Google a Amazon zabíjejí Smarthome Hub, a to je skvělé

Od úsvitu chytré domácnosti je chytrý rozbočovač mozkem v centru dění. Díky Googlu a Amazonu jsou však rozbočovače méně potřebné a mohou se brzy stát minulostí.

Rozbočovače byly mozky Smarthome

Pokud jste po dlouhou dobu chtěli ovládat všechna svá smarthome zařízení na jednom místě z jedné aplikace, smarthome hub byl způsob, jak jít. Rozbočovače Smarthome odvedly nejlepší práci při připojení všeho od zásuvek Wi-Fi po chytré zámky Z-wave. Zavedli rutiny, automatizaci a praktický přístrojový panel pro ovládání všeho na jednom vyhrazeném místě. Zařízení od různých výrobců mohou při připojení k rozbočovači fungovat v tandemu. Nebyli jste omezeni na jednu značku, ani jste neměli štěstí, pokud vaše oblíbená značka nevyráběla konkrétní typ zařízení.

Rozbočovače Smarthome také učinily zařízení Z-wave a Zigbee skutečně chytrými. Bez něj byste nemohli ovládat chytrý zámek na dálku a správa kódů byla mnohem obtížnější. Mohli byste monitorovat zařízení Z-wave nebo Zigbee a spravovat je lokálně z vyhrazené aplikace od výrobce, ale k dalšímu rozšíření možností jste potřebovali rozbočovač.

Rozbočovače mají své nevýhody

Obchod s chytrými domy bohužel nebyl příliš stabilní. Lowe má opustila svou platformu Iris a existuje spousta dalších rozbočovačů, které byste pravděpodobně neměli používat. Dva největší hráči v byznysu chytrých domů, Wink a SmartThings, prošli odkupy, které nebyly příliš úspěšné.

  Jak se vlastně vyrábějí CPU?

SmartThings v současné době vyžaduje dvě různé aplikace, aby se dostaly ke všem funkcím, a vědět, kterou aplikaci použít, je často matoucí, což zcela poráží myšlenku „jedna aplikace, která je všechny ovládá“.

Winkova historie může být ještě napjatější, Quirky dříve vlastnil firmu, ale zkrachoval a prodal Wink společnosti Flex. Flex zase prodal Wink jsem +, kterou založil Will.iam.

Wink neoznámil žádné nové integrace produktů třetích stran od září 2017 a poslední nový produkt, který Wink oznámil (Lookout), přišel v roce října 2017. Aby toho nebylo málo, častým problémem je nízká zásoba nábojů, jak je vidět v násobek Reddit vlákna.

Google a Amazon negovaly nutnost rozbočovačů

Naštěstí Google a Amazon představily novou alternativu pro rozbočovače. Nejen, že Google Assistant a Alexa přinášejí hlasové ovládání vašich zařízení, ale replikují téměř všechny funkce, které chytrá centra nabízejí. Rutiny můžete nastavit v aplikaci Google a Amazon; můžete propojovat zařízení od různých výrobců, vytvářet seskupení, toky a další automatizované úlohy.

Tito hlasoví asistenti se také mohou připojit k různým zařízením prostřednictvím Wi-Fi nebo integrace aplikací třetích stran. Pokud máte Echo Show nebo Echo Plus, můžete se také připojit k zařízením ZigBee. V zásadě, kromě Z-Wave a Zigbee (pro zařízení s hlasovým asistentem, která nejsou zmíněna výše), je velmi pravděpodobné, že vaše zařízení Google Home nebo Amazon Alexa bude fungovat s jakýmkoliv vaším chytrým domácím zařízením.

  Jak přidat Dropbox a Disk Google do umístění uložení MS Office 2016

Získáte stejné výhody jednotného řízení přístupu a automatizace a získáte bonus hlasového ovládání. Vzhledem k velikosti a síle Googlu a Amazonu je strach z vypnutí minimální. Ta síla se projevila CES 2019. Téměř každé chytré domácí zařízení oznámilo nabízenou kompatibilitu s těmito platformami. co chybělo? Z-wave, ZigBee (mimo Philips Hue), Wink, Smartthings.

Hlavním problémem budoucnosti bez rozbočovačů je však Wi-Fi a problémy, které přináší.

Wi-Fi je obtížné, ale stále jednodušší

Pokud je každé chytré zařízení, které připojíte k síti, Wi-Fi, rychle narazíte na několik problémů. Wi-Fi nemá takový rozsah, jaký může dosáhnout sada zařízení ZigBee nebo Z-Wave. Také není šetrný k baterii a čím více zařízení připojíte, tím větší přetížení sítě můžete způsobit.

Přicházející standard Wi-Fi 6 pomáhá vyřešit většinu těchto problémů. Wi-Fi 6 má snazší výdrž baterie, zlepšuje rychlost ve spektru 2,4 GHz a měla by snížit celkové problémy s přetížením.

Ale to je standard, který přichází a neřeší úplně všechny problémy. Google a Amazon to vědí a připravily se na budoucnost tím, že naskočily do sítí Mesh. Google již měl svůj vlastní síťový router a Amazon jen oznámila, že koupí Eero, společnost, která téměř nastartovala Mesh.

  Jak přidat Google DNS na váš iPhone

S routery Mesh budou mít vaše zařízení veškerý dosah, který potřebují, a přetížení bude problémem minulosti. Navíc se nebudete muset starat o provoz sítě 2,4 GHz a 5 GHz a co kdy použít. Sítě Mesh fungují za vás a dělají to bez problémů, přičemž si sami vyberete, která z nich je nejvhodnější, což může být užitečné, protože mnoho chytrých zařízení funguje pouze v sítích 2,4 GHz.

Zdá se, že rozbočovače pomalu docházejí k bolestivé smrti a hlasoví asistenti jsou připraveni triumfálně zaujmout jejich místo. Celkově je to dobrá věc, protože Google a Amazon jsou dostatečně velké na to, aby se propracovaly těžkými časy a jsou schopny posunout přijetí a pracovat na nižších cenách. Již začlenily všechny nejlepší funkce hubů a zároveň přinesly své jedinečné schopnosti, ať už se jedná o displej, který zobrazuje vaše nejlepší obrázkynebo interkomový systém bez veškeré kabeláže.

Implementace Smarthomes je neustále v pohybu a budoucnost hub je jen dalším příkladem toho, jak rychle se věci mění. A jak velkou bolest pro rané osvojitele musíte být ochotni přijmout, abyste měli chytrý dům hned, namísto čekání, až budou standardy skutečně standardy, a ne jen statnými sliby.