CrowdInspect skenuje běžící procesy přes VirusTotal, WOT a další

Často je opravdu obtížné určit, které procesy a služby běžící na vašem počítači jsou legitimní. I když integrovaný nástroj Správce úloh ve Windows umožňuje zabíjet nežádoucí programy nebo vytvářet jejich soubory výpisu, neukazuje integritu každé položky. V prosinci 2013 jsme se zabývali herdProtect pro Windows, jednoduchým nástrojem, který skenuje spuštěné procesy a položky při spuštění na několika cloudových antivirových strojích, aby našel inherentní hrozby. CrowdInspect je podobná aplikace, která posouvá věci o krok dále. Nejen, že analyzuje procesy proti databázi Virus Total, ale také zobrazuje hodnocení zabezpečení od WOT (Web of Trust) a MHR (Malware Hash Project).

  Jak přimět TiddlyWiki pracovat na Linuxu

Po spuštění aplikace zobrazí seznam všech běžících procesů na vašem počítači. Kromě standardních informací, jako je název položky, port, místní a vzdálené IP adresy a ID, zobrazuje hodnocení zabezpečení online se zvýrazněním, zda již byl proces naskenován nebo ne. Můžete umístit ukazatel myši na položku a zobrazit další informace nebo na ni klepnout pravým tlačítkem a provést akce, jako je ukončení procesu, zkopírování jeho informací do schránky nebo jeho odříznutí od internetu (‚Zavřít TCP‘). Stejné možnosti najdete v horní části rozhraní.

Všechny procesy jsou monitorovány a skenovány v reálném čase, takže se nemusíte starat o ruční hledání potenciálně škodlivých.

CrowdInspect kontroluje proces proti rostoucí knihovně antivirových cloudových enginů VirusTotal, což znamená, že míru detekce malwaru s tímto softwarem lze považovat za spolehlivou. Míra detekce pro je uvedena v procentech a ve třech barevných kódech pro snadné filtrování. Pokud je použití položky bezpečné, je to označeno zeleným signálem, zatímco šedá označuje, že soubor je nový nebo nezjistitelný, a červená představuje potenciální nebezpečí. Hodnocení WOT a MHR jsou znázorněny stejným způsobem.

  Jak používat příkaz dig na Linuxu

CrowdInspect je přenosná aplikace, která funguje na všech verzích Windows.

Stáhněte si CrowdInspect