9 nejlepších nástrojů pro bezplatnou animaci textu v roce 2023

Textové animace zní lidem jako velká věc a já jsem to poznal, když jsem nedávno pomáhal svému sourozenci s jeho prezentací na vysoké škole. Zeptal se, jestli bych mu mohl pomoci s animací textu.

Tehdy jsem se rozhodl pomoci dalším lidem, kteří se potýkají se stejným problémem. V tomto článku jsem vytvořil seznam nejlepších bezplatných nástrojů pro animaci textu.

Co jsou textové animace a proč bychom je měli používat?

Laicky řečeno, animace textu není nic jiného než přidání vizuální animace na písmena, slova nebo odstavce. Textové animace zahrnují vše od typického přidávání šmrncu do vašich textů po přidání rotace, změny velikosti textu a další.

Textové animace mohou být vaší nejlepší volbou, pokud chcete upoutat pozornost vašich diváků. Kromě toho vám textové animace mohou také pomoci učinit vaše prezentace nebo vizuální obsah poutavějšími a vizuálně vzrušujícími, a co je nejdůležitější, umožní vám zdůraznit vaše klíčové body.

To je důvod, proč se textové animace široce používají ve videoobsahu, reklamách, prezentacích a příspěvcích na sociálních sítích.

Nyní, když víte, co jsou textové animace a proč byste je měli používat. Dovolte mi podělit se o seznam bezplatných nástrojů pro animaci textu, které jsou podle mého názoru nejlepší.

Tak, jdeme na to! 😃

Adobe Express

Adobe Express je jedním z nástrojů, který vřele doporučuji pro animaci textu. Na Adobe Express se mi nejvíce líbí, že nabízí doživotní bezplatný tarif. Pokud se rozhodnete pro bezplatný plán, získáte přístup ke všem základním funkcím úprav, více než 2 000 jedinečných písem Adobe, více než 1 000 šablon a 2 GB cloudového úložiště pro uložení všech vašich návrhů.

Jeho editor se používá tak snadno, že jej zvládnou i začátečníci v grafickém designu a vytvoří profesionálně navržené plakáty. Potřebují však určité základní znalosti WYSIWYG editorů.

To znamená, že funkce animace textu Adobe Express je docela slušná. S bezplatnou vrstvou zahrnují možnosti animace textu Psací stroj, Dynamické pohyby, míchání barev, blikání, posouvání, růst a mizení. Získáte několik druhů každého z těchto animačních efektů.

Tyto bezplatné animační efekty jsou dost dobré pro základní použití, zvláště pokud je spárujete se správnými fonty. Nelze je však srovnávat s plnohodnotnými grafickými nástroji. Můžete použít webovou aplikaci Adobe Express nebo si stáhnout její mobilní aplikaci pro Android či iOS.

Animaker

Na rozdíl od Adobe Express je Animaker spíše plnohodnotným tvůrcem animací, a proto bych jej doporučil pouze v případě, že chcete vytvářet animovaná videa. Jedním z důvodů, proč to říkám, je to, že i když Animaker nabízí bezplatnou verzi, bezplatná verze je dodávána s vodoznakem. Tento vodoznak vás omezuje v používání videí Animaker pro profesionální nebo komerční použití.

To znamená, že pokud jste spokojeni s vodoznakem, máme mnoho dobrých věcí k diskusi o tomto nástroji pro animaci textu. Začněme funkcí animace textu, která má desítky efektů, jako je rotace, vyskakovací okno, pohyby, vstup a výstup, stírání, gesta rukou a několik speciálních efektů.

  Nejjednodušší způsoby videochatu s rodinou na Den matek

Nejlepší na tom je, že Animaker umožňuje použít animaci při vstupu i výstupu textů. Zde však nastavení animace textu nekončí – Animaker nabízí úžasnou možnost Smart Move, která vám umožní přizpůsobit pohyb textu na obrazovce. Většina možností Smart Move je bohužel skryta za paywallem.

Celkově je Animaker fantastický webový nástroj pro 2D animaci, který můžete použít pro animaci textu. Má také aplikaci pro iOS. Animaker se však podobá spíše tvůrci 2D animovaných videí než nástroji pro animaci textu a jeho problém s vodoznakem je pro mě velkým problémem. Pokud se vám však tato omezení nezdají jako velký problém, tento nástroj má co nabídnout.

Kapwing

Kapwing je úžasný webový editor, který můžete použít k vytváření a úpravě čehokoli, od jednoduchých plakátů po videa, GIFy a mnoho dalšího. Může se pochlubit jednoduchým uživatelským rozhraním, které na mě udělalo největší dojem. Tento snadno použitelný editor obrázků a videa umožňuje lidem s doslova žádnými technickými znalostmi vytvářet neuvěřitelné grafické návrhy.

