Co je to hardwarová krypto peněženka?

Používání hardwarových kryptopeněženek je nejlepší způsob, jak udržet své soukromé klíče v bezpečí, díky čemuž jsou oblíbené mezi vážnými investory do kryptoměn.

Krypto peněženky vám pomohou při interakci s technologií blockchain. Podporují nákup, prodej, skladování, těžbu, staking a vše, co je možné s konkrétním blockchainem, pro který jsou určeny.

Některým kryptopeněženkám se však líbí Guarda, Důvěra, a Ledger jsou multiměnové. Umožňují přístup k mnoha blockchainům z jediného uživatelského rozhraní.

Na základě připojení k internetu lze kryptopeněženky rozdělit do dvou kategorií:

Hot Wallets

Ty jsou nejoblíbenější a snadno dostupné z těchto dvou. Obvykle se jedná o freeware, který lze použít na desktopových a mobilních platformách. Stačí si stáhnout aplikaci, zaregistrovat se do služby a je to.

Tito poskytovatelé peněženek si mohou soukromé klíče ponechat pro sebe nebo je předat uživateli (vlastní správa). Pravděpodobně, poslední jmenovaný je známý tím, že se nejméně spoléhá na jakoukoli třetí stranu. Někteří uživatelé však stále preferují úschovné peněženky, aby minimalizovali odpovědnost.

Zatímco horké peněženky jsou považovány za méně bezpečné (a ve skutečnosti jsou ve srovnání s těmi studenými), téměř všechny hacky zahrnují krypto burzy. To je případ, kdy investor ukládá krypto na burze a spoléhá na směnárenskou společnost, pokud jde o bezpečnost aktiv.

  Jak povolit nebo zakázat stahování více souborů v prohlížeči Chrome

A v závislosti na velikosti burzy jsou lukrativními cíli pro kyberzločince, kteří rychle pracují s těmi, kteří používají špatné bezpečnostní protokoly.

Je jasné, že pokud jste v této oblasti začátečník nebo můžete soukromé klíče uložit někde v bezpečí – nepotřebujete hardwarovou peněženku. Můžete snadno přežít s horkými peněženkami.

Ale pokud jste seriózní investor do kryptoměn a očekáváte špičkové zabezpečení svých prostředků, je pravděpodobně čas na upgrade na…

Hardwarové peněženky

Hardwarové (neboli studené) peněženky vyřazují z rovnice tu nejnebezpečnější věc – internet. Přesto to neplatí úplně pro všechny, protože někteří se stále připojují k síti během transakce.

Hardwarové peněženky se dále dělí na dvě:

Non-Air Gapped

Ty používají internet při transakcích přes USB kabel a jinak zůstávají offline. Navíc přicházejí s fyzickými tlačítky pro ověření podrobností transakce.

Nejběžnější příklady peněženek bez vzduchové mezery jsou Ledger Nano XTrezor One atd.

Vzduchová mezera

Druhý typ přenáší informace bezdrátově a zavádí termín plně vzduchová mezera. Vyměňují si informace prostřednictvím QR kódů/Bluetooth/NFC a nikdy se nepřipojují k internetu.

Tyto typy peněženek jsou vnímány jako bezpečnější, ale pár odborníků s tím nesouhlasí a přechod na peněženky s plnou vzduchovou mezerou vidí jako zbytečný.

  Jak migrovat souborové systémy Ext2 nebo Ext3 na Ext4 v Linuxu

Konečně, air-gapped nebo non-air-gapped je časově náročná debata, která často nevede k žádnému jasnému závěru.

Místo toho tedy vezmeme hardwarové peněženky jako celek a uvidíme, jak fungují ve srovnání s hot peněženkami, abychom viděli rozdíl.

Jak funguje hardwarová peněženka?

Hardwarová peněženka funguje velmi podobně jako hotová nebo softwarová peněženka. Jediná věc, která funguje jinak, je validace transakcí.

Zatímco horké peněženky vám ukáží podrobnosti o hostitelském zařízení a požádají o schválení tam samy, studená peněženka to vše dělá v integrovaných aplikacích (jako Ledger live pro zařízení Ledger), které vyplňují funkční uživatelské rozhraní.

Posledních pár kroků skutečného ověření jakékoli transakce se však děje na hardwarovém zařízení, což je skutečný rozdíl.

Dalším velkým rozdílem je skutečnost, že soukromé klíče zůstávají offline i během připojení k příslušné aplikaci.

Technicky tedy hardwarová peněženka funguje jako dodatečné bezpečnostní opatření a používá se k ověřování, zatímco integrované aplikace stále hrají klíčovou roli.

Ačkoli to výrobci hardwarových peněženek nedoporučují, můžete tyto hardwarové peněženky spárovat s některými z hot peněženek. V tomto případě fungují horké peněženky jako integrované uživatelské rozhraní a nahrazují nativní aplikaci peněženky.

Jak zabezpečit hardwarovou peněženku?

Protokoly pro ochranu kryptografických aktiv v hardwarové peněžence jsou podobné těm, které platí pro jakoukoli vlastní peněženku.

  Každý hluk najednou vám umožní poslouchat hudbu všech žánrů

Musíte pouze zajistit bezpečnost výchozí fráze a jakékoli další ověření, jako je PIN. Kromě toho by samotné zařízení mělo být chráněno před jakýmkoli neoprávněným fyzickým přístupem.

Nemusíte se však obávat, že bude zařízení chráněné kódem odcizeno, pokud nemáte počáteční frázi pro obnovení. Tímto způsobem můžete obnovit prostředky na podobném novém zařízení nebo jakékoli jiné kompatibilní peněžence.

Závěr

A konečně, hardwarové peněženky jsou držiteli soukromých klíčů a činí celkové zabezpečení robustním. Kromě toho můžete tato zařízení používat také s kompatibilními hot peněženkami, které vám poskytnou to nejlepší z obou světů.

Takže teď, když o nich víte, je čas podívat se na některé z nejlepších hardwarových peněženek.

x