9 Optimalizované typy cloudových virtuálních počítačů pro velké pracovní zatížení

Pokud jde o cloudové virtuální stroje (VM), žádná univerzální řešení. Proto je potřeba vybrat cloudový virtuální počítač, který dokáže správně obsluhovat vaše pracovní zatížení a aplikace. Než se ponoříme hlouběji do různých optimalizovaných typů cloudových virtuálních počítačů pro aplikace s velkou zátěží, pojďme si projít koncept cloudových virtuálních počítačů, případy použití a proč je potřebujeme optimalizovat.

Co je cloudový virtuální stroj?

Cloud Virtual Machine (VM) je fyzický počítač, který běží na vzdáleném serveru někde v cloudu a umožňuje uživatelům spouštět operační systémy a aplikace. Jednoduše simulují prostředí fyzického zařízení a poskytují uživatelům vzdálený přístup k výpočetním zdrojům přes internet.

Cloudové virtuální počítače jsou mnohem efektivnější a nákladově efektivnější než fyzické počítače, protože jsou sdíleny mezi uživateli a uživatelé je nespravují, což snižuje náklady a inženýrství na pořízení a nastavení těchto serverů.

Výhody Cloud VM

Nákladově efektivní

Cloudové virtuální počítače jsou mnohem nákladově efektivnější ve srovnání s nastavením fyzického hardwaru a zařízení. Cloudové VM provozují model pay-as-you-go (PAYG), což znamená, že uživatelé platí pouze za zdroj, který používají, a nic víc, na rozdíl od situace, kdy si uživatelé nastavují hardware sami.

Tyto služby jsou sdíleny mezi více uživateli, takže náklady jsou rozděleny a jsou mnohem ekonomičtější volbou pro podniky a organizace.

Škálovatelnost

Zásadní výhodou cloudových virtuálních počítačů je to, že jsou vysoce škálovatelné a umožňují uživatelům v případě potřeby navyšovat nebo odebírat zdroje. Podniky s různou pracovní zátěží by z toho mohly těžit, protože mají zdroje na rozšíření, když je potřeba, a na snížení, když ne. I když stále využíváte placení pouze za služby používané v konkrétní instanci.

Flexibilita

Cloudové virtuální počítače se používají pro různé účely, díky čemuž jsou flexibilní. Umožňují uživatelům provozovat různé operační systémy a software v různých prostředích. Díky této flexibilitě je testování a vývoj dostupnější a pomáhá podnikům přizpůsobit se měnícím se požadavkům na hardware.

Výběr cloudového virtuálního počítače

Následující faktory stojí za zvážení při rozhodování o cloudovém virtuálním počítači pro použití v jakémkoli projektu.

Rozpočet

Cloudové služby fungují na modelu PAYG. Přesto musíte zvážit cenu za službu, než se rozhodnete, že ji poskytovatel použije, protože to může stát od několika dolarů až po stovky měsíčně v závislosti na využití – což nás přivádí k dalšímu faktoru.

Pracovní zátěž

Typ úlohy, kterou potřebujete spustit, určí typ virtuálního počítače, který potřebujete. Různé cloudové virtuální počítače jsou optimalizovány pro určité úlohy, jako jsou:

 • Obecný účel – Vyvážení poměru CPU k paměti.
 • Optimalizováno pro výpočet – vysoký CPU
 • Optimalizovaná paměť – vysoká paměť
 • Optimalizováno úložiště – Větší místo na disku
 • Nákladově optimalizované – Nízkonákladová priorita
 • Optimalizovaný akcelerátor – vysoce výkonný GPU
 • Vysoký výkon, nejrychlejší a nejvýkonnější CPU

Vysoce výkonný výpočetní VM je ideální pro velké datové společnosti díky výkonnému CPU. VM optimalizovaný pro GPU je nejlepší, pokud jste společnost zabývající se grafickým návrhem. Proto musí uživatel/firmy zohlednit svůj případ použití, aby vybrali správné virtuální počítače

Bezpečnostní

Cloudové virtuální počítače jsou bezpečné a nezbytné pro firmy s citlivými daty. Uživatelé musí znát architekturu zabezpečení vybraného poskytovatele cloudu, aby se dozvěděli, jak se řeší problémy se zabezpečením.

