Google Meet spouští videohovory v rozlišení 1080p a vylepšenou lištu nástrojů

Ahoj! 🙋Dnes pro vás máme následující aktualizace! 📣

Google Meet spouští videohovory v rozlišení 1080p

Podle nejnovější aktualizace Google nyní Google Meet umožní videohovory v rozlišení 1080p. V současnosti je k dispozici pouze platícím předplatitelům.

Protože služba Google Meet dříve podporovala pouze rozlišení 720p nebo nižší, je skvělé konečně vidět videohovory ve vysokém rozlišení. Zoom a Microsoft Teams, mimo jiné programy pro videokonference, již umožňují volání v rozlišení 1080p.

Podle Googlu jsou videohovory v rozlišení 1080p dostupné vybraným placeným uživatelům, jako jsou standardní a podnikové edice, kromě plánů Educational a Frontline.

Je k dispozici také uživatelům s tarifem Google One s úložištěm alespoň 2 TB. Uživatelé s osobními účty Google k nim nemají přístup.

Tato funkce není ve výchozím nastavení povolena; uživatel jej musí zapnout kliknutím na tři tečky v pravém horním rohu vašeho video streamu a výběrem Zapnout HD video.

  Fix My Wifi Extender se stále odpojuje

V posledním oznámení Google oznámil novou funkci nazvanou Enhanced tool finder, která uživatelům pomůže rychle najít běžně používané nástroje, aniž by museli procházet různými nabídkami a panely nástrojů.

Tato nová funkce bude spuštěna v Dokumentech, Tabulkách a Prezentacích Google od 25. května 2023.

Je to v podstatě chytrý nástroj, který bude automaticky zaznamenávat akce uživatele při vytváření nového dokumentu, tabulky nebo prezentace a navrhovat běžné akce, jako je nastavení stránky, rozevírací seznam, poznámky ke schůzce, vkládání řádků/sloupců, slučování buněk a zmrazení řádků/sloupců v Tabulky, Kontrola pravopisu, Upravit motiv v Prezentacích a tak dále.

Před tímto nástrojem musel uživatel procházet různými nabídkami v aplikacích Google Workspace, aby našel požadovanou funkci, ale nyní je poměrně snadné ji okamžitě najít a použít.

  Měli byste si postavit PC v roce 2020?

Nástroj bude užitečný pro různé funkce formátování, spolupráci nebo chytré plátno, které vám ušetří čas a zefektivní váš pracovní postup tím, že vám umožní objevit konkrétní funkce a hned je používat.

AI Startup Runway spouští generativní umělou inteligenci Video-to-Video

Společnost Runway vydala svou první generativní mobilní aplikaci AI video-to-video pro zařízení iOS. Pomocí obrázkových nebo slovních výzev vám jeho generativní umělá inteligence Gen-1 video-to-video umožňuje přeměnit 15sekundové filmy v telefonu na ohromující nové výtvory.

Uživatelé aplikace budou moci nahrávat video ze svých telefonů a okamžitě vytvářet AI video. Jakékoli video v jejich knihovně lze upravit pomocí textových výzev, obrázků nebo přednastavených stylů.

Stable Diffusion, model šíření textu do obrázku, který dokáže vytvořit fotorealistické obrázky z libovolného slovního vstupu, také představil Runway.

  19 úžasných hacků, jak hacknout Roku a získat bezplatné kanály

Aplikace nabízí mnoho přednastavení, jako je „Cloudscape“, nebo umožňuje uživatelům změnit vzhled videa tak, aby připomínal hliněnou hmotu, náčrt uhlem, malbu akvarelem, papírové origami a další.

Podle zpráv bude Gen-2 brzy připraven a umožní delší videa a další funkce umělé inteligence, jako je generátor obrazu na obrázek. Aplikace aktuálně podporuje model Gen-1.

Společnost Runway vyvinula různý software pro úpravu videa poháněný umělou inteligencí, jako je interpolace snímků, odstranění pozadí, efekty rozostření, funkce, která čistí nebo odstraňuje zvuk, a sledování pohybu a mnoho dalších.

Společnost získala 50 milionů dolarů v kole financování série c v prosinci 2022.

Další aktualizace najdete v kategorii Nejnovější technologie.