9 nejlepších SEO pluginů pro WordPress

V současném online prostředí je WordPress nejpopulárnějším redakčním systémem (CMS).

WordPress je jednou z nejúčinnějších platforem, kterou je třeba vzít v úvahu při výběru platformy pro vytváření stránek pro vaši společnost, firmu nebo organizaci.

V současné době WordPress pohání 455 milionů webových stránek. WordPress si udržel svou popularitu díky snadnému použití, flexibilitě a živé komunitě uživatelů.

Vzhledem k tomu, že je zdarma a snadno se nastavuje, nemusíte mít zkušenosti s kódováním nebo vývojem webu, abyste jej mohli používat. Čtěte dále a zjistěte, proč je WordPress ideální platformou pro vaše podnikání, pokud hledáte nákladově efektivní řešení, se kterým bude správa vašeho webu hračkou.

V tomto článku se také dozvíte, co dělají nejlepší pluginy WordPress SEO a jak a proč byste z nich mohli těžit.

Proč je WordPress považován za jednu z nejlepších platforem založených na obsahu?

Vzhledem k velkému množství dostupných pluginů nabízí WordPress zákazníkům mnoho možností zabezpečení a přizpůsobení pro webové stránky všeho druhu.

K vytvoření webu založeného na WordPressu není nutné najímat profesionálního vývojáře. Můžete to udělat sami nebo získat pomoc za rozumnou cenu prostřednictvím pracovních desek, jako je Upwork.

Ať už zvolíte jakoukoli trasu, podívejte se na tyto úžasné SEO pluginy, které pomohou vašemu webu získat větší trakci prostřednictvím vyhledávačů.

Než se podíváme na nejlepší pluginy WordPress SEO, pojďme zjistit, co dělá WordPress tak robustní platformou. Ve skutečnosti etechblog.cz používá také WordPress a funguje bezchybně.

#1. WordPress je 100 procent zdarma

Ano! Máš pravdu. WordPress můžete používat zdarma. Stačí si stáhnout a nainstalovat bezplatný program na svůj web nebo v prostředí sandbox a poté jej používat, jak chcete.

Pokud jste vlastníkem malé firmy, pravděpodobně chcete nastavit svůj web za nízké počáteční náklady. Používání WordPressu může pro malé podniky znamenat významný rozdíl, protože jim šetří čas a peníze. Podívejte se, jak levný může být WordPress, a podívejte se na tento příspěvek, který vypočítává jeho skutečné náklady.

#2. WordPress je bezpečný

Je důležité, aby podniky braly zabezpečení webových stránek vážně. Google může snížit vaše hodnocení, pokud váš web není bezpečný.

Naštěstí WordPress patří mezi nejbezpečnější dostupné CMS. WordPress je pravidelně aktualizován, aby byl co nejbezpečnější. Služba údržby nebo ruční aktualizace WordPress může udržet váš web v bezpečí.

K dalšímu zabezpečení svého webu můžete využít vestavěná bezpečnostní opatření platformy. Mezi funkce patří automatická detekce malwaru a dvoufaktorové ověřování.

#3. Je uživatelsky přívětivý

Uživatelská přívětivost WordPressu je jedním z hlavních důvodů, proč se mnoho majitelů firem rozhodne jej používat. Víte, jak obtížné může být spravovat a nastavovat některé CMS, pokud jste je již dříve používali.

Snadné použití WordPressu usnadňuje vytvoření webové stránky se všemi funkcemi, estetikou a funkčností, které si přejete.

Použití existujícího motivu WordPress nebo vyhledávání online témat zdarma je jedním ze způsobů, jak vytvořit web. WordPress se snadno používá, bez ohledu na to, jakou úroveň zkušeností máte s vývojem webu.

#4. Platforma pro vývoj s otevřeným zdrojovým kódem

Jako software s otevřeným zdrojovým kódem lze WordPress Codex zdarma stáhnout a používat pro přidávání funkcí na webové stránky. Kromě toho můžete kód znovu použít a rozšířit, pokud je to technicky nakloněno.

Je to jedna z nejdůležitějších výhod, díky kterým je WordPress nejlepší volbou pro malé podniky. Majitelé firem se mohou rozhodnout, zda budou spolupracovat s vývojářem WordPress, nebo si zdrojový kód zpracují sami.

  Jak odesílat fotografie ve vysoké kvalitě online

#5. Velká komunita online podpory

Jak již bylo zmíněno, WordPress je výkonná online platforma pro tvorbu webu s velkou uživatelskou základnou. Pokud jde o online podporu, WordPress je dobře známý tím, že má tým světové třídy.

Díky milionům aktivních uživatelů, talentovaným vývojářským týmům, velkým komunitám a diskusním fórům může každý najít řešení svých problémů.

