etechblog

Bezproblémová integrace s kontinuitou a vysvětlením předávání [OS X]

Novinky o Yosemite se objevily na WWDC společnosti Apple. Po určité době byl software jediným cílem aktualizace. Byl tam programovací jazyk Swift, iOS 8, OS X Yosemite a naše výhradní zaměření spočívalo v tomto spektru. Byla tam zmínka o další funkci, o které jsme nevěděli, že ji nutně potřebujeme, byla kontinuita/předání. Samotné termíny dostatečně nevyjadřují rozsah schopností, které přináší, dovolte nám, abychom vás provedli přesně tím, jak vám to přinese užitek a jak můžete tyto neuvěřitelné nové funkce využívat.

Největším problémem, kterému čelí hordy techniků, je neschopnost plynule přenášet funkce, alespoň ne bez vnější pomoci. Budete muset uložit koncept do doručené pošty a poté jej otevřít na jiném zařízení, abyste na něm mohli pokračovat odtamtud. To a sdílení karet. Naštěstí Apple uplatnil předvídavost a expandoval do úplně jiné sféry sdílení.

Základní technologií je rozšíření Airdropu, který nyní funguje na všech platformách, ať už jde o iOS nebo OS X (to je samo o sobě docela velká novinka). Nyní můžete namísto sdílení souborů sdílet také celé funkce. V této fázi vývoje jsou tyto funkce schopné předávat pouze aplikace z iOS do OS X, finální sestavení slibuje podporu obousměrného předávání mezi platformami. Budete moci přijímat předání jako ikony zobrazené na obrazovce uzamčení.

WiFi Hotpot

Funkce, která v iOS velmi chyběla, byla inherentní schopnost používat data vašeho iOS zařízení jako WiFi hotspot, což vašemu Macu umožňuje připojit se k internetu bez přístupu k WiFi. Toho bylo možné dosáhnout pomocí softwaru třetích stran, ale nativní podpora nabízí snazší přístup. A co je důležitější, konečně přináší do iOS dlouho vytouženou funkci pro Android.

  Jak nastavit statickou IP adresu v Linuxu ve Správci sítě

iCloud Drive

Díky cloudovému úložišti a iCloudu, které slouží jako pouhá zálohovací služba, se Apple konečně rozhodl umožnit uživatelům přístup ke svému úložišti jako ke kterékoli jiné službě, jako je Dropbox, Box, OneDrive atd. Nyní můžete přímo přistupovat k souborům uloženým na jednom zařízení. , eliminace velkého množství synchronizačních aplikací třetích stran, opět, nativní je téměř vždy lepší. Internet Explorer sloužící jako příklad výjimky. iCloud si zachovává svůj dřívější nástroj, pokud jde o ukládání záloh, nastavení, funkcí, seznamů aplikací, zakoupených položek atd. s přidanou podporou nástroje Drive. Rozhodně se těšíme na prozkoumání skrytých tipů a tajemství, až vyjde finální sestavení.

Ruce pryč

Handoff je funkce, která po aktivaci synchronizuje jakýkoli iOS nebo Mac s jiným pomocí stejného Apple ID přes bluetooth. Dokud je bluetooth zapnuté a obě zařízení jsou poblíž, aktivuje se funkce Handoff. Váš Mac přejde do režimu „naslouchání“ s nízkou spotřebou energie pro všechna příchozí připojení. Jeho výchozí chování je obecně stejné. Když se aplikace spustí na zařízení iOS, zobrazí se jako zástupce v Docku. Tato funkce je zatím dostupná pouze od iOS po OS X, finální sestavení slibuje opak, ale zatím přesně nevíme, že to funguje, ale víme, že bude. Budeme vás informovat. Každá aplikace se na Handoff zobrazuje jedinečně, zde je návod.

  Jak procházet Chrome na vašem iPhone pomocí gest přejetí

E-maily + podporované aplikace

Pokud píšete e-mail na svém iOS zařízení a rozhodnete se, že byste pro tento konkrétní úkol mohli použít klávesnici, jednoduše klikněte na ikonu e-mailu v Docku a bude pokračovat přesně tam, kde jste skončili, ne mezerníkem na místě. Prosté a jednoduché. Podobné výsledky byly nalezeny u všech podporovaných aplikací, včetně Pages, Numbers, Keynote, Messages (SMS přímo z vašeho Macu), Připomenutí, Kalendáře a Kontakty.

Telefonní hovory

Již dříve jsme prošli (promiňte za hrubé frázování) naprostou úžasnost této funkce, nyní máte možnost přijímat telefonní hovory na svém počítači, a pokud jsou aplikace jako Handsfree nějakým ukazatelem, kvalita zvuku bude na rozdíl od všeho, co jste kdy měli. slyšet po telefonu. V ideálním případě byste tedy mohli skončit tak, že nebudete muset se svým telefonem vůbec komunikovat, pokud jsou hovory prioritou.

Mapy

Pokud prohlížíte aplikaci Mapy na svém zařízení iOS a zaměřujete se na oblast. Kliknutím na jeho ikonu v Docku zobrazíte přesně tento region. Protože to předáte, budete muset udělat celou věc znovu, abyste mohli zobrazit nové umístění. Nevíme, jestli budoucí sestavení slibují aktualizace v reálném čase, nebo to bude tak hotové, jak to je. V každém případě to plní svůj účel.

  Jak nastavit Haptic Touch na iPhone XR

Safari

Nyní se Safari chová způsobem známým CloudTabs, pouze s tím rozdílem, že se nyní objevuje také v doku. Všechny stránky, které navštěvujete, se zobrazí na kartě Nejoblíbenější stránky Safari, která vás zavede přímo na stránku, na kterou jste přistupovali na svém iOS zařízení. Nedovede vás to sice na přesnou pozici na stránce, nevíme, jestli to bude řešeno v budoucích sestaveních, ale to je obrazně hnidopich, který, pokud nejde o špatně navržený web s obrovským obsahem, nebude být problém.

Závěr

Handoff je velmi slibná funkce a jistě si připomene některé svéhlavé uživatele Applu. Nic nepřináší uživatele jako jednotná architektura. Tato funkce také nebude omezena na aplikace vytvořené společností Apple, vývojářům se zasílají rozhraní API, která také pomáhají integrovat Handoff s jejich vlastními aplikacemi. Teoreticky bychom mohli přenášet hry, aplikace, upravované obrázky, vypnout mezi zařízeními. Toto je další krok v jednotné integraci mezi zařízeními Apple a jsme rozhodně nadšeni. Více, jak se to (doslova) vyvíjí.

x