Google představuje Passkeys a Microsoft Pegasus pro startupy

Ahoj! 🙋Dnes pro vás máme následující aktualizace! 📣

Google zavádí přístupové klíče pro přihlášení bez hesel

V nejnovější aktualizaci Google oznámil vůbec první přístupové klíče pro přihlášení k účtům Gmail a YouTube bez zadání hesla. Začlenění přístupových klíčů vám umožní bezpečně se přihlásit k účtu Google pomocí otisku prstu, obličeje, zámku obrazovky nebo hardwarového bezpečnostního klíče.

Google uvádí, že přístupové klíče jsou bezpečnější a pohodlnější možností k nahrazení hesel a mohou se přihlásit k účtům propojeným s Google ID, jako je Gmail a YouTube, bez hesel. Jsou kompatibilní s hlavními platformami a umožňují uživatelům přihlásit se ke svým účtům bez hesla.

Přístupové klíče jsou novou metodou přihlašování do aplikací a webů, která se snadno používá a poskytuje lepší zabezpečení ve srovnání s tradičními hesly. Uživatelé se nemusí spoléhat na snadno zapamatovatelná hesla, která jsou náchylná k útokům.

  Oprava Hulu nefunguje v Chrome

Přístupové klíče používají biometrické ověřování, jako je rozpoznávání otisků prstů a obličeje, nebo kódy PIN zámku obrazovky, které uživatelům umožňují přístup k jejich aplikacím a webům. Na rozdíl od hesel jsou přístupové