Kromě toho nespočet vysoce vzdělaných webů WordPress denně poskytuje rady a návody.

Existuje velká šance, že si někdo uvědomuje řešení většiny problémů s WordPress, protože většinu z nich zde již probrali. V důsledku toho je WordPress perfektní platformou pro nováčky a malé podniky.

Co je plugin WordPress?

Představte si WordPress jako nový smartphone s výchozím nastavením od výrobce. Přestože je zařízení funkční, většina uživatelů přidává další aplikace, aby zlepšila jeho použitelnost a obecnou funkčnost. Tyto aplikace lze kdykoli zdarma stáhnout, nainstalovat a odebrat.

WordPress pluginy fungují podobně. V katalogu pluginů WordPress je k dispozici ke stažení více než 58 000 pluginů. Pravděpodobně existuje plugin, který splňuje potřeby vašeho webu.

Pluginy WordPress jsou obecně zdarma, ale můžete si zakoupit prémiové a placené verze. Bezplatný plugin poskytuje základní funkce; placené pluginy však nabízejí prémiové funkce a podporu pro vývojáře.

Přestože pluginy WordPress řeší řadu aspektů tvorby a provozu webových stránek, nejvíce nás zajímají ty, které zlepšují optimalizaci webových stránek pro vyhledávače. Pojďme se tedy podívat na nejlepší SEO pluginy WordPressu.

Vše v jednom SEO

V roce 2007, All in One SEO pro WordPress debutoval jako první WordPress SEO plugin. Více než 3 miliony důvtipných majitelů webových stránek používají AIOSEO ke správné konfiguraci SEO WordPress tak, aby se jejich stránky umístily výše ve vyhledávačích.

S AIOSEO můžete bez námahy nastavit WordPress SEO správným způsobem. Pomocí průvodce nastavením WordPress SEO můžete přizpůsobit nastavení SEO svého webu tak, aby vyhovovalo specifickým potřebám vašeho specializovaného trhu.

Výhody SEO vše v jednom 👍

 • Nastavte správně SEO WordPress bez najímání profesionála
 • Skóre Truseo usnadňuje vylepšování stránek pro lepší hodnocení
 • Integrace, které jsou dokonalé se všemi vašimi oblíbenými nástroji
 • Podpora pro WooCommerce SEO a místní SEO
 • Nejlépe hodnocený plugin + skvělá zákaznická podpora

Nevýhody All-in-One SEO 👎

 • Podvodný dodatečný prodej instalačního průvodce.
 • V uživatelském rozhraní komerční edice je mnoho zbytečných funkcí.
 • SEO menu se mnohým nemusí jevit jako uživatelsky přívětivé.
 • Některé nabídky jsou skvělé z hlediska funkčnosti, ale nestojí za cenu.

Plugin Yoast

Pokud jde o výkon webu, plugin Yoast SEO pro WordPress patří mezi nejlepší možnosti.

Díky množství nástrojů a možností můžete svůj web spravovat tak, aby dobře fungoval u návštěvníků a vyhledávačů.

Klady Yoast SEO 👍

 • Yoast SEO Premium pomáhá při optimalizaci obsahu jak pro návštěvníky, tak pro vyhledávače.
 • Bere v úvahu synonyma a podobná klíčová slova, aby pomohla vaší stránce dosáhnout vyššího hodnocení.
 • Yoast SEO monitoruje vaše nejdůležitější stránky a upozorní vás, pokud nebyly za šest měsíců změněny.
 • Uvidíte, jak by vaše stránka mohla vypadat ve výsledcích vyhledávání.
 • Pokaždé, když je stránka smazána, Yoast se vás zeptá, co s ní chcete udělat.

Nevýhody Yoast SEO 👎

 • Yoast může být někdy pomalý v rozpoznávání změn provedených na webové stránce.
 • Musíte zkontrolovat všechna pravidla Yoast SEO pro plugin, abyste kvalifikovali váš obsah jako vhodný pro SEO. Tato pravidla však nemusí platit pro některé typy obsahu, jako jsou zpravodajské weby nebo weby elektronického obchodu.

Hodnost Math

WordPress SEO plugin Rank Math usnadňuje každému vylepšování obsahu pomocí vestavěných doporučení založených na obecně uznávaných osvědčených postupech.

Strukturovaný datový model zjednodušuje úpravu zásadních nastavení SEO, rozhodování o tom, které stránky by měly být indexovány, a určování toho, jak by se váš web měl zobrazovat ve výsledcích vyhledávání.

