Apple Watch uvízly na logu Apple? 9 způsobů, jak to napravit!

Stejně jako iOS má i watchOS značný podíl frustrujících problémů. Pravděpodobně nejnepříjemnějším problémem, se kterým se mnozí uživatelé někdy setkali, je ten, který způsobuje, že se Apple Watch zaseknou na logu Apple. Černá obrazovka smrti zcela činí hodinky nepoužitelnými, a proto vás nutí hledat řešení co nejdříve. Pokud bohužel zíráte na tuto situaci, podívejte se na tyto nejlepší metody, jak opravit Apple Watch přilepené na problém s logem Apple.

9 nejlepších způsobů, jak opravit Apple Watch zaseknuté na logu Apple (2022)

Ať už používáte staré Apple Watch se systémem watchOS 7 nebo Apple Watch s nejnovějším watchOS 8, do našeho průvodce jsme zahrnuli kroky, které platí pro všechny Apple Watch. Uspořádali jsme také kroky pro odstraňování problémů v pořadí od způsobů, které se snadno používají a nezpůsobí žádnou ztrátu dat, až po způsoby, které jsou přímým obnovením továrního nastavení Apple Watch.

Proto bych vám doporučil postupovat podle tohoto průvodce krok za krokem. Pokud byste však raději pokračovali a vyzkoušeli metodu, která se vám zdá nejslibnější, můžete k ní snáze přejít pomocí níže uvedeného obsahu.

1. Umístěte své Apple Watch na magnetickou nabíječku

Občas vše, co musíte udělat, abyste se zbavili zaseknutého loga Apple, je jen položit Apple Watch na magnetickou nabíječku. Vyzkoušejte tedy tento trik a zjistěte, zda se chytré hodinky spouštějí normálně.

2. Dejte aktualizaci/obnovení softwaru trochu více času na dokončení

Pokud jste instalovali aktualizaci softwaru, je pravděpodobné, že hodinky nejsou přilepené na logu Apple, ale pouze dokončují aktualizaci před spuštěním. V takovém případě byste měli dát hodinkám dostatek času na dokončení aktualizace. Pokud však logo Apple po nepřiměřeně dlouhé době nezmizí, měli byste zvážit použití některého z níže uvedených kroků a pokusit se věci vyřešit.

  Jak spustit displej Retina v jeho nativním rozlišení

3. Odstraňte soubory aktualizace softwaru

Pokud poté, co dáte hodinkám dostatek času na dokončení aktualizace, stále se díváte na logo Apple a nic jiného se neděje, měli byste zkusit aktualizační soubory smazat. Možná o tom nevíte, ale ve skutečnosti můžete odstranit soubory aktualizace softwaru z Apple Watch. Zde je postup:

 • Otevřete na svém iPhonu aplikaci „Hodinky“ a přejděte do sekce „Moje hodinky“, pokud není ve výchozím nastavení otevřena.

 • Nyní přejděte na Obecné -> Úložiště

 • Klepněte na Aktualizace softwaru a poté na Odstranit aktualizační soubor.

Nyní, když jste smazali soubor aktualizace softwaru, zkuste aktualizaci softwaru znovu nainstalovat na Apple Watch. Doufejme, že to napraví věci. Pokud ne, je čas zkusit něco jiného.

4. Restartujte Apple Watch

Staré přísloví „vypnul jsi to a zase to zapnul“ je z nějakého důvodu klišé – často to funguje. První věc, kterou byste měli vyzkoušet, když čelíte náhodným závadám a problémům na hodinkách Apple, jako je například přilepení hodinek na logo Apple, je rychlý restart.

 • Na Apple Watch stiskněte a podržte boční tlačítko, dokud se na obrazovce neobjeví posuvný vypínač.
 • Nyní přetažením jezdce vypnutí vypněte Apple Watch.

 • Po několika sekundách restartujte hodinky opětovným stisknutím bočního tlačítka.

Pokud se vaše Apple Watch spustí normálně, problém jste překonali. Pokud však Apple Watch i nyní trčí na logu Apple, je na čase zkusit něco jiného.

Aplikace Find My na vašem iPhonu může být užitečná nejen pro hledání vašich blízkých a vašich připojených zařízení. Někdy vám může pomoci také vyřešit problém s Apple Watch přilepeným na logu Apple. Je pravda, že je to poněkud nekonvenční, ale mnoho uživatelů uvedlo, že jim to pomohlo vyřešit stejný problém, tak proč to nezkusit, že? Zde je to, co byste měli udělat.

