etechblog

Cenově dostupný a spolehlivý software Help Desk pro vaši firmu

Úspěch podniku závisí na jeho zákaznících a klientech. Pouze s efektivním asistenčním softwarem můžete zajistit, že jejich bolestivá místa budou včas vyřešena.

Všechny druhy společností, které čelí zákazníkům, potřebují software help desk, aby je jejich zákazníci mohli snadno kontaktovat a najít řešení jejich problémů a dotazů.

Pro novou společnost by výkonný help desk mohl změnit hru. Pro společnosti s rostoucí nebo obrovskou klientskou základnou je důležitost sofistikované zákaznické podpory prvořadá.

Chcete-li vytvořit řešení help desk pro vaši organizaci, mohou být tou správnou volbou open source a spolehlivé aplikace, jako je Hesk. Než se naučíte, jak vám tento software může pomoci, pojďme zjistit důvody, proč si pořídit řešení help desk.

Proč potřebujete software Help Desk

 • S pomocí softwaru help desk mohou společnosti bez námahy spravovat všechny problémy zákazníků pomocí správného systému prodeje vstupenek a pracovníků zákaznické podpory.
 • Software helpdesku s omnikanálovou zákaznickou podporou vám pomůže uspokojit dotazy ze všech digitálních kanálů na jednom místě.
 • Řešení help desk přicházejí se systémem prodeje vstupenek, který zajišťuje, že žádný problém nezůstane bez povšimnutí a zákazníci dostanou rychlé řešení svých problémů.
 • Služba zákaznické podpory zahrnuje různé opakující se a časově náročné úkoly, jako je zasílání potvrzovacích zpráv, přiřazení tiketu, přiřazení relevantního personálu k dotazu atd. Software Help desk automatizuje takové úkoly a urychluje proces zákaznické podpory.
 • Může také usnadnit systém zpětné vazby o znalostní bázi a výkonu vedoucích pracovníků podpory.
 • Tyto aplikace umožňují společnostem nabízet řešení na míru podle jejich obchodního modelu.
 • Podniky mohou vytvářet přednastavené odpovědi na běžné dotazy zákazníků. To zajišťuje, že zákazníci získají lepší zážitek, když kontaktují zákaznický servis.
 • Pomocí softwaru helpdesku můžete získat přehledné zprávy a analýzy o výkonu vašeho týmu podpory. Můžete tak porozumět svým slabostem a pracovat na nich.
  Jak nainstalovat Ubuntu Server 21.04 přes USB

Jak je patrné z výše uvedeného, ​​používání softwaru helpdesku má řadu výhod. Takže pokud jste stále závislí na zdlouhavých e-mailových stezkách při řešení zákaznických dotazů, je čas odejít a zvolit řešení help desk od Hesk.

Jak vám Hesk může nabídnout vhodné řešení

Pro mnoho podniků je jedním z hlavních problémů spojených s nastavením řešení help desk pro společnost cena. Jako řešení s otevřeným zdrojovým kódem jim Hesk umožňuje mít na svých webových stránkách zdarma asistenční službu.

Jediné, co musíte udělat, je hostovat na svém vlastním serveru a Hesk je připraven. Kromě toho mohou společnosti také použít Hesk k řešení interních dotazů prostřednictvím znalostní báze.

Když vytvoříte své vlastní řešení help desk pomocí Hesk, můžete k němu přidat potřebné funkce. Umožňuje vám například vytvořit databázi znalostí s odpověďmi na všechny běžné dotazy. Pokud zákazníci nemohou najít odpovědi na své otázky, mohou odeslat své otázky a vytvořit lístek podpory.

Jako správce chcete mít úplnou kontrolu nad přístupem a aktivitami vašeho podpůrného personálu. Hesk vám umožňuje kategorizovat, filtrovat a upřednostňovat vstupenky spolu se sledováním času stráveného na každém tiketu. Kromě nastavení účtů zaměstnanců vám umožňuje získat přehled o jejich funkčnosti a poskytnout jim potřebný přístup.

Software helpdesku vytvořený pomocí Hesk vám také umožňuje přístup ke všem potřebným informacím z jednoho místa. Zjednodušující software má řadu dalších funkcí, jako jsou šablony lístků, předpřipravené odpovědi, přidávání poznámek, připojování souborů k lístkům, přidávání vlastních datových polí, úprava stavu lístků atd.

Vlastnosti Hesk

Centralizovaný podpůrný systém

Díky centralizovanému systému pro všechny dotazy na podporu je Hesk skvělým řešením. Umožňuje vám sledovat a spravovat dotazy, které dostáváte prostřednictvím formulářů, e-mailů a telefonních hovorů, z jednoho místa.

  9 Výzvy a rizika v cloud computingu a strategie, jak jim předcházet

Svépomocné služby

Nechcete, aby každý zákazník udržoval váš tým podpory v kontaktu s těmi nejjednoduššími dotazy. Hesk vám tedy umožňuje vytvořit znalostní základnu s odpověďmi na běžné dotazy. Můžete také vytvořit samostatné sekce pro často kladené otázky a uživatelské příručky, aby uživatelé mohli najít řešení svých základních problémů.