  Jak zobrazit 3D halloweenské postavy v AR pomocí telefonu

Klady Rank Math 👍

 • Můžete povolit a upravit více než 15 vestavěných modulů podle vašich potřeb.
 • Měřte a sledujte pozice klíčových slov, abyste mohli sledovat svůj pokrok v SEO.
 • Proveďte důkladnou SEO studii, abyste našli problémy na základě 30 identifikovaných parametrů.
 • Snadné importy jediným kliknutím pro hladké přechody z jiných pluginů SEO.
 • Plně kompatibilní s klasickým editorem WordPress a editorem Gutenberg.

Nevýhody hodnostní matematiky 👎

 • Pro nezkušené uživatele může být rozmanitost funkcí matoucí.
 • Jasnost některých vizuálních prvků může chybět.
 • Během provozu může dojít ke konfliktu s jinými pluginy.

WP Meta SEO

Pomocí pluginu WP Meta SEO můžete snadno spravovat SEO svého webu WordPress. WP Meta SEO obsahuje hromadný editor pro metadata, optimalizaci SEO pro obrázky, generátor XML sitemap a správce přesměrování, jen několik z jeho nástrojů, které šetří čas.

Nejnovější edice Pro má nyní speciální rozhraní Google Search Console, které využívá data Google k doporučení nejvhodnějších klíčových slov k zahrnutí do vašeho obsahu.

Klady WP Meta SEO 👍

 • V porovnání s jinými produkty se mi zdá cena slušná.
 • Nabízí bezplatný plán s řadou špičkových funkcí.
 • Je to oblíbený SEO plugin díky své skvělé ceně, a proto má velkou podporu komunity.
 • Nejlepší plugin z hlediska dostupného softwaru.

Nevýhody WP Meta SEO 👎

 • Uživatelské rozhraní není na úrovni.
 • Není to ideální volba pro profesionály.

Link Whisper

Link Whisper je vynikající volbou pro blogy a weby založené na článcích. Jakmile začnete psát svůj článek, Link Whisper začne navrhovat relevantní interní odkazy. Systém pohání umělá inteligence.

Link Whisper může poskytovat stovky interních odkazů na základě počtu článků, které máte, a relevance vašeho aktuálního obsahu.

Klady Link Whisper 👍

 • Umožňuje vám snadno najít a vytvořit interní odkazy na staré příspěvky, které vyžadují více automatických odkazů z vašeho výběru klíčových slov.
 • Strukturu svého webu můžete ovládat a získat informace, které potřebujete k jeho optimalizaci, pomocí efektivních hloubkových přehledů odkazů.
 • Je opravdu snadné vidět vaše nefunkční interní a externí odkazy pomocí Link Whisper.
 • Přidání cílových klíčových slov zlepší návrhy a získáte lepší interní odkazy.

Nevýhody Link Whisper 👎

 • Žádná doporučení pro externí odkazy.
 • Některé funkce mohou být pro nováčky obtížné pochopit.

SEOPress Pro

V roce 2017 byl SEOPress vydán jako efektivní a rychlý WordPress SEO plugin. Přestože se jedná o relativně nový plugin SEO, byl nainstalován více než 150 tisíckrát. Platforma WordPress je velmi oblíbená díky snadné optimalizaci SEO vašeho webu.

Kromě toho průvodce konfigurací nastaví většinu možností automaticky. Usnadňuje konfiguraci SEOPress, i když nejste obeznámeni s kódováním. Kromě toho můžete snadno povolit nebo zakázat funkce SEOPress.

Výhody SEOPress Pro 👍

 • Mezi výjimečné funkce patří schopnost vytvářet SEO názvy a meta popisy a analýza obsahu na stránce.
 • Pro viditelnost pro vyhledávače máte standardní možnosti přidat vlastní název a meta popis.
 • Umožňuje vám zlepšit obsah pomocí analýzy obsahu.
 • Kromě toho, jak se váš materiál objeví ve výsledcích vyhledávání, můžete ovlivnit i to, jak se zobrazí na sociálních sítích.
 • Na rozdíl od Yoast SEOPress nezpomalí načítání vašeho webu. Také, SEOPress není nikl a desetník vás k smrti; vše je součástí edice Pro a lze ji nainstalovat na neomezený počet webových stránek.
 • Přestože je SEOPress novinka, nenechte se tím odradit. Při testování je to nejlepší dostupná náhrada Yoast.

Nevýhody SEOPress Pro 👎

 • Je to relativně nové v oblasti SEO pluginů. Proto nemusíte získat tak dobrou podporu komunity jako u Yoast nebo AIOSEO.

SCHEMA PRO

Schéma umožňuje uživatelům přidávat mikrodata na webové stránky a vytvářet tak strukturované úryvky, které se objevují v SERP Google. Aby vyhledávače pomohly porozumět obsahu vašeho webu, spojily se Google, Bing, Yandex a Yahoo a vytvořily Schema.org.

