9 nejlepších vyhledávačů pro rozpoznávání obličeje pro vyhledávání podle obličeje, nikoli podle jména

Věřili byste mi, kdybych vám řekl, že naše současná technologie je daleko před tím, co používáme dnes? Možná si vzpomínáte na doby, kdy jsme zadávali něčí jméno do vyhledávače, abychom ho našli online. Dnes jediné, co potřebujeme, je obličej a můžeme získat všechny informace související s tímto obličejem.

To je možné díky několika vyhledávačům pro rozpoznávání obličeje. Tyto vyhledávače navíc poskytují spotřebitelům zcela nový způsob procházení internetu. V minulosti jsme shromažďovali podrobnosti o osobě nebo produktu prostřednictvím slovních popisů, jako jsou jména. Dnes stačí obrázek nebo vizuál s pomocí vyhledávačů na rozpoznání obličeje. Pojďme se tedy bez dalších řečí podívat na výhody vyhledávání pomocí rozpoznávání obličeje.

Vyhledávače pro rozpoznávání obličejů jsou budoucností surfování po internetu

Naprostá většina lidí na světě nyní používá sociální média. Ať už jste superstar nebo obyčejný člověk, sociální média jsou přístupná všem. Na internetu se každý den vyměňují a zveřejňují miliony obrázků. Vzhledem k tomu, že spotřeba vizuálního internetu roste tak rychlým tempem, je nezbytný pokrok v technologii.

Z tohoto důvodu se zpětné vyhledávání obrázků stalo z rozpoznávání obličeje neuvěřitelně užitečným nástrojem pro identifikaci profilu osoby z jejich obrázků. Technologie rozpoznávání obličeje (FRT) je nyní široce používána ve veřejném i soukromém sektoru. FRT je nezbytný pro identifikaci bez hesla, jako je Face ID. Jedna věc, která by vás mohla zajímat, je, jak funguje vyhledávání pomocí rozpoznávání obličeje. Takže tady je odpověď.

Jak funguje vyhledávač rozpoznávání obličeje?

Lidský mozek je v podstatě založen na rozpoznávání vzorů. Možný výsledek dal nápad sdílet tyto schopnosti rozpoznávání vzorů s roboty, neboli umělou inteligencí. V oblasti umělé inteligence jsou úkoly rozpoznávání obličejů stále důležitější.

Identifikace a ověření jsou dva procesy, které tvoří pracovní algoritmus FRT. V první fázi je definována identita jednotlivce a ve druhé fázi je ověřena jeho autenticita jako osoby, za kterou se vydává.

V tomto článku se podíváme na některé vyhledávače pro rozpoznávání obličeje. Takže aniž byste ztráceli čas, zde je seznam nejlepších vyhledávačů, kde můžete použít fotografii osoby k získání všech jejích internetových informací.

  Jak někoho zablokovat v Messengeru

PimEyes

PimEyes je vyhledávač, který využívá zpětné vyhledávání obrázků a dokáže vyhledat obrázek nebo obličej na milionech webových stránek (10 milionů podle webu). Během krátké doby si vybudovala solidní pověst.

Vyhledávač rychle získá informace o jakémkoli obrázku ze své obrovské databáze obrázků. Pokud hledáte fotografie slavných lidí, funguje to přesně. Vygeneruje přesné výsledky a obsahuje téměř 1 TB nových obrázků.

PimEyes je zdarma i placený, což je jedna věc, kterou je třeba v této souvislosti zmínit. Bezplatné použití vám však umožňuje prokázat, že jsou obrázky online. Navíc všechny ostatní možnosti, včetně Deep Search, vytváření PDF a výsledků na online stránkách, vyžadují placené předplatné.

