9 Software pro tvorbu šablon e-mailu k použití v roce 2022

Pokud posíláte mnoho e-mailů pro komerční nebo marketingové potřeby, měli byste začít používat nástroj pro tvorbu e-mailových šablon.

Připadají vám vaše marketingové e-maily nudné? Utrácíte hodně za udržování týmu designérů pro marketingové e-maily? Můžete se zbavit všech těchto problémů a provozovat skvělé marketingové cesty tím, že se zaměříte na e-mailové šablony.

Pokud jste nezávislý pracovník, majitel malé firmy nebo odborník na e-mailový marketing se znalostmi programování, musíte si přečíst tento článek.

Zde vám představíme některé pokročilé a renomované nástroje pro tvorbu e-mailových šablon, které by mohly změnit hru pro váš e-mailový marketingový koncert.

Co je e-mailová šablona?

E-mailová šablona je zásadním aktivem vaší e-mailové marketingové kampaně. Jedná se o modul kódu HTML (HyperText Markup Language) pro váš marketingový e-mail s opakovaně použitelnými prvky. Takové HTML kódy jsou jednoduché a přicházejí s několika zástupnými symboly kódu, kam stačí zkopírovat a vložit odkazy na obrázky, textový obsah, marketingovou kopii atd.

Kromě přizpůsobitelných součástí kódu tvoří zbytek HTML kódu vzhled, strukturu a umístění obsahu e-mailu. Ve většině případů nemusíte pracovat se souborem kódu HTML.

Existují různé nástroje pro tvorbu e-mailových šablon a nástroje pro úpravy, které vám umožňují přepracovat e-mail prostřednictvím grafického uživatelského rozhraní (GUI). Kódová základna HTML vám navíc umožní přidat průvodce styly kaskádových stylů (CSS), které rozhodují o vizuální prezentaci e-mailů napsaných ve značkovacích jazycích, jako je HTML.

E-mailové marketingové agentury obvykle ukládají e-mailové šablony na platformách pro vytváření šablon. Někdy mohou podniky také využívat databáze kódů pro automatizované využití marketingových e-mailových šablon v e-mailové aplikaci třetí strany pomocí aplikačního programovacího rozhraní (API).

Jaké jsou součásti dobré e-mailové šablony?

Můžete odlišit marketingové e-maily od konkurence a získat pozitivní pozornost od příjemce tím, že zahrnete následující strategické prvky:

#1. Předmět bez spamu, který úspěšně projde robotem pro filtrování spamu v aplikacích e-mailových služeb.

#2. Obsahový háček nebo předzáhlaví e-mailu, které se zobrazí v náhledu e-mailu. První řádek vašeho e-mailu přesvědčí uživatele, aby si přečetl celý e-mail.

#3. Marketingový e-mail by měl obsahovat relevantní a přijatelné obrázky, ale ne příliš mnoho, protože některé e-mailové aplikace nezobrazují obrázky automaticky.

#4. Musíte také zahrnout vhodné odkazy na obsah blogu, portfolia, whitepapery, sekundární weby a vstupní stránky, aby zákazníci mohli získat více obsahu.

#5. Usnadněte cílovému publiku přihlášení k odběru vašich profilů na sociálních sítích poskytnutím odkazů na Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn atd.

#6. Zajistěte především umístění dostatečného počtu tlačítek výzvy k akci (CTA) v e-mailech. Také nepropojujte CTA s obrázky, protože některé e-mailové nástroje mohou omezit vizuální obsah, dokud to uživatel ručně nepovolí.

#7. A konečně, zůstaňte v souladu se zákonem CAN-SPAM federální vlády USA tím, že zahrnete snadný způsob, jak odhlásit odběr marketingových e-mailů.

Jaké jsou výhody používání Tvůrce e-mailových šablon?

E-mailové šablony vzaly ekosystém e-mailového marketingu útokem. Způsobila revoluci v tom, jak současní marketéři praktikují marketing produktů/služeb/značek prostřednictvím e-mailů. E-mailové šablony jsou také přínosem pro všechny, kteří potřebují automatizaci, produktivitu a efektivitu ve svých systémech e-mailového marketingu, a tyto výhody jsou:

  Jak udělat, aby počítač vyplnil obrazovku televizoru při připojení přes HDMI

Branding bez námahy

E-mailové a digitální marketingové agentury vždy čelí výzvě ohledně obsahu značkových marketingových kampaní, protože potřebují spravovat více klientských účtů. Protože ruční správa aktiv značky v marketingových e-mailech několika málo zaměstnanci není efektivní úkol.

