Co je to vlastně G Suite?

G Suite je sbírka podnikových produktů, jako je Gmail, Disk, Dokumenty, Tabulky atd., které Google nabízí prostřednictvím platformy měsíčního předplatného, ​​které vám pomohou zefektivnit vaše podnikání. Ale jaký je rozdíl mezi tím a bezplatnými aplikacemi?

Co je G Suite?

G Suite – dříve známý jako Google Apps for Work – je produkt Software jako služba (SaaS), který sdružuje všechny cloudové nástroje pro produktivitu a spolupráci vyvinuté společností Google pro firmy, instituty a neziskové organizace. Součástí každého předplatného získáte přístup k vlastním Gmailovým adresám, Dokumentům, Tabulkám, Prezentacím, Kalendáři, Disku, Webům a mnohem víc.

Jaký je rozdíl mezi G Suite a bezplatnými Google Apps?

Mohlo by se zdát, že mnoho stejných aplikací Google je k dispozici zdarma, ale existuje několik klíčových funkcí, které pomáhají G Suite dokonale se integrovat do vaší společnosti.

Zatímco většina těchto produktů je pro každého zdarma, G Suite svým předplatitelům přidává funkce na podnikové úrovni. Některé z těchto funkcí zahrnují sdílené kalendáře, volitelné neomezené cloudové úložiště, pokročilé ovládací prvky pro správu – jako je přidávání a odebírání uživatelů, dvoufázové ověření a jednotné přihlášení – a jednoduché nástroje pro migraci dat pro přenos všech cenných dat vaší společnosti do G Suite. . G Suite navíc přichází se správou mobilních zařízení, která vám umožní aktivovat/deaktivovat mobilní zařízení, ovládat, které aplikace jsou povoleny, a vzdálené vymazání, pokud se zaměstnanec se firemním zařízením dotkne.

Kromě všech těchto skvělých funkcí má G Suite také vlastní e-mailové adresy pro vaši doménu. Takže například na rozdíl od běžného účtu Google, který používá „@gmail.com“, když se zaregistrujete do G Suite, bude e-mail každého uživatele obsahovat vaši doménu a bude vypadat takto „[email protected]“

Poznámka: Chcete-li doménu, se kterou se registrujete, používat se službou G Suite, musíte ji již vlastnit a ověřit.

A nebojte se, pokud již používáte Outlook, Yahoo nebo jakýkoli jiný server pro výměnu e-mailů. S G Suite můžete pomocí nástroje pro migraci dat přenést všechny své e-maily, kalendář a kontakty a vše snadno přímo importovat.

Kolik G Suite stojí?

Před 6. prosincem 2012 nabízel Google bezplatnou standardní edici G Suite s omezenou funkčností, která byla zaručena každému, kdo se zaregistroval a zaregistroval svou doménu před uzávěrkou. Nyní cena závisí na tom, kolik uživatelů ve vaší společnosti bude službu používat, přičemž každá vrstva nabízí více funkcí a úložiště než předchozí verze.

Existují tři verze k dispozici pro malé i velké podniky:

Základní: 30 GB sdíleného úložiště na Disku a Gmailu pro každého uživatele. Zahrnuje všechny aplikace Google pro produktivitu, ale postrádá Cloud Search (možnost vyhledávat v celém obsahu vaší společnosti v G Suite), App Maker (vytváření vlastních aplikací pro vaši firmu) a Vault (uchovávání dat a eDiscovery pro G Suite). Základní náklady 6 $/uživatel/měsíc.
Podnikání: V podstatě stejné jako základní plán, ale má neomezené úložiště pro všechny uživatele a zahrnuje Sejf, Cloud Search a vývoj aplikací. Obchodní náklady 12 $/uživatel/měsíc.
Enterprise: Všechny stejné funkce obchodního plánu, ale přidává pokročilé zabezpečení a ovládací prvky správy, eDiscovery a prevenci ztráty dat. Enterprise stojí 25 $/uživatel/měsíc.

Pokud řídíte instituci nebo máte na starosti rozhodování o IT ve vaší instituci, můžete získat G Suite Education pro učitele a studenty. G Suite Education má dvě verze pro váš ústav:

G Suite pro vzdělávání: Obsahuje všechny nástroje produktivity, stejně jako G Suite Basic, ale s dalším úložištěm pro Weby, Disk a Gmail a bezplatný přístup do Sejfu Google. G Suite pro vzdělávání je a vždy bude zdarma.
G Suite Enterprise pro vzdělávání: Nabízí další funkce navržené pro velké instituce s dalšími možnostmi na podnikové úrovni. Zahrnuje pokročilé ovládací prvky, vylepšenou analýzu a vyhledávání a komunikační nástroje na podnikové úrovni. Enterprise for Education stojí 4 $/uživatel/měsíc pro učitele a zaměstnance a 4 $/uživatel/měsíc pro studenty.

Pro instituce nakupující licence pro všechny fakulty a zaměstnance v roce 2018 nebo 2019 existuje speciální zaváděcí cena, která drasticky snižuje náklady jak pro fakultu, tak pro zaměstnance a studenty.

2 $/uživatel/měsíc pro učitele a zaměstnance
Zdarma pro oprávněné studenty

Poznámka: Zaváděcí cena je k dispozici zákazníkům, kteří si produkt zakoupí v roce 2018 nebo 2019. Obnovení platí po dobu tří let od data podpisu původní smlouvy, pokud podmínky zaváděcí nabídky jsou splněny.

Nakonec, pokud spravujete neziskovou organizaci, Google nabízí další bezplatnou verzi pro způsobilé neziskové organizace která má stejné funkce a vlastnosti jako edice G Suite Basic a je téměř identická s G Suite pro vzdělávání.

Poznámka: Budete potřebovat a účet Google pro neziskové organizace a ověřte, že vlastníte doménu neziskové organizace které použijete k registraci.

Jak mohu začít?

Jak již bylo zmíněno, na výběr jsou různé verze G Suite, přičemž každá z nich poskytuje mírně odlišné funkce v závislosti na tom, kterou si vyberete.

Chcete-li začít používat G Suite, rozhodněte se, k čemu ji budete používat, a vyberte si jednu z mnoha možností, která nejlépe vyhovuje potřebám vaší společnosti/instituce.

Google poskytuje každému, kdo se zaregistruje poprvé, docela sladkou 14denní zkušební verzi G Suite, aby zjistil, zda vyhovuje všem vašim potřebám v obchodní sadě.

Jediné, co musíte udělat, je projít standardním registračním procesem – který vyžaduje zadání údajů o vaší kreditní kartě – aktivovat svůj účet a poté ověřte svou doménu. Pokud pak před koncem zkušebního období G Suite nadále používat nechcete, zrušte své členství. Ve výchozím nastavení je bezplatná 14denní zkušební verze povolena pro všechny nové účty.

Pokud se vám G Suite líbí a chcete ji používat i nadále, nedělejte nic. Z vaší kreditní karty bude stržena částka podle toho, jakou verzi G Suite jste si vybrali.