Zajistěte, aby vaše infrastruktura odolala útoku a bojujte proti němu, aniž byste přišli o citlivá data pro zlomyslné subjekty. Zvažte také reputaci poskytovatele, smlouvy SLA, strategii převzetí služeb při selhání a další kritické prvky, které ovlivňují bezpečnost vašich dat.

Různé cloudové virtuální počítače jsou optimalizovány na základě určitých funkcí. V této části projdeme některé virtuální počítače a naučíme se jejich specifikace a nejvhodnější případy použití.

Virtuální počítače Google Cloud Tau

Virtuální počítače Google Cloud Tau jsou novou generací virtuálních strojů, které nabízejí lepší výkon, škálovatelnost a nákladovou efektivitu. Tyto virtuální počítače pohánějí nejnovější procesory Intel a AMD a díky svým vlastnostem jsou vhodné pro různé pracovní zátěže.

C2 VM má až 56vCPU, 12TiB paměti, 60TB úložiště a síťovou kapacitu až 10Gb/s. C2 VM vyhovuje strojovému učení, zpracování velkých dat a vysoce výkonným výpočetním aplikacím. Obecně platí, že na tomto virtuálním počítači bude dobře fungovat jakákoli výpočetně náročná pracovní zátěž.

M2 VM má až 64vCPU, 256GB paměti, 60TB úložiště a síťovou kapacitu až 10Gb/s. M2 VM je navržen pro aplikace náročné na paměť, jako jsou databáze, webové servery a streamování médií.

A2 VM je navržen pro aplikace s náročným zatížením paměti, jako jsou databáze, webové servery a streamování médií. Má až 96vCPU, 48TiB paměti, 60TB úložiště a síťovou kapacitu až 10Gb/s.

AWS EC2

AWS EC2 Accelerated computing a HPC Optimized jsou optimalizovány pomocí řešení, která by mohla urychlit pracovní zátěž a nasadit vysoce výkonné výpočty a jsou vysoce škálovatelná, nákladově efektivní a snadno použitelná.

AWS Accelectrate computing poskytuje řešení VM pomocí hardwarových akcelerátorů nebo koprocesorů k provádění funkcí. AWS akcelerované výpočetní instance jsou poháněny NVIDIA GPU a Intel Xeon Scalable Processor.

Jsou navrženy tak, aby zvládaly graficky náročnou pracovní zátěž (strojové učení, půjčování videa a vědecké výpočty) a výpočetně náročnou pracovní zátěž (finanční modelování, zpracování signálu a genomika) a jsou připojeny k vysokorychlostní síti InfiniBand.

Instance AWS HPC Optimized jsou ideální pro aplikace, které těží z datově náročných vysoce výkonných procesorů a jsou vázané na paměť, jako jsou velké, komplexní simulace a zátěže hlubokého učení.

Je poháněn procesory AMD EPYC a Intel Xeon Scalable třetí generace vhodnými pro výpočetní dynamiku tekutin, molekulární dynamiku, předpověď počasí, simulace havárií, simulace seismických nádrží a strukturální simulace.

AWS nabízí různé cenové modely, včetně plánů na vyžádání, úspor a dalších. Chcete-li získat odhad, použijte cenovou kalkulačku AWS nebo se obraťte na jejich prodejní tým pro nabídky.

DigitalOcean Premium Droplet

DigitalOcean Premium Droplet nabízí vylepšený výkon a spolehlivost pro velké pracovní zatížení. Je poháněn procesem Intel Cascade Lake nebo AMD EPYC Rome a má úložiště NVMe SSD.

Prémiové droplety mají řadu funkcí, díky kterým jsou vhodné pro velké pracovní zatížení, jako jsou: až 40vCPU, 256GB RAM, NVMe SSD Storage, Dedicated Hyper threading (pro lepší paralelní zpracování) a až 10Gbps šířka pásma sítě.

Hodí se pro pracovní zátěže, jako je streamování médií, online hraní, strojové učení, zpracování velkých dat a vysoce výkonné výpočty.

