9 nejlepších software pro pohyblivou grafiku pro každého

Zajímá vás informace o softwaru pro pohybovou grafiku? Sestavili jsme seznam špičkového softwaru, který vám může pomoci nastartovat vaši kariéru v oblasti pohyblivé grafiky.

Pryč jsou doby, kdy byly trendy ručně kreslené animace a kdy designéři kreslili každý výraz, krok a pohyb, aby svou práci zvládli. Několik filmů představuje animaci flipbooku, která je nyní součástí pohyblivé grafiky.

Nástroje a technologie se však vyvinuly v tom, jak člověk navrhuje pohyblivou grafiku. Faktem je, že ať už se jedná o animovaný film nebo krátký film, grafika a příběh by měly být ve stejném toku, který do sebe dokonale zapadá. Proto přichází pohyblivá grafika.

Pohyblivá grafika je animace, která obsahuje text reprezentující příběh. Tato grafika se obvykle používá na titulcích filmu nebo televizních pořadů, včetně textu a zvuku, aby přinesla něco výjimečného. Je to vynikající způsob komunikace mezi značkou a diváky.

Pohyblivá grafika vytváří sekvence titulků, reklamy, poskytuje zprávu, vysvětlující videa a videa pomocí šablon. Některé z nejvýznamnějších příkladů pohyblivé grafiky jsou:

#1. Titulní sekvence

Pokud znáte úvodní titulky Hitchcockova Psycha, možná nebudete potřebovat žádný další příklad. Od titulkové sekvence až po titulky, to zabalilo všechno. True Detective od HBO je dalším příkladem typografie a vizuálního mixu odrážejícího postavy.

#2. Branding

Pokud jste fanouškem sociálních médií, možná jste viděli a GIF vytvořený NBC News stejně zábavné reprezentovat La La Land jako nejlepší film během debaklu Oscarů. Mnoho značek přišlo s několika nápady na pohyblivou grafiku, která se chytře používá jako seriózní marketingový a brandingový nástroj.

#3. Kinetická typografie

Nejlepší na pohyblivé grafice je to, že lze pomocí textu zaujmout publikum nepředvídatelným způsobem. Některé z nejznámějších příkladů kinetické typografie jsou Rick and Morty, lyric video pro Jacoba Sartoriuse By Your Side, film Kick-ass a americký televizní pořad Breaking Bad.

Grafické pohyby mohou pomoci vytvářet zábavná a informativní videa pomocí symbolů, efektů, postav, infografiky a textu. Přechází od skicování k převodu do 3D kóty. Je však snadné převést složité úkoly do grafiky pomocí jednoduchých nástrojů.

Dovolte nám nahlédnout do špičkových nástrojů pro grafický pohyb.

DaVinci Resolve

DaVinci Resolve může ukončit vaše hledání, pokud hledáte profesionální nástroje pro úpravy, zvuk, efekty a barvy. Design Blackmagic DaVinci Resolve nástroj vám může pomoci vytvořit něco jako slavné umělecké dílo Leonarda da Vinciho. Nástroj nabízí návrhářům kombinaci korekce barev, úprav, zvukové postprodukce, pohyblivé grafiky a vizuálních efektů, aby vytvořili jedinečné návrhy. Jedná se o výkonný a oblíbený software pro profesionály pracující na moderních a elegantních uměleckých dílech s originální kvalitou fotoaparátu.

Kreativní a kvalitní nástroj se používá v několika televizních pořadech a celovečerních filmech populárních mezi zvukovými inženýry, profesionálními koloristy, VFX umělci a střihači.

  před hovorem zkontrolujte hardware

Prostřednictvím tohoto nástroje mohou uživatelé přidávat efekty do popředí/pozadí, mapovat FX do gradace, generovat 3D matný povrch, používat rychlý šum, generování hloubkové mapy, sledování povrchu a depilling pluginy při sledování pohybu texturovaných povrchů.

Spolu s tím mohou návrháři snadno spolupracovat se svým týmem pomocí cloudových pracovních postupů. Je možné hostovat projektové knihovny a vytvářet/spravovat proxy pomocí Blackmagic Cloud. Mezi nové funkce nástroje patří vylepšené titulky pro editory, 3D hloubkové mapy, grafika ultra beauty, Fairylight, převody FlexBus atd.

Software all-in-one řešení nabízí vynikající funkce pro úpravu a řezání návrhů v případě potřeby. Má neuvěřitelnou škálu sekundárních a primárních funkcí třídění barev, včetně pokročilého třídění HDR, sledování, kvalifikátorů a PowerWindows. Návrháři mohou využít klíčovací a rotoskopické nástroje k vytváření úžasných animovaných titulků, fotorealistických kompozitů a 3D částicových systémů.

Adobe Creative Cloud

Společnost Adobe je obvykle na vrcholu seznamu pro jakýkoli návrh obrázků a videa. Mezi profesionály je populární, aby videa vynikla a zaujala publikum. Adobe Creative Cloud Motion Grafický software pomáhá návrhářům vyvinout poutavou grafiku pomocí intuitivních a výkonných nástrojů.

