhá vám se SEO!

Vyhledávač Google v dnešní době neuvádí pouze hodnocené webové stránky. Nabízí interaktivní vyhledávání prostřednictvím výsledků Lidé se také ptají.

Od svého spuštění zkoušeli odborníci na optimalizaci pro vyhledávače (SEO) různé způsoby, jak využít lidé také kladou otázky k hodnocení webových stránek.

Někdy se v části Lidé také ptají jen omezené otázky nebo se nezobrazí vůbec. Potřebujete také regionální otázky, které se zobrazují pouze z konkrétních zemí. Lidé se také ptají na nástroje při vaší záchraně. Čtěte dále a zjistěte ty nejlepší k vašim službám, aniž byste plýtvali časem a energií!

Na co se lidé také ptají?

Lidé se také ptají je interaktivní výsledek vyhledávání ve formátu otázek. Týká se vašeho původního vyhledávání klíčového slova, fráze nebo věty ve vyhledávači Google. Je populární jako PAA box v SEO průmyslu.

Google začal zobrazovat pole PAA v roce 2015. Od té doby se ve službě Lidé také ptají k vašemu vyhledávacímu dotazu zobrazí několik vysoce relevantních otázek. Někdy můžete najít skutečnou otázku a vhodnou odpověď z krabice PAA.

Když už mluvíme o jeho struktuře, PAA box může na začátku obsahovat 3 až 4 otázky. Když ale kliknete na jednu otázku, v rámečku se zobrazí další otázky související s tématem. Všechny otázky a odpovědi se zobrazí jako malé úryvky.

Když kliknete na úryvek otázky, pole se rozbalí a zobrazí se další obsah, odkaz na web, název SEO a meta popis.

Důležitost lidí také ptát

Lidé se také ptají na uživatele

PAA box je primárně pro uživatele Google SERP. Google začal zobrazovat tyto úryvkové otázky, aby uživatelům pomohl najít vysoce relevantní a přesný obsah podle vyhledávacího dotazu.

Pomáhá také uživatelům, kteří nevědí, jak vhodně zarámovat vyhledávací dotaz Google, aby získali přesné výsledky.

Algoritmus vyhledávače Google prochází záměrem vyhledávání a snaží se pochopit správný sentiment za vyhledáváním. Poté se zobrazí některé otázky, které uživatel shledá velmi vynalézavými.

Pokud například hledáte umělou inteligenci, v poli PAA se zobrazí několik otázek a mezi nimi je první: „Co je umělá inteligence s příklady?“.

Zde vyhledávací aplikace Google považuje zobecněnou otázku za záměr vyhledávání. Pokud však budete otázky neustále rozšiřovat, najdete více specializovaného obsahu.

Nemluvě o tom, že ty uživatele, kteří si nejsou jisti, co hledají, může PAA box navést na příslušnou otázku a její odpověď.

Lidé se také ptají na majitele webových stránek

Majitelé webových stránek a marketéři používají pole PAA hlavně k získávání kliknutí a návštěv webových stránek. Pokud dokážete provést dostatečnou optimalizaci obsahu webových stránek, může se váš web objevit v úryvcích Lidé se také ptají, ne-li jako nejlepší výsledky vyhledávání.

  ExtShield pomáhá chránit Chrome před malwarem a rozšířeními adwaru

Můžete se také spolehnout na otázky týkající se krabic PAA pro nové nápady na obsah. Nemluvě o tom, že přidání těchto otázek do sekce Nejčastějších dotazů k vašemu obsahu může přesunout váš web do fragmentu pole PAA.

Jak lidé také žádají o pomoc obchodníkům?

Pokud jste obchodník, pak je PAA box mocným marketingovým nástrojem. Umožňuje vám vědět, na co se cílové publikum na Googlu ptá. Když znáte tyto otázky, můžete optimalizovat obsah svého webu, články, obsah blogu atd.

Takové optimalizace často pomáhají vašemu webu umístit se na Google SERP a v poli PAA. Navíc získáte stovky nápadů na obsah pro svůj tým pro tvorbu obsahu, aniž byste pořádali jakékoli brainstormingové sezení. Ve většině případů je takový obsah velmi nápomocný při zvyšování hodnocení vašeho webu spíše než obecná klíčová slova.

Kromě toho, pokud cílíte na longtail klíčová slova pro marketingové účely, pak PAA boxy mohou pomoci. Otázky můžete zkopírovat tak, jak jsou, a vytvořit kolem otázky směrodatný a stručný obsah.

Jakmile je váš obsah online, existuje větší šance, že se může zobrazit vaší cílové skupině, pokud má větší hodnotu než vaši konkurenti.

Když se vaše webová stránka objeví ve fragmentu PAA, získá více kliknutí a přesměrování. V důsledku toho vaše marketingová strategie zvyšuje dopad na váš web.

