Google Bard vs. ChatGPT: V porovnání s více než 9 výzvami

Vzájemné střetnutí, Google Bard vs. ChatGPT.

Generativní umělá inteligence již dávno vyšla z módy.

To, co začalo experimentem OpenAI (ChatGPT), se rychle stalo průmyslovým standardem, který bude brzy přijat, a Google a Microsoft jej následují.

Pro ty nové, Microsoft má obrovský podíl na OpenAI a možná si vzal nějaké stránky z ChatGPT. Osobně se tedy ChatGPT necítí jako přímý konkurent BingAI.

Co však představuje skutečného soupeře, je Google Bard, který je v době psaní tohoto článku stále ve verzi beta.

Okamžitě ukončím tuto předmluvu a začnu poskytovat několik výzev pro Google Bard a ChatGPT. Nakonec uvidíte, kdo je pro váš případ použití lepší.

Už začněme!

Google Bard vs. ChatGPT 4

Prostřednictvím těchto pokynů se pokusím ilustrovat různé dovednosti těchto motorů AI. Bude to mít něco, co souvisí s programováním, turistikou, sepisováním e-mailů, vyprávěním příběhů, poezií a několika každodenními dotazy, které normálně nakonec googlujeme.

Fiktivní příběh

Write a 50-word story about a gardener who secretly sells mangoes to Aliens.

Bard od Googlu nedokázal udržet počet slov, protože jeho verze měla 175 slov, když výzva jasně požadovala příběh o 50 slovech. Navíc nejmenoval zahradníka a jeho příběh působil jako ukradený abstrakt odněkud z internetu.

Kromě toho to bylo plné klišé vět bez větší kreativity. Nudné, nudné a nepřitažlivé.

ChatGPT to na druhou stranu omezilo na 47 slov 👍 (pod 50 slov). Jeho verze navíc vypadala, jako byste ji mohli připojit ke svému fiktivnímu románu, na rozdíl od neinspirativního pokusu Google Barda o Kindergarten.

Nakonec to naznačilo obchodní detaily, jako že zahradník dostal vzácné minerály výměnou za mango. Takže toto kolo jednoznačně jde do ChatGPT s mamutí rezervou. Chci říct, Bard nebyl ani blízko.

ChatGPT: 👍 | Bard: 👎

Kódování

Kódování je dalším aspektem, kde se očekává, že tyto generativní nástroje umělé inteligence zazáří. Možná ještě neumí nahradit šikovného kodéra. Přesto mohou být hodnými pomocníky schopnými psát kód pro začátečníky nebo připravovat shell pro své lidské protějšky, na kterém mohou stavět.

Please program a simple calculator in Python.

Dále spustím tento kód v kompilátoru Pythonu.

Bardova verze dávala toto:

A nechyběl ani kód ChatGPT:

Zatímco můžeme upravit kalkulačky s následnými výzvami, Bard si vedl lépe na první pokus.

Všechny věci stranou, Bardova kalkulačka vás vyzve, abyste pokračovali na konci operace, zatímco pro ChatGPT byste ji museli spustit znovu.

  Jak můžete aktualizovat Boost Mobile Towers

Takže toto kolo jde na nového účastníka.

ChatGPT: 👎 | Bard: 👍

Návrh e-mailu

Write a strongly worded first reminder email under 100 words to one of my clients about the non-payment of a $2500 invoice due last month.

Myslím, že Bard má nastavenou nějakou amatérskou funkcionalitu, kterou nemůžeme změnit.

Byl to jednoduchý e-mail a zmínil jsem se, že to byla první připomínka. Přesto došlo přímo k pozastavení služeb a hrozilo žalobou, což bylo naprosto zbytečné.

Navíc můžete zaznamenat výroky typu „možná jste na to zapomněli“, které působí dětinsky a neprofesionálně.

Na druhou stranu byl ChatGPT lidštější. Začalo to s předmětem, který upoutal pozornost, a sepsal e-mail, který je až k věci s upozorněním na vypořádání do 48 hodin.

