9 nejlepších vTuber softwaru pro bezproblémové živé streamování

Chcete se stát anonymní celebritou na YouTube, Twitchi nebo Facebooku? Můžete použít tyto úžasné softwarové nástroje vTuber, které používají celebrity vTuber.

Většina youtuberů a streamerů Twitch s obrovskou základnou fanoušků by řekla, že stále získávají odběratele díky okouzlujícím osobnostem spolu s obsahem, který streamují.

Ale co když chcete zůstat v anonymitě při živém streamování videa na YouTube nebo nahrávání nahraného obsahu? Budete se snažit vytvořit základnu fanoušků?

Už ne, pokud se spoléháte na vTubing. Mezi západními YouTubery a uživateli Twitche rychle roste a už není záležitostí Asie!

Čtěte dále a dozvíte se více o základech vTubing a také o vynikajících nástrojích, které mohou připravit cestu k úspěšné kariéře vTubingu.

Co je to vTubing?

vTubing je zkratka pro virtuální youtubery. Zde zůstává vlastník kanálu YouTube v anonymitě. 3D nebo 2D avatar se zobrazí v živých přenosech nebo nahraném obsahu jménem youtubera.

Jedná se tedy o high-tech koncept streamování zábavního obsahu s pomocí různého softwaru včetně detektorů pohybu, převodníků řeči na řeč, 3D animátorů a dalších.

Ve vTubingu bude animovaný avatar provádět všechny činnosti, které děláte v živém přenosu YouTube. Například vystupování, mluvení, pozdrav atd. prostřednictvím kreslené nebo robotické postavy místo vaší tváře.

Anime avataři jsou předními typy virtuálních kotev od doby, kdy vTubing dlouho přijali Asiaté, přesněji japonští youtubeři. Nyní, když do hry vstoupily i westerny, se však objevují i ​​další postavy avatarů, jako jsou 3D modely ve stylu Pixar.

vTubing: Budoucnost tvorby obsahu

vTubing rychle roste! Začalo to na YouTube a nyní je k dispozici na Twitchi, Facebooku a dalších. Od roku 2020 do roku 2021 vzrostl obsah vTubing na Twitchi o 467 %, uvádí Bloomberg.

Společnost Hypersense, která se zabývá technologií zachycování pohybu obličeje, v roce 2020 oznámila, že počet virtuálních celebrit se zvýšil na 170 ze 112 v roce 2020. Některé z těchto vTuberů také zaznamenaly až 20% nárůst počtu odběratelů.

Vstup celosvětově uznávaného výrobce cereálií Kellogg do prostoru vTubing také podpořil růst. Společnost se spojila s Twitchem, aby propagovala své produkty prostřednictvím vTubers.

Další značky jako Dentsu Creative Singapore, Pacsun atd. také zvýšily svůj zájem o spolupráci s virtuálními influencery nebo vTubery.

Jak se vTubing liší od tradičního živého vysílání?

Využití lidské osobnosti

Tradiční živé vysílání na YouTube nebo Twitchi je o vaší osobnosti. Důležitý je také obsah, který nabízíte. Předplatitelé a denně aktivní diváci však většinou hledají osobnost, se kterou se mohou ztotožnit, čím se chtějí stát nebo řeč těla, která se jim líbí.

Pokud se před kamerou necítíte dobře, živé vysílání na platformě pro sdílení videa není vaší hrou v tradičním formátu.

Naopak, vTubing je o vtipném animovaném avatarovi, který vás nahradí s upraveným hlasem a obsahem. Zde můžete pohodlně komunikovat s publikem pomocí přestrojení a ostych před kamerou neovlivní váš výkon.

  Jak někoho zmínit ve skupinách iMessage na iPhonu a iPadu

Anonymita

V tradičním formátu živého vysílání neexistuje žádné soukromí. Lidé kolem vašeho domu budou vědět, že jste to vy, kdo se vysmíval herní postavě, kterou milují. Také je obtížné čelit kritice v poli komentářů na YouTube.

