Co je Amazon Luna a jak ji používáte?

Cloudová platforma Amazon Luna umožňuje milovníkům online her streamovat vybraný výběr her, aniž by museli řešit chaos při nakupování konzolí.

Možná je to stále ve fázi zrodu, ale cloudové hraní, které se má stát budoucností hraní, již přitáhlo pozornost velkých společností. Amazon Luna, nejnovější hráč v herním ekosystému Can, vzal trh útokem a už hrozí, že se zúčastní závodu o nejlepší dostupnou službu pro streamování her na světě.

Oficiální spuštění v březnu 2022 následovalo po dlouhém období před spuštěním pouze pro pozvané po oznámení v září 2020.

Vzhledem k tomu, že cloudové hraní se stává senzací, Amazon stojí proti špičkovým psům, jako jsou mimo jiné GeForce NOW od Nvidie a xCloud od Microsoftu. Někteří špičkoví fanoušci mobilních her pro Android, podporovaní renomovanou Amazon Web Service (AWS) a Twitchem, zvažují, že je vynechají pro Amazon Luna.

V této příručce odhalíme prémiovou herní službu Amazonu, vysvětlíme, co to je, jak funguje a zda stojí za vaši pozornost.

Co je Amazon Luna?

Amazon Luna je cloudová herní platforma poháněná Amazon Web Service (AWS), platformou cloud computingu technologického giganta. Stejně jako ostatní cloudové herní ekosystémy mohou uživatelé streamovat hry přímo a okamžitě na různá zařízení.

Výsledkem je, že herní nadšenci již nemusí stahovat, aktualizovat nebo ukládat hry do svých zařízení, pokud mají spolehlivé vysokorychlostní připojení k internetu.

Uživatelé Amazon Luna, zejména ti, kteří jsou předplatiteli Luna Plus, mají přístup ke katalogu her podobného Netflixu, podobnému herní platformě Xbox Cloud společnosti Microsoft, ke kterému mají přístup zaplacením měsíčního předplatného.

A stejně jako Amazon Prime Video mají uživatelé přístup ke kanálům, kde mohou po utracení dalšího měsíčního poplatku odemknout další obsah od konkrétních vydavatelů.

Pro přístup k Amazon Luna nepotřebujete specifický hardware. Společnost má však specificky vyhrazeného správce, který službu provozuje. Má také vestavěný Wi-Fi přijímač, podobný nyní nefunkčnímu ovladači Google Stadia, který pomáhá eliminovat třetí strany a snižuje vstupní latenci.

Amazon Luna stojí za vaši pozornost, pokud jste fanouškem online her, kde i milisekunda určuje, zda vaše postava žije nebo zemře.

Navíc, pokud máte přátele nebo rodinné příslušníky, kteří mají rádi online hry, ale ještě nemohou za službu platit, Luna Couch, druh kooperativního zážitku u hry, přijde vhod. Vaši kamarádi se mohou připojit a hrát s vámi, pokud jste placeným předplatitelem.

Jak Amazon Luna funguje?

Luna běží na cloudové architektuře Amazonu jako cloudová herní služba a zvuk a videa her jsou streamovány přímo do vašeho zařízení. Luna’s Controller řídí vstupy z cloudu přes internet, takže můžete hru ovládat na dálku.

Abyste si Lunu mohli užít, musíte mít kompatibilní zařízení, jako je PC nebo smartphone, a vysokorychlostní připojení k internetu. Vzhledem k tomu, že se jedná o předplatitelskou službu, je třeba provést měsíční platbu, abyste mohli nadále získávat přístup. Luna také nemá konzoli, ale uživatelé k ní mohou přistupovat přes Fire TV, pokud zůstanou u hardwaru Amazon.

  Jak přidat token do MetaMask

Jednou z velkých výhod cloudu je svoboda uživatelů volně přepínat mezi zařízeními, jako jsou počítače, smartphony, Fire TV nebo další, a udržovat svůj pokrok. Systém ukládá váš postup ve hře do cloudu, což umožňuje měnit zařízení v reálném čase a vy můžete pokračovat ve hře na novém zařízení, jako by se nic nezměnilo.

Pokud jste například hráli v televizi a někdo jiný potřeboval sledovat svůj oblíbený program, můžete přejít a pokračovat ve hře na smartphonu.

Funkce Amazon Luna

Mezi nejpozoruhodnější funkce, které dávají Amazon Luna náskok před ostatními platformami pro živé vysílání her, patří následující:

#1. Intuitivní rozhraní

Ve srovnání s podobnými herními platformami vypadá rozhraní Luna přehledněji a lépe, protože domovská obrazovka obsahuje vyhrazené řady věcí, včetně návrhů specifických pro žánr a tipů editora. Uživatelé mohou snadno filtrovat tituly, které jsou uspořádány podle členských plánů nebo typů her.

#2. Pohovka Luna

Tato funkce, jedinečná pro Amazon Luna, umožňuje předplatitelům pozvat přátele, aby si s nimi hráli bez předplatného. Pozvaní přátelé potřebují pouze zařízení, přístup k internetu o rychlosti alespoň 10 Mb/s a účet Amazon.

