Bezplatná aplikace Brainstorming pro uživatele Mac

Už vás nebaví ztrácet přehled o svých skvělých nápadech, přestože váš prostor zaplňují lepicí papírky?

I když má oldschoolový způsob práce zvláštní kouzlo, přichází chvíle, kdy přechod na moderní řešení vypadá jako ten nejlepší nápad.

Pokud se často ocitáte ve změti rozházených nápadů na více noteboocích, bude se vám líbit, že Freeform je nyní k dispozici pro Mac.

Je to úplná změna hry, která vám pomůže efektivně organizovat a vizuálně uspořádat vaše myšlenky a nápady. Navíc je použití zcela zdarma.

Pojďme se o tom dozvědět více.

Úvod do Freeform

Za prvé, co přesně je Freeform? Je to aplikace pro brainstorming a spolupráci pro zařízení Apple, která vám pomůže ukládat vaše nápady smysluplným způsobem.

Nejlepším vysvětlením je, že Freeform je kouzelné plátno, kde můžete zachytit své nejdivočejší nápady, bez námahy uspořádat své myšlenky a popustit uzdu své kreativitě bez hranic.

Je to skoro jako by tato aplikace byla vaším hřištěm, kde můžete nejúčinněji vymýšlet, plánovat a tvořit. Je to virtuální místo pro myšlení, které doplňuje váš mozek a sdílí zátěž způsobem, který přináší spoustu výhod.

Nemusíte se starat o žádné šablony nebo velikosti stránek, protože máte k dispozici obyčejný nekonečný list tabule. Můžete jej roztáhnout, jak chcete, a vložit do něj jakýkoli druh prvků, včetně:

 • Text
 • Samolepky
 • Symboly
 • Fotky
 • videa
 • Zvuky
 • Diagramy
 • Samolepící papírky
 • Dokumenty
 • Odkazy
 • Tvary

Pomocí vestavěných štětců můžete také kreslit, co chcete, měnit barvy, přidávat rukopis a náčrtky a mnoho dalšího. Každý prvek můžete přizpůsobit své preferované barvě, velikosti a orientaci.

Tip💡: Freeform se hladce integruje s Apple Pencil, takže ji můžete využít ve svůj prospěch, pokud máte iPad, na kterém můžete kreslit.

Plátno je dodáváno s vodítky pro zarovnání, které vám pomohou udržet všechny prvky uspořádané. To je jedna z mých oblíbených funkcí Freeformu a je také trestuhodně podceňována.

Skutečnost, že můžete všechny své prvky umístit symetricky, je opravdu příjemná pro oči a zajišťuje, že se nebudete cítit zahlceni tím nepořádkem.

Na své nástěnky můžete přetáhnout jakýkoli obsah z Finderu nebo libovolné složky ve vašem systému. Po přidání nebo vytvoření prvků můžete některé nebo všechny uzamknout, abyste zabránili jejich náhodnému přesunutí.

Freeform je vynikající pro spolupráci, umožňuje vám pozvat ostatní na vaši nástěnku a pracovat na ní společně. Ve skutečnosti umožňuje až 100 uživatelům připojit se k jedné desce, takže je ideální pro skupinové projekty, ať už pro profesionální nebo osobní účely.

Jednou z nejlepších funkcí spolupráce této aplikace je vestavěná možnost FaceTime. Můžete zahájit FaceTime hovor se svým boardem a probrat důležité detaily. Všichni členové mohou navzájem vidět své aktivity spolupráce v rámci rady, včetně nových doplňků a úprav.

A jako je tomu u všech aplikací od Applu, každá nová aktivita je synchronizována v reálném čase přes iCloud do všech připojených zařízení.

  Zvyšte své obchodní prodeje s Pipedrive CRM

Ať už máte geniální nápad na nový podnik nebo nepřekonatelný jídelníček pro vaši fitness cestu, Freeform vám umožní oživit je vizuálně úchvatným a intuitivním způsobem.

Dejte sbohem 👋 všemu čmárání na náhodné kousky papíru.

Výhody používání Freeform

Vzhledem k tomu, že Freeform je vytvořen, aby vám pomohl zachytit všechny skvělé nápady, které se vám honí hlavou, je nabitý spoustou výhod. Jako uživatel můžete využívat výhody, jako jsou:

#1. Posuňte se nad omezení tradičních aplikací na psaní poznámek ✍️

Pravděpodobně největší výhodou používání Freeform je, že se můžete osvobodit od omezení tradičních aplikací pro psaní poznámek a povznést se nad ně.

