Co je Claude Pro a jak se srovnává s ChatGPT Plus?

Klíčové věci

  • Claude Pro, prémiová úroveň předplatného Claude AI, nabízí vylepšení bezplatné verze, včetně většího kontextového okna a vyššího limitu využití.
  • Bezplatná úroveň Claude AI je již široce přijata, dokonce i velkými společnostmi, jako je Quora, a předvádí své schopnosti a přitažlivost.
  • Zatímco ChatGPT Plus s modelem GPT-4 zůstává dominantní, model Claude 2 od Claude AI nezůstává pozadu a překonává ChatGPT v určitých aspektech, jako je větší kontextové okno a velkorysejší uzávěry zpráv. Claude Pro má potenciál konkurovat ChatGPT Plus na trhu.

Anthropic, AI startup stojící za Claude AI Chatbotem, oznámil vydání Claude Pro, placené úrovně bezplatného Claude AI společnosti. Bezplatná úroveň Claude AI je docela schopná a dokonce v mnoha ohledech překonává úroveň zdarma k použití ChatGPT.

Ale ChatGPT Plus, který používá všemocný jazykový model GPT-4, má více možností a mnohem rozsáhlejší sadu funkcí. Jak si tedy po příchodu Claude Pro stojí Claude Pro ve srovnání s ChatGPT Plus?

Co je Claude Pro?

Kredit obrázku: Antropický

Claude Pro je prémiová úroveň předplatného Claude AI. Nabízí řadu vylepšení bezplatné verze chatbota Claude AI. Claude Pro, účtovaný za 20 $ měsíčně, má podobnou cenu jako ostatní chatboti AI, jako je ChatGPT. Využívá nejnovější jazykový model Claude 2 společnosti Anthropic a je v současné době k dispozici uživatelům v USA a Velké Británii. Samozřejmě, s několika triky a VPN se můžete zaregistrovat do Claude Pro a používat jej v jakékoli zemi.

  Analýza rozptylu (ANOVA) vysvětlená za méně než 5 minut

Bezplatná úroveň Claude AI se již těší masivnímu přijetí. AI chatbot sleduje miliony uživatelů měsíčně, přestože je omezen pouze na dvě země. Je evidentně dost dobrý na to, aby ho přijaly velké společnosti jako Quora, které jej zpřístupnily na své platformě Poe AI.

Ale je tu zajímavý zvrat. ChatGPT a Claude AI používají různé přístupy ke svým bezplatným a placeným úrovním. S ChatGPT je bezplatná úroveň omezena na GPT-3.5, zatímco placení uživatelé získají přístup jak ke GPT-3.5, tak k pokročilejšímu GPT-4. Claude AI na druhé straně používá stejný model Claude 2 pro své bezplatné i placené úrovně. Jaká je tedy pobídka přejít na Pro s Claudem?

Jak se Claude Pro liší od Claude?

obrazový kredit: Antropický

Pokud jste častým uživatelem Claude AI, je velká šance, že jste narazili na limity využití. V počátcích volné úrovně se to sotva kdy stalo, ale zdá se, že se to děje častěji.

  Integrovaná grafika bude mnohem lepší

Není zcela jasné, zda je to důsledek zvýšeného používání, když se připojuje více uživatelů, nebo záměrných omezení, jejichž cílem je tlačit uživatele na placené plány. Bez ohledu na důvod, placená úroveň slibuje vyřešit tento problém zvýšením limitu použití až na pětinásobek toho, co nabízí bezplatná úroveň.

Pro pokročilé uživatele, kteří se chtějí vyhnout přerušením a zpožděním, je rozšířená kvóta využití pobídkou k upgradu na Claude Pro. Placená úroveň umožňuje produktivní spoléhání se na Claude AI bez ohledu na nárůst provozu nebo jakákoli záměrná omezení bezplatné verze.

Stejně jako ChatGPT Plus také Claude Pro slibuje včasný přístup k novým funkcím a aktualizacím. Ale kromě toho a několika dalších možností použití nejsou nyní rozdíly mezi bezplatnou a placenou úrovní příliš výrazné. Stejně jako ChatGPT Plus však očekáváme, že Anthropic bude v Claude Pro postupem času provádět progresivní a postupné změny.

Kolik Claude Pro stojí?

Stejně jako ChatGPT Plus vás předplatné Claude Pro vyjde na 20 $ měsíčně (18 GBP ve Spojeném království). Cena staví Claude Pro přímou konkurenci s ChatGPT Plus.

Jak se Claude Pro srovnává s ChatGPT Plus?

S útratou 20 $, měli byste získat předplatné ChatGPT Plus nebo Claude Pro?

  3 zlatá pravidla účetnictví, která by měl znát každý majitel firmy

Zatímco model ChatGPT GPT-4 je i nadále nejlepším psem v prostoru chatbotů AI, model Claude 2 od Claude AI není příliš pozadu. Ve skutečnosti, kromě samotných možností modelu a používání zásuvných modulů ChatGPT, existuje několik způsobů, jak Claude AI překonává ChatGPT.

Jednou z nejdůležitějších výhod modelu Claude AI je jeho výrazně větší kontextové okno, které v současnosti činí přibližně 100 000 tokenů, což je daleko od průměrných 4 096 kontextového okna tokenů ChatGPT.

To znamená, že Claude zvládne mnohem více vstupních a výstupních proměnných v konverzaci, než můžete udělat s ChatGPT Plus. Také, zatímco model ChatGPT GPT-4 má omezení zpráv v rozmezí 25 až 200 zpráv za tři hodiny, zjistíte, že Claude Pro je výrazně štědřejší. Je velká šance, že na Claude Pro nikdy nenarazíte na omezení zpráv, i když patříte mezi nejnáročnější uživatele této služby.

Chcete-li získat obecný přehled o tom, jak se ChatGPT a Claude AI srovnávají, můžete se podívat na toto podrobné srovnání ChatGPT a Claude AI.

Soutěž Claude Pro je vítána

Předplatitelský plán Claude Pro od Anthropic možná není tou nejhodnotnější nabídkou na trhu s AI chatboty, ale má obrovský potenciál. Pokud společnost Anthropic prosadí silné stránky svého modelu Claude AI, nic jí nezabrání v tom, aby s ChatGPT Plus šel od paty k patě a získal podíl na trhu.

Claude Pro je prozatím nebroušený diamant, ale při správném broušení by z něj mohl Anthropic vytvarovat opravdový klenot, který ChatGPT Plus dává zabrat.