Windows

Co je to doprovodné zařízení Windows Hello?

Windows Hello je funkce odemykání ve Windows 10, která k zabezpečení vašeho zařízení používá rozpoznávání obličeje. Je to téměř ode dne, kdy byl Windows 10 vydán na stabilní kanál. Bohužel, protože se spoléhá na technologii rozpoznávání obličeje, funguje pouze s několika vybranými notebooky a webovými kamerami. To je pochopitelné, ale výrazně to omezuje, kdo může a nemůže tuto funkci používat. Kolik lidí je ochotných utrácet za drahou webovou kameru, jen aby odemkli svůj počítač? Bylo také hlášeno, že Windows Hello může, a bylo oklamáno, což znamená, že není bezpečné jako Face ID na iPhone X. Aby se omezení zařízení poněkud odstranilo, Windows představil doprovodná zařízení Windows Hello. Doprovodné zařízení Windows Hello je biometrické nebo IoT (internet věcí) zařízení, které můžete připojit ke svému účtu Microsoft a použít jej k přihlášení do Windows 10.

  Jak odebrat aplikaci z programu Windows Defender v systému Windows 10

Doprovodné zařízení Windows Hello

Existuje téměř 100 oficiálních doprovodných zařízení Windows Hello. Microsoft má a skromný seznam výrobců, kteří vyvíjejí kompatibilní zařízení, ale existují i ​​neoficiální, kteří fungují jako doprovodné zařízení. Doprovodným zařízením Windows Hello může být čtečka otisků prstů, sledovač aktivity, čipová karta nebo USB klíč. Neexistují žádná omezení ohledně toho, jaký typ zařízení lze použít jako doprovodné zařízení.

Tato doprovodná zařízení nejsou omezena na výrobce, které společnost Microsoft uvádí. Společnost vydala otevřený rámec který umožňuje jakémukoli výrobci zařízení vyvinout své zařízení jako doprovodné zařízení. Se zařízením není nutné používat speciální nebo proprietární hardware. Zařízení potřebuje pouze podporovat framework, který většinou, ne-li úplně, souvisí se softwarem.

  Jak vrátit zpět ovladač ve Windows

Bohužel neexistuje žádný přesvědčivý seznam neoficiálně podporovaných doprovodných zařízení pro Windows Hello. Pokud se chystáte koupit zařízení, jako je sledovač aktivity nebo čipová karta, budete muset hledat online, abyste zjistili, zda existuje způsob, jak jej použít jako doprovodné zařízení. Vaše zařízení nemusí oficiálně podporovat Windows Hello, což znamená, že jej výrobce jako takové nebude inzerovat na stránce produktu. Vývojáři třetích stran však možná přišli na způsob, jak používat zařízení s Windows Hello.

Přidání doprovodného zařízení Windows Hello

Doprovodné zařízení potřebuje k připojení k Windows Hello aplikaci UWP. Musí se také připojit k vašemu systému buď přes Bluetooth, nebo přes USB port. Před časem jsme se zabývali jedním takovým zařízením a aplikací; Mi Band 2, který oficiálně není zařízení s Windows Hello, ale můžete jej použít k odemknutí Windows 10. Aplikace použitá k připojení zařízení je neoficiální, s níž Xiaomi nemá nic společného, ​​ale funguje perfektně.

  Jak získat přístup k příkazovému řádku bez spuštění na plochu v systému Windows 10

Pokud jste si právě zakoupili zařízení, o kterém si myslíte, že by teoreticky mělo umět odemknout Windows 10 přes Windows Hello, pak vyhledejte aplikaci, která jej dokáže připojit. Pokud si přečtete rámcovou dokumentaci, většinu požadavků na autentizaci potřebných k připojení zařízení a služeb, které musí být spuštěny, aby fungovalo, může vyřešit aplikace.

x