Co dělat, když se váš MacBook Pro nezapne

Nic nezpůsobuje ten pocit potopení, jako když potřebujete spustit MacBook Pro, a nic se neděje. Obvykle k tomu dojde, když máte hodně učení, blížící se termín nebo důležitý e-mail k odeslání. Nejsou to scénáře, když se takové věci dějí? Samozřejmě, že jsou.

Zařízení Apple jsou známá tím, že jsou velmi spolehlivá. Bez ohledu na pověst má každé zařízení v jednom nebo druhém bodě problémy.

Tato příručka předpokládá, že jste na svém MacBooku Pro v poslední době neprovedli žádné změny, jako je přidání nebo výměna paměti RAM nebo žádné významné úpravy hardwaru. V případě notebooků macOS je zde uvedeno, co dělat, pokud se váš MacBook Pro nezapne.

1. Zkontrolujte, zda není černá/prázdná obrazovka

Když jste se původně pokusili zapnout svůj MacBook Pro, nezapnul se vůbec nebo zůstala obrazovka černá?

Černá obrazovka je častým problémem notebooků a není omezena na Apple. Než uděláte cokoliv jiného, ​​nejprve se ujistěte, že jste jen omylem nenastavili jas na nulu.

 • V horní části klávesnice jsou dvě klávesy s ikonami slunce. Jedním z nich je ztmavení displeje a druhým jeho rozjasnění. Přestože většina notebooků s tímto nastavením nezčerná, je třeba jej ještě potvrdit. Pokud jas neovlivňuje černou obrazovku, pokračujte. Vypněte notebook, odeberte všechna připojená periferní zařízení a znovu jej zapněte za pozorného poslechu.

Slyšíš nějaké bzučení? Nějaké pípnutí? Zvuky ventilátoru? Pokud něco slyšíte, ale nic nevidíte, může to být obrazovka, nikoli notebook. Pokud nic neslyšíte, je třeba dále odstraňovat potíže.

2. Spusťte režim obnovení

Pokud při provádění akcí slyšíte zvuky a přijímáte zpětnou vazbu, ale obrazovka je černá, můžete zkusit nabootovat MacBook do režimu obnovy a opravit všechny problémy, které má.

 • Chcete-li spustit režim obnovení, stiskněte kombinaci klávesnice Command + R. Pokud tato akce funguje, měli byste vidět obrazovku nástroje macOS.
  Jak nastavit připomenutí ve Slacku

Pokud byl režim obnovení úspěšný, restartujte svůj MacBook a měl by se normálně spustit. Pokud ne, pokračujte ve čtení; mohou nastat další problémy.

3. Zkontrolujte připojení napájení

Zapojte nabíječku MacBooku Pro do notebooku a do zásuvky. Ověřte, že jsou oba spoje těsné. Ujistěte se, že napájecí kabel není poškozen. Pokud se nic nestane, zkuste jinou zásuvku nebo zkontrolujte tu, kterou používáte s jiným zařízením.

Pokud zásuvka funguje, zkontrolujte napájecí kabel nebo adaptér. Pokud máte to štěstí, že máte náhradní, vyzkoušejte je. Pokud si můžete půjčit náhradní na pět minut, udělejte to. Pokud notebook stále nefunguje s jinou nabíječkou, pokračujte v odstraňování problémů.

Poznámka: Použitá nabíječka by měla odpovídat specifikacím OEM nabíječky pro váš konkrétní model.

Ujistěte se, že pokud je to možné, používáte kabely značky Apple. Některé nabíjecí kabely třetích stran nemají správnou intenzitu proudu potřebnou ke správnému napájení vašeho zařízení nebo jsou dráty uvnitř křehké a mohly by se poškodit. Použití kabelu a nabíjecího bloku dodaných se zařízením může být trikem, jak počítač zapnout.

4. Cyklus napájení

Další krok zahrnuje provedení úplného cyklu napájení vašeho MacBooku Pro. Ačkoli se to může zdát neintuitivní, jedná se o jednoduché řešení, které většinu času funguje.

Vše, co musíte udělat, je zapojit MacBook do nabíječky a podržet tlačítko napájení po dobu minimálně deseti sekund. Tato akce přeruší veškeré napájení notebooku a je ekvivalentem vyjmutí baterie. Při tom můžete slyšet hluk.

Jakmile podržíte tlačítko napájení stisknuté a uvolníte jej, nechte jej několik sekund vypnuté a poté jej opětovným stisknutím spusťte MacBook Pro jako obvykle. Pokud budete mít štěstí, spustí se úspěšně. Pokud ne, MacBook Pro se stále nespustí a budete muset pokračovat ve čtení.