Jakmile tuto aplikaci začnete používat, rozloučíte se s lineárními seznamy a strukturovanými obrysy, protože svým nápadům budete moci dát křídla a nechat je volně plynout po digitálním plátně.

Můžete se rozhodnout, co se svými deskami uděláte, a neexistují žádná omezení toho, čeho s nimi můžete dosáhnout.

Ať už jde o zapisování myšlenek, kreslení myšlenkových map, vytváření diagramů, psaní scénáře nebo jen čmárání na tabuli, to vše můžete dělat poměrně efektivně.

Dáváte raději přednost tradičnímu psaní poznámek? Podívejte se na nejlepší aplikace pro psaní poznámek k digitalizaci vašich poznámek.

#2. Odstraňte přetížení a nepořádek 🗑️

Použití řešení pro digitální brainstorming, jako je Freeform, vám pomůže udržet si pořádek tím, že budete mít všechny své nástěnky dostupné na jednom místě. Pomocí vodítek zarovnání můžete snadno přeskupit obsah na plátně a přesně jej zarovnat.

Navíc vám umožňuje:

 • Propojte související nápady
 • Seskupte své poznámky
 • Vytvořte více nástěnek pro různé kategorie

Můžete vytvořit vizuální hierarchii, která odráží vztah mezi různými koncepty a tématy. Je to užitečná aplikace, která vám pomůže zbavit se papírových poznámek a udržet pořádek ve vašich brainstormingových sezeních a pomůže vám vyhledávat a získávat informace, kdykoli je potřeba.

#3. Užijte si všestrannost, která pomáhá k různým účelům 🎬

Volný tvar lze použít pro různé účely, od něčeho jednoduchého, jako je psaní poznámek až po vytvoření plnohodnotného obchodního plánu nebo filmového scénáře. Podporuje různé typy štětců, per, barev, tvarů a dalších prvků pro experimentování a vyjádření vašich myšlenek a nápadů jedinečným způsobem.

Kromě toho můžete v několika krocích přepínat mezi různými styly a médii. Freeform je vhodný pro všechny účely, ať už jste student, pracující profesionál nebo majitel firmy.

#4. Integrujte jej s ostatními zařízeními Apple 📱

Možnost integrovat aplikaci od Applu s dalšími zařízeními v rámci ekosystému je výhoda, která uživatelům není cizí. Toto je jedna z mých oblíbených výhod zařízení Apple, protože je tak užitečná.

Své plátno můžete snadno exportovat a sdílet přes Zprávy, něco nakreslit na iPad a nechat se to okamžitě zobrazit na Macu, kliknout na obrázek pomocí iPhonu a vložit ho na tabuli a mnoho dalšího.

Díky tomu je také neuvěřitelně snadné pokračovat v práci na vašich deskách, když jste na cestách. Díky synchronizaci Freeform přes iCloud můžete přistupovat ke stejným datům na různých zařízeních.

#5. Udělejte ze skupinových projektů produktivnější 👥

Obsah svých nástěnek můžete bez problémů sdílet s ostatními a dokonce je pozvat ke spolupráci. Pozvánky lze odesílat prostřednictvím e-mailu, aplikací pro zasílání zpráv nebo jiných médií.

To umožňuje brainstorming v reálném čase, který zvýší vaši produktivitu a dosáhne více za kratší dobu. Je ideální pro skupinová studia, projekty a další účely.

Uživatelé mohou vzájemně odrážet nápady, přidávat poznámky, vytvářet náčrty, zahajovat hovory Facetime a být svědky toho, jak se rozvíjí kouzlo kolektivní kreativity.

  5 modulů Xposed Tweak Google Music, Notifications, Your Lock Screen

Pokud chcete pouze exportovat nástěnky místo přidávání spolupracovníků, můžete to udělat exportováním svých pláten jako PDF, obrázky nebo prezentace. Tato funkce je skvělá, když musíte svému potenciálnímu klientovi prezentovat ve třídě, na schůzce nebo doma.

#6. Okamžitě jednejte podle svých nápadů 🌟

Volný tvar je velmi vhodný pro lidi se smyslem pro kreativitu. Pokud zabloudíte do prázdných zdí a získáte ty nejlepší nápady, je moudré si je co nejdříve poznamenat.

S Freeform získáte prostor je sbírat a upravovat, jakmile vás napadnou. Můžete vytvořit vyhrazená plátna pro různé nápady a naplnit je textem a mnoha vizuálními prvky, které vám pomohou uvolnit vaši kreativitu.

