etechblog

CoreWeave zajišťuje dalších 200 milionů dolarů, Lightmatter zvyšuje 154 milionů dolarů

Ahoj! 🙋Dnes pro vás máme následující aktualizace! 📣

Specializovaný poskytovatel cloudu CoreWeave zajišťuje dalších 200 milionů dolarů

CoreWeave je specializovaný nativní cloudový poskytovatel Kubernetes vytvořený pro rozsáhlé úlohy s akcelerací GPU. Coreweave snižuje latenci o 50 %, zvyšuje rychlost 35krát rychleji a snižuje náklady o 80 %.

Získali dalších 200 milionů dolarů ve financování od společnosti Magnetar Capital, měsíc po kole financování série B ve výši 221 milionů dolarů vedeném firmou, čímž se celková částka zvýšila na 421 milionů dolarů.

Pokud jde o zdroje, Microsoft podepsal miliardovou smlouvu s CoreWeave podporovanou Nvidií, která pronajímala grafické karty Nvidia a v dubnu byla oceněna na 2 miliardy dolarů, s investicí 100 milionů dolarů od Nvidie.

  15 skvělých příkazů terminálu Mac OS X, které možná neznáte

Jeho bezserverová orchestrační vrstva je oblíbená pro začínající umělou inteligenci, protože umožňuje rychlé spouštění úloh a zároveň snižuje složitost správy.

Cloudová infrastruktura CoreWeave je velmi žádaná kvůli nárůstu generativní AI technologie. Společnost nabízí rychlá a nákladově efektivní řešení pro výpočetně náročné úlohy.

Hardware Photonic AI společnosti Lightmatter vydělal 154 milionů dolarů

Startup Lightmatter využívá světlo k vytváření fotonických výpočetních čipů specializovaných na AI. Spojuje elektroniku, fotoniku a algoritmy a vytváří novou výpočetní platformu AI.

Lightmatter vytváří fotonické procesory, které překonávají tradiční procesory v rychlosti, efektivitě a tepelných vlastnostech a splňují požadavky na vyšší výpočetní rychlost, nižší energetickou hustotu a snížené zahřívání čipu.

Lightmatter získává 154 milionů dolarů ve financování série C vedené společnostmi SIP Global, Fidelity, Viking Global, GV, HPE Pathfinder a současnými investory, přičemž celkové financování přesáhlo 270 milionů dolarů.

Platforma Lightmatter pomáhá řešit růst umělé inteligence a zároveň snižovat dopad na životní prostředí díky efektivní spotřebě energie ve výpočetní technice.

  Jak získat přístup ke 14denní zkušební verzi PlayStation Plus

Podle nedávného příspěvku na blogu Meta odhalil generální ředitel Mark Zuckerberg nejnovější headset společnosti pro virtuální realitu, Quest 3.

V příspěvku na blogu se uvádí, že Quest 3 je dosud nejpokročilejší headset od společnosti Meta, který nabízí displej se smíšenou realitou ve vysokém rozlišení, 40% snížení tloušťky ve srovnání s Quest 2 a vylepšenou čipovou sadu Qualcomm, která poskytuje dvojnásobný grafický výkon pro. optimální pohodlí a rozlišení displeje.

Očekává se, že Apple představí svůj VR headset příští týden během červnové události WWDC, když vstoupí do soutěže v této oblasti.

Quest 3 obsahuje pancake optiku a displej s vysokým rozlišením pro lepší prohlížení obsahu. Má nový čipset Snapdragon pro zvýšenou hustotu pixelů.

Přihlaste se do služby Meta a získejte nejnovější aktualizace o tomto vydání.

Microsoft oznamuje komunity v Teams ve Windows 11

Microsoft aktualizuje bezplatnou verzi Teams na Windows 11 s podporou funkce komunit.

  Jak generovat zprávy o schůzkách v Zoomu

Uživatelé Windows 11 nyní mohou vytvářet a spravovat komunity v Teams. Vlastníci komunity mohou zvát, pořádat události a moderovat obsah pomocí bezpečnostních funkcí. Microsoft brzy rozšíří podporu na Windows 10, macOS a webové platformy.

Podporuje také Microsoft Designer, kreativní aplikaci s umělou inteligencí, která umožňuje vytvářet vizuální materiály, jako jsou příspěvky na sociálních sítích nebo pozvánky na události, na základě textových podnětů.

Je to považováno za reakci společnosti Microsoft na nástroje pro organizaci skupin, jako jsou ty, které lze vidět na Facebooku, Discordu, WhatsApp, Redditu a dalších.

Microsoft vylepšuje Teams pro Windows 11 a mobilní zařízení, umožňuje značkovací nástroje a filtry a nabízí komunitní návrhy pro iOS a Android.

Komunity týmů budou mít brzy přístup k průzkumům a vylepšeným ovládacím prvkům moderování členství pro vlastníky.

Další aktualizace najdete v kategorii Nejnovější technologie.

x