To se děje tak, aby lidé, kteří něco hledají, našli ty nejrelevantnější výsledky. Strukturované úryvky se přidávají pod název vašeho webu pomocí značek schématu, což výrazně zvyšuje atraktivitu vaší webové stránky.

  Jak opravím chybu Accelerated Renderer Error

Klady Schema Pro 👍

 • Implementujte přesné označení schématu rychle a snadno bez psaní jediného řádku kódu.
 • Umožňuje vám vybrat si vhodné schéma z 20+ možností Schema Pro pro příslušnou situaci.
 • Značení schématu lze po jedné konfiguraci rychle implementovat kdekoli na vašem webu.
 • Můžete namapovat předem vyplněné informace, jako je název stránky, doporučený obrázek, autor, datum a další.
 • Své schéma můžete rychle ověřit díky vestavěnému ověřování v terénu a přístupu k nástroji Google Structured Data Testing Tool.

Nevýhody Schema Pro 👎

 • Nabízí pouze nejoblíbenější typy schémat.
 • Nestačí pro všestranné SEO; možná budete potřebovat další pluginy
 • Google již strukturované úryvky často nezobrazuje

Přesměrování

Mezi správci přesměrování WordPress je přesměrování nejoblíbenější. Kromě kontroly přesměrování 301, sledování problémů 404 a vázání volných konců se snadno používá. Pomocí přesměrování můžete snížit chyby a zvýšit hodnocení svých webových stránek.

Každý web, bez ohledu na to, kolik přesměrování má, může mít z přesměrování prospěch.

Existuje již více než deset let a uživatelé WordPress jej často schvalují. Navíc je to zdarma!

Výhody přesměrování 👍

 • Jednoduchá a snadná správa bez znalosti Nginx nebo Apache.
 • Umožňuje vám vidět každé přesměrování na vašem webu s podrobnostmi o návštěvníkovi, prohlížeči, který používá, a referreru.
 • Přesměrování zaznamená všechny chyby 404 na vašem webu, což vám umožní najít a řešit problémy.
 • Pomocí tohoto webového serveru můžete exportovat přesměrování do souboru pravidel přepisu Nginx.
 • Neexistuje žádná prémiová verze a za používání funkcí není vyžadován žádný poplatek.

Nevýhody přesměrování 👎

 • Není k dispozici Tvůrce UTM.
 • Přesměrování pouze v případě, že typ stránky je 404.
 • Uživatelský přístup ke správě rolí není k dispozici.
 • Neimportujte data ze souborů JSON

Slim SEO

Slim SEO je jedním z nejlehčích SEO pluginů, které jsou dnes pro WordPress k dispozici. Vytvořil jej eLightUp. Je ideální pro nováčky s malou nebo žádnou znalostí konfigurací SEO, protože Slim SEO nevyžaduje žádnou konfiguraci.

Proces instalace je tak snadný, jak jen to jde, a v podstatě stačí nainstalovat plugin a hned začít.

Výhody Slim SEO 👍

 • Zcela bez konfigurace: Stačí nainstalovat a dokončit! Aniž byste se museli prokousávat četnými nastaveními, všechny SEO povinnosti jsou dokončeny automaticky.
 • Super lehký: S pouhými 40 kB můžete mít plnohodnotný, neuvěřitelně rychlý SEO plugin, který umí stejnou funkci jako jiné větší pluginy.
 • Kód vysoké kvality: Vývojáři WordPress s více než 12 lety zkušeností s vývojem pluginů vytvořili moderní, modulární kód.
 • Automaticky generujte značky pro karty Twitter, Open Graph a metanázvy a popisy.
 • Typy United Schema se automaticky generují pro váš web, stránky a obsah.

Nevýhody Slim SEO 👎

 • Není určeno pro použití profesionály.
 • Potenciálně až příliš minimální – plugin pro základní věci.

Závěrečná slova

Je nutné k optimalizaci stránky používat pluginy? Sami můžete dosáhnout ekvivalentních výsledků, pokud rozumíte SEO a držíte krok s vývojem trhu. Naproti tomu SEO pluginy upozorní na oblasti, které potřebují okamžité zlepšení, tím, že je zvýrazní.

Z toho může těžit i odborník, protože to zkracuje čas, který stráví sledováním všeho. Výše uvedený článek porovnává nejlepší pluginy WordPress SEO a jejich klady a zápory. Tento komplexní průvodce vám pomůže při výběru SEO pluginů podle vašich potřeb.

Nyní si můžete přečíst o nejlepších hackech WordPress pro optimalizaci obsahu.

x