Kdykoli potřebujete tyto nápady uvést do praxe nebo potřebujete jen nával inspirace, můžete se vrátit ke své kurátorské sbírce v aplikaci a pokračovat v ní.

Kompatibilita Freeform

Pokud jste o Freeformu slyšeli hodně od uživatelů iPadu, ale nikdy jste s ním neměli zkušenost z první ruky, budete rádi, když budete vědět, že se aplikace vymanila z pout iPadu a je nyní k dispozici na dalších zařízeních Apple jako studna.

Je zcela zdarma k použití a je kompatibilní s následujícím:

 • iPhone se systémem iOS 16.2 nebo novějším
 • iPadOS se systémem 16.2 nebo novějším
 • MacOS se systémem Ventura 13.1 nebo novějším

Pokud máte iPad, můžete také použít Apple Pencil s Freeform.

Jak používat Freeform

Možná už víte, že s Freeform můžete dělat mnoho různých věcí. Můžete si naplánovat další cestu, vytvořit scénář, navrhnout plán sedadel a další. Pojďme se podrobně naučit, jak jej používat.

Než začneme, musíte vědět, že neexistuje způsob, jak stáhnout Freeform na Mac. Jediný způsob, jak to můžete získat, je aktualizovat váš Mac. Jakmile aktualizujete svůj systém na MacOS Ventura 13.1 nebo novější, aplikace se automaticky nainstaluje a najdete ji na Launchpadu.

Začněte otevřením aplikace Freeform z Launchpadu.

Vlevo uvidíte čtyři karty.

 • Všechny nástěnky: Zobrazí všechny vaše nástěnky na jednom místě
 • Poslední: Zobrazí pouze nedávno vytvořené nástěnky
 • Shared: Zobrazí nástěnky, které jste sdíleli s ostatními
 • Oblíbené: Zobrazí nástěnky, které jste si „zařadili mezi oblíbené“

Chcete-li vytvořit novou nástěnku, přejděte na Všechny nástěnky a klikněte na tuto ikonu.

Uvidíte otevřené obyčejné plátno. Tady bude veškerá vaše práce hotová.

Nahoře uvidíte panel nástrojů s pěti nástroji pro různé účely.

Jejich používáním můžete:

 • Přidejte poznámkové bloky
 • Vytvářejte tvary
 • Vytvořte čáry
 • Použijte nástroj pero
 • Přidat textové pole
 • Vložte fotografie/videa/odkazy
 • Přidat soubor

V závislosti na vašich požadavcích najdete v těchto nástrojích téměř vše. Řekněme například, že chci vytvořit scénář pro krátký film. Konečný výsledek bude vypadat následovně:

Všimnete si, že jsem přidal název, několik fotografií, textová pole a šipky, které dokonale popisují scény, které chci vytvořit.

Podobně můžete své nápady proměnit ve skutečnost s Freeform a použít je pro jakýkoli účel.

Use Cases of Freeform

Protože je Freeform super všestranný, můžete jej použít pro mnoho různých účelů. Zde jsou některé z mnoha případů použití této aplikace:

#1. Jako student 🧑‍🎓

Pokud jste studentem na univerzitě nebo ve škole, může volný tvar změnit hru ve vaší studijní rutině. Můžete jej použít k vytvoření různých desek a zacházet s nimi jako se sešity pro každý předmět. Můžete si dělat poznámky, kreslit prvky, nahrávat a vkládat zvuk, připojovat fotografie a další.

Může vám výrazně pomoci při sledování vašich základních studijních materiálů.

#2. Jako kreativní jedinec 👩‍🎨

Pokud jste umělec, designér, editor nebo se pravidelně věnujete jakékoli kreativitě, Freeform vám může pomoci vyjádřit se bez námahy. Můžete načrtnout své nápady, vytvořit myšlenkové mapy, vytvořit storyboardy a dát život svému nápaditému duchu.

  Jak vyzkoušet různá desktopová prostředí na Ubuntu

Má mnoho kreslicích nástrojů a přizpůsobitelných prvků, včetně barev dle vašeho výběru. A protože je tato aplikace zcela digitální, můžete provést tolik revizí, kolik chcete, aniž byste vytvořili nepořádek s rozpadlými papíry.

#3. Jako dietolog 🍎

Ať už jste dietologem pro sebe nebo své klienty, můžete pomocí Freeform vytvářet jídelní plány, organizovat recepty, vytvářet nákupní seznamy atd. Vytváření podrobných pokynů pro celý váš plán je s touto aplikací hračkou. umožňuje vytvářet různé desky pro různé recepty.