Ve vTubingu naopak nehrozí narušení soukromí. Pokud svému publiku neposkytnete žádné vodítko v příspěvcích nebo komentářích na sociálních sítích, jste v bezpečí pod přestrojením za anime model nebo kreslené postavičky Pixar.

Využití technologie

Konvenční živé vysílání na Twitchi nebo YouTube zahrnuje několik technologií, jako je webová kamera, ekonomický mikrofon, vysílací software a máte vše připraveno.

Na druhou stranu vTubing vyžaduje mnoho špičkových technologií a gadgetů. Zde je zjednodušený seznam:

 • Standardní vizuální sledovač iPhone 10 nebo novější
 • Ovladač Ultraleap pro sledování pohybů těla
 • Zařízení pro vizuální vyjádření
 • vTuber avatar rigging software
 • Ústní výrazové fonémy
 • Software pro převod řeči na řeč

Jak vTubing funguje?

vTubing funguje tak, že zachycuje vaše pohyby a přenáší je do 3D modelu, který může provádět věci jako vy během živého přenosu.

K zachycení pohybu můžete použít několik gadgetů. Například iPhone se senzorem Lidar a ovladačem Ultraleap. Případně můžete použít slušnou webovou kameru, která má technologii snímání pohybu.

Pak přichází software vTuber, který vám pomůže sestavit a nastavit vašeho virtuálního avatara. Jako avatara pro ukotvení vysílání můžete použít 2D, 3D, anime, modely ve stylu Pixar atd.

K vytvoření výrazů obličeje můžete použít několik klávesových zkratek, které software vTuber podporuje. Případně existují klávesnice generující výraz obličeje, které můžete dobře využít.

Nemluvě o tom, že umělá inteligence pro převod řeči funguje i za smysly a nabízí maximální maskování.

Nakonec je všechny připojíte k vysílací aplikaci, abyste mohli živě streamovat nebo nahrávat nahraný obsah na YouTube nebo Twitch.

Proč potřebujete software vTuber?

Ve vTubingu musíte zvládnout spoustu pohyblivých částí. Vybavení zařízení pro zachycení pohybu, sledovače pohybu, převod řeči a další může být náročné, pokud toto vše provádíte ručně.

Proto potřebujete software vTuber, který nabízí všechny technologie v jednom balíčku. Stačí nainstalovat software do počítače a připojit další miniaplikace vTubing. A je to! Software vás provede 3D nebo 2D úpravou postav až po konečné vysílání obsahu a vše mezi tím.

Funkce, které je třeba hledat v softwaru vTubing

Před zakoupením nebo vyzkoušením softwaru vTuber vyhledejte následující povinné funkce:

 • Předpřipravené modely vTuber, šablony, postavy atd.
 • Pokročilé sledování rukou a obličeje
 • Přizpůsobitelné studio pro úpravu modelů vTuber
 • Interaktivní nástroje vTuber, jako jsou překryvy streamů YouTube/Twitch
 • Aktualizované postavy a modely vTuber
 • Stabilní a spolehlivý servis s dostupným technickým servisem
 • Podpora vTuber pro více platforem, jako je Steam, Twitch, YouTube, Facebook Gaming atd.

Nyní níže naleznete oblíbený software vTuber, který celebrity vTuber používají každý den:

Live3D

Live3D, který obsluhuje více než 1 milion zákazníků po celém světě, je jedním z nejslavnějších programů pro spuštění vTubingu.

Jeho základní software obsahuje následující moduly:

 • vTuber Maker
 • Editor vTuber
 • Galerie vTuber
 • Rozšíření vTuber

Nástroj Maker zvládá věci, jako jsou virtuální kamery, push streamy, sledování pohybu, efekty chování atd. Pomocí modulu Editor si můžete přizpůsobit modely vTubing z Live3D nebo je vytvořit úplně od začátku.