  Žádná možnost „Spustit s grafickým procesorem“ v kontextové nabídce po kliknutí pravým tlačítkem myši

5. Resetujte SMC

SMC je řadič správy systému. Zvládá všechny nízkoúrovňové funkce Macbooku Pro, jako je tlačítko napájení, displej, baterie, ventilátory, snímání pohybu, klávesnice, kontrolky a další podobné prvky. Resetování SMC je obvykle ponecháno na poslední chvíli, protože resetuje mnoho nastavení zpět na výchozí hodnoty. Pokud jste se dostali až sem bez úspěšného spuštění, zkuste resetovat SMC na vašem MacBooku Pro.

 • Odpojte notebook od nabíječky a periferií.
 • Podržte Shift + Control + Option a tlačítko napájení po dobu deseti sekund.

 • Pusťte všechny klíče a znovu připojte nabíječku.
 • Poté stisknutím tlačítka napájení spusťte notebook.
 • Pokud chyba SMC způsobila, že se MacBook Pro nespustil, měl by se nyní spustit normálně. Po úspěšném spuštění budete muset překonfigurovat některá hardwarová nastavení, ale za zprovoznění notebooku je to malá cena. Tato překážka je nepochybně lepší než profesionální údržba, která vyžaduje čas a stojí peníze.

  6. Vyjměte baterii

  Pokud používáte starší MacBook Pro, může mít vyjímatelnou baterii. Zkontrolujte, zda je baterie vyjímatelná nebo ne. Pokud se baterie vysune, měli byste vedle baterie vidět malou zamykací sponu. Chcete-li vyjmout baterii, postupujte takto:

 • Uvolněte uzamykací sponu pod MacBookem Pro.
 • Zvedněte plastovou záklopku a odkryjte baterii.
 • Zatažením za malý jazýček uvolněte baterii a vyjměte ji.
 • Opačným postupem znovu vložte nebo vyměňte baterii nebo vyměňte chlopeň a sponu.
 • Novější MacBook Pro nebude mít vyjímatelnou baterii, takže tento postup pro vás nebude relevantní, pokud ji vlastníte.

  7. Odpojte příslušenství

  Může to znít divně, ale pokud má váš MacBook problémy se správným spuštěním, stojí za to ho zkusit spustit se vším odpojeným.

  Všechna zařízení USB, tiskárny nebo jiná připojení by měla být dočasně odpojena. Až budete hotovi, zkuste MacBook restartovat stisknutím a podržením tlačítka napájení.

  Pokud se váš MacBook Pro stále nezapne, v tuto chvíli můžete udělat jen velmi málo, aniž byste ztratili záruku. Možná bude lepší najít si nejbližší Apple Store a nechat jednoho z techniků, aby se podíval. Doufejme, že může dosáhnout toho, že váš notebook bude znovu fungovat, aniž by to ovlivnilo záruku nebo potenciálně zhoršilo situaci!

    Jak zkontrolovat grafickou kartu (GPU) ve vašem počítači

  Často kladené otázky

  Není to žádná legrace, když máte problémy s počítačem, zejména problémy, které vám brání v práci nebo pokroku na projektu. Pokud máte další otázky týkající se vašeho MacBooku, pokračujte ve čtení odpovědí.

  Kde je tlačítko napájení na novém MacBooku?

  Nejnovější MacBook Pro od Apple se od ostatních modelů značně liší. Kdysi fyzické klávesy v horní části klávesnice jsou nyní elegantní dotykovou podložkou. Změny se dotkly také tlačítka napájení. Zatímco uživatelé znají ikonu napájení Apple, která snadno identifikuje, kterým tlačítkem se zapíná jejich počítač, toto již neexistuje.

  Umístění tlačítka napájení však zůstává nezměněno, ale na novějším MacBooku Pro funguje tlačítko napájení také jako snímač otisků prstů.

  Co mohu dělat, pokud pro mě žádné z těchto řešení nefunguje?

  Pokud jste vyzkoušeli všechny naše kroky a váš MacBook Pro se stále nezapne, dalším krokem by mělo být kontaktovat Apple a požádat o další podporu. Tým podpory Apple je docela užitečný a dostupný 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

  Chcete-li nejprve zkontrolovat své záruční krytí, navštivte tento odkaz. Pro kontrolu záruky budete potřebovat sériové číslo vašeho MacBooku. Sériové číslo je umístěno na zadní straně spodní části zařízení malým písmem, takže pokud zařízení nelze zapnout, zkontrolujte nejprve toto místo.

  Napájení MacBooků

  Vzhledem k jejich ceně je vždy problém, když se MacBook nezapne. Pokud se vám to stane, postupujte podle výše uvedených kroků nebo jej odneste do renomované opravny nebo Apple Store, pokud je stále v záruce.

  Níže se podělte o své myšlenky a zkušenosti na MacBooku Pro, který se nezapíná.

  x