Apple může uvést iPhone 15; 3D avataři budou součástí Teams

Ahoj! 🙋Přinášíme vám aktuální trendy dne!

Apple může uvést iPhone 15 s vůbec nejtenčí obrazovkou na světě

Vysoce očekávaná řada iPhone 15 bude vydána společností Apple na konci roku 2023, jak uvádí zpráva, a na internetu se ozývaly zvěsti, které k ní vedly. Technologický titán z Kalifornie upoutá pozornost výrobou iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max s nejtenčími rámečky všech dob.

Podle nejnovějších zpráv Apple vydá v příštích šesti měsících iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. U variant iPhone 15 Pro se očekává nová technologie periskopové kamery, polovodičový hlasitost, tlačítka napájení, USB-C místo Lightning, procesory A17 a další funkce.

Dynamic Island a přechod z Lightning na USB-C budou přítomny na všech modelech iPhone 15, ale řada iPhone 15 Pro bude mít také vylepšené připojení USB-C s přenosovými rychlostmi USB 3.2 nebo Thunderbolt 3.

Očekává se, že iPhone 15 Pro a Pro Max budou obsahovat 6,1 a 6,7palcové OLED displeje s výřezem Dynamic Island pro fotoaparát a technologii Face ID, v tomto pořadí, identické s iPhone 14 Pro a Pro Max.

  Opravdu aplikace nahrávají obrazovku vašeho iPhone?

iPhone 15 Pro a Pro Max budou jedinými zařízeními, které budou používat nanometrový čip A17; všechny ostatní modely iPhone 15 budou nadále používat čip A16, který se nachází v iPhone 14 Pro a Pro Max. Očekává se, že procesor A17 bude mít více paměti RAM, zatímco všechny modely iPhone 15 budou pro připojení používat stejný 5G modemový čip Qualcomm.

Kromě jednoho primárního rozdílu teleobjektivu fotoaparátu – iPhone 15 Pro a Pro Max si většinou zachovají stejné funkce. iPhone 15 Pro Max bude obsahovat periskopickou čočku, která umožní 6x optický zoom, což je značný pokrok oproti 3x zoomu u modelů iPhone 14 Pro.

Github Copilot používá k navrhování kódu otevřený engine poháněný umělou inteligencí

GitHub je obrovský, se 100 miliony vývojářů, 330 miliony úložišť kódu a 4 miliony organizací, které jej využívají, včetně 90 % z žebříčku Fortune 100.

GitHub Copilot je uměle inteligentní (AI) párový programátor, který pracuje přímo z vašeho editoru a navrhuje kód a celé funkce. Využívá OpenAI Codex paradigma vyvinuté OpenAI. Kód může být napsán rychleji a s menší námahou.

  10 nejlepších online nástrojů a aplikací pro záznam hlasu

Rychle navrhuje konkrétní řádky kódu a kompletní funkce na základě komentářů a jiného kontextu kódu. Je poskytován jako doplněk pro integrovaná vývojová prostředí (IDE) z rodiny JetBrains, včetně Visual Studio Code, Visual Studio, Neovim a dalších (IDE).

GitHub Copilot transformuje výzvy v přirozeném jazyce na návrhy kódování v desítkách jazyků poté, co byl vyškolen na miliardách řádků kódu.

Vývojáři využívají GitHub Copilot k rychlejší tvorbě, soustředí se spíše na obchodní logiku než standardní kód a zdokonalují své klíčové kompetence při vytváření špičkového softwaru.

Pomáhá ušetřit čas tím, že se vyhýbá standardním a opakujícím se vzorům kódu. Jednoduše popište požadovanou logiku v komentáři a GitHub Copilot rychle nabídne kód k její implementaci.

GitHub Copilot vás může vést, ať už se učíte kódovat, pracujete v novém jazyce nebo frameworku nebo obojí. Odstraňte potřebu trávit většinu času prohledáváním dokumentace nebo prováděním online vyhledávání, abyste vyřešili problém nebo se naučili používat nový rámec.

Podle jejích statistik 74 % lidí pracuje na plnících úkolech, 88 % se cítí produktivněji a 96 % se pohybuje rychleji pomocí Github Copilot.

3D avataři budou k dispozici v Microsoft Teams pro ty, kteří nechtějí používat své webové kamery

Když se účastníte schůzky Zoom nebo Teams, existuje mnoho důvodů, proč vypnout kameru. Podle plánu 365 společnosti Microsoft budou avataři pro Microsoft Teams konečně zpřístupněni všem uživatelům v květnu 2023, což bylo poprvé oznámeno v roce 2021.

  Co je kompozice ve fotografii?

Avatary Microsoft Teams jsou vytvořeny tak, aby uživatelům umožnily, aby nebyli viděni na kameře na schůzkách. Pokud se vám nechce používat video nebo pokud si potřebujete odpočinout od neustálých hovorů, můžete je nahradit 3D avatarem, který se bude pohybovat pouze v závislosti na vašich hlasových povelech.

Microsoft koncem roku 2021 předpokládal, že první iterace těchto avatarů se budou pohybovat pouze tehdy, když uživatelé budou mluvit, ale brzy společnost očekává, že budou schopny replikovat skutečné výrazy obličeje a pohyby těla uživatelů, jak je vidět na jejich webových kamerách.

Přestože aktualizace plánu neobsahuje úplný seznam funkcí, Mesh for Teams již dříve oznámila, že zahrnovala avatary s nastavitelnými typy těla, tóny pleti, barvami vlasů, střihy, oblečením a rysy obličeje.

Microsoft Mesh nabídne kromě avatarů 3D Teams také virtuální pracovní prostory, ke kterým lze přistupovat prostřednictvím VR, takže vzdálení pracovníci budou mít dojem, že jsou v zasedací místnosti, když někdo mluví před balíčkem PowerPoint.

Další aktualizace najdete v naší kategorii Nejnovější technologie.

x