Co je to chyba HDCP a jak ji můžete obejít?

Pokud se na televizoru nebo monitoru zobrazuje chybová zpráva HDCP, může vám zcela zabránit ve sledování obsahu. Tento problém však lze překonat několika různými metodami, takže si přečtěte, co chyby HDCP znamenají a jak můžete chybu HDCP na svém zařízení opravit.

Co je HDCP?

Než budeme diskutovat o chybách HDCP, stojí za to vědět, co je HDCP. High Bandwidth Digital Content Protection (HDCP) je protokol používaný k zabránění lidem ve sledování pirátského obsahu na HDTV a zobrazovacích monitorech. HDCP, vydané společností Intel na přelomu století, přichází na pomoc výrobcům obsahu, když uvolňují obsah, který má být za nějakým druhem paywallu nebo autorizační vrstvy. Jde také o formu správy digitálních práv (DRM), která se zaměřuje na regulaci přístupu k obsahu.

Pirátství je v dnešní době poměrně populární, zejména mezi těmi, kteří nechtějí platit měsíční poplatek za streamování nebo televizní služby. I když je možné sledovat pirátský obsah na nelegálních webových stránkách, je také možné zaznamenat obsah na zařízení a poté jej podle potřeby zobrazit, aniž byste za to platili.

  11 Software pro správu péče o děti pro vynikající péči

Zařízení kompatibilní s HDCP to blokují tím, že zjišťují, zda používané zobrazovací zařízení má správné oprávnění k zobrazení obsahu, který se snaží streamovat. Tato technologie šifruje signál části obsahu, aby se zabránilo jeho nahrání na jiné zařízení. To se nestane vždy, protože tvůrci ne vždy používají HDCP po vydání obsahu. Vezměme si například YouTube. Drtivá většina videí na této platformě je zdarma ke zhlédnutí pro každého, takže HDCP není vyžadováno.

Většina velkých produkčních společností však používá HDCP k ochraně svého obsahu, včetně Sony, Warner Bros a Disney, takže to zdaleka není irelevantní.

Protože k nahrávání obsahu z jednoho zařízení na druhé je potřeba pevné připojení, HDCP přichází do hry v mediálních kabelech. Kabely HDMI běžně používají HDCP, ale tím to nekončí. Připojení DVI a DisplayPort také používají tento protipirátský protokol k ochraně obsahu.

Nejnovější verze HDCP byla vydána v roce 2018 a je známá jako verze 2.3.

Co je chyba HDCP?

Chyby HDCP se mohou objevit na platformách a zařízeních, včetně RokuTV, AppleTV, Chromecast, Netflix, Hulu a Amazon Fire TV a Prime Video. Chyba HDCP nemusí nutně znamenat, že sledujete pirátský obsah. Ve skutečnosti se chyby HDCP běžně vyskytují, když neškodně sledujete obsah, ke kterému máte oprávnění.

Chyba HDCP se často může objevit jako jedna z následujících zpráv:

  • „Zjištěna chyba HDCP“
  • „CHYBA HDCP“
  • „CHYBA: VÝSTUP NENÍ HDCP“

Pokud se na displeji zobrazí jedna z těchto zpráv, může to mít několik příčin.

1. Použití kabelu, který není kompatibilní s HDCP

Zatímco většina kabelů HDMI je certifikována jako kompatibilní s HDCP, obecně tomu tak není. Pokud si koupíte kabel HDMI jiné značky, nemusí být kompatibilní s HDCP, což může snadno vést k chybě HDCP na vašem HDTV nebo monitoru. Totéž platí pro kabely DVI a DisplayPort, které nejsou kompatibilní s HDCP; pokud tato akreditace není na místě, pravděpodobně narazíte na problémy s HDCP.