Agentury tak mohou používat marketingové e-mailové šablony, kód CSS a zástupné symboly obrázků. Vaši marketingoví pracovníci mohou bez námahy při odesílání e-mailů bez chyb přidávat vhodné prvky značky.

Poskytujte přizpůsobený obsah

Nejnovějším trikem e-mailového marketingu je poskytování personalizovaného obsahu pro vaše odběratele nebo potenciální potenciální zákazníky pro prodejní kampaně. Jak je ale možné přizpůsobit tisíce e-mailů, které denně odešlete?

Opakovaně použitelné e-mailové šablony spolu se spolehlivým nástrojem pro automatizaci e-mailového marketingu, jako je SendGrid, Bee, Stripo atd., vám pomohou posílat personalizovaný obsah.

Vše, co musíte udělat, je propojit excelový list e-mailových adres zákazníků s vaším automatizovaným e-mailovým systémem. E-mailový nástroj automaticky změní uživatelské jméno, e-mailovou adresu, údaje o počasí a předvolby obsahu.

Konzistentní obsah

E-mailové šablony vám také pomohou vyřešit problémy s nekonzistentní strukturou e-mailů, vizuály a celkovým obsahem. Většina e-mailových polí, jako je pozdrav, běžný textový obsah, vizuální prvky značky a obrázky z akcií, jsou přednastavené položky.

Vše, co musíte udělat, je změnit jméno zákazníka, e-mailovou adresu a odkazy na blog a bleskově odeslat e-maily.

Rozšíření e-mailového marketingu

Šablona e-mailu pomáhá vaší marketingové agentuře rozšířit klientské operace ze stovek e-mailů denně na tisíce e-mailů pro deset klientů najednou nebo více.

Značky provozující vlastní e-mailový marketing a ochotné zvýšit počet cílových potenciálních zákazníků mohou také těžit z přizpůsobitelné šablony e-mailu.

Zde jsou některé z nejlepších tvůrců e-mailových šablon, které musíte vyzkoušet.

Stripo

Měli byste začít zkoušet Stripo pro několik e-mailových marketingových kampaní. Získáte responzivní a profesionální e-mailové šablony. Krásně navržené marketingové e-maily se dobře čtou na všech zařízeních, jako jsou notebooky, stolní počítače a chytré telefony.

Pokud zjistíte, že nástroj vyhovuje vaší marketingové agentuře nebo obchodním cílům, můžete se přihlásit k odběru kteréhokoli z jeho flexibilních plánů.

Možná se ale ptáte, proč právě tento nástroj. Za prvé, jeho knihovna modulů nebo editor šablon se velmi snadno používají. K vytvoření e-mailových šablon s profesionálním vzhledem nepotřebujete předchozí zkušenosti s návrhem nebo kódováním e-mailů.

Za druhé, jeho funkce drag and drop editace urychluje produkci marketingových e-mailů. A konečně, Stripo zaměstnává vlastní e-mailové návrháře, kteří vytvářejí krásné e-mailové šablony pro osobní i komerční použití.

Včela

Včela je další oblíbený nástroj pro tvorbu e-mailových šablon, editor e-mailových kódů založený na HTML a nástroj pro vývoj vstupní stránky. K její webové aplikaci můžete přistupovat v cloudu, což ušetří čas při nastavování místního softwaru. Ale nejlepším argumentem je, že můžete začít navrhovat efektivní e-mailové šablony bez registrace zadáním osobních údajů.

Tento nástroj můžete používat, ať už jste obchodník s kódovacími dovednostmi nebo ne. Pomocí editoru HTML můžete vytvořit jedinečnou e-mailovou šablonu od začátku. Místo toho stačí vybrat šablonu marketingového e-mailu připravenou k použití z knihovny Bee a přizpůsobit e-mail. Editor podporuje akce drag and drop.