Správa dotazů

Hesk nabízí řadu užitečných funkcí pro lepší správu zákaznických dotazů. Umožňuje kategorizovat vstupenky, definovat jejich naléhavost a kontrolovat aktuální stav tiketu.

Bezproblémová komunikace

Abyste se vyhnuli přímé komunikaci s vašimi zákazníky a zlepšili jejich zkušenosti s používáním vaší platformy, měl by váš software helpdesku před zahájením konverzace shromáždit nezbytné informace a nabídnout počáteční připravené odpovědi. Všechny tyto funkce jsou dostupné na Hesk.

Snadnost použití

Hesk je zjednodušená platforma a odlehčený software se snadno spravuje. Navíc nepřichází se strmou křivkou učení, takže jej může bez problémů používat každý.

Další funkce

Kromě výše uvedeného existují také preventivní opatření proti SPAMu, hodnocení odpovědí, vícejazyčná podpora a zprávy o vámi preferovaném časovém období.

Jak nastavit software Help Desk pomocí Hesk

Nastavení aplikace zákaznické podpory pomocí Hesk je poměrně snadné. Vše, co musíte udělat, je postupovat podle těchto kroků:

1. Nejprve si musíte stáhnout a nainstalovat software Hesk. Uživatelé bezplatného plánu si jej musí nainstalovat na svůj server s vlastním hostitelem. Nebo si můžete vybrat Hesk Cloud pro okamžitou instalaci na vzdálený server.

2. Po instalaci musíte vstoupit do administračního portálu, abyste mohli provést základní konfigurace. Po vytvoření profilu a nastavení základních nastavení si můžete vybrat kategorie podpory, přidat pracovníky podpory, vytvořit databázi znalostí a získat předpřipravené odpovědi. Je také důležité projít bezpečnostním kontrolním seznamem společnosti Hesk.

3. Pokud chcete pomocí řešení provádět další úlohy, musíte provést pokročilou konfiguraci. Patří mezi ně nastavení serveru pro odesílání e-mailů, převádění e-mailů zákazníků na vstupenky, získávání upozornění na lístky po splatnosti, nabízení odpovědí na e-mail ve formátu RTF a přidávání polí do formulářů pro odesílání lístků.

  Jak zavřít a restartovat aplikace pro iPhone a iPad

Scénáře, kde může být Hesk užitečný

 • Hesk může používat jakákoliv společnost nabízející produkty nebo služby, která chce zřídit podpůrný portál se znalostní základnou a systémem podpory lístků.
 • Podniky s vyhrazeným IT týmem mohou pomocí Hesk zřídit IT help desk. Každý, kdo má problémy s hardwarem, tedy může odeslat lístek podpory a tým IT mu může pomoci se správným vedením.
 • Hesk je také užitečný pro tým údržby komplexu budov. Umožní jim to přijímat a řídit problémy údržby budovy a řešit je přednostně.

Verze Hesk

Můžete se rozhodnout použít kteroukoli ze dvou verzí softwaru Hesk:

#1. Hesk

Tato bezplatná verze Hesk vám umožňuje vlastní hostování řešení na serveru s podporou PHP a MySQL. Nevyžaduje vaši registraci a lze jej volně používat i pro komerční weby.

Bezplatná verze však přichází s odkazem „poháněno“, který bude viditelný pro zákazníky. Chcete-li odstranit tento odkaz a přidat profesionální vzhled do svého help desku, můžete si zakoupit licenci Hesk od 49,99 $ (jednorázově).

#2. Hesk Cloud

Toto je SaaS verze Hesk, kde je software vzdáleně hostován. U této verze se o hosting a údržbu stará Hesk. Uživatelé Hesk Cloudu mají také přístup k dalším modulům pro statistiky, eskalaci a spokojenost. Cena začíná na 29,99 $.

Závěrečné myšlenky

V dnešní době podniky potřebují na svých webových stránkách efektivní a profesionální aplikaci helpdesku, která by okamžitě vyřešila dotazy zákazníků a nabídla jim pozitivní zkušenost s používáním jejich produktů.

Nedostatek potřebných funkcí a vysoké náklady jsou faktory, které mnoha společnostem brání ve výběru řešení podpory. Pomocí Hesk můžete nastavit sofistikovanou aplikaci helpdesku na serveru s vlastním hostitelem nebo na vzdáleném serveru.

Software je nabitý funkcemi nezbytnými pro správu softwaru helpdesku pro bezproblémovou uživatelskou zkušenost jak pro zákazníky, tak pro vedoucí pracovníky podpory. Jako software s otevřeným zdrojovým kódem lze Hesk používat zdarma a přizpůsobit jej podle jakýchkoli obchodních potřeb.

Můžete také prozkoumat nejlepší software pro vzdálenou plochu a software pro chat na pracovišti pro lepší produktivitu.

x