co je pro vás lepší?

Klíčové věci

  • Apple Watch Series 9 mají novou funkci dvojitého klepnutí, která vám umožní procházet watchOS dvojitým klepnutím palcem a ukazováčkem. Je to pohodlný doplněk, který eliminuje potřebu používat druhou ruku nebo dokonce nos.
  • Čip S9 řady 9 je o 25 % energeticky účinnější než čip S8 v modelu řady 8. Obsahuje také 4jádrový Neural Engine pro rychlejší úlohy strojového učení a zvýšenou úložnou kapacitu 64 GB.
  • Zatímco řada 9 nabízí některá vylepšení, Apple Watch Series 8 jsou stále výkonné hodinky se stejnými zdravotními funkcemi. Pokud pro vás tyto upgrady nejsou zásadní, lze Series 8 zakoupit za zvýhodněnou cenu u prodejců třetích stran, dokud jsou zásoby vyprodané.
  30 úžasných obrázků pro chladné období

Vydání Apple Watch Series 9 v roce 2023 vás možná přiměje k upgradu. Je ale mnohem lepší než série 8, která vyšla před rokem?

Možná si myslíte, že nové znamená lepší a řada 9 má skvělou novou funkci. Pokud ale přemýšlíte, zda byste si měli pořídit řadu 8 nebo řadu 9, nejste sami. Čtěte dále, porovnáme oba modely a pomůžeme vám s rozhodováním.

Jaký je rozdíl mezi Apple Watch Series 8 a Series 9?

Kredit obrázku: Jablko

Při srovnání těchto dvou zařízení na první pohled nemusíte zaznamenat žádné rozdíly. Je to proto, že tato zařízení vypadají identicky a mají podobné displeje.

Apple Watch Series 9 mají novou funkci dvojitého klepnutí, která vám umožní procházet watchOS dvojitým klepnutím palcem a ukazováčkem. Můžete jej použít k přijímání hovorů, odkládání budíků a pořizování fotografií. Funguje to s pomocí nového čipu S9, který snímá vibrace z klepání prstů.

  Jak povolit okamžité aplikace na Androidu

Gesto dvojitého klepnutí znamená, že již nemusíte používat druhou ruku k klepání na Apple Watch. Dříve se někteří lidé uchýlili k používání nosu, když měli plné ruce. To už je minulost.

Kromě gesta dvojitého klepnutí je čip S9 řady 9 o 25 procent energeticky účinnější než čip S8 v modelu řady 8. Čip S9 obsahuje 4jádrový Neural Engine, který mu umožňuje provádět úlohy strojového učení dvakrát rychleji. Apple zvýšil kapacitu úložiště na 64 GB ve srovnání s 32 GB v S8.

Měli byste upgradovat z Apple Watch Series 8 na Series 9?

Vydání Apple Watch Series 9 má mnoho majitelů S8, kteří přemýšlí, zda by měli upgradovat. Nebo, pokud si chcete koupit své první Apple Watch, možná vás zajímá, které si pořídit.

  Jak smazat profil Netflix

I když je funkce dvojitého poklepání užitečná, upgrade nestojí za to, protože je to jediný významný doplněk. Vylepšení výkonu a úložného prostoru je také skvělé, ale většina uživatelů zde nepostřehne rozdíl. Existuje také způsob, jak vyzkoušet gesto dvojitého klepnutí na starších Apple Watch.

Celkově vzato jsou Apple Watch Series 8 stále výkonné hodinky s identickou sadou senzorů, které nabízejí mnoho skvělých funkcí pro zdraví.

Vyberte si ty správné Apple Watch pro vás

Zatímco Apple Watch Series 9 je možné zakoupit přímo od společnosti Apple, řada 8 již není na jejích stránkách uvedena. Do vyprodání zásob si však budete moci koupit použitý nebo nový Series 8 od prodejců třetích stran za zvýhodněnou cenu.

Pokud se rozhodnete pro Apple Watch Series 9, budete muset zaplatit plnou cenu, což je třeba mít na paměti. Při rozhodování o tom, jaké Apple Watch koupit, je volba nakonec na vás. Někdo by si mohl myslet, že funkce dvojitého klepnutí a vylepšení výkonu stojí za příplatek.