  Jak odstranit kontakt v telegramu

Kromě toho má nástroj bohatou galerii pro další obsah, jako je 3D scéna, póza, avatar, dynamická umělecká díla atd. Obsah galerie můžete upravovat v editoru Live3D.

Software také nabízí efekty vTuber Twitch, které můžete použít během živých přenosů k maximalizaci výdělků Twitch Bits.

VSeeFace

VSeeFace je software s otevřeným zdrojovým kódem, který přesně sleduje vaše ruce a obličej a převádí je do 3D loutky. Je to v podstatě animační nástroj VSFAvatar a VRM. Pokud hledáte funkce vTubing podobné Wakaru, Luppet a 3tene, musíte vyzkoušet VSeeFace.

Nástroj můžete také synchronizovat s mobilními aplikacemi, jako jsou MeowFace, iFacialMocap, VTube Studio, FaceMotion3D atd., které používají váš smartphone ke sledování vašich pohybů. Dále můžete zachytit živé přenosy z tohoto nástroje do vysílacích aplikací, jako je OBS Studio, Spout 2 atd.

Nástroj vám může pomoci se sledováním úst, pohledem očí, mrkáním atd., se slušnou webkamerou. Pro sledování ruky jej však musíte propojit se zařízením Leap Motion.

V současné době aplikace funguje pouze na operačních systémech Windows 8 a novějších. Nezapomeňte nainstalovat aplikaci na 64bitový OS.

V-Skin

V-Skin je kombinací nástrojů Live3D a 2D vTubing dostupných na Steamu. Zaznamenává výrazy obličeje pomocí aplikací pro iPhone a webových kamer. Software můžete také spárovat se somatosenzorickým zařízením, jako je Ultraleap, abyste mohli sledovat pohyby jiných částí těla.

Software pak tyto aktivity překryje na 3D nebo 2D postavu, kterou budete používat pro živé vysílání.

Některé pozoruhodné funkce tohoto softwaru vTuber jsou:

 • Maximální míra volnosti pro nastavení rekvizit a scén vTubing
 • Vysoce kvalitní snímání obličeje
 • Umožňuje rekvizitám sledovat pohyby 3D nebo 2D postav
 • Pro zachycení obličeje postačí iPhone nebo webová kamera
 • Licence pro osobní a komerční použití
 • 5 minut bezplatného používání s nelicencovanou verzí

VRoid

VRoid je 3D modelovací software pro komunitu vTubing. Pomocí VRoid Studia můžete pro svůj koncert vTubing vytvářet různé typy 3D postav. V současné době je software dostupný pro Windows 10 a novější, macOS a Steam.

Studio pro úpravu postav přichází s některými přednastavenými položkami. Můžete je přidat na plátno a začít s úpravami, jako je přidávání vlastních vlasů, oblečení, výrazů obličeje a další.

Nástroj je k dispozici zdarma. Navíc má uživatelsky přívětivé uživatelské rozhraní a své postavy zvládnou i začátečníci vTubers.

Další pozoruhodné vlastnosti jsou:

 • Cate uši, brýle, králičí uši atd.
 • Šablony stylového oblečení
 • Vlastní textury

Animaze

Animaze je všestranný software vTubing, který funguje na mnoha platformách, jako je Google Meet, Zoom, Discord, YouTube, Twitch a Facebook Gaming.

Tento nástroj je dodáván se snadno použitelnými funkcemi vTubing, kreativními avatary, knihovnami animací a dalšími funkcemi, abyste získali maximální zapojení publika během každého živého vysílání.

Software je v současné době k dispozici v následujících možnostech:

 • Animaze Desktop na Windows a Steam
 • Animaze pro iOS je k dispozici v App Store
 • Animaze Editor pro Windows
 • Animaze Software Development Kit pro agentury a značky

Pro účely vTubing je potřeba používat hlavně desktopovou aplikaci, protože pokrývá většinu funkcí, jako je nahrávání videa, živé vysílání, videochat, import výrazu obličeje, import VRM a další.