#3. Bezdrátový ovladač Luna

Amazon představil vysoce výkonný Amazon Luna Controller navržený tak, aby přinesl ideální herní zážitek do ekosystému Luna.

Ovladač umožňuje uživatelům okamžitě přepínat mezi různými zařízeními pomocí technologie cloud-direct.

#4. Integrace Twitch přes tlačítko vysílání

Tato nová funkce umožňuje rychlý a snadný způsob streamování her na Twitchi, když hrajete na Windows, macOS nebo Fire TV. Uživatelé mohou streamovat své hraní, včetně vstupu pro mikrofon a webovou kameru, pomocí QR kódu pro připojení svého smartphonu a používat jej jako webovou kameru pro streamování.

#5. Ovladač telefonu Luna

Tato funkce je ideální pro uživatele, kteří chtějí používat Luna na Fire TV, ale ještě si nezakoupili ovladač. Můžete jej použít k přeměně telefonu na ovladač. Tato funkce je užitečná pro hráče, kteří chtějí službu vyzkoušet, než utratí peníze za nákup skutečného ovladače.

Požadavky na hraní Luny a kde můžete hrát

Luna Amazon efektivně funguje na počítačích Mac a PC prostřednictvím Chrome nebo zařízení Fire TV od Amazonu. I když ještě nemají aplikaci, funguje na zařízeních Android přes Chrome. Funguje také na iPadech a iPhonech prostřednictvím prohlížeče Safari.

Ekosystém Luna poskytuje rozlišení 1080p a 60 snímků za sekundu, což znamená, že je snadno kompatibilní s většinou telefonů a webových prohlížečů. Ideální rychlost internetu pro streamování 1080p hry přes Luna je alespoň 10 Mbps a Wi-Fi připojení 5 GHz. Některé hry však mohou být zrnité, pokud hrajete na Fire TV Stick 4K připojené k 4K TV.

Amazon Luna je cloudová herní služba navržená tak, aby fungovala se širokou škálou hardwaru bez příliš mnoha omezujících požadavků na specifikace jako u jiných počítačových her. Musíte však dodržovat následující základní požadavky:

  • PC: alespoň Windows 10, který podporuje
  • Mac: OSX 10.13+
  • Fire TV Devices: Potřebujete Fire TV Stick Lite nebo Fire TV Stick 2nd a vyšší. Alternativně Fire TV Stick 4K nebo Fire TV 3. generace nebo lepší nebo Fire TV Cube, Insignia Fire TV Edition nebo Toshiba Fire TV Edition
  • Chromebook
  • Fire Tablets: Od roku 2019 Fire 7 do roku 2018/2020 Fire HD 8 nebo 2019/2021 Fire HD 10
  • Prohlížeče: Webový prohlížeč Chrome verze 83+ pro PC, Mac nebo Chromebook a webový prohlížeč Safari (iOS14) pro iPhone a iPad
  Jak opravit chybu SIM Not Provisioned MM#2

Dále probereme plány předplatného a ceny Amazon Luna.

Plány a ceny předplatného Amazon Luna

Nyní, když jsme viděli, jak to funguje, pojďme se zeptat na různé cenové body Luna Amazon.

Hlavní herní plán

Toto je bezplatný plán Amazon Luna, ale přichází s členstvím Amazon Prime. I když se jedná o bezplatnou zkušební verzi, hry jsou slušné a relativně nové. Uživatelé si zde mohou užít malý výběr her a seznam se každý měsíc mění. Celkově je tento plán ideální pro každého, kdo chce před nákupem ochutnat Amazon Luna.

Plán Luna-Plus

Luna-Plus (Luna+) je standardní balíček Amazon Luna a je vysoce doporučen pro hráče, kteří mají zájem o streamování slušného výběru her. Luna+ nabízí za 7,99 $ měsíčně všechny přední žánry, včetně mnoha výjimečných titulů a některých méně známých her, které zaplňují knihovnu rovnoměrně.

Family Plan a Retro Channel Plan

Tyto dva alternativní plány jsou speciálně navrženy pro rodiny a retro hráče. Rodinný tarif za 5,99 $ měsíčně nabízí široký výběr her pro rodinu, většinou s hodnocením E nebo E10+. Retro plán stojí 4,99 $ měsíčně a poskytuje knihovnu retro her nebo her v retro stylu.

Plán kanálů Ubisoft+ a Jackbox

Amazon speciálně navrhl Ubisoft+ a Jackbox pro jednotlivé společnosti. Kanál Ubisoft nabízí několik her za relativně vysokou cenu 17,99 $ měsíčně, přičemž kanál Jackbox obsahuje společenské hry Jackbox za ubohých 4,99 $ měsíčně.

Amazon Luna vs. GeForce Now: podobnosti a rozdíly

Amazon Luna a GeForce Now od NVIDIA jsou uznávanými jmény na trhu cloudových her a nabízejí svým hráčům spoustu příležitostí. I když mohou existovat určité rozdíly v cenách, obě platformy poskytují uživatelům prostřednictvím bezplatných zkušebních verzí možnost užít si některé hry, aby se mohli rozhodnout, zda se chtějí připojit. Obě platformy dělají dost podobné věci.