Důvody, proč sledovat lidi, se také ptají

Otázky z PAA boxu vám pomohou využívat následující výhody. Pro optimalizaci obsahu se proto musíte podívat na úryvky Lidé se také ptají:

 • Umístěte dvakrát na Google SERP, jednou na první stránce a další na poli PAA.
 • Pomůže vám vytvořit obsahovou strategii, pokud jste právě začali jako vydavatel obsahu nebo marketér.
 • PAA boxy vám také pomohou identifikovat trendový záměr vyhledávání pro vaše služby nebo produkty.
 • Získejte přístup k exkluzivním uživatelským dotazům, které nenajdete na žádném fóru ani na kanálech sociálních médií.
 • Získejte nápady na vysoce kvalitní obsah.
 • Získejte obrovský organický provoz díky vyšší viditelnosti, protože pole PAA se objevují v prvních třech výsledcích vyhledávání.

Nyní, když víte, co je PAA box, najděte níže několik vynikajících platforem, kde získáte dlouhé seznamy otázek, které lidé také kladou, spolu s pokročilým filtrováním:

Lidé se také ptají od Frase

Svou tvorbu obsahu můžete posunout na další úroveň pomocí Lidé se také ptají od Frase. Pomůže vám zjistit otázku, kterou vaše publikum hledalo. Můžete tedy jejich odpovědi zahrnout do svého obsahu a přijít s užitečným článkem.

Tento nástroj je dodáván s čistým a minimálním rozhraním, kde můžete zadat své téma a zjistit všechny otázky, které jsou na webu k dispozici „také se ptají“. Můžete také rozšířit většinu otázek a zjistit související dotazy k této konkrétní otázce.

Chcete-li používat tuto funkci, nemusíte se přihlásit k odběru žádných placených plánů Frase. Ať už vytváříte obsah pomocí technologie umělé inteligence tohoto softwaru, nebo jej píše lidská bytost, vždy vám tato funkce pomůže.

Zahrňte do svého článku to, na co se lidé ptají na určité téma, a získejte větší viditelnost a organickou návštěvnost.

Pokud již používáte Semrush pro SEO projekty, nemusíte dále hledat vysoce kvalitní a poutavé otázky Lidé se také ptají.

  Porovnávané formáty HDR: HDR10, Dolby Vision, HLG a Technicolor

Stačí přejít na hlavní panel Semrush nebo na obrazovku Projekty. Na levém postranním panelu byste měli vidět Key Magic Tool. Klikněte na něj, zadejte klíčové slovo a získáte mnoho výsledků. Přepněte na otázky, abyste okamžitě dostali oblíbené otázky k boxu PAA.

Nástroj nabízí následující funkce pro výsledky otázek PAA:

 • Záměr vyhledávání, jako je transakční, informační, navigační atd.
 • Procento obtížnosti klíčových slov
 • Značky záměru
 • Trendová čára za posledních 12 měsíců
 • Vlastnosti SERP

Tento bezplatný nástroj PAA od SearchResponse.io je zde, aby pomohl autorům a obchodníkům poskytováním dotazů PAA z databáze více než 150 milionů otázek. Všechny tyto otázky jsou jedinečné a pocházejí z technologie strojového učení Google.

Na této platformě můžete najít relevantní otázky týkající se vašeho hlavního tématu, které jsou seřazeny podle oblíbenosti. Pokud si myslíte, že je to jen další PAA škrabka, mýlíte se. Kromě toho, že vám poskytuje dotazy PAA, přidává také rozměr popularity, takže můžete snadno stanovit priority.

Protože PAA je dynamická funkce, mohou se na vašem počítači objevit různé otázky podle místa, času a zařízení. Protože tento nástroj zachycuje všechny oblíbené PAA, nikdy neztratíte příležitost to zmínit ve svém blogu. Tato funkce odlišuje tento nástroj od jeho protějšků.

Na SearchResponse.io mohou uživatelé získat PAA dotazy s tématem, doménou a URL. Pamatujte však, že místo, které tento nástroj používá k načtení otázek, je USA.

TakéZeptal se

Pokud chcete vědět, jaké otázky mají lidé ohledně značky, dotazu nebo klíčového slova, AlsoAsked je platforma, která s vámi bude sdílet data PAA.

Jeho geograficky specifické a živé otázky vám mohou poskytnout bezkonkurenční pohled na záměr vyhledávání. Díky tomu můžete svůj článek upravit tak, aby se ve vyhledávači umístil výše.

Tento nástroj s mnoha funkcemi vám umožňuje zadat klíčové slovo zadáním nebo přidáním souboru CSV obsahujícího více témat. Pokud hledáte PAA v jiných jazycích než v angličtině, můžete si také vybrat z oblíbených jazyků pomocí jeho rozbalovací nabídky.

