BrightExplorer přidává karty do Průzkumníka souborů Windows

Je překvapivé, že společnost Microsoft nepřepracovala výchozí Průzkumník souborů systému Windows v průběhu věků. I když některé funkce jako Ribbon UI byly přidány do Windows 8 pro lepší navigaci, hlavní problémy s použitelností stále zůstaly nedotčeny. Průzkumník Windows například uživatelům nenabízí způsob, jak otevřít více adresářů pomocí karet. Nyní si představte, že byste museli procházet web bez rozhraní s více kartami, které nyní najdete v mnoha moderních webových prohlížečích, jako je Firefox a Chrome. Jak již bylo řečeno, pokud někdo potřebuje pracovat s více adresáři, Průzkumník souborů Windows to nezruší. BrightExplorer je bezplatný program pro Windows, který přidává karty do Průzkumníka Windows a umožňuje otevření každého okna na vlastní kartě, kterou program připojí k horní části jednoho okna Průzkumníka. Podívejme se.

  Jak vytvořit Gnome Shell jako Windows pomocí Dash To Panel

Rozhraní BrightExplorer nemusí znít velkolepě, ale skutečnost, že otevírá každou složku na samostatné kartě, určitě ano. Program neotevírá svůj vlastní prohlížeč souborů, ale spíše se integruje do výchozího Průzkumníka souborů Windows, který nese lištu karet se seznamem všech otevřených složek podle jejich názvu v horní části okna programu. Tato pozice zajišťuje, že panel karet nekoliduje s žádnými existujícími panely nástrojů v Průzkumníku souborů, jako je například uživatelské rozhraní pásu karet. Mezi otevřenými adresáři můžete snadno přepínat kliknutím na jejich záložku. Klepnutím na prázdnou kartu umístěnou napravo od ostatních karet otevřete novou kartu na disku C:/.

BrightExplorer také umožňuje odpojit kartu z hlavního okna kliknutím a přetažením z lišty karet. Dále nabízí funkci nazvanou Panel oblíbených, na kterou se po kliknutí otevře lišta záložek vlevo. Potom můžete často používané složky přetáhnout přes panel oblíbených položek a uložit si tato umístění souborů do záložek v logické stromové struktuře. Panel oblíbených také obsahuje vyhledávací pole, které vám pomůže rychle najít dříve uložené položky.

  Jak otevřít seznam aplikací v systému Windows 11

Můžete si zakoupit různé doplňky pro BrightExplorer (k dispozici ke koupi na webu vývojářů), abyste pomohli jeho vývoji. Všechny tři doplňky, které jsou aktuálně uvedeny na webu, jsou přibaleny k hlavní aplikaci.

Celkově je BrightExplorer pěkný malý program, který nejjednodušším způsobem upravuje Průzkumníka souborů Windows. Program však není dokonalý a stále potřebuje mnoho vylepšení. Funguje na Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a Windows 8.

Stáhněte si BrightExplorer

x