etechblog

co je pro vás lepší?

Klíčové věci

  • Apple Watch Series 9 mají novou funkci dvojitého klepnutí, která vám umožní procházet watchOS dvojitým klepnutím palcem a ukazováčkem. Je to pohodlný doplněk, který eliminuje potřebu používat druhou ruku nebo dokonce nos.
  • Čip S9 řady 9 je o 25 % energeticky účinnější než čip S8 v modelu řady 8. Obsahuje také 4jádrový Neural Engine pro rychlejší úlohy strojového učení a zvýšenou úložnou kapacitu 64 GB.
  • Zatímco řada 9 nabízí některá vylepšení, Apple Watch Series 8 jsou stále výkonné hodinky se stejnými zdravotními funkcemi. Pokud pro vás tyto upgrady nejsou zásadní, lze Series 8 zakoupit za zvýhodněnou cenu u prodejců třetích stran, dokud jsou zásoby vyprodané.
  30 úžasných obrázků pro chladné období

Vydání Apple Watch Series 9 v roce 2023 vás možná přiměje k upgradu. Je ale mnohem lepší než série 8, která vyšla před rokem?

Možná si myslíte, že nové znamená lepší a řada 9 má skvělou novou funkci. Pokud ale přemýšlíte, zda byste si měli pořídit řadu 8 nebo řadu 9, nejste sami. Čtěte dále, porovnáme oba modely a pomůžeme vám s rozhodováním.

Jaký je rozdíl mezi Apple Watch Series 8 a Series 9?

Kredit obrázku: Jablko

Při srovnání těchto dvou zařízení na první pohled nemusíte zaznamenat žádné rozdíly. Je to proto, že tato zařízení vypadají identicky a mají podobné displeje.

Apple Watch Series 9 mají novou funkci dvojitého klepnutí, která vám umožní procházet watchOS dvojitým klepnutím palcem a ukazováčkem. Můžete jej použít k přijímání hovorů, odkládání budíků a pořizování fotografií. Funguje to s pomocí nového čipu S9, který snímá vibrace z klepání prstů.

  Jak povolit okamžité aplikace na Androidu

Gesto dvojitého klepnutí znamená, že již nemusíte používat druhou ruku k klepání na Apple Watch. Dříve se někteří lidé uchýlili k používání nosu, když měli plné ruce. To už je minulost.

Kromě gesta dvojitého klepnutí je čip S9 řady 9 o 25 procent energeticky účinnější než čip S8 v modelu řady 8. Čip S9 obsahuje 4jádrový Neural Engine, který mu umožňuje provádět úlohy strojového učení dvakrát rychleji. Apple zvýšil kapacitu úložiště na 64 GB ve srovnání s 32 GB v S8.

Měli byste upgradovat z Apple Watch Series 8 na Series 9?

Vydání Apple Watch Series 9 má mnoho majitelů S8, kteří přemýšlí, zda by měli upgradovat. Nebo, pokud si chcete koupit své první Apple Watch, možná vás zajímá, které si pořídit.

I když je funkce dvojitého poklepání užitečná, upgrade nestojí za to, protože je to jediný významný doplněk. Vylepšení výkonu a úložného prostoru je také skvělé, ale většina uživatelů zde nepostřehne rozdíl. Existuje také způsob, jak vyzkoušet gesto dvojitého klepnutí na starších Apple Watch.

  Jak smazat profil Netflix

Celkově vzato jsou Apple Watch Series 8 stále výkonné hodinky s identickou sadou senzorů, které nabízejí mnoho skvělých funkcí pro zdraví.

Vyberte si ty správné Apple Watch pro vás

Zatímco Apple Watch Series 9 je možné zakoupit přímo od společnosti Apple, řada 8 již není na jejích stránkách uvedena. Do vyprodání zásob si však budete moci koupit použitý nebo nový Series 8 od prodejců třetích stran za zvýhodněnou cenu.

Pokud se rozhodnete pro Apple Watch Series 9, budete muset zaplatit plnou cenu, což je třeba mít na paměti. Při rozhodování o tom, jaké Apple Watch koupit, je volba nakonec na vás. Někdo by si mohl myslet, že funkce dvojitého klepnutí a vylepšení výkonu stojí za příplatek.

x