  Jak zakázat Reddit sledování odchozích odkazů

2. Používání zastaralého televizoru nebo monitoru

Dvě nejnovější verze HDCP byly vydány v roce 2018. Pokud používáte HDTV, která byla vydána před rokem 2018, můžete pravidelně narážet na chyby HDCP jednoduše kvůli nekompatibilitě. Pamatujte, že to, že vaše zobrazovací zařízení má port HDMI, DisplayPort nebo DVI, neznamená, že je kompatibilní s novějšími verzemi HDCP.

3. Problémy s HDMI Handshaking

Ke spojení HDMI kabelu dojde, když se kabel HDMI připojí k jinému zařízení a rozpozná jej. Pokud se proces handshaking pokazí, můžete obdržet chybu HDCP. K tomu často dochází, pokud je poškozen kabel nebo port HDMI. V takovém případě budete muset vyměnit kabel HDMI nebo se postarat o to, aby byl poškozený port opraven.

Jak překonat chybu HDCP

Existuje několik věcí, které můžete zkusit opravit chybu HDCP.

1. Zkontrolujte připojení kabelů nebo porty přepínače

Někdy dojde k chybě HDCP kvůli jednoduchému volnému připojení kabelu. Než uděláte cokoliv jiného, ​​ujistěte se, že je kabel HDMI, DVI nebo DisplayPort na obou koncích pevně připojen.

Pokud má vaše zobrazovací zařízení více než jeden port pro vybraný kabel médií, zvažte přechod z jednoho portu na druhý. Jeden z vašich portů může být poškozen, což může způsobovat chybu HDCP, kterou dostáváte.

  12 nejlepších softwaru a nástrojů pro monitorování sítě recenzovaných v roce 2020

2. Restartujte svá zařízení

Rychlé vypnutí a zapnutí je často opravou mnoha technických problémů a může pomoci překonat chybu HDCP. Rychle restartujte televizor nebo monitor a této frustrující chyby HDCP se můžete nadobro zbavit.

3. Kupte si nový mediální kabel

Pokud je váš mediální kabel poškozen nebo není kompatibilní s HDCP, je nejlepší koupit nový kabel, ať už HDMI, DVI nebo DisplayPort. Nové mediální kabely často nejsou příliš drahé, i když kupujete oblíbenou značku. Jen se ujistěte, že kabel, který kupujete, je kompatibilní s porty na vašem zobrazovacím zařízení a především je kompatibilní s HDCP.

Máme pro vás průvodce nejlepšími kabely HDMI, pokud byste potřebovali pomoc s hledáním náhrady.

4. Použijte rozbočovač HDMI

Rozbočovač HDMI (nezaměňovat s přepínačem HDMI) se používá k napájení jednoho zdroje HDMI do dvou nebo více výstupních displejů.

Na těchto šikovných zařízeních je skvělé, že mnoho z nich dokáže obejít vrstvu HDCP, což znamená, že nedochází k šifrování signálu a blokuje obsah.

Rozbočovače HDMI jsou velmi cenově dostupné a mohly by poskytnout levnější způsob, jak opravit chybu HDCP namísto přímého nákupu nového zobrazovacího zařízení. Je však důležité zkontrolovat, zda rozbočovač, o jehož koupi uvažujete, dokáže ignorovat požadavky HDCP, abyste se po připojení k zařízení nezasekli se stejným problémem.

5. Kupte si nový HDTV nebo monitor

Bohužel chyba HDCP může být způsobena zastaralým zobrazovacím zařízením. Pokud jste vyčerpali všechny ostatní možnosti a potvrdili jste, že váš monitor nebo HDTV byl vyroben před vydáním nové verze HDCP, je výměna hardwaru pravděpodobně posledním řešením. Ale pokud si stále nejste jisti, možná budete chtít zamířit do místního obchodu s technickou podporou a promluvit si s profesionálem.

Chyby HDCP nemusí být trvalým problémem

Chyby HDCP jsou nepopiratelně frustrující a brání vám ve sledování obsahu, který se vám líbí, ale lze je překonat. Pomocí jedné nebo více z výše uvedených metod se můžete této chyby HDCP rychle a snadno zbavit.