Ceny kapiček se liší v závislosti na vámi zvolené instanci. Běžný plán Basic Droplets začíná od 4 $ měsíčně, zatímco prémiové informace začínají od 7 $ měsíčně. Chcete-li získat skutečnou cenu pro váš případ použití, prozkoumejte stránku s cenami Droplets, kde najdete údaje o cenách.

Azure VM

Řada virtuálních počítačů Azure (řada M, H a Mv2) nabízí optimalizované výhody, které vyhovují velkému pracovnímu zatížení.

Virtuální počítače řady M jsou optimalizované pro paměť a jsou ideální pro velké zatížení paměti. Řada M poskytuje až 4 TB paměti RAM na jednom virtuálním počítači a až 128 vCPU na jednom virtuálním počítači, což umožňuje vysoce výkonné paralelní zpracování.

Jsou ideální pro pracovní zátěže/aplikace, jako jsou databáze, webové servery, streamování médií, zpracování velkých dat a vysoce výkonné výpočty.

Virtuální počítače řady H nabízejí až 128vCPU a 12TiB paměti na instanci. Nejlépe se hodí pro strojové učení, zpracování velkých dat a vysoce výkonné výpočty. To zahrnuje:

 • Virtuální počítače řady HB jsou optimalizovány pro aplikace HPC a obsahují až 120 procesorových jader AMD EPYC 7003 a 448 GB paměti RAM.
 • Virtuální počítače řady HC jsou optimalizovány pro aplikace HPC poháněné intenzivními výpočty. Disponují 44 procesorovými jádry Intel Xeon Platinum 8168 a 8 GB RAM na jedno jádro CPU.

Virtuální počítače řady Mv2 Virtuální počítače Azure řady Mv2 jsou hyper-vláknové a obsahují procesory Intel Xeon Platinum 8180M 2,5 GHz (Skylake). Toto je virtuální počítač s největší pamětí v Azure a poskytuje bezkonkurenční výpočetní výkon pro podporu úloh náročných na paměť.

Cena řad Azure H, M a Mv2 začíná od 581,08 $ měsíčně, 1 121,28 $ měsíčně a 16 286,30 $ měsíčně.

Dedikovaný CPU Linode

Linode Dedicated CPU je vhodný pro zátěže/aplikace náročné na CPU, jako je kódování videa, ML, analýza dat a další. To je možné, protože každé instanci jsou přidělena vyhrazená jádra CPU.

Doporučená pracovní zátěž Linode zahrnuje:

 • Pro web a e-shopy
 • CI/CD toolchains a sestavování serverů
 • Herní servery
 • Překódování zvuku a videa
 • Velká data (a analýza dat)
 • Strojové učení a AI
 • Databáze s vysokou návštěvností

Linode nabízí až 512 GB RAM, 64 CPU jader a 7 200 SSD úložiště. Cena tohoto nástroje začíná od 36 USD za měsíc nebo 0,054 USD za hodinu za 4 GB RAM, 2 CPU a 80 GB úložiště.

Vultr Optimalizované cloudové instance

Cloudové instance optimalizované Vultr jsou navrženy tak, aby sloužily jako alternativy EC2. Jeho optimalizované cloudové instance jsou vytvářeny pro různé případy podnikového použití.

 • Instance pro obecné účely: Tato instance vyvažuje prostředky CPU, RAM a NVMe SSD. Je ideální pro webové a aplikační servery, e-commerce, herní servery, streamování videa a zvuku, poskytování API a relační databáze.
 • Instance optimalizovaná pro CPU: Navržena pro aplikace vázané na výpočetní výkon, nabízí větší kapacitu CPU než RAM a NVMe SSD. Tato instance je nejvhodnější pro kódování videa, dávkové zpracování, CI/CD, vysoce výkonné výpočty (HPC), zobrazování reklam a zpracování analýz.
 • Instance optimalizovaná pro úložiště: Organizace pracující s velkými nerelačními databázemi, jako je Cassandra a MongoDB, plus vysokofrekvenční online transakční zpracování (OLTP), shledají rozsáhlou úložnou kapacitu NVMe SSD kombinovanou se střední kapacitou CPU a RAM výhodnou pro jejich případy použití.
 • Instance optimalizované pro paměť: Navrženy pro aplikace vázané na paměť, jako jsou databáze s otevřeným zdrojovým kódem, jako je MySQL, databáze v paměti a mezipaměti a analýzy v reálném čase – tyto virtuální počítače nabízejí větší kapacitu RAM ve srovnání s CPU a NVMe SSD.