Jakmile budete připraveni, exportujte šablonu e-mailu do jakékoli aplikace e-mailové služby, jako je Gmail, Outlook nebo Yahoo! Mail pro hromadné rozesílání e-mailů. Kromě toho vám Bee také umožňuje propojit jej s pokročilými marketingovými e-mailovými nástroji, jako je Mailchimp, SendinBlue, ActiveCampaign atd.

  Jak nainstalovat aplikace a hry na Google TV

Odvrstvit

Pokud se chcete vyhnout bezpočtu ztracených hodin brainstormingu s HTML kodéry a grafickými designéry, musíte to zkusit Odvrstvit. Můžete vytvářet vynikající marketingové e-mailové šablony bez jakýchkoliv dovedností v oblasti navrhování obsahu a programování HTML. Stejně jako jeho konkurenti nabízí základní editor e-mailových šablon vytváření drag and drop.

Unlayer má rozsáhlý katalog e-mailových šablon. Nástroj organizuje tyto ukázkové soubory HTML v segmentech Collections, Usage a Industry. Dále můžete šablony třídit na základě bezplatné licence, placené licence, oblíbenosti atd.

Jakmile si vyberete šablonu, můžete ji upravit k dokonalosti v online editoru. Případně jej můžete sdílet s jiným uživatelem za účelem spolupráce při návrhu.

TOPOL.io

TOPOL.io je e-mailový editor HTML bez kódu, který je celosvětově známý pro pokročilé úpravy e-mailů. Za prvé, na rozdíl od jiných nástrojů vám umožňuje propagovat produkty/služby z vašich online obchodů pouhým kliknutím. Za druhé, můžete vytvořit vynikající vlastní bloky pro jednu marketingovou akci, uložit si je pro budoucnost a ušetřit drahocenný čas.

E-mailové šablony z TOPOL.io vám navíc umožňují rychle personalizovat e-maily zadáním slučovacích značek. Přizpůsobení šablony podle jmen zákazníků, preferencí a dalších dynamických informací se tak na tomto nástroji pro vytváření e-mailů stává mnohem jednodušším.

Jeho bezplatná zkušební verze vám poskytuje neomezený přístup k platformě po dobu 14 dnů. Později, pokud se vám nástroj zalíbí, můžete získat buď TOPOL Pro, pokud potřebujete propracovaný editor v cloudové aplikaci TOPOL. Alternativně můžete získat TOPOL Plugin, pokud potřebujete usnadnit vytváření e-mailových šablon v rámci softwaru pro e-maily třetích stran nebo ve vlastním softwaru.

Pohlednice

E-mailová marketingová nika prochází mimořádnou modernizací. Proč by tedy váš marketingový obsah měl vypadat jako starší e-maily? Je čas to zkusit Pohlednice tvůrce šablon a renovujte vizuální vzhled vašich e-mailů.

V aplikaci Pohlednice získáte standardní funkce, jako je úprava textu, úprava obrázků, export e-mailů a vytváření šablon. V čem je ale tento nástroj výjimečný? To by byla spolupráce na podnikové úrovni a historie obsahu, díky kterým je tato cloudová aplikace mimořádná.

V nástroji můžete vytvářet projekty a přidělovat úkoly různým návrhářům nebo obchodníkům. Celý tým může buď brainstormovat o novém projektu, nebo upravovat hotové šablony pro naléhavé potřeby.

Nástroj navíc ukládá veškerou vaši práci do podrobné historie verzí. Můžete se tak vrátit v čase a získat e-mailovou šablonu, která fungovala dobře. Další funkce, které přidávají hodnotu vaší investici, jsou Google Fonts, neomezený export šablon, responzivní HTML šablony atd.

Chamaileon

Chcete ušetřit více času a nespokojíte se pouze s emailovými šablonami? V takovém případě potřebujete inteligentního a chytřejšího tvůrce e-mailů, jako je Chamaileon.

Namísto pouhých příkladů souborů HTML přichází cloudová aplikace s podrobným pracovním postupem pro tvorbu marketingových e-mailů. Váš marketingový tým se proto soustředí a produkuje více e-mailů podle řízeného postupu.