VRChat

VRChat je platforma, kde můžete zažít VR události a provádět VR akce bez použití jakýchkoli VR gadgetů. Když používáte platformu, můžete zaznamenávat aktivity pomocí vysílací aplikace, jako je OBS Studio pro YouTube nebo živé vysílání Twitch.

  Jak udělat z Chrome zkratky „Otevřít jako okno“ (teď je Google zabil)

V době psaní tohoto článku můžete tuto platformu zažít na vybraných cloudových herních webech, jako jsou Quest, Steam, Viveport a Rift. Pokud nechcete procházet komplexní VRCat SDK, pak se můžete spolehnout na platformy pro avatary jako Tafi, MakeAvatar a Ready Player Me.

Platforma však přichází s následujícími vestavěnými rekvizitami, které potřebujete pro vTubing:

 • Avatary pro snímání pohybu
 • Gesta rukou a emotikony
 • 3D prostorový zvuk
 • Hrajte online hry
 • Chatujte, kreslete, vyřezávejte atd.

Studio VTube

VTube Studio je software vTuber založený na modelu Live2D dostupný na Steamu. Jeho pozoruhodné vlastnosti jsou následující:

 • Kamera iPhone a sledování obličeje pomocí webové kamery
 • Sledování obličeje zahrnuje mrkání, mrkání, pohyby očí atd.
 • K dispozici je sledování rukou
 • Existují klávesové zkratky pro synchronizaci rtů mikrofonu, sledování rekvizit, ovládání scény atd.
 • Podporovány jsou také smartphony Android

Aplikace však vyžaduje některé vysoce výkonné funkce, jako je čip Apple A12 nebo lepší na iPhone a Google ARCore na Androidu.

Živý 2D kubismus

Pokud používáte 2D avatar pro vTubing, můžete použít Live2D kubismus k přidání živých výrazů do vašich avatarů. Nástroj umožňuje importovat 2D ilustraci jako kreslenou postavičku. Poté pomocí několika kliknutí můžete z ilustrace udělat 2D animaci s téměř 3D zážitky.

Animovaný obsah se také automaticky přizpůsobí různým velikostem obrazovky. Váš animovaný avatar tedy bude vypadat dobře na různých zařízeních, jako jsou chytré telefony, tablety a notebooky.

Použitelnost můžete rozšířit pomocí platformy SDK. To však bude vyžadovat více znalostí o designu a vývoji softwaru.

Puppemoji

Puppemoji je aplikace pro virtuální fotoaparát, která využívá pokročilé konfigurace fotoaparátu a senzory iPhonu X nebo lepšího. Tyto prostředky využívá k překrytí obsahu rozšířené reality na váš obličej nebo jiné části těla, které se zobrazují v zorném poli kamery.

Svou tvář nebo celé tělo můžete bez námahy proměnit v anime postavu nebo jiného avatara v její knihovně. Dále můžete upravovat pozadí a používat virtuální scény.

Nyní můžete nahrávat obsah a publikovat jej na YouTube nebo Twitch jako virtuální YouTuber. K dispozici je také funkce ovládání loutky, která vám umožní animovat vašeho 3D avatara tím, že cítíte vaše pohyby a akce.

Toto je aplikace exkluzivní pro ekosystém Apple. Kompatibilita aplikace je tedy omezena na macOS, iPod touch a iPhone.

Závěr

Nyní víte, co je vTubing spolu s některými snadno použitelnými softwarovými nástroji vTuber, které virtuální živí streameři používají globálně.

Zde uvedený software si můžete stáhnout nebo získat přístup k vyzkoušení své cesty vTuber.

Další na řadě jsou některé z nejlepších sítí VPN YouTube pro bezpečné procházení YouTube a odblokování globálního obsahu.

x