etechblog

9 stránek, kde najdete hudbu zdarma pro svá videa

Najít perfektní hudbu 🎵 pro vaše videa je náročná práce.

Vhodná hudba může posunout vaše video na vyšší úroveň než cokoli jiného. Nevhodná hudba může zničit všechny vaše snahy o tvorbu videa zároveň.

Když se podíváte na různá videa na YouTube, zjistíte, že každé video se skládá z hudby. A den za dnem se pro tvůrce videí stává hledání nejlepších melodií a hudby bez licenčních poplatků hektickým. To je případ lidí s menšími rozpočtovými omezeními.

Ale než budeme pokračovat v hledání bezplatných hudebních zdrojů, pojďme nejprve pochopit, co to je.

Co je to Royalty-Free Music?

Jedná se o licenci, která kupujícímu umožňuje používat hudební tón ve více aplikacích pouze s jednorázovými nákupy. To znamená, že kupující nemusí platit vlastníkovi hudby opakovaně při jejím opakovaném použití.

Takže můžete mít hudbu bez licenčních poplatků zdarma?

Ano, někteří poskytovatelé zvuku nebo umělci vám umožňují používat jejich hudbu zdarma. Za to nemusíte platit žádnou platbu předem. Autorská práva k hudbě jim však zůstanou. Vlastník hudby sám rozhoduje o typech licencí pro hudbu.

Výhody bezplatné hudby

Pro tvůrce videa existuje několik výhod používání bezplatné hudby. Pojďme prozkoumat několik z nich.

  • Levné nebo zdarma: Hudba bez licenčních poplatků nabízí cenově výhodný způsob přidávání hudby do vašich videí. Můžete dokonce najít hudbu zdarma bez licenčních poplatků. Rozdíl je v kvalitě hudby.
  • Žádné problémy s autorskými právy: Používáním hudby bez licenčních poplatků se můžete vyhnout problémům s porušením autorských práv.
  • Opakované použití: Hudba bez licenčních poplatků vám umožňuje používat ji ve více aplikacích v závislosti na typu vaší licence.
  Jak povolit funkci skládaných karet v prohlížeči Chrome pro lepší správu karet

Představte si, že jste strávili dny a hodiny tvrdé práce při vytváření videa, jeho propagaci a dalších. A nakonec víte, že byl odstraněn kvůli porušení autorských práv. To se stává u mnoha tvůrců videa, zejména těch, kteří právě vstoupili do tohoto oboru.

Všem těmto věcem se lze vyhnout, pokud používáte hudbu bez licenčních poplatků. To vám dává způsob, jak vytvářet legálně platná videa a cenově dostupnou možnost vytvářet poutavý obsah.

Na internetu existuje několik webů, které nabízejí hudbu bez licenčních poplatků. Můžete využít hudbu, která je tam k dispozici, a efektivně vytvářet působivá videa.

Pojďme prozkoumat několik dobrých webových stránek, kde najdete hudbu bez licenčních poplatků.

Bensound

Bensound nabízí autorsky bezpečnou a bezplatnou hudbu připravenou k použití pro platformy jako YouTube, TikTok, Vimeo, Twitch, Instagram atd. Získáte platnou licenci na celý život i po uzavření účtu nebo členství.

Bezplatná hudba, kterou zde získáte, zahrnuje ambientní, epické, klidné, temné, folkové, jazzové, rockové a další.

Pixabay

Pixabay vám nabízí více než 110 000 bezplatných hudebních melodií. Tyto stopy jsou ideální pro použití ve videích YouTube, hudbě na pozadí, podcastech a dalších. Kromě hudby můžete získat bezplatná videa a obrázky.

  Jak diagnostikovat a opravit nefunkční port USB

Veškerá hudba je k dispozici pod licencí Pixabay, díky čemuž jsou skladby bezpečné. A také nepotřebujete žádné povolení od umělce.

Zvukový pás

Soundstripe vám poskytuje přístup k více než 70 000 SFX a více než 8 000 písním v kvalitě vydavatelství. Tyto bezplatné hudební skladby můžete použít ve vysílání, na YouTube a dalších.

Soundstripe spolu s bezplatnou hudbou nabízí také 100 bezplatných prostředků pro úpravy Tropic Color.

Obsahuje také hudební skladby od umělců oceněných Grammy. Mezi kategorie hudby, které zde můžete prozkoumat, patří klasická, elektronická, optimistická, zvukové scenérie, akustika, indie rock a další.

Rybník5

Pond5 představuje jednu z největších skladových hudebních knihoven, která vám poskytuje přístup k milionům bezplatných hudebních skladeb. Všechny skladby jsou pro YouTube bezpečné a nebrání zpeněžení vašeho obsahu.

Zde můžete prozkoumat skladby bez poplatků již od 5 $. Skladby, které můžete mít, zahrnují akční, akustické, ambientní, klidné, temné, smutné, hip-hopové atd.

Epidemický zvuk

Hledáte hudbu zdarma pro svá videa, podcasty nebo streamy? Epidemic Sound má neomezenou knihovnu zvukových efektů a hudebních skladeb, které jsou chráněny autorským právem.

Licence k jejím hudebním stopám jsou dodávány se všemi potřebnými právy. Můžete mít osobní a komerční předplatné s Epidemic Sound a užít si 30denní bezplatnou zkušební verzi. Jeho bezplatnou hudbu můžete použít k vytváření obsahu pro YouTube, Twitch, Facebook, Instagram a další.

Taketones

Taketones nabízí bezplatnou hudbu nebo soundtracky, které můžete použít na jakékoli platformě. Mezi žánry, které zde můžete prozkoumat, patří corporate, cinematic, folk, rock, ambient, children, funk, pop a další.

  Jak pořizovat fotografie, které jsou vždy zaostřené

Nejlepší na Taketones je, že jeho hudební skladby vyžadují minimální úpravy. Je to proto, že se většinou dodávají v 60, 30 nebo 15 sekundových verzích, což usnadňuje jejich použití.

Zdarma hudební archiv

Free Music Archive nabízí bezplatnou hudbu, která je zcela bezpečná pro autorská práva. Hudbu z FMA můžete použít na různých platformách, jako je Facebook, YouTube nebo jakýkoli podcast.

Tato platforma vám poskytuje okamžitý přístup k originální hudbě od nezávislých umělců. Veškerou hudbu lze zdarma přehrávat, sdílet a dokonce i stahovat.

SoundCloud

Prozkoumejte rozsáhlou sbírku hudby bez licenčních poplatků se SoundCloud. Jeho skladby, na které se nevztahují autorská práva, jsou ideální pro kapely, hudební producenty a nezávislé tvůrce videí.

Skladby můžete používat na jakékoli platformě, jako je Twitch, YouTube atd., a zpeněžit svůj obsah bez problémů.

Pohybové pole

Prozkoumejte bezplatnou hudbu Motion Array online a vylepšete kvalitu svých videí bez jakýchkoli problémů s nárokem na autorská práva.

Můžete si předplatit jejich měsíční nebo roční balíčky a užívat si neomezený přístup k jejich hudební knihovně.

Závěr

Pokud se vám tedy nedaří najít hudební skladby pro vaše videa, které neporušují autorská práva, zkuste tyto webové stránky. Jejich rozsáhlá hudební knihovna vám může pomoci nabídnout vašemu publiku obsah nejvyšší kvality bez jakýchkoli porušení.

Můžete také chtít prozkoumat nejlepší editory videa s otevřeným zdrojovým kódem.

x