Je to vhodný nástroj pro marketingovou e-mailovou spolupráci v reálném čase pro začínající podniky, malé a střední podniky (SMB) a korporace. Online pracovní prostor pro úpravy e-mailů přichází s přístupem na základě rolí. Můžete tedy definovat, kdo by měl mít přístup k úpravám nebo přístup k prohlížení.

Dalšími pozoruhodnými funkcemi jsou čisté HTML kódy, vytváření e-mailů přetažením, opakovaně použitelné e-mailové bloky, zobrazení e-mailu ze strany uživatele v reálném čase atd.

  Jak zjistit recepty na webové stránce [Chrome]

Taxi na email

Taxi na email je další HTML e-mail builder, který stojí za to vyzkoušet, protože vám umožňuje vytvářet pokročilé marketingové e-maily a exportovat je do vašeho stávajícího nástroje pro e-maily. Jeho kód je vysoce kompatibilní s většinou poskytovatelů e-mailových služeb (ESP).

Protože se jedná o webovou aplikaci bez kódu, vaši autoři obsahu, editoři a textaři mohou snadno vytvářet efektivní e-maily. Neexistuje absolutně žádný požadavek na pokročilé školení v oblasti kódování a designu.

Pro upscaling můžete cloudovou aplikaci propojit se systémem pro navrhování e-mailů pro konzistentní rozložení a formátování obsahu. Rozšířené projekty běžící na Taxi for Email navíc mají o 80 % větší úsporu času než jiné nástroje, a tím i vyšší ziskovost.

Zoho kampaně

Zoho kampaně je kompletní sada e-mailového marketingu. Nabízí vyhrazené funkce pro správu marketingových jednotek, včetně nástroje pro tvorbu e-mailů HTML typu drag and drop. Můžete buď importovat existující návrhy e-mailů z jiných platforem, nebo použít upravitelné šablony ze Zoho. Jeho knihovna příkladů e-mailů obsahuje více než 240 šablon pro firmy a příležitostné příležitosti.

Jeho tvůrce e-mailových šablon je ultralehký a má méně možností. Rozhraní úprav můžete přepínat mezi základním, pokročilým a návrhem. Každá z těchto kategorií má některé jedinečné konstrukční prvky. Například kategorie Pokročilé nabízí možnosti jako Vytvořit anketu, Video, Widgety, Přílohy atd.

Pokud chcete uživatele pobavit personalizovaným obsahem, můžete použít funkci návrhu Merge Tags. A konečně, nástroj je dokonale vhodný pro obchodníky a vlastníky elektronického obchodu, protože můžete integrovat produkty ze Shopify, Zoho Commerce a WooCommerce.

SendGrid

SendGrid nabízí jak samoobslužné, tak řízené služby pro vytváření marketingových e-mailových šablon. Od automatických e-mailových rozhraní API po statistiky o doručitelnosti získáte všechny nejnovější funkce na jednom centrálním místě.

Můžete začít zdarma se standardními funkcemi, jako je SMTP relay, Webhooks, editor dynamických šablon, nástroje pro optimalizaci doručení atd. Když škálujete, získáte prémiové možnosti, jako jsou Essentials, Pro a Premier.

Všechny účty SendGrid získají přístup ke knihovně citlivých a profesionálních e-mailových šablon. Šablony také obsahují odkaz ke sdílení, abyste mohli navrhovat obsah se svým týmem.

Jeho pracovní prostor pro návrh e-mailu je intuitivní a je k dispozici ve dvou verzích: Editor designu a Editor kódu. Na rozdíl od jiných nástrojů je pracovní postup navrhování šablon dynamický a můžete kdykoli změnit libovolný prvek. Webová aplikace uloží změny do cloudu, abyste si mohli vyzvednout návrhářskou práci z jiného zařízení.

Závěrečná slova

Začněte používat kterýkoli z výše uvedených tvůrců e-mailových šablon pro vynikající marketingový výkon za dostupné ceny. Všechny výše uvedené nástroje nabízejí něco jedinečného, ​​vyberte si tedy nástroj, který vyhovuje vašemu stylu a cíli e-mailového marketingu.

Můžete se také podívat na tyto e-mailové automatické odpovědi, protože vás zajímá automatizace vašeho marketingového kanálu.

x