 • Otevřete na svém iPhonu aplikaci Najít a klepněte na kartu Zařízení.
  Generujte přeškrtnutý, obrácený, malý a široký text

 • Nyní možná budete muset zatáhnout za rukojeť Zařízení, abyste odhalili všechna připojená zařízení. Poté klepněte na Apple Watch a stiskněte Přehrát zvuk.

Když je na vaše Apple Watch odeslán příkaz pro přehrání zvuku, často se „rozmrazí“ a začne normálně fungovat. I když tato metoda pro vás nefunguje, nemějte obavy, protože stále existuje spousta dalších oprav. Čti dál.

Poznámka:

 • S watchOS 8.5 nebo novějším a iOS 15.4 nebo novějším můžete své zazděné Apple Watch obnovit pomocí spárovaného iPhonu. Před zavedením této šikovné funkce samoopravy museli uživatelé Apple Watch navštívit opravárenské centrum Apple, aby si nechali hodinky opravit. Pokud se vaše Apple Watch zdá být mrtvé, přejděte na podrobného průvodce opravou hodinek.

6. Tvrdý reset hodinek

Tvrdý reset (také známý jako vynucený restart) je docela účinný, pokud jde o řešení různých problémů s watchOS.

 • Podržte na několik sekund současně digitální korunku a boční tlačítko, dokud se Apple Watch normálně nespustí.

Ještě jednou, pokud vaše hodinky nyní začaly normálně fungovat, nemusíte dělat nic jiného. Jen volně dýchejte s vědomím, že jste si ušetřili značné potíže, a pokračujte.

7. Aktualizujte software

Pokud se vám stále nedaří opravit Apple Watch přilepené na logu Apple, je čas zkontrolovat, zda neexistují nějaké čekající aktualizace softwaru. Apple pravidelně vydává aktualizace watchOS s vylepšeními výkonu, opravami chyb a vylepšeními zabezpečení.

Doporučuje se instalovat aktualizace co nejdříve, ale pokud tak neučiníte, aktualizace vám může pomoci zbavit se všech závad, které způsobují, že se vaše Apple Watch zasekají v zaváděcí smyčce.

 • Přejděte do aplikace Watch na spárovaném iPhonu a ujistěte se, že je vybrána karta Moje hodinky v levém dolním rohu. Nyní klepněte na Obecné.
  Jak skrýt soubory v Linuxu a zabezpečit je

 • Dále klepněte na Aktualizace softwaru a poté si stáhněte a nainstalujte nejnovější verzi softwaru.

Poznámka: Apple Watch je možné aktualizovat přímo ze samotných hodinek. Protože však zvažujeme situaci, kdy se vaše Apple Watch zaseknou na logu Apple, nebudete je moci takto aktualizovat.

8. Vymažte své Apple Watch

Vyzkoušeli jste vše ostatní na seznamu, ale žádná radost? Možná je čas obnovit tovární nastavení Apple Watch. Toto je poměrně extrémní řešení, ale obvykle řeší téměř jakýkoli problém, se kterým se můžete potýkat. A co víc, nemusíte se ani starat o zálohování Apple Watch, protože watchOS automaticky zálohuje vaše data, když zrušíte spárování Apple Watch.

 • Na spárovaném iPhonu otevřete aplikaci Watch a klepněte na Obecné.

 • Přejděte dolů a vyberte Resetovat. Poté klepněte na Vymazat obsah a nastavení Apple Watch. Ujistěte se, že klepnete na Vymazat veškerý obsah a nastavení pro potvrzení.

Jakmile budou vaše Apple Watch vymazány, budete muset Apple Watch znovu nastavit. Doufejme, že by to mělo vyřešit problém, kterému jste čelili.

9. Kontaktujte podporu Apple

Pokud po obnovení továrního nastavení jsou vaše Apple Watch stále přilepené na logu Apple, je čas požádat Apple o pomoc. Okamžitě se obraťte na podporu Apple (navštivte) a měli by vám být schopni poradit s kroky pro řešení problémů a také s předáním hodinek k opravě.

To byly způsoby, jak se můžete pokusit opravit Apple Watch přilepené na logu Apple. Doufejme, že se vám podařilo dokonale zprovoznit chytré hodinky pomocí oprav, které jsme zmínili. Pokud ano, dejte nám vědět, která metoda pro vás fungovala, a pokud ne, řekněte nám, jaký problém vám sdělila podpora Apple a jak jej vyřešili. Mezitím si přečtěte náš článek o nejlepších tipech pro Apple Watch a také definitivního průvodce ikonami Apple Watch.

x