9 skvělých plazmových motivů KDE

Nejlepší na Linuxu je přizpůsobení. Uživatelé mohou převzít své nastavení, změnit je a nechat to vypadat, jak chtějí. Právě kvůli tomu se mnoho vývojářů rozhodlo napsat skvělá témata pro pracovní plochu. Vzhledem k tomu, že existuje mnoho plazmových témat, zabere trochu času, než vyladit ty dobré. V důsledku toho se uživatelé často přistihují, že třídí spoustu hrozných témat ve snaze najít jedno dobré. Proto se v tomto článku podíváme na některá z nejlepších témat KDE Plasma.

1. OxyLight 5

S KDE Plasma 5 bylo téma Oxygen vypuštěno ve prospěch tématu „Breeze“. Breeze je moderní a mnoha uživatelům se líbí, protože díky němu vypadá plazmový desktop mnohem elegantněji a moderněji. Přesto ne všichni jsou s těmito novými změnami spokojeni. Představujeme téma OxyLight Plasma. Replikuje staré temné téma Oxygen, ale s nádechem Plasma 5. Dostaň Téma OxyLight pro vaši plochu zde.

2. Numix

Pokud hledáte ploché, tmavé a elegantní téma pro nastavení KDE Plasma, nehledejte nic jiného než projekt Numix. Mají za sebou historii vytváření vysoce kvalitních linuxových témat pro mnoho desktopů.

Téma plazmové plochy Numix také není jen obyčejný starý skin. Místo toho je to kompletní balíček naplněný vším, na čem projekt Numix pracuje, speciálně vytvořený pro desktopové prostředí KDE Plasma. To znamená sladké téma ikon, zabijácké téma správce oken KWin a skvěle vypadající téma plochy, které udrží vaše KDE svěží. Získejte to zde, v obchodě KDE.

  Jak hostovat TeamSpeak Server na Linuxu

3. Klone10

Klon10 je pokusem opravit „šedost“ motivu Plasma 5 breeze a nahradit ho elegantním motivem inspirovaným Windows 10. Samotné téma je pokračováním ukončeného projektu s podobným názvem: K10ne.

4. Rýže

Pokud jste dlouho a usilovně hledali šedo/černé téma pro plazmovou plochu, abyste byli zklamáni, možná budete chtít poslechnout. Představujeme Téma rýže, je to příjemné, temné téma postavené na Arcu. Na rozdíl od jiných černých motivů nevypadají černé hloupě a všechna písma k sobě velmi, velmi dobře ladí. V důsledku toho je toto téma velmi snadné pro oči.

5. Styl Jomada

Na KDE Plasma je motiv Breeze bílé téma s modrým nádechem. Je to slušné téma, které lze použít jako výchozí, ale mnoho uživatelů si myslí, že je příliš světlé a vybledlé. Pokud souhlasíte s tím, že by Breeze mohl trochu vylepšit, udělejte si laskavost a podívejte se Styl Jomada.

Stejně jako výchozí motiv Breeze má světlou barvu. Na rozdíl od Breeze je však panel šedý, takže vše je pro oči mnohem jednodušší. Už žádné vymyté bílé panely!

  Zkontrolujte aktivitu sítě na počítači Mac pomocí nástroje Activity Monitor

6. Maia Transparent

Mnoho lidí považuje pracovní plochu KDE Plasma za krále průhledných témat. Je to proto, že jádro KDE vykresluje průhledné fólie docela dobře. Zvládá to, aby to vypadalo opravdu poutavě. To je na rozdíl od jiných desktopových prostředí, kde to prostě vypadá trochu nepřirozeně a divně. To je důvod, proč jsou v plazmovém světě hojná transparentní témata.

Pokud jde o průhledná témata, Maia Transparentní je jedním z nejlepších. Pro začátek není „polotransparentní“. Nejde to napůl. Místo toho je plně transparentní, což znamená, že uživatelé budou moci vidět doslova vše, co pokrývá. Pokud se snažíte najít dobré plně průhledné téma pro plazmovou plochu, nehledejte nic jiného než Maia Transparent.

7. Obloukové KDE

Jedním z nejpopulárnějších motivů desktopů na každém desktopovém prostředí je v současnosti Arc. Důvodem je to, že téma Arc je jednoduché a zároveň dokáže vypadat moderně a dobře navrženo. Po nejdelší dobu byl Arc pouze tématem GTK. To znamená, že pokud jste používali XFCE, LXDE, MATE, Unity nebo Gnome Shell, mohli byste to vyzkoušet, ale ti na desktopech založených na Qt, jako je KDE, měli smůlu.

To vše se nyní mění Arc KDE. Tvůrcům motivů se podařilo zcela upravit motiv Arc v KDE, takže fanoušci Plasma mohou toto úžasné téma také získat!

  Jak se připojit k serveru SFTP v Ubuntu

8. KArc Transparentní

Jedna z hlavních věcí, kterou lidé milují na motivu Arc v jiných desktopových prostředích, jako je Gnome atd., je transparentní funkce Arcu. Naštěstí je tu ještě další téma, které se rozhodlo přenést toto oblíbené téma založené na GTK, ale tentokrát se jim podařilo přidat i průhlednost!

Pokud máte rádi motiv Arc na jiných počítačích, ale Arc KDE to za vás neudělá, toto je dobrá alternativazejména pro ty, kteří chtějí tento průhledný prvek.

9. Prostředí jednoty

Možná jedno z nejznámějších témat na Linuxu je výchozí Téma Ubuntu. Je to klasická oranžová a černošedá, která funguje dobře. Bohužel, toto klasické téma Ubuntu je něco, co mohou zažít pouze uživatelé GTK. Tedy až doteď! Představujeme Unity Ambiance! Je to téma, které umožňuje uživatelům Plasma transformovat jejich nastavení KDE tak, aby vypadalo jako nechvalně známé téma Ubuntu Ambiance!

Závěr

Pokud jste měli problém najít dobrá KDE Plasma témata, nehledejte dále než tento seznam. Prošli jsme těmi špatnými, abychom vám přinesli 9 skvělých motivů, které si můžete nainstalovat, aby byl váš zážitek z KDE Plasma lepší!

Nejste spokojeni s tématy v tomto seznamu? Určitě se podívejte v obchodě KDE na další témata! Je jich tam spousta!

x