Vultr VMs má asi 32 serverových umístění a podporuje různé OS, včetně CentOS, Debian, Ubuntu, Windows a FreeBSD. Částka, kterou za toto řešení zaplatíte, závisí na vybraném typu instance.

Obecný účel začíná od 30 USD měsíčně, optimalizace CPU začíná od 28 USD měsíčně, optimalizace paměti začíná od 40 USD měsíčně a virtuální počítač s optimalizovaným úložištěm začíná od 75 USD měsíčně.

OVHcloud IOPS

Instance OVHcloud IPOS, vytvořená pro databázové servery a velké datové aplikace, pomáhá zlepšit výkon diskových transakcí ve veřejném cloudu, aby byl rychlejší. Tyto instance nabízejí až čtyři disky NVMe, každý s 1,9 TB úložištěm a minimálně 400 000 IOPS.

Infrastruktury a služby OVHcloud IPOS jsou v souladu s průmyslovými standardy a mají certifikaci ISO/IEC 27001, 27017, 27018 a 27701.

Ceny OVHcloud IOPS začínají od 0,488 $ za hodinu. To zahrnuje 45 GB paměti, 8 vCore, 50 GB úložiště SSD a 1,9 TB NVMe disky.

Cloudové servery UpCloud

Cloudové servery UpCloud nabízí virtuální počítače optimalizované pro CPU a paměť vhodné pro pracovní zátěže s velkým množstvím zpracování a požadavků na paměť.

Pohání jej škálovatelný procesor Intel Xeon, který nabízí až 64 vCPU a 384 GB paměti. UpCloud je dobrou volbou pro pracovní zátěže, jako jsou databáze, webové servery, CDN, HPC, AI a ML.

Cena za toto řešení závisí na vámi zvoleném plánu. Všeobecné plány UpCloud začínají od 7 EUR za měsíc nebo 0,0104 EUR za hodinu; vysoké plány CPU začínají od 130 EUR měsíčně nebo
0,1935 EUR za hodinu a plány s vysokou pamětí začínají od 40 EUR za měsíc nebo 0,0595 EUR za hodinu. Pro vaši skutečnou cenu kontaktujte jejich prodejní tým pro nabídky.

IBM Cloud Virtual Server

Virtuální servery IBM Cloud Virtual Server s ultravysokou pamětí jsou optimalizovány pro datově náročné pracovní zátěže. Poskytuje vysoce výkonný výpočetní výkon a bezkonkurenční kapacitu paměti, díky čemuž je dobrou volbou pro podniky vyžadující velkou paměť, aniž by došlo ke snížení výkonu.

Cloudová ultravysoká paměť IBM je poháněna procesem Intel Xeon s 28 GB RAM na vCPU pro obsluhu databází OLTP v paměti. Dodává se také s úložištěm NVMe SSD rychlejším než tradiční pevné disky. Je nejlepší pro webové servery, databáze, CDN, HPC, ML a pracovní zátěže AI.

Závěr

Poskytovatelé cloudových virtuálních počítačů neustále zlepšují své služby, aby uspokojili rostoucí potřeby podniků. Použití optimalizovaného virtuálního počítače nabízí mnoho výhod, od úspor nákladů přes škálovatelnost až po flexibilitu a další.

Nejlepší virtuální počítače pro vás závisí na vašich jedinečných potřebách a preferencích pracovního zatížení. Analyzujte své potřeby a ujistěte se, že jste vybrali správné virtuální počítače pro vaši pracovní zátěž, přičemž zohledněte silné a slabé stránky.

Můžete také prozkoumat některé nejlepší cloudové hostingové platformy pro začínající velké organizace.