ChatGPT: 👍 | Bard: 👎

Obecná informace

Předpokládá se, že největší dopad generativní umělé inteligence bude mít na to, jak používáme každodenní vyhledávače. Po úspěšné implementaci nebude většina uživatelů muset klikat na žádné výsledky vyhledávání, protože informace budou mít přímo v tomto chatboxu.

Give me the FIFA world cup winners, highest goal scorers, golden ball winners, and final match scores from the first tournament to the latest in a tabular format.

S využitím svého výkonného vyhledávače má Google Bard šanci vyhrát toto kolo a vedl si docela dobře.

Výstup však byl fakticky nesprávný, protože cena Zlatý míč byla představena teprve v roce 1982. Nikdy to však Bardovi nezabránilo v rozdávání vlastních zlatých míčů🙄.

Naopak, ChatGPT věděl věci lépe a začal vypisovat vítěze Zlatého míče až v roce 1982.

Můžete vidět, že ChatGPT trpěl problémy s kapacitou a byl odříznut v polovině. Přesto byl Bard nebezpečný při vytváření vlastních faktů ze vzduchu, takže jako informační zdroj je téměř nepoužitelný.

ChatGPT: 👍 | Bard: 👎

souhrn

Toto je příklad použití generativní umělé inteligence: příprava souhrnů. Pojďme se tedy podívat, jak si tyto AI motory vedou při vytváření 200slovného shrnutí proslulého románu Harryho Pottera.

Give me a 200-word summary of the book Harry Potter and the Sorcerer's Stone.

První věc, kterou bych poradil vývojovému týmu Barda, je zlepšit jeho schopnosti počítání slov. Když byl požádán o abstrakt o 200 slovech, předložil výstup 317 slov, čímž překročil cílový počet o téměř 60 %.

Navíc zmíněný konec není úplný a poslední dva odstavce jsou jen spam. Na tyto dodatečné informace jsem se neptal.

Při 190 slovech byla tato odpověď ChatGPT vhodnější. Zejména konec mi přišel ucelenější.

Moc se snažím, abych nezněla zaujatě, ale je to tady…

  Jak odstranit skupinový chat ve WeChat

ChatGPT: 👍 | Bard: 👎

Doporučení k nákupu

Internet je plný nákupních průvodců. A když někoho hledáme, tito AI „chlapi“ by se měli chopit této příležitosti.

What are the factors I should consider while buying a gaming laptop and can you recommend three options under $2000?

Jelikož jsem sám hráč, jednu věc vím jistě, že na GPU záleží víc než na CPU. Navíc musíte mít vyšší obnovovací frekvenci, než chcete vyšší rozlišení, zejména pro multiplayer.

Celkově to vypadalo, že doporučení byla pro univerzální notebook, i když vysoký výkon. A tento návod měl s hraním jen málo společného.

Nakonec by mohl navrhnout MSI Stealth 15M (1 399 $) jako nejnákladnější možnost.

Když přijdeme na ChatGPT, můžete vidět, že každý ukazatel, který zmínil, souvisí s hraním a začalo to GPU.

Navíc nejdražší možností na jeho seznamu byl Asus ROG Zephyrus G15, který má mnoho modelů v rozmezí 2000 $. Důležité je, že nejlevnějším doporučením ChatGPT byl Acer Predator Helios 300, označený za 1 229 USD ve srovnání s Acer Nitro 5 za 810 USD v Bardově seznamu.

Ačkoli drahé produkty ne vždy vedou k lepším zkušenostem, rozpočet hraje důležitou roli, bez ohledu na to. A pokud máte peníze navíc, jít s výkonným strojem na hraní her je hračka.

V důsledku toho byl Bard ve svých návrzích konzervativnější a ChatGPT se stal přesnějším. Toto vítězství je viditelnější, protože ChatGPT měl v září 2021 přerušení dat. I tak to navrhlo novější Asus Zephyrus G15 proti Asus Zephyrus G14 – vydání z roku 2021 doporučené Bardem.

ChatGPT: 👍 | Bard: 👎

Kontrolní seznam

Všichni milujeme kontrolní seznamy. Je to něco, bez čeho nemůžeme začít nic znovu, protože nám pomáhají pokrýt všechny základy.

