Co je Smart App Control ve Windows 11 a proč byste jej měli povolit

Jsme si dobře vědomi malwaru a bezpečnostních problémů ve Windows, stejně jako Microsoft. Aby Microsoft vyřešil dlouhotrvající problém, přišel s něčím, co se nazývá Smart App Control (SAC). Pokud vás zajímá, co je Smart App Control ve Windows 11, je to bezpečnostní funkce poháněná umělou inteligencí, která inteligentně blokuje nedůvěryhodné a neznámé aplikace. Zabraňuje také spouštění nežádoucích programů a adwaru na vašem počítači, které způsobují zpomalení nebo zobrazují příliš mnoho reklam. Pokud tedy chcete povolit Smart App Control ve Windows 11, projděte si náš podrobný návod.

Smart App Control ve Windows 11 (2022)

V tomto tutoriálu jsme vysvětlili Smart App Control ve Windows 11 a přidali jsme kroky pro povolení SAC. Níže uvedenou tabulku můžete rozbalit a přesunout na požadovanou sekci.

Co je Smart App Control (SAC) ve Windows 11?

Smart App Control je nová bezpečnostní funkce ve Windows 11, která byla spuštěna jako součást aktualizace Windows 11 2022 (22H2 Build). Zaměřuje se na blokování nedůvěryhodných a nechtěných aplikací v systému Windows 11, a to i v případě, že je vypnutý antivirus nebo zabezpečení systému Windows třetí strany. Pokud vás zajímá, jak to funguje, dobře, tentokrát Microsoft používá svou inteligentní cloudovou bezpečnostní službu k předpovědi, zda je aplikace na vašem počítači bezpečná nebo ne.

  Chyby Windows 10 učí důležitosti zálohování

Nejprve zkontroluje aplikaci pomocí AI (služby založené na cloudu), zda neobsahuje škodlivé chování. Pokud služba zjistí, že spuštění aplikace je bezpečné, umožní spuštění programu. V případě, že cloudová služba nemůže učinit konkrétní rozhodnutí nebo najde varovný signál, Smart App Control zkontroluje platný podpis. Pokud je aplikace podepsána a podpis je důvěryhodný, SAC ji nechá běžet, jinak program zablokuje. Toto je základní předpoklad Smart App Control ve Windows 11.

Kromě toho existuje režim hodnocení v rámci Smart App Control. Zpočátku SAC běží v režimu hodnocení, aby zjistil, zda jste vhodným kandidátem, abyste měli SAC vždy zapnutý. Pokud jste vývojář nebo pracujete ve společnosti a pokud vás SAC příliš vyrušuje, režim hodnocení vypne SAC, abyste mohli pracovat bez jakéhokoli rušení. Pokud však během období hodnocení zjistí, že pravděpodobně používáte malware a viry, ponechá SAC zapnutý.

Jak povolit Smart App Control ve Windows 11

1. Na počítači se systémem Windows 11 se sestavou 22H2 stiskněte klávesu Windows a vyhledejte „smart app“. Nyní z výsledků vyhledávání otevřete „Smart App Control“.

2. Otevře se nastavení SAC v části Zabezpečení systému Windows. Zde klikněte na „Nastavení Smart App Control“.

3. Nyní můžete zapnout Smart App Control, ale doporučuji použít režim „Evaluation“. To se poučí z vašeho používání a umožní Smart App Control, aniž by vás příliš obtěžovalo každou nedůvěryhodnou aplikací. Při mém testování je SAC velmi agresivní, když je neustále zapnutý.

  Jak nahrávat Zoom Meeting bez povolení ve Windows 10

Poznámka: Pokud je nastavení SAC zašedlé a není dostupné na vašem počítači se systémem Windows 11, přejděte ke kroku #5.

Jak zakázat Smart App Control ve Windows 11

4. V případě, že chcete zakázat Smart App Control ve Windows 11, můžete tak učinit, ale pamatujte, že jakmile jej vypnete, nemůžete funkci znovu aktivovat, pokud neprovedete novou přeinstalaci aktualizace Windows 11 22H2 . Proto se doporučuje ponechat SAC na vašem PC zapnuté. Totéž platí pro režim hodnocení.

5. Pokud je SAC deaktivován a nemůžete jej zapnout, je to proto, že funkce vyžaduje novou instalaci. Navíc ti, kteří upgradovali na sestavení Windows 11 22H2 prostřednictvím služby Windows Update, také nemohou zapnout SAC. Ano, je to velký požadavek na provedení nové instalace sestavení Windows 11 22H2 pro aktivaci funkce zabezpečení, ale pokud chcete na svém počítači všestrannou ochranu, můžete resetovat systém Windows 11 prostřednictvím cloudu a získat nejnovější sestavení. Poté bude SAC ve výchozím nastavení povoleno.

Často kladené otázky

Mohu obejít Smart App Control pro jednotlivé aplikace?

Microsoft potvrzuje, že neexistuje způsob, jak obejít Smart App Control pro jednotlivé aplikace. A tuto aplikaci nebudete moci nainstalovat, dokud a dokud nevypnete SAC na počítači se systémem Windows 11. Lepším řešením by také bylo kontaktovat vývojáře a vyzvat je, aby pro své aplikace používali platný podpis.

  Oprava chyby Steam 26 ve Windows 10

Nahrazuje Smart App Control váš antivirový software v systému Windows?

Ne, Smart App Control nenahrazuje váš antivirový software. SAC spolupracuje s vaším dalším bezpečnostním softwarem, jako je Microsoft Defender, a poskytuje dodatečnou ochranu vašich zařízení s Windows 11.

Blokujte hrozby a nedůvěryhodné aplikace pomocí SAC na Windows 11

To je vše, co potřebujete vědět o Smart App Control a o tom, jak jej používat v počítači se systémem Windows 11. Jak jsem uvedl výše, bezpečnostní funkce je docela užitečná a ušetří mnoho uživatelů před spuštěním malwaru na jejich PC. Každopádně to je od nás vše. Když už jsme u toho, podívejte se na nejlepší bezplatný antivirus pro Windows 11, který ochrání vaše počítače před všemi druhy hrozeb. Kromě toho můžete v našem odkazovaném článku najít nejlepší nastavení ochrany osobních údajů, které lze pro Windows 11 změnit. A pokud máte nějaké dotazy, dejte nám vědět v sekci komentářů níže.

x