Kromě toho vám AlsoAsked umožňuje nastavit umístění téměř do jakékoli země po celém světě a vybrat hloubku vyhledávání mezi standardní a hlubokou.

Než si vyberete jakýkoli plán předplatného pro tento nástroj, můžete zkontrolovat jeho funkčnost pomocí 3 bezplatných pokusů za měsíc. Vizuální mapování vztahů mezi tématy a export dat v souborech CSV jsou další funkce této platformy.

Jste obsahový manažer nebo obchodník, který potřebuje každý měsíc poskytnout autorům stovky nápadů na obsah? Už se nemusíte bát, protože nástroj Nozzle PAA je zde, aby vám pomohl generovat mnoho nápadů na články, aniž byste museli procházet přísnými brainstormingovými sezeními.

Pomocí tohoto robustního nástroje můžete odpovídajícím způsobem optimalizovat sekci Lidé se také ptají a SEO strategii. Software shromažďuje PAA a zahrne je do zprávy, kterou si můžete prohlédnout v Google Data Studio.

Zpráva také obsahuje četnost těchto otázek, takže se můžete rozhodnout, kterou do svého obsahu vložíte jako první.

Klíčová slova Lidé Používají

Chcete vědět, co chtějí uživatelé vědět o vašem tématu nebo klíčovém slově na platformách, jako jsou Lidé se také ptají, Quora a Reddit? Pomocí KeywordsPeopleUse získáte okamžitý přehled o online dotazech. Stačí zadat své téma, značku nebo dotaz, aby se vám zobrazily všechny otázky, které se kolem něj lidé ptají z konkrétního jazyka a místa.

  Jak můžete obnovit svůj účet Amazon

I když si v tomto nástroji můžete vybrat jakoukoli zemi na světě, jeho podporované jazyky zahrnují angličtinu, francouzštinu, němčinu, italštinu, ruštinu, španělštinu a portugalštinu. Pokud dokážete postavit svůj obsah na těchto otázkách, šance na vyšší hodnocení blogu se zvýší.

neuraltext

Pokud nevíte, co se děje na trhu souvisejícím s vaším oborem, PAA box je tím správným místem, kde začít zkoumat. S neuraltextem je hledání aktualizovaných a relevantních otázek Lidé, které se také ptají, snadné.

Nejde jen o nastínění otázek. Zpracovává informace, abyste je mohli použít ve své SEO strategii. Výsledky vyhledávání vás například informují o základním záměru a motivech otázek PAA, které vidíte.

Kromě toho je výsledek hledání otázky PAA dodáván v seskupeném formátu. Nástroj seskupuje relevantní otázky do jednoho pole a zobrazuje více polí podle dostupnosti veřejných otázek ve vyhledávání Google.

Twaino Free PAA Tool vám umožňuje hledat relevantní PAA boxové otázky pomocí tří filtrů. První filtr je klíčové slovo, které načte výsledky úzce související s vaší značkou, produktem nebo službou.

Druhým filtrem je jazyk. Můžete si vybrat z dlouhého seznamu jazyků. Když spustíte vyhledávání, zobrazí se možnost Lidé se také ptají v zamýšleném jazyce.

Za třetí, můžete si také vybrat, ze kterého regionu nebo země chcete získat otázky PAA. Pokud například cílíte na uživatele z USA, vyberte jako zemi Spojené státy.

Výsledky vyhledávání se zobrazí jako síťový graf. Graf začíná nejdůležitější otázkou. Poté se rozvětví na specializované otázky na stejné klíčové slovo.

Databáze PAA deštníků

Databáze Umbrellum PAA je místo, kde můžete najít dotazy, které váš cílový trh hledá. Tato databáze se skládá z milionů otázek PAA, které patří do řady průmyslových odvětví. Zadejte klíčové slovo a vyberte ze seznamu zemí, abyste získali otázky, které lidé z daného místa kladou.

Data, která nástroj poskytuje, jsou také dodávána s indexem výskytu. Označuje, kolikrát se tato otázka objevila v databázi.

Závěrečná slova

Google se snaží stát se znalostním motorem z informačního stroje. Vaše strategie optimalizace pro vyhledávače (SEO) by měla být dynamická, protože Google často mění své zásady hodnocení webových stránek.

Lidé se také ptají je jednou z jejích strategií, která nabízí uživatelům sémantické a organické otázky než pouhé zobrazování webových stránek, které vyžadují hodně prověřování a zkoumání. Protože vaše strategie SEO zahrnuje PAA, můžete využít výše uvedené nástroje k odhalení potenciálních otázek pro tvorbu obsahu.

Také by vás mohla zajímat technika auditu SEO webu, abyste zajistili, že metody SEO, které používáte, přinášejí požadované výsledky.

x