Tento software je známý pro vytváření celovečerních filmů, videí na YouTube, filmů a krátkých filmů. Jedná se o video software vše v jednom, který se používá k vytvoření jednoduchého návrhu na transformativní video pro jakýkoli video kanál. Nabízí širokou škálu funkcí pro vytvoření úžasné pohyblivé grafiky pomocí hotových šablon, které usnadňují promítání.

Adobe Premiere Rush funguje na všech typech videí a vytváří vynikající výsledky. Dodává se s funkcemi jako:

 • Snadno přístupné šablony pohyblivé grafiky a Adobe Stock pro animované titulky s přizpůsobenými fonty, textem, velikostí a barvou.
 • Dostupnost mezi zařízeními pro úpravu fotografií na Macu, tabletu a PC.
 • Přizpůsobte si animované titulky pomocí vlastností, jako je velikost, barva, styl, písmo a další intuitivní nástroje.
 • Vlastní filtry a předvolby s nastavitelnou expozicí, odstínem a úpravou barev.
 • Intuitivní rozhraní, kreativní flexibilita a interaktivní výukové programy pro návrháře, aby se dozvěděli o uživatelsky přívětivých nástrojích a trendech v designu.

Nástroj umožnil přidat do návrhu barvu, animaci, grafiku a text. Profesionální šablony jsou dodávány s definovanými nastaveními beze změny hlavních prvků a umožňují editorům získat vizuální konzistenci.

Kousatelné

Vytvářejte ohromující pohyblivou grafiku pomocí několika funkcí v Biteable a vytvořte obsah, který zastaví posouvání. Okousatelná pohyblivá grafika jsou skvělé pro podniky, které vyvíjejí kotouče pro zobrazení nebo s nimi komunikují. Nástroj se snadno používá pomocí následujících kroků:

 • Zaregistrujte se nebo se přihlaste k účtu Biteable
 • Použijte šablony pohyblivé grafiky
 • Začněte s animacemi pomocí knihoven Biteable, které se skládají z obrázků, videoklipů, doprovodných stop atd.
 • Upravte video podle požadavků
 • Exportujte hotový soubor nebo jej sdílejte na kanálech sociálních médií

Software pohyblivé grafiky pomáhá vytvářet vysoce kvalitní, poutavé a zábavné návrhy s nízkým rozpočtem. Špičkové animace mohou pomoci při vytváření návrhů podporujících podnikání a vytváření jakéhokoli videa. Je nabitý uživatelsky přívětivými šablonami, které lze přizpůsobit na základě barevného schématu, loga společnosti a mnoha dalších.

  Snadno použitelný nástroj k vašim službám

Pokud se snažíte vyvíjet obsah na profesionální úrovni, Biteable může být skvělým začátkem, nabitý prvky značky a přizpůsobitelnými šablonami. Intuitivní tvůrce pohyblivé grafiky přichází se znělkami, videi, fotografiemi a animacemi pro vytváření videí. Pomocí tohoto nástroje lze vyprávět strhující příběh, ovlivňovat emoce publika a využívat video marketing.

Mixér

Vytvářejte pohyblivou grafiku rychleji s Blenderem 3.1, který nabízí širokou škálu produkce. Blender pohybová grafika je open-source a bezplatný nástroj, který pomáhá podnikům prosperovat na trhu. Vestavěný výkonný nezaujatý engine path-tracer umožňuje návrhářům vykreslovat ultrarealistickou a ohromující grafiku.

Podporuje –

 • VR vykreslování
 • Vykreslování CPU a GPU
 • náhled výřezu v reálném čase
 • Podpora HDR osvětlení a PBR shaderů
 • 3D malba texturovanými štětci
 • Pokročilé sochařské nástroje
 • Podpora N-Gon
 • Skriptování v Pythonu s doplňky a vlastními nástroji
 • Dynamické dělení a více rozlišení
 • Podporuje řešič stativu a rovinné sledování

Tvarování, modelování a UV jsou významnými doplňky nástroje pro vytváření, úpravu a transformaci návrhů. Mezi funkce patří sledování objektů, kamera připravená na produkci a použití 3D scén pro reklamy, krátké filmy, celovečerní filmy a televizní seriály. Nabízí editor křivek, vlastní tvary kostí, synchronizaci zvuku, plnou podporu animací a výřez OpenGL.

Synfig Studio

Pokud hledáte multiplatformní nástroj, který podporuje Linux, Windows a OSX, Synfig Studio je ten pravý. Jedná se o open-source 2D animační software, který pomáhá vytvářet animace snímek po snímku s menším počtem zdrojů a lidí. Jeden může produkovat vysoce kvalitní 2D animace s Synfig Studio s binárními sestaveními.

Je nabitý pokročilými ovládacími prvky, kostmi, více než 50 vrstvami, vektorovým tweetováním a filtry. Plně vybavený systém nabízí dostatek výrazů pro vyvinuté postavy, ovládá vektorovou kresbu a typy vrstev, jako jsou deformace, filtry, přechody, geometrické tvary, fraktály a transformace. Uživatelé mohou rychle transformovat vektorové tvary na pohyblivou grafiku a přitom počítat snímky a nastavovat klíčové pozice.