#4. Jako majitel firmy 👨‍💼

Vzhledem k tomu, že řízení a vedení úspěšného podnikání není nejsnazší úkol na světě, může se ukázat jako užitečná každá pomoc. V tomto případě vám aplikace Freeform umožní bezproblémově vytvářet obchodní plány, cestovní mapy, cíle a další.

Můžete do něj vložit všechny své myšlenky a nápady a prezentovat je vizuálně přitažlivým způsobem. A samozřejmě vám také umožňuje přidat členy vašeho týmu jako spolupracovníky.

#5. Pro plánování akcí 🎉

Freeform může být neuvěřitelně užitečný pro plánovače událostí nebo lidi, kteří organizují akce, plánují výlety, řídí projekty atd. Můžete vytvářet samostatné nástěnky pro různé události, nastavovat připomenutí, vytvářet úkoly a další.

Může vám pomoci být vždy na vrcholu svých plánů a zajistit, aby se loď na poslední chvíli nepotopila.

#6. Pro sebezdokonalení 🏋️

Je správné předpokládat, že Freeform je bezpečné místo, kde si můžete zapisovat své myšlenky, vytvářet plány sebezdokonalování a jít za svými cíli, jako byste hořeli🔥. Ať už je to pro hubnutí, získání těch šesti břišních svalů nebo získání větší sebedůvěry, můžete si vytvořit plány krok za krokem, které vám pomohou vyšplhat nahoru.

Stručně řečeno, ať už jste student, profesionál nebo někdo, kdo miluje pořádek a pořádek, Freeform je aplikace pro vás. Má něco pro každého.

Díky funkcím, které poskytuje absolutně bez nákladů, je nutností na vašem Macu a dalších zařízeních Apple.

Alternativa k Freeform pro uživatele Windows

Pokud se vám líbilo, co jste četli o Freeform, ale nemáte zařízení Apple, mám pro vás řešení. Existuje fantastická alternativa k Freeform pro uživatele Windows a jmenuje se Microsoft Whiteboard.

Umožňuje vám brainstormovat nápady, spolupracovat s ostatními, vést efektivnější schůzky a dělat mnohem víc.

Jednou z nejneobvyklejších věcí na této aplikaci je to, že získáte více než 60 šablon, které nastartují váš tvůrčí proces mnohem rychleji. Je identický s Freeformem, takže nebudete mít pocit, že o něco přicházíte.

Někteří lidé možná nebudou chtít používat Freeform a Microsoft Whiteboard, a pokud jste jedním z těchto lidí, existuje několik skvělých alternativ, které můžete vyzkoušet. Tyto nástroje jsou založené na cloudu a mají spoustu užitečných funkcí.

#1. Miro

Miro je vizuální platforma, které důvěřuje více než 50 milionů uživatelů, včetně HP a BestBuy. Pomáhá vám tvarovat vaše nápady do smysluplného obsahu a přeměňovat je v akceschopné kroky.

Vzhledem k tomu, že je založen na cloudu, můžete jej používat na jakémkoli zařízení a operačním systému. Zde je několik z mnoha funkcí tohoto nástroje:

 • Bezproblémové možnosti spolupráce
 • Více než 100 integrací, včetně Zoom a Google Docs
 • Více než 1000 šablon připravených k použití

Můžete snadno provádět brainstorming, plánování událostí, vytváření diagramů a mnoho dalších úkolů.

#2. LucidSpark

Získejte absolutní svobodu při vytváření plánů, zapisování poznámek a dosahování svých cílů pomocí LucidSpark.

Je vhodný pro jakýkoli účel, od neformálního až po vysoce profesionální. Kromě super flexibilního plátna si můžete užít možnosti spolupráce, integrace a další cenné funkce.

Závěrečné myšlenky

Jak se říká: „Udeř, dokud je železo horké.“ To je přesně to, s čím vám Freeform pomáhá. Umožňuje vám zachytit a jednat podle vašich nejdivočejších nápadů k dosažení cíle.

Celá myšlenka Freeform je pomoci vám přenést veškerou kreativitu a myšlenkový proces z vašeho mozku na plátno, abyste lépe pochopili obsah.

Nezapomeňte využít tuto 100% bezplatnou aplikaci na svém Macu a dalších zařízeních Apple, abyste odemkli svůj plný tvůrčí potenciál a způsobili revoluci ve způsobu brainstormingu.

Dále se podívejte na tato bezplatná rozšíření pro Chrome, abyste zlepšili svou produktivitu a dosáhli více za kratší dobu.