Eclipse umožňuje v systému iOS 7 noční režim v celém systému

iOS 7 přichází se spoustou funkcí, které si zamilujete, ale jeho nepříjemně jasné uživatelské rozhraní mezi ně nepatří. Ušetřete za hrstku skladových aplikací a systémových komponent – ​​Stocks, Notification Center, Compass – téměř vše je zářivě bílé. Jako člověk, který udržuje jas displeje na všech zařízeních kolem 20-30 % se zapnutým f.luxem, mi iOS 7 občas připadá docela odpudivý. Někteří vývojáři aplikací to chápou: Tweetbot, Alien Blue, Reeder, Pocket atd. všechny přicházejí s tmavými režimy pro snadnější čtení. Na zbytek si budeme muset počkat, až Apple a další vývojáři zareagují na zpětnou vazbu od uživatelů.

Nebo, pokud je vaše zařízení jailbreaknuté, můžete nainstalovat Eclipse. Dnes byl spuštěn dříve a umožňuje vám povolit tmavý režim v celém systému iOS, včetně aplikací třetích stran! Úžasné, že?

  Jak získat přístup k hlasovým poznámkám iOS ve Windows 10

Funguje to však? Změna uživatelského rozhraní v celém systému bez spoléhání se na tematický engine, jako je Winterboard, je obrovský úkol. Pojďme zjistit, jak si Eclipse vede.

Eclipse funguje tak, že běžné programové komponenty uživatelského rozhraní aplikací pro iOS ztmaví na světle černou. Termíny psané kurzívou jsou důležité, protože existuje mnoho aplikací, které nepoužívají programově barevné komponenty uživatelského rozhraní a místo toho preferují obrázky PNG. Eclipse to také aplikuje na všechny aplikace třetích stran, takže Facebook, Twitter, Evernote atd. také získají neoficiální tmavý režim!

Výsledky jsou bohužel smíšené. Všude tam, kde se Eclipse uplatní, je to buď naprostá trefa, nebo naprostá chyba.

Zvažte aplikaci Phone.app: vypadá perfektně se zapnutým Eclipse v Oblíbených a Kontaktech, ale ve Vytáčení přistane naplocho. Souhlasím, je to proto, že – podle mého chápání – Apple použil PNG místo programově barevného pozadí, ale stále je to problém, který je třeba řešit.

  Jak zakázat obrázky ve Firefoxu pro iOS

Aplikace Hudba má správnou barvu textu, ale barva pozadí je stále bílá (šedá na bílém, buch!). Existuje mnoho dalších, takže jsme pořídili několik snímků obrazovky, jak Eclipse vypadá v běžně používaných aplikacích, abychom vám pomohli vidět jeho účinky.

Toto je nejslibnější vylepšení útěku z vězení iOS 7, jaké jsem zatím viděl. Zatímco další vylepšení útěku z vězení řeší malé problémy v rozích iOS, Eclipse řeší obrovský problém v celém OS.

Opět to nefunguje pořád, ale když se to stane, máte pocit, jako by vám někdo právě vzal obrovskou váhu z vašich očí.

Eclipse potřebuje hodně práce od vývojáře. Potřebuje doladění na několika desítkách malých míst a také potřebuje možnost povolit tmavý režim pouze v aplikacích vybraných uživatelem (povolte jej v WhatsApp, zakažte například v Evernote). Když se to stane – a mám pocit, že se to skutečně stane za pár týdnů (vývojář zní jako oddaný chlapík) – stane se to jedním z těch vylepšení, které nainstalujete jako první hned po útěku vašeho iOS zařízení.

  Jak získat přístup k lékařskému ID na iOS 8 v případě nouze

Eclipse je k dispozici za pouhých 0,99 $ od společnosti Cydia v rámci repozitáře BigBoss. Po instalaci jej musíte povolit v Nastavení > Eclipse.

Ujistěte se, že nám dejte vědět, co si myslíte o Eclipse tím, že zanecháte své myšlenky v sekci komentářů níže.