Co je to spojování kanálů?

Počítač je schopen se současně připojit pouze k jedné ethernetové síti. Stejně tak se umí připojit pouze k jedné WiFi síti. Pokud máte k dispozici jak síť WiFi, tak síť Ethernet, budete si muset vybrat mezi dvěma, kterou chcete použít. Totéž platí, pokud máte k dispozici několik bezdrátových a kabelových sítí; můžete vybrat pouze jeden, ke kterému se chcete připojit.

Pokud vaše síť podporuje více přenosů, můžete obecně získat vyšší rychlost z připojení pomocí metody zvané channel bonding.

spojování kanálů

Spojování kanálů

Spojení kanálů lze provést pomocí připojení Ethernet nebo připojení WiFi. Kanály, které síť přenáší, obvykle 2,5 GHz kanály, ze dvou různých sítí, jsou propojeny. Uživatel se stále připojuje k jedné síti, ale s propojenými kanály získá uživatel rychlejší připojení.

  Kolik stojí Netflix v Japonsku?

Spojení kanálů nelze provést z počítače. Nezáleží na tom, zda používáte systém Windows nebo Mac. Spojení kanálů závisí na faktorech, které nemají nic společného s počítačem, a vše, co souvisí se strukturou vaší sítě.

Podporované routery/modemy

Pro propojení kanálů musí váš router/modem podporovat více odkazů pro nahrávání a stahování z jednoho připojení. Chcete-li zjistit, zda ano, vyhledejte jeho specifikace online. Pokud váš směrovač nepodporuje spojování kanálů, budete ho muset vyměnit za jiný, který to podporuje.

Podporovaný síťový kabel

Váš ISP musí podporovat také propojení kanálů; to znamená, že by vám měl být schopen poskytnout více odkazů pro nahrávání a stahování přes jediné připojení. Většina ISP může poskytnout více odkazů, ale bude za to účtovat více.

  Jak povolit tlačítko Přehrát/Pozastavit na liště Chrome

Kompatibilita se sítí a modemem

Kromě toho, že síť i modem podporují spojování kanálů na individuální úrovni, konfigurace, které mají, musí být vzájemně konzistentní. Pokud chcete znát požadavky na propojení kanálů pro vašeho ISP, zeptejte se ho na to. Sdělí vám počet kanálů pro stahování a nahrávání, které podporuje a poskytuje na vašem připojení.

Poté musíte zkontrolovat, zda váš router podporuje tyto kanály.

Výhoda spojování kanálů

Síťové připojení může přijímat a přenášet data přes různé sítě. Většina uživatelů se drží sítě 2,4 GHz. Kanály se mohou ve špičce zahltit, a to je místo, kde přichází na řadu propojení kanálů. Umožňuje uživatelům současně přenášet data přes všechny dostupné kanály namísto jediného. Získáte tak rychlejší připojení nebo stabilní a konzistentní rychlost připojení během špiček.

  Kolik lidí má Netflix?

Potřebuji propojení kanálů?

Spojení kanálů není něco, co absolutně musíte mít. Koncoví uživatelé si vystačí s rychlým připojením k internetu, pokud však plánujete využívat HD nebo 4K média, jako jsou média od Comcast nebo Xfinity, potřebujete propojení kanálů.