Kapwing by mohl být dokonalým šálkem čaje pro lidi, kteří hledají nástroje pro okamžitou tvorbu médií. To proto, že Kapwing není plnohodnotný editor videa nebo obrázků a postrádá některé profesionální funkce. Na druhou stranu se Kapwing může pochlubit masivní sbírkou předem navržených šablon, které urychlují vytváření médií. Dokonce i úplní začátečníci mohou tyto šablony použít k vytvoření špičkového vizuálního obsahu během okamžiku.

Kapwing editor také umožňuje integrovat pluginy pro vylepšení funkcí. Stále je však ve fázi beta, takže neuvidíte obrovský seznam pluginů. Kromě toho Kapwing nabízí bezplatnou úroveň, ale bezplatné exporty přicházejí s vodoznakem. Vodoznak je pro mě řešením, ale pokud s tím souhlasíte, textový animátor Kapwing by mohl být skvělou volbou.

Postermywall

Postermywall je webový editor, který vám umožňuje vytvářet všechny typy plakátů, od letáků, příspěvků na sociálních sítích, vizitek, log, obalů alb a mnoha dalších.

Můžete si vybrat libovolnou šablonu z její rozsáhlé knihovny šablon nebo si ji vytvořit od začátku. Na rozdíl od jiných nástrojů v tomto seznamu, chcete-li použít animaci textu na Postermywall, musíte přidat text prezentace a teprve poté budete mít přístup k možnostem přechodu textu.

Postermywall nabízí obrovský seznam textových animací, které můžete použít. Nejvíce mě však zaujalo to, že vám umožňuje vybrat si jednu z pěti rychlostí animace, včetně pomalejší, pomalé, střední, rychlé a rychlejší.

Stejně jako všechny ostatní bezplatné nástroje v tomto seznamu nabízí Postermywall bezplatný plán, ale s tímto plánem budete mít omezený přístup k funkcím a budete se muset vypořádat s vodoznakem. Vodoznak Postermywallu je však poměrně jemný a můžete jej oříznout pomocí jakéhokoli jiného bezplatného editoru.

Canva

Canva je jedním z mála nástrojů, který si v poslední době získal obrovskou popularitu. Některé z důvodů, které pomohly Canva stát se populární, jsou její snadno použitelný editor a masivní sbírka předem navržených šablon. Dokonce i já osobně používám Canva pro většinu své grafické práce.

Stejně jako všechny ostatní nástroje na seznamu nabízí Canva také bezplatné předplatné úrovně. Nicméně věc, která pomáhá Canvě vyniknout z ostatních nástrojů pro animaci textu, je to, že Canva vám umožňuje exportovat vaše návrhy bez vodoznaku, pokud nepoužíváte žádnou prémiovou funkci. To znamená, že pokud hrajete ve svém dosahu, můžete Canva používat i pro komerční využití.

  Jak prodat svůj notebook, telefon nebo tablet za nejvyšší dolar

Kromě toho funkce animace textu Canva nabízí více funkcí a animací než jakýkoli jiný nástroj v seznamu. Omezeni však budete především na základní nastavení, zatímco k pokročilým nastavením, jako je ovládání rychlosti, směru nebo stylu psaní, se dostanete pouze po zakoupení předplatného Canva Pro.

To znamená, že Canva není jen nástroj pro animaci textu. Místo toho se jedná o plnohodnotné řešení grafického designu. Má rozsáhlou knihovnu šablon sestávající z milionů profesionálně navržených šablon, od vizitek vizitek a pozvánek až po příspěvky na sociálních sítích, loga a letáky. Pokud tedy hledáte nástroj pro komerční využití, investice do Canva Pro by nebyla špatným rozhodnutím.

Freepik

Freepik je vyhledávač, který vám pomůže najít vektorové návrhy a šablony, bezplatné i prémiové. To však také znamená, že nemůžete používat Freepik samotný k vytváření textových animací nebo grafických návrhů. Pokud chcete upravovat šablony, které najdete na Freepiku, musíte použít kompatibilní nástroje, jako je Photoshop, Illustrator atd.

Přestože existuje bezplatný nástroj pro úpravu šablon Freepik s názvem Wepik, tento nástroj postrádá mnoho základních funkcí a funkcí. Freepik by byl nejlepší volbou, pokud jste profesionální grafik nebo již máte přístup k nástrojům pro úpravu obrázků Freepik.

To znamená, že Freepik může být skvělým nástrojem ve vašem arzenálu, pokud máte jakýkoli kompatibilní nástroj pro úpravy. Šablony textových animací můžete najít na Freepik a následně je upravit pomocí kompatibilních nástrojů.

To proto, že Freepik má obrovskou, pravděpodobně největší knihovnu šablon, která obsahuje 11+ milionů prémiových vektorů, 24+ milionů stock obrázků, tisíce prémiových videí, 1,5+ milionů prémiových souborů PSD, 9+ milionů nálepek a vektorových ikon a více. Ke všem těmto funkcím a její rozsáhlé knihovně však máte přístup pouze tehdy, pokud získáte prémiové předplatné Freepik, které stojí pouhých 12 $ měsíčně, pokud se rozhodnete pro roční plán.

