AVG Wifi Assistant automaticky přepíná Wi-Fi v systému Android, aby šetřil baterii

Zapomenutí vypnout WiFi v telefonu Android, když jste venku, může být docela nepříjemné, zvláště když zjistíte, že skener WiFi vybil tu malou baterii, která vám zbyla. Bohužel přepínač Wi-Fi zakopaný hluboko v aplikaci Nastavení vyžaduje další krok, abyste jej dosáhli, kdykoli jej potřebujete povolit nebo zakázat. I když verze Androidu ve vašem telefonu má pro tento účel přepínače rychlého spuštění v oznamovací oblasti, stále si budete muset pamatovat na vypnutí WiFi. Nebylo by skvělé, kdybyste mohli proces nějak automatizovat? Přesně to dělá AVG Wifi Assistant. Tato bezplatná aplikace pro Android od oblíbené bezpečnostní firmy s názvem „WiFi Hotspot On/Off Manager“ v Obchodě Play si pamatuje věže mobilní sítě poblíž míst, kde se nacházíte častěji, a poté automaticky přepíná WiFi na základě jejich síly signálu.

  Material Design Palety barev navrhují barvy pro vaši aplikaci [Android]

Je to poprvé, co jsme svědky implementace automatizace WiFi tímto způsobem. V minulosti jsme viděli několik aplikací s podobným účelem, ale většina místo toho používala rádio GPS zařízení, přepínající WiFi pouze na základě polohy. GPS je sice skvělé pro přesné zjišťování polohy uživatele, ale jeho neustálé zapnutí pouze rychleji vybije baterii.

Naproti tomu AVG Wifi Assistant se naučí, kde jsou vaše preferované mobilní věže, a když vycítí, že jste v jejich dosahu, automaticky zapne WiFi. Podobně, kdykoli opustíte tyto prostory a síla signálu klesne, aplikace sama vypne WiFi.

AVG uvádí, že tento postup také zajistí, že se budete připojovat pouze k důvěryhodným sítím WiFi, čímž bude vaše zařízení chráněno před potenciálním sledováním WiFi ze strany prodejců.

  Slova MishMash přináší hádanky s hledáním slov do vašich prstů [Android]

Při prvním spuštění aplikace automaticky zobrazí seznam všech WiFi sítí ve vašem okolí, což vám umožní přepínat automatizaci WiFi pro každou síť zvlášť. Tlačítko ‚Assistant On‘ umístěné ve spodní části hlavní obrazovky označuje, zda je pro konkrétní síť povoleno či nikoli.

Aplikace také umožňuje přidávat nové bezdrátové sítě, aniž byste opustili její rozhraní. Klepnutím na stávající bezdrátové připojení si můžete vybrat, zda chcete automatizovat „Automatické zapnutí WiFi“, „Automatické vypnutí WiFi“ nebo obojí, nebo toto připojení odstranit ze seznamu. Karta Umístění na stejné obrazovce vám umožňuje zobrazit ID buňky aktuálně registrované ve vašem zařízení a v případě potřeby tyto informace vymazat.

  Gramatika Nazi vám pomůže naučit se správnou angličtinu při čtení [Android]

Aplikace také uchovává záznamy o všech svých automatických akcích na obrazovce Protokol, včetně ID buněk.

AVG Wifi Assistant je nové a vylepšené řešení automatizace WiFi, které vám může ve skutečnosti ušetřit více než jen pár bodů výdrže baterie za den. Rozhodně stojí za vyzkoušení.

Nainstalujte AVG Wifi Assistant z Obchodu Play