Automatizujte přepínání mezi vlastními profily v systému Android pomocí profilu TF

Pamatujete si ty staré telefony, které byly dodávány s několika vestavěnými profily? Určitě bylo užitečné okamžitě přepínat mezi různými profily za různých podmínek, jako je normální, tichý, schůzka atd. Stock Android bohužel tuto možnost od svého počátku postrádá a jediný způsob, jak tuto funkci získat na svém zařízení, by bylo nainstalovat třetí -party aplikace nebo pomocí vlastních ROM, jako je CyanogenMod, které ji mají vestavěnou. Co takhle vytvořit různé profily a nechat je automaticky aktivovat podle potřeby? Člen XDA-Developers j2187 tento nedostatek vyřešil ve formě TF Profile – Profile Scheduler, který vám umožňuje vytvářet profily a automatizovat jejich přepínání podobným způsobem jako Tasker. Podrobnosti po seskoku.

  Ztište svůj alarm mávnutím ruky [Android]

Po spuštění profilu TF se dostanete na obrazovku výběru profilu, kde můžete ručně přepínat mezi režimem Car, Home, Music, Outdoor a Spánek. Ve spodní části naleznete tlačítka pro přechod do sekce Profil, Podmínka a Nastavení.

Ve své podstatě vám každý profil umožňuje zakázat určitá nastavení, když již nejsou vyžadována. Když jste například venku, možná nebudete potřebovat WI-Fi, takže je aplikace automaticky vypne, když přepnete na profil Venku. Kromě Wi-Fi můžete pro každý profil přepínat také další funkce telefonu, včetně Bluetooth, GPS, režimu Letadlo, Data atd. Můžete také určit stav časového limitu obrazovky a také spouštět určité aplikace při spuštění určitého profilu.

  B1 Free Archiver pro Android nabízí snadnou správu archivu v mobilu

Úprava profilu není vůbec náročná; jednoduše klepněte a podržte na tom, který chcete vyladit, a v zobrazené nabídce klepněte na Upravit. Můžete také změnit aktuální obrázek profilu. TF Profile také umožňuje nastavit pro každý profil jinou tapetu, kterou lze aktivovat z obrazovky Nastavení. Zatímco bezplatná verze vyžaduje ruční přepínání profilů, varianta Pro profilu TF vám umožňuje vytvářet vlastní profily a nastavovat vlastní pravidla pro automatizaci procesu přepínání profilů.

Nová pravidla lze nastavit přechodem na obrazovku Podmínky, kde je třeba zadat název podmínky, pravidlo a akci. Pravidlem může být cokoli od určitého data, času, úrovně baterie atd., přičemž akcí je v podstatě profil, který chcete aktivovat, když je splněna zadaná podmínka.

  HabitBull vám pomůže zbavit se zlozvyku nebo si vypěstovat dobrý [Android]

Celkově je to skvělá aplikace pro nastavení různých nastavení pro různé profily. Funguje to bez přístupu root, ale v případě, že jste root, získáte také přístup k některým dalším funkcím.

Nainstalujte profil TF z Obchodu Play (Volný, uvolnit)

Nainstalujte TF Profile Pro Key z Obchodu Play (Zaplaceno)

[via XDA-Developers]