Kromě toho, že Amazon Luna nabízí svůj ovladač, který se může připojit přes Wi-Fi, podporuje Bluetooth, což je výhodou pro hráče, kteří chtějí hrát na Windows, macOS, Android, Chromebook a dalších. Mezi další funkce patří knihovna nabízející 180 her a plány předplatného, ​​kde jsou hry vyšší třídy dražší.

Na druhou stranu je GeForce Now známější tím, že nabízí skvělou herní knihovnu speciálně navrženou pro vážné hráče. NVIDIA však neposkytuje hry přímo, ale spojuje se s herními obchody, jako je Steam, Epic Games Store a další. Spíše než prodávat hry mohou uživatelé hrát hry na jiných platformách, a přestože je k dispozici bezplatný plán, musíte zaplatit, abyste získali lepší specifikace a mohli hrát déle než jednu hodinu.

Nejlepší hry dostupné na Amazon Luna

Uživatelé mohou rychle získat řadu, kterou mají nejraději, ať už se jedná o sportovní, závodní, RPG nebo plošinovkovou hru orientovanou na fanoušky. Rozhodující je kvalita a rozmanitost her, které mají hráči k dispozici.

Amazon Luna překonala některé konkurenty rozdělením dostupných her, v současnosti více než 180, do kanálů knihovny. Níže je uvedeno několik, které jsme probrali, abyste to pochopili.

  Jak snadno odinstalovat programy na Ubuntu pomocí qUninstaller

#1. Metro Exodus

Metro Exodus si zachovalo taktické, metodické přestřelky svých předchůdců, kteří vytvořili sérii stříleček z pohledu první osoby, které umisťují sérii na mapu franšízy.

Návrháři Metro Exodus rozšířili svou představivost a pustili vás do řady prozkoumatelných oblastí, které jsou napjatější než předchozí lineární úroveň jeho předchůdců. Hra ponoří hráče do postapokalyptického světa, který není nutně vhodný pro lidské přežití.

#2. Saints Row

Saints Row, která je k dispozici na Amazon Luna, je přepracovaná verze z roku 2022, která přidává skutečnou jiskru změn. Aktuální edice je nabitá šíleným humorem a hratelností na vysoké úrovni, protože nabízí působivý sandbox, který podnítí chaotické akce hráče.

Hra, která se hraje jako hra s otevřeným světem před několika lety, je prezentována okouzleně a nostalgicky, což dobře rezonuje s každým, kdo zažil dřívější projekty Saints Row.

#3. Resident Evil

Capcom’s Resident Evil je uctívaná verze hry, která zažila drsnou záplatu na začátku roku 2010, ale po přepnutí a převzetí pohledu z pohledu první osoby se oživila.

Amazon Luna+ obsahuje Resident Evil 7, oblíbenou hru pro každého, kdo má rád hororové hry. Nicméně hráči, kteří touží po konvenčnějším úvodu do série, mohou začít s Resident Evil 2.

#4. Řízení

Control od Remedy Group je akční sci-fi hra, která byla vyvinuta v rámci Federálního úřadu pro kontrolu.

Jesse Faden z Control vyzbrojuje hráče posilujícími schopnostmi, které mohou využít během bitev, když prozkoumávají nepřirozenou budovu a hledají jejího bratra. Toto prostředí se může pochlubit mnoha nevysvětlitelnými jevy.

#5. Far Cry 2

Far Cry2 je střílečka s otevřeným světem, kde i to nejmenší rozhodnutí, které uděláte, ovlivní konečný výsledek hry. Nastavení se odehrává v malárií zasažené, válkou zmítané africké zemi a vy jste žoldák, který je nucen vypořádat se se zkorumpovanými vojevůdci na obou stranách války.

Vaším úkolem je lovit zlého obchodníka se zbraněmi – Šakala – který udržuje konflikt po věky. Musíte použít podvracení, hrubou sílu a mazanost, abyste identifikovali, zneškodnili a odstranili nepřítele s čísly a vynikající palebnou silou.

Amazon Luna: Sečteno a podtrženo

Amazon Luna je vaše oblíbená platforma, pokud hledáte dobré online hry; můžete hrát na různých zařízeních, jako jsou počítače, telefony a Fire TV. Kromě toho byste si měli být schopni užít rozsáhlou knihovnu her napříč všemi populárními žánry za pouhých pár babek měsíčně.

Předpokládejme, že máte zájem hrát dobré videohry a být informováni o nejnovějších filmových trhácích. V tom případě možná budete chtít využít sedmidenní bezplatnou zkušební verzi nabízenou Amazon Luna a Amazon Prime a ochutnat ji.

I když existuje tvrdá konkurence ze starších platforem, jako je Game Pass Unlimited nebo Stadia, Amazon Luna si stále vede velmi dobře, vzhledem k tomu, že patří mezi novější hráče do herního světa.

Dále se podívejte na nejlepší ovladače Google stadia ke koupi.

x