Co je levnější: Tisk vlastních fotografií nebo použití tiskové služby?

S nárůstem levných online služeb tisku fotografií upadly inkoustové tiskárny do nemilosti. Ale stejně jako u každého DIY projektu někteří lidé tvrdí, že je levnější tisknout fotografie doma. Je to opravdu pravda?

Rychlé srovnání nákladů

Pojďme si rozebrat cenový rozdíl mezi domácím tiskem fotografií a online tiskovými službami. Uděláme to srovnáním cen online tiskových služeb a domácího tisku. Z důvodu pohodlí se podíváme pouze na cenu výtisků 4×6.

Existuje spousta online služeb pro tisk fotografií, ale my zůstaneme u velké čtyřky. Některé z těchto služeb nabízejí příležitostné slevy, ale budeme předstírat, že neexistují. Shutterfly, jedna z nejoblíbenějších služeb tisku fotografií, účtuje 0,12 USD za každý výtisk 4×6. Není to špatné, ale Amazonka, Snapfish, a Walmart vytiskne vaše fotografie 4×6 za 0,09 $ za každou.

Dobře, online tiskové služby účtují mezi 0,09 a 0,12 $ za fotografii 4×6. Nyní musíme porovnat tyto ceny s domácím nastavením tisku fotografií. Pojďme si tedy vytvořit skromné ​​domácí nastavení tisku. Potřebujeme pevnou inkoustovou tiskárnu, nějaký fotografický papír 4×6 a trochu inkoustu.

Začněme s tiskárnou. The Canon Pixma IP8720 je jednou z nejoblíbenějších domácích inkoustových fototiskáren, a to z dobrého důvodu. Produkuje obrázky s rozlišením 9600 barev DPI a stojí pouze 180 $. To je rozumná cena za docela slušnou tiskárnu.

  Jak vyhledat index kvality ovzduší pro město prostřednictvím vyhledávání Google

Canon Pixma IP8720 je dodáván s inkoustem, ale my ho koupíme kompletní sada inkoustových vozíků kvůli srovnání cen. Toto balení inkoustu nás vyjde na 55 dolarů. Canon tvrdí, že tyto inkoustové kazety vynesou až 780 fotografií (ano správně), což znamená, že v nejlepším případě platíme 0,07 USD za inkoust za každý výtisk 4×6.

No, 0,07 $ za výtisk zní docela dobře. Musíme ale ještě koupit fotopapír. Kupme si toho hodně, abychom za své peníze dostali co nejvíce. Vezmeme 400 balení CanonInk lesklého fotografického papíru 4×6 za 20 USD – to je 0,05 USD za list.

Pokud tedy pomineme fakt, že nás naše tiskárna stála 180 USD, platíme 0,12 USD za každou fotografii 4×6, kterou si doma vytiskneme. To je stejná cena jako Shutterfly a o něco dražší než některé jiné online tiskové služby.

Pokud tiskárnu nepoužíváte, vše bude dražší

Tato matematika je samozřejmě velmi idealistická. Záleží na myšlence, že používáme veškerý inkoust a fotografický papír, které jsme si zakoupili. Pokud použijeme pouze papír a inkoust v hodnotě 75 USD na výrobu 20 fotografií, snížíme 3,75 USD za fotografii, nikoli 0,12 USD.

Když už mluvíme o naší tiskárně, kolik přesně Canon Pixma IP8720 přidá k ceně každé fotografie 4×6, kterou vytiskneme? No, záleží na tom, jak moc tiskárnu používáme. Náš Canon Pixma IP8720 stojí 180 $. Pokud na této tiskárně vytiskneme pouze 1 000 fotografií, přidáme ke každému našemu tisku 0,18 $. Pokud jej použijeme 5 000krát, stále se ke každému tisku přidává 0,03 $. Pokud bychom chtěli, aby tiskárna přispěla méně než 0,01 dolaru na každou fotografii, kterou vytiskneme, museli bychom ji použít více než 18 000krát.

  Jak nastavit X2Go na Linuxu

Páni, tisk doma se může pěkně prodražit. Ale pokud tisk fotografií doma stojí více než tisk fotografií online, proč by si pak někdo kupoval inkoustovou tiskárnu?

Tisk doma vám poskytuje kontrolu a rychlost

Existuje jeden aspekt domácího tisku fotografií, kterému se tiskové služby nemohou rovnat. Když tisknete doma, máte nad vším kontrolu. Můžete použít matný papír nebo lesklý papír, můžete použít speciální inkoust a můžete použít tiskárnu, která produkuje neuvěřitelné obrázky. Máte také možnost zahodit nebo změnit fotografie za chodu, pokud nejste spokojeni s tiskem, a nemusíte čekat, až vám fotografie přijdou poštou.

Některé tiskárny navíc neuvěřitelně usnadňují tisk fotografií přímo z telefonu nebo notebooku. Canon Pixma IP8720 se například dokáže bezdrátově propojit s vaším telefonem nebo počítačem a má dokonce i mobilní aplikaci. Možnost tisku fotografií přímo z vašeho telefonu není jedinečná pro služby jako Shutterfly; můžete to udělat ve svém vlastním domě.

Většina lidí samozřejmě nepotřebuje takovou kontrolu nad fotografiemi, které tisknou, a pár dní čekání u schránky není velký problém. Nemluvě o tom, že pokud nepoužíváte všechny své domácí tiskové zásoby, utratíte za výtisk mnohem více než 0,12 $.

  Přeskočit oprávnění a umožnit přehrávačům videa na libovolném webu přejít na celou obrazovku [Chrome]

Tiskové služby jsou levné a snadné

Kromě toho, že je to směšně levné, online služby tisku fotografií se také velmi snadno používají. Nemusíte se potýkat s frustrující tiskárnou a nemusíte shánět dokonalé inkoustové kazety nebo fotografický papír, abyste svou práci zvládli. U většiny online tiskových služeb stačí vložit fotografie na webovou stránku nebo do mobilní aplikace a vybrat si, jak velké výtisky chcete mít.

Nemluvě o tom, že své fotografie můžete kdykoli vytisknout prostřednictvím online služby. Nemusíte být doma a rozhodně nemusíte být nikde poblíž tiskárny.

Jedinou skutečnou nevýhodou online tisku fotografií je čekací doba. Odeslání může trvat několik dní, ačkoli některé služby, jako je Walmart, vám umožňují vyzvednout si fotografie v obchodě několik hodin po odeslání objednávky.

Rychlá matematika odhaluje, že pokud si nekoupíte spotřební materiál pro tisk se slevou a nebudete je často používat, bude tisk fotografií doma vždy stát více než tisk fotografií prostřednictvím online služby. Ale domácí tisk nabízí rychlost a kontrolu, které online služby nikdy nedosáhnou.

Fotografové a scrapbookeři mají všechny důvody, proč si své fotografie tisknout doma. Pokud tisknete hodně obrázků, pak jsou dodatečné náklady ospravedlnitelné. Jak již bylo řečeno, pokud potřebujete vytisknout pouze několik desítek fotografií ročně, pravděpodobně byste se měli přihlásit k online tiskové službě.