Co je zkratka Vytvořit novou složku ve Windows 10

Složky jsou nezbytné pro udržení pořádku v souborech. Windows 10 neomezuje počet složek, které může uživatel vytvořit. Můžete si jich vytvořit tolik, kolik chcete. Novou složku můžete vytvořit kdekoli kliknutím pravým tlačítkem myši do složky a výběrem možnosti Nový>Složka. Složka se vytvoří s názvem Nová složka a můžete ji přejmenovat.

nová složka windows 10

Vytvořit zástupce nové složky ve Windows 10

Složku můžete vytvořit v libovolném okně Průzkumníka souborů a na ploše. Použití možnosti kontextové nabídky po kliknutí pravým tlačítkem myši není obtížné, ale pokud dáváte přednost klávesovým zkratkám, můžete vytvořit novou složku pomocí jedné.

  Jak uložit mapu offline ve Windows 10

Nový zástupce složky

Nová zkratka složky ve Windows 10 je Ctrl+Shift+N. Tuto klávesovou zkratku můžete použít na ploše a v jakékoli složce v Průzkumníku souborů.

Jedna klávesa Nová zkratka složky

Nového zástupce složky můžete dále zjednodušit pomocí skriptu AutoHotKey. Skript a AutoHotKey samotné jsou lehké. Vše, co potřebujete, je rozhodnout se, který klíč použít k vytvoření nové složky. Pokud má vaše klávesnice vyhrazené klávesy pro otevírání pošty nebo přechod na domovskou stránku v prohlížeči, můžete jednu z nich přemapovat.

Podívejte se na naši příručku, jak identifikovat vyhrazené klávesy klávesnice.

Jakmile identifikujete klíč, můžete vytvořit skript podle následujících kroků.

Nainstalujte AutoHotKey na vašem systému.
Otevřete nový soubor poznámkového bloku.
Zadejte následující.

Launch_Mail::^+N
Return

#space::
Return

Upravte část ‚Launch_Mail‘ a nahraďte ji klíčem, který chcete použít k vytvoření nové složky.
Uložte soubor s příponou AHK.
Spusťte skript.
Stiskněte klávesu a vytvoří se nová složka.

  Jak povolit předvídání textu pro hardwarovou klávesnici v systému Windows 10

Skript můžete přesunout do složky Po spuštění a skript se spustí automaticky při spuštění systému. Klíč budete moci použít, aniž byste museli skript spouštět ručně.

Klávesová zkratka Ctrl+Shift+N bude fungovat pouze v Průzkumníku souborů. Není to univerzální klávesová zkratka ve Windows 10. V jiných aplikacích, např. prohlížeči, se otevře nové anonymní okno. Nové okno Průzkumníka souborů můžete otevřít pomocí klávesové zkratky Win+E a tato zkratka je univerzální, takže ji můžete použít v jakékoli aplikaci k otevření nového okna Průzkumníka souborů.

Závěr

Klávesová zkratka Ctrl+Shift+N bude fungovat i v dialogu Uložit soubor. Pokud stahujete soubor, můžete kliknout na tlačítko Nová složka nebo můžete k vytvoření zkratky použít tuto klávesovou zkratku. Název složky bude možné upravit.

  Jak zakázat režim inkognito v Chrome v systému Windows 10