Co je složka „God Mode“ ve Windows 10 a jak ji povolím?

Co když vám systém Windows umožní rychlý přístup k nástrojům pro správu, možnostem zálohování a obnovení a dalším důležitým nastavením správy z jediného okna? Pokud to zní dobře, nehledejte nic jiného než takzvaný „Boží režim“.

Co je Boží režim?

Ne, God Mode neodemyká žádné extra tajné funkce ve Windows ani vám neumožní provádět žádné úpravy, které nemůžete provést v běžném rozhraní Windows. Místo toho je to jednoduše speciální složka, kterou můžete povolit a která zpřístupňuje většinu nástrojů pro správu, správu, nastavení a ovládací panely systému Windows v jediném rozhraní, které lze snadno procházet.

A ano, spoustu z toho můžete najít také hledáním v nabídce Start, ale abyste to mohli udělat, musíte nejprve vědět, co hledáte. Složka God Mode nabízí snazší způsob, jak procházet 206 z těchto nástrojů a seznámit se s nimi.

Mimochodem, „God Mode“ je jen populární název, který někteří lidé dávají této speciální složce. Složku můžete pojmenovat libovolně, například včetně How-To Geek Mode.

Zde jsou kategorie nástrojů, které najdete v God Mode:

Administrativní nástroje
Automatické přehrávání
Zálohování a obnovení
Správa barev
Správce pověření
Datum a čas
Zařízení a tiskárny
Centrum snadného přístupu
Možnosti Průzkumníka souborů
Historie souborů
Písma
Možnosti indexování
Infračervený
možnosti internetu
Klávesnice
Myš
Centrum sítí a sdílení
Pero a dotyk
Telefon a modem
Možnosti napájení
Programy a funkce
Kraj
Připojení RemoteApp a Desktop
Zabezpečení a údržba
Zvuk
Rozpoznávání řeči
Úložné prostory
Centrum synchronizace
Systém
Nastavení počítače Tablet PC
Hlavní panel a navigace
Odstraňování problémů
Uživatelské účty
Brána firewall systému Windows Defender
Windows Mobility Center
Pracovní složky

Každá z těchto kategorií obsahuje libovolný počet nástrojů a může být dokonce rozdělena do dalších podkategorií, což znamená, že pravděpodobně najdete téměř vše, co hledáte.

Povolení režimu Boha v systému Windows 10

Aby to fungovalo, musíte používat účet s oprávněními správce. Přejděte na plochu a vytvořte novou složku tak, že kliknete pravým tlačítkem na libovolnou otevřenou oblast, ukážete na „Nový“ v kontextové nabídce a poté kliknete na příkaz „Složka“.

klikněte pravým tlačítkem na plochu a poté vyberte novou > složku” width=”531″ height=”382″ onload=”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”  onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”></p>
<p>Objeví se ikona nové složky.</p>
<p><img decoding=

Nyní přejmenujte složku na následující:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Chcete-li použít jiný název než GodMode, stačí nahradit „GodMode“ ve výše uvedeném textu libovolným názvem složky. Následující znaky (včetně tečky) musí zůstat přesně tak, jak je uvedeno výše. Pokud odeberete „GodMode“, aniž byste na jeho místo přidali jakýkoli text, zobrazí se následující chyba.

Jakmile složku správně přejmenujete, všimnete si změny ikony složky na ikonu ovládacího panelu.

Poklepáním na ikonu otevřete nově vytvořený režim Boha. Hlavní kategorie jsou uspořádány abecedně a stejně tak více než 200 nastavení, která v těchto kategoriích najdete.

Průzkumník souborů zobrazující nástroje v

I když je to jistě užitečné pro seznámení se s oficiálními názvy všech nástrojů Windows, pravděpodobně zjistíte (stejně jako my), že je rychlejší je hledat prostřednictvím nabídky Start. Přesto složka God Mode nabízí praktický úvod do všech dostupných nástrojů a skvělý způsob, jak hledat věci, když si nejste úplně jisti, jak se jmenují.