Zjednodušený

Simplified je nástroj založený na AI navržený společností TLDR Technologies, aby mohl dělat doslova vše, co chcete. Simplified vám může pomoci s copywritingem založeným na AI, grafickým návrhem, editací videa a správou sociálních médií. Nejlepší na tom je, že ke všem těmto funkcím máte přístup v rámci jedné aplikace – ať už používáte její mobilní aplikaci nebo webový nástroj.

Díky svému jedinečnému konceptu si Simplified získal obrovskou popularitu během jediného roku a překročil uživatelskou základnu 1 milionu uživatelů. Kromě toho nabízí také Zjednodušenou akademii, její znalostní databázi video tutoriálů, kterou můžete použít k zvládnutí funkcí a vlastností tohoto nástroje.

Funkce animace textu zjednodušeného editoru obrázků na mě udělala velký dojem. Jedním z důvodů, proč se mi to tak líbí, je, že animace textu, které nabízí editor Zjednodušený, vypadají hladce a vizuálně přitažlivě. Kromě toho nabízí Simplified spoustu přednastavení animací, které si můžete přizpůsobit podle svých potřeb.

  Jak změnit telefonní číslo na PS4

Kromě textové animace se Simplified může pochlubit všemi kostandardními funkcemi, které můžete vidět v jakémkoli běžném grafickém návrhu a nástroji pro úpravu videa, spolu s obrovskou knihovnou šablon. Dobré je, že ani s bezplatným účtem neuvidíte na svých exportech žádný vodoznak. Má také k dispozici aplikaci pro iOS spolu s rozšířeními pro integraci Shopify a Chrome a WordPress.

PicMonkey

PicMonkey je jedním z nejstarších webových nástrojů pro úpravu obrázků a grafický návrh, jehož kořeny pocházejí z roku 2012. Byl založen jako startup skupinou lidí, ale v roce 2021 jej získal Shutterstock, přední poskytovatel obrázků na burze. Toto bylo o historii PicMonkey; pojďme diskutovat o tom, co nabízí nyní.

Počínaje tvůrcem animace textu nabízí PicMonkey na výběr 11 různých typů animací. PicMonkey klasifikuje tyto animace do dvou samostatných kategorií – vstupní animace a smyčkové animace.

Vstupní animace jsou ty, které se spustí při každém spuštění a automaticky se zastaví po 1,5 sekundě. Na druhou stranu smyčkové animace jsou neustále v pohybu a nikdy tomu nebrání. Můžete použít jakýkoli typ animace, který odpovídá vašim potřebám.

Kromě toho je PicMonkey plnohodnotným editorem obrázků. Editor je však trochu komplikovaný, zvláště ve srovnání s nástroji jako Adobe Express nebo Canva. Kromě toho nenabízí žádnou bezplatnou úroveň. Nabízí pouze 7denní zkušební verzi, což je pro mě velký problém.

RenderForest

RenderForest je v tomto odvětví již více než deset let a v tomto období vývojáři představili mnoho jedinečných funkcí, jako je tvůrce log, tvůrce webových stránek, grafik a další.

Počínaje tvůrcem textových animací s názvem „Kinetic Typography Video Maker“, RenderForest nabízí typografické balíčky. Tyto typografické balíčky obsahují předem navržené šablony textů, které můžete použít pro svůj projekt nebo prezentace.

Na RenderForest se mi nejvíce líbilo, že tyto předem navržené šablony jsou opravdu kvalitní a vypadají, jako by tyto šablony navrhli profesionální videoeditoři. Vše, co musíte udělat, je vybrat šablonu animace textu, která se vám líbí, zadat požadovaný text a pokračovat dále.

I když editor RenderForest nabízí bezplatnou úroveň, bezplatný tideckomes s tolika omezeními. Například všechny vaše exporty budou mít vodoznak a budete omezeni na export pouze do 360p. Pokud jej tedy chcete správně používat, jedinou cestou je zvolit si prémiové předplatné.

Tady to máte – podrobný článek o nejlepších nástrojích pro animaci volného textu.

Použití správného typu textových animací a animovaných postav pro vaše prezentace, videa nebo reklamy vám může pomoci zaujmout diváky a vytvořit příběh.

V článku jsme se zabývali nejlepšími nástroji, které vám pomohou s animací textu. Pokud mě požádáte o doporučení, navrhoval bych použít Canva, Adobe Express nebo Simplified, protože tyto dva jsou podle mého názoru nejlepšími bezplatnými nástroji pro úlohy související s animací textu.

Na druhou stranu, pokud jste ochotni zaplatit nějaké peníze, ale potřebujete nástroj pro komerční využití, můžete zvážit Kapwing nebo RenderForest spolu s Canva a Simplified, podle toho, co vyhovuje vašim potřebám. Prémiové verze těchto nástrojů odemykají neomezené možnosti a stojí za to.

x