Fotoaparát Google se dostal na Google Play a může se pochlubit novým režimem rozostření objektivu

Na Google Play není nouze o aplikace pro fotoaparát, od smrtelně jednoduchých až po ty velmi funkcemi nabité, ale gigant vyhledávačů nyní nabízí samostatnou verzi své aplikace pro fotoaparáty, která se dodává se zařízeními Nexus. Velké G, jednoduše nazývané Fotoaparát Google, provedlo oproti sériové variantě řadu vylepšení a vylepšení, představilo mnohem úhlednější uživatelské rozhraní a také výrazné tlačítko spouště pro okamžitá kliknutí. Kromě stále oblíbených režimů Panorama a Photo Sphere je nyní k dispozici také nová možnost rozostření objektivu, jejímž cílem je poskytnout vám kvalitu podobnou zrcadlovce „s malou hloubkou ostrosti“. Přečtěte si náš praktický dojem.

Google oznámil novou aplikaci pro fotoaparáty prostřednictvím svého vlastního oficiálního příspěvku na blogu Google+, kde vysvětluje, jak vám nový rozostření objektivu může poskytnout nový efekt rozostření prostřednictvím „Bokeh“ (neboli malá hloubka ostrosti).

Technicky vzato to dělá tak, že pomocí algoritmu vytvoří hloubkovou mapu více snímků, která finálního výsledku dosáhne po jednom z několika fotografických vstupů a dalším zpracování pod kapotou. Po pořízení fotografie vám aplikace umožní upravit rozostření v reálném čase, které se poté aplikuje na zpracovaný snímek a vytvoří konečný výstup.

První věc, které si po spuštění nové aplikace fotoaparátu všimnete, je její fantastické uživatelské rozhraní. Věci nyní vypadají mnohem minimalizovaněji a dostupněji a samotný hledáček má mnohem více prostoru pro zobrazení toho, co zachytíte. Nabídku lze vyvolat přejetím od levého okraje obrazovky, odkud můžete procházet mezi funkcemi Photo Sphere, panorama, rozostření objektivu, fotoaparát a video. Možná jste již vyzkoušeli všechny existující režimy, které byly dříve k dispozici, ale hlavní pozornost zde představuje nový efekt rozostření objektivu. Zde je návod, jak to funguje.

Nejprve musíte pořídit normální snímek a přitom držet objekt uprostřed. Poté vás aplikace požádá, abyste zvedli zařízení a zároveň drželi objekt ve středu, abyste získali další informace o hloubce. Poté počkejte několik sekund, aby Fotoaparát Google mohl zpracovat konečný výstup, a po dokončení můžete novou fotografii zobrazit jednoduše přetažením posuvníku z pravého okraje obrazovky. Zde je rychlý pohled na konečný výsledek dosažený ze zařízení Galaxy S4.

Aplikace fotoaparátu vám umožní rychle sdílet pořízenou fotografii – řekněme Facebook nebo Twitter – prostřednictvím funkce sdílení v aplikaci. Můžete jej také smazat nebo otevřít v požadovaném editoru obrázků klepnutím na tlačítko Upravit.

Kromě rozostření objektivu získal nový režim Panorama také pozoruhodná vylepšení a nyní vám umožňuje zachytit panoramata ve vyšším rozlišení s plnou šířkou a detaily scény. Photo Sphere na druhé straně nabízí možnost pořizovat 360° pohlcující snímky jako dříve.

Google Camera je k dispozici zdarma na Google Play a podporuje všechny telefony a tablety Android s verzí 4.4 KitKat a vyšší.

Nainstalujte si Fotoaparát Google z Obchodu Play