GBA4iOS 2.0 přináší podporu iPadu, synchronizaci Dropboxu a nové uživatelské rozhraní pro iOS 7

Když jsme se minulý rok zabývali GBA4iOS, byl to již pěkný a na funkce bohatý emulátor, ale od té doby uplynula docela dlouhá doba, aniž by aplikace prošla nějakými změnami. Po vydání iOS 7 obdržely téměř všechny hlavní aplikace aktualizace, které odpovídají novému plochému uživatelskému rozhraní, takže dává smysl, že se do klubu přidal i GBA4iOS, i když trochu pozdě. GBA4iOS 2.0 přichází s přepracovaným rozhraním a několika úžasnými novými funkcemi. Stav svých her si můžete uložit do Dropboxu a ROM lze také uložit do cloudu pro snadnější správu. Pro rozšíření nového uživatelského rozhraní přidal GBA4iOS 2.0 také podporu pro vzhledy třetích stran pro ovladač emulátoru. Pokud vlastníte iPad, GBA4iOS byl konečně optimalizován pro větší obrazovku vašeho tabletu, díky čemuž si uživatelé mohou důkladněji užít své oblíbené hry z dětství.

  Jak vypnout iCloud v iOS 11

Apple se vždy zamračil na emulátory Game Boy Advance, a proto nebylo GBA4iOS při posledním vydání povoleno zůstat v App Store příliš dlouho. Nicméně vždy existují zadní vrátka a alternativní způsoby, jak na svém iPhone získat to, co chcete. Během několika dní po odstranění aplikace umožnil vývojář za GBA4iOS uživatelům stáhnout si emulátor přes Safari. Tato metoda stále funguje pro GBA4iOS 2.0.

Přejděte do části Obecné v Nastavení a změňte datum svého zařízení na 18. února 2014 (nebo jakékoli datum starší než toto).
Na svém iDevice přejděte na hlavní stránku GBA4iOS (odkaz na konci tohoto příspěvku) a přejděte do sekce stahování.
Klepněte na odkaz ke stažení emulátoru a ve výsledném vyskakovacím okně klepněte na možnost „Instalovat“.
Na domovské obrazovce budete požádáni o potvrzení. Pokračujte stisknutím tlačítka Pokračovat.
Po instalaci aplikace a jejím prvním úspěšném spuštění lze datum změnit zpět na aktuální stav.

  Přehrávejte hudbu během jízdy snadno pomocí aplikace založené na gestech [iOS]

Nové a přehlednější uživatelské rozhraní GBA4iOS 2.0 je zřejmé hned od začátku, přičemž nabídky a ovládací prvky mají mnohem plošší vzhled než dříve. Nastavení aplikace se z velké části nemění, ale stále je zde významný doplněk v podobě synchronizace Dropboxu. Tato synchronizace platí jak pro herní stavy, tak pro ROM uložené v emulátoru.

Stále můžete přidávat nové ROM, které vlastníte, do GBA4iOS 2.0 starým způsobem (přes iTunes), ale je také možné použít vestavěný prohlížeč aplikace k vyhledání vašich oblíbených her. GBA4iOS 2.0 zobrazuje varování před pirátstvím, než uživatelům umožní stáhnout jakoukoli hru. Cílem je poskytnout uživatelům místo, kde mohou získat kopie her, které již vlastní. Kolekci her GBA4iOS 2.0 lze seřadit podle oblíbenosti a počtu stažení každé ROM.

S postupem času jsme si jisti, že do sekce ke stažení GBA4iOS 2.0 budou přidány další vzhledy ovladačů, ale prozatím jsou možnosti dost omezené. Stejně jako dříve lze hry hrát v režimu na šířku i na výšku, v každém případě s jiným ovládáním. Pokud aplikaci používáte na iPadu, může být hraní na šířku trochu hektické, ale přesto vývojář velmi dobře optimalizoval ovládací prvky.

  Poslouchejte nahlas čtené zprávy z libovolného kanálu [iOS]

Jedna věc, která v emulátorech Game Boy Advance na iOS vždy chyběla, je podpora cheatů. GBA4iOS 2.0 řeší tento problém a nyní můžete použít jakékoli cheat kódy, které chcete, na jakoukoli hru, kterou hrajete na emulátoru. To do značné míry završuje zážitek z GBA a jistě bude oblíbeným doplňkem emulátoru.

GBA4iOS 2.0 je bezplatná aplikace a funguje na všech iDevices se systémem iOS 7 a vyšším. Vyzkoušejte to tak, že ze svého iPhonu, iPadu nebo iPodu touch přejdete na následující odkaz.

Stáhněte si GBA4iOS 2.0 pro iOS