FaceCheck.id

FaceCheck.id má jedinečné a živé uživatelské rozhraní. Využívá umělou inteligenci, aby vám nabídla účty na sociálních sítích a webové účty jednotlivce, jehož obrázek používáte. Schopnost vidět kriminální minulost člověka (pokud existuje) byla jedním z nejzajímavějších aspektů, které jsem viděl. Pro lidi, kteří používají internetové seznamky, je moudré důkladně prozkoumat osobu, se kterou se chcete setkat (dělám si srandu, nebo?😜)

Je to jeden z těch webů s velkým provozem; proto se můžete ocitnout ve frontě. Ano, slyšeli jste správně, ale to není vše. Chcete-li odeslat fotografii, musíte také prohlásit, že informace, které získáte prostřednictvím této webové stránky, nepoužijete ke konfrontaci, obtěžování, pronásledování nebo vydírání někoho.

Například jsem zkoumal informace na internetu pomocí svého obrázku. První věc, se kterou jsem se setkal, bylo dlouhé čekání 45 žádostí; po deseti minutách konečně přišel můj čas. Byl jsem zklamaný, protože žádný z výsledků se mnou neměl nic společného. To neznamená, že web je nespolehlivý. Můžete provést vyhledávání jakékoli celebrity a získat přesné výsledky.

Betaface

Betaface může být poutavý a zábavný a může být použit pro profesionální i osobní účely. První věc, kterou uvidíte, když nahrajete fotku nebo adresu URL obrázku, je obdélník obklopující obličej. Poté se přes obličej objeví několik bodů, které analyzují různé prvky obličeje, včetně věku, přitažlivosti a různých výrazů obličeje a emocí.

Nástroj lze použít jako demo, ale není zdarma. Po nahrání fotografie můžete pomocí tlačítek porovnávat obličeje, vyhledávat známé osobnosti a hledat Wikipedii. Nástroj umožňuje hromadné nahrávání a porovnání obrázků. Kromě klasifikace obličejů pomocí 101 profesionálních obličejových rysů a 22 základních obličejových bodů

  Apple Watch uvízly na logu Apple? 9 způsobů, jak to napravit!

Nejlepší by bylo vyzkoušet tento nástroj, protože byste také mohli najít svého slavného doppelgangera. Jsem zvědavý na svého slavného dvojníka.

TinEye

TinEye je další vyhledávač pro rozpoznávání obličeje, který k získání přesných výsledků používá reverzní vyhledávání obrázků. Web tvrdí, že vytvořili nejrychlejší a nejpřesnější rozhraní API pro rozpoznávání obrázků na světě. Obrázky můžete vyhledávat vložením adres URL a nahráním obrázků.

Rozhodl jsem se to zkusit, protože říkali, že jsou nejrychlejší a nejpřesnější na světě. Zpočátku jsem to testoval se svou fotografií, ale protože nejsem příliš známý (momentálně, možná v budoucnu), bleskově jsem obdržel „0 výsledků nalezených“. Pak jsem vyfotil Dwayna „The Rock“ Johnsona a za méně než sekundu jsem měl 38 výsledků souvisejících s obrázkem.

Ve světle mé vlastní zkušenosti jsem přesvědčen, že TinEye dostojí svému tvrzení a také si zaslouží pozornost. Navíc jej můžete okamžitě použít na svém telefonu nebo počítači, abyste ušetřili čas a místo.

Image Raider

S přímočarým uživatelským rozhraním a okamžitým zaměřením na svůj cíl je Image Raider snadným a průběžným nástrojem pro rozpoznávání obrázků. Web uvádí, že se soustředí na služby právnickým společnostem, fotografům a vývojářům. Přestože se jedná o prémiovou službu, je k dispozici bezplatná zkušební verze, takže se můžete rozhodnout, zda se vám to vyplatí. Pokud oceníte všechny detailní funkce, můžete si koupit plán, který nejlépe vyhovuje požadavkům vaší společnosti.