Natron

Pro pohyblivou grafiku a VFX udělal Natron na trhu skvělou image. Natron je open-source a multiplatformní kompoziční software, který dokáže zpracovat jakýkoli požadavek a formát souborů a nabídnout špičkové návrhy. Je to funkční a intuitivní nástroj nabitý funkcemi, jako je 2D sledování, rotopaint/roto, klíčování atd.

Software pro pohyblivou grafiku má výkonné funkce, jako je robustní klíčování, planární sledovač, generování matu, tvary, maty, masky a zkrácené hodiny rotoskopie. Je nabitý výkonnými 2D trackery, vícevrstvým rotoskopováním, editorem dope-sheet a síťovým vykreslováním.

Natron umožňuje návrhářům navrhovat organizační uzly s některými inovativními technologiemi, které lze sdílet mezi studiemi, umělci, vývojáři a komunitou. Skládá se z repozitáře zásuvných modulů, které se odlišují.

Studio Daz

Od začátečníků po profesionály, Daz Studio může pomoci přinést nápad do 3D vesmíru. Daz 3D studio je upřednostňován pro vývoj 3D světa, postav, fotorealistického obsahu a vykreslování. Tento nástroj umožňuje návrhářům vytvářet postavy a vlastní scény, které přenesou nápad do reálného života, jako jsou návazce, pózy a vykreslování.

  9 nejlepších nástrojů pro sledování výkonu a řešení problémů Azure

Návrháři mohou objevovat rozsáhlé a rozsáhlé knihovny plné 3D obsahu (prémiového a bezplatného), aby mohli vytvářet postavy. Nejrozsáhlejší knihovna 3D modelů přichází nejen s postavami, ale také s tisíci podpůrných prostředků k vytvoření hyperuniverzálního obsahu figurek. Pohybový grafický nástroj Daz3D může pomoci rychle získat přístup k několika funkcím a vydělat na výtvorech peníze.

Maestro

Nástroj pro návrh pohybu Avid Maestro pomáhá vytvářet v reálném čase a nejmodernější vysílání kreací. Může pomoci vytvořit flexibilní grafiku pro segmenty počasí, volby, sportovní pořady, zprávy a další vysílání.

Mezi hlavní vlastnosti patří:

 • Vytváření zábavné 2D a 3D pohyblivé grafiky
 • UHD nebo HD/HDR a SDR
 • Žádné předběžné vykreslování obsahu, programování nebo skriptování
 • Aktualizujte šablony dynamicky několikrát
 • Upravujte, procházejte, přistupujte, prohledávejte, vyvolávajte a archivujte položky
 • Snadno znovu použitelná aktiva
 • Grafické systémy v reálném čase využívající stávající grafické nástroje k vytváření dynamické grafiky

Maestro Nástroj pro 3D modelování a návrh může vytvářet branding kanálu, pohyblivou grafiku, pohlcující videostěny, sportovní vylepšení a interaktivní produkce.

FlexClip

Vytvořte profesionálně vypadající pohyblivou grafiku pomocí FlexClip ve třech jednoduchých krocích. Tvůrce pohyblivé grafiky FlexClip přichází s několika nástroji, jako je převod videa, obrazovka nahrávání, přidávání textu do videa, jas videa atd.

Nástroj pro pohybovou grafiku je nabitý funkcemi, jako jsou pohybové efekty (zatmívání, vyskakovací okno, stírání, přiblížení), grafické prvky (bannery, tvary, čáry, vzory) a žádné požadavky na návrhářské dovednosti. Návrháři mohou přidávat prvky (text a grafiku), upravovat pohyblivou grafiku a exportovat konečný produkt do zařízení.

Závěr

Pohyblivá grafika může využívat složitá data z infografiky a znázorňovat je způsobem, který lze snadno absorbovat. Nabízí dynamickou interakci se složitými daty pomocí animovaných prvků, které vytvářejí působivou a poutavou grafiku.

Pohybová grafika však postupem času rozšířila svá křídla od složitých dat k filmové tvorbě. Je bezstarostné vymýšlet obrázky k vytvoření komerčního a zábavného obsahu. Pohyblivá grafika také zahrnuje vizuální efekty, jako je korekce barev, přidávání prvků, odebírání prvků, 3D sledování a vytváření citlivých prvků.

Je snadné navrhnout pohyblivou grafiku, začít s nápadem na příběh, vyvinout scénář, připravit scénář a dostat se k výrobě s vizuálními efekty. Je však důležité vyhnout se mezerám, přeskakováním, zbytečným datům, přestávkám a matoucím zprávám, abyste vytvořili neuvěřitelnou pohyblivou grafiku. Nástroje pohybové grafiky se stávají pro designéry změnou hry a zachráncem života.

Nyní jste si vědomi nejlepších nástrojů pro pohyblivou grafiku. Takže začněte svou cestu v novém světě a vytvořte něco pozoruhodného.

x