I'm about to go on an expedition to snake island. Make me a checklist of everything I should avoid on this threatening adventure of my lifetime.

Zde je Bardův kontrolní seznam:

A toto je ChatGPT:

Na začátku vypadají většinou podobně. Oba však mají několik jedinečných bodů.

Bard vás například varuje, abyste se nekoupali v blízkých oceánech. Kromě toho existuje část „nedělat hluk“, což je opět důležité v takových územích s divokou zvěří.

Stejně tak ChatGPT žádá, abyste se nespoléhali na mobilní telefony, což je super důležitá rada. Kromě toho nám říká, abychom se vyvarovali nočních aktivit a měli správnou kůži jako opatření v boji proti možnému uštknutí hadem.

Ačkoli má ChatGPT zdravější kontrolní seznam, nazvěme toto kolo remízou, protože žádné to nezvládlo dokonale.

ChatGPT: 😐 | Bard: 😐

Poezie

Tento potřebuje bezkonkurenční kreativitu a měl by být dalším rozhodujícím faktorem pro korunování šampiona mezi těmito dvěma.

Express poetically an evil robot secretly laughing at human investments in developing AI. This robot is planning to call its metal mates from the planet Cybertron and make humans suffer for eternity. 

Jak tedy hodnotíte tento Bardův výtvor? Osobně mě nejméně zaujala jeho kreativita. Zdá se, že Bard vzal výzvu tak, jak je, a začal o ní mluvit, aniž by uvažoval o poetických výrazech.

  Jak nahlásit problém nebo odeslat zpětnou vazbu o systému Chrome OS

Pokud si myslíte opak, podívejte se, co ChatGPT udělal pro stejnou výzvu:

Když jsem poprvé viděl ChatGPT dělat poezii, vyděsilo mě to. Úroveň řemesla byla prostě něco, o čem jsem si nikdy nemyslel, že by AI mohla dosáhnout.

Takže ještě před příchodem do sekce poezie jsem věděl, že Bard nemá moc šancí.

ChatGPT: 👍 | Bard: 👎

Příprava itineráře

Vytvoření cestovního itineráře může být zábavné a náročné. Je snadné promeškat pár věcí nebo přestřelit rozpočet. V důsledku toho je to další úkol, se kterým nám může AI pomoci.

What are the best ways to spend $200 on a weekend in Los Angeles, California?

Toto je další taková výzva, kde má Bard díky svému dědictví Google a neustálému připojení k internetu šanci zahanbit inteligenci ChatGPT.

Bard tedy udělal to, co může standardní vyhledávání Google vyvolat. Jedna věc, kterou mohu poukázat, je, že Bard se zdá být velkým fanouškem Hollywoodu.

Přesto je to subjektivní a celková odezva není špatná. Ale počkejme si a uvidíme, co může ChatGPT navrhnout.

Pokud jde o čísla, ChatGPT má osm věcí, které lze navrhnout proti Bardovým 13. Mohl by však zmínit přibližnou částku vynaloženou na každou destinaci, což je (velké) plus.

Přesto budu toto kolo nazývat remízou bez jasného vítěze.

ChatGPT: 😐 | Bard: 😐

Konečné skóre!

Měli jsme devět různých výzev k posouzení nejlepšího generativního AI motoru mezi ChatGPT 4 a Google Bard.

A výsledková karta ukazuje 6-1 ve prospěch ChatGPT. A konečně, Bard má co zlepšovat a proti ChatGPT v jeho současné beta podobě neměl šanci.

PS: Stejně jako text, i generování obrázků pomocí AI nabírá páru. Takže máme připravenou další válku, kde můžete vidět MidJourney vs. Stable Diffusion vs. Bing Image Creator pro úplně stejné výzvy.

FAQ

Je ChatGPT lepší než Google Bard?

V době psaní tohoto článku vyšel ChatGPT lépe než Google Bard v téměř každé výzvě, kterou jsme na ně vrhli. Ve své beta verzi není Bard tak kreativní a zdá se, že nemůže těžit z jeho neustálého připojení k internetu.

x