Ještě jednou moje zvědavá hlava chce, abych nástroj otestoval. Takže jsem začal s obrázkem Dwayna Johnsona, který jsem použil dříve. Kromě toho jsem dokončil test captcha, abych prokázal, že nejsem robot (z pochopitelných důvodů). Brzy jsem narazil na více než 30 výsledků, které byly spojeny s obrázkem. Je však třeba poznamenat, že data obrázku pocházejí z veřejného zdroje a nástroj neposkytuje žádné záruky za přesnost.

Společenský sumec

Ve světě plném falešných věcí a falešných lidí musíte být při setkání s novými lidmi opatrní při každém kroku na internetu. Celý proces je pro vás přístupnější prostřednictvím Social Catfish, která vám poskytuje všechna data související s obrázkem osoby, kterou jste nahráli pomocí platformy.

Nejlepší funkcí nástroje je, že kromě e-mailů, jmen, telefonních čísel, adres a dalších kritérií poskytuje informace na základě obrázku. To je prostě úžasné!

Službu navíc nemůžete používat zdarma, ale můžete zaplatit za 5denní zkušební období, než se zavážete k plnému členství.

  10 aplikací pro vaření, které si doma snadno vyzkouší nové recepty

Aplikace skenuje metadata obrázků a informace o zařízení, hledá identity podvodníků napříč platformami sociálních médií a další. Pamatujte však, že pokud nezaplatíte, nemůžete získat informace o jediném obrázku.

Yandex

Yandex je srovnatelný s vyhledáváním obrázků Google, pokud jste jej někdy používali. Při nahrání obrázku obdržíte řadu informací založených na obrázku. Data zahrnují mimo jiné rozpoznání obličeje osoby a oblečení, které má na sobě.

V závislosti na obrázku získáte mnoho výsledků, což je jedna nevýhoda, kterou jsem viděl, a někdy mi to přijde zbytečné. A konečně, nástroj může rychle vyhledávat obrázky, což vám umožní ušetřit čas. Můžete mít neomezený počet odpovídajících prvků, které jsou přítomné na obrázku, a zobrazit obrázky, které jsou podobné tomu, který jste nahráli.

Bing

Nyní je čas, aby se na seznam přidali Giants. Technologie rozpoznávání obrázků Bing, kterou Microsoft ovládá, dokáže rozpoznat širokou škálu obrázků a poskytnout vám rychlé výsledky. Fotografie můžete nahrát přímo ze zařízení nebo přidat adresy URL obrázků; v každém případě získáte bleskově stovky výsledků. Navíc je zcela zdarma.

Vyhledávač se po změně názvu z Bing na Microsoft Bing posunul dál. Vyhledávání obrázků bylo jedním z mnoha aspektů vyhledávače, na jehož zlepšení se tento rebranding zaměřil. Výsledky z vyhledávání obrázků Bing lze zobrazit na více kartách, takže je můžete vidět na jiných stránkách.

Google

Vyhledávání obrázků je jednou z nesčetných funkcí, které Google, průkopník internetové revoluce, poskytuje. Pokud jde o poskytování několika přesných výsledků, je to zcela zdarma. Nástroj pro vyhledávání obrázků však při vyhledávání fotografií nepoužívá rozpoznávání obličeje. Může vám však pomoci při hledání podobných obrázků.

Chcete-li začít, vyhledejte ikonu fotoaparátu na panelu vyhledávání a přetáhněte tam svůj obrázek, abyste mohli začít používat Vyhledávání obrázků Google. Navíc kliknutím na ikonu lze obrázek stáhnout z počítače. Vložení adresy URL je třetí možnost. Google sestaví matematický model pomocí vizuálních dat, která obdržel, aby identifikoval nejpodobnější soubory.

Závěr

Internet je aktivum, které v této době, ve které žijeme, každým dnem roste. I když je snazší získat informace o slavných jedincích, myslím si, že v budoucnu bude možné získat informace o každém jednotlivci. Všechny výše uvedené nástroje mají své klady a zápory, ale práce s nimi mě opravdu bavila.

Také by vás mohlo zajímat informace o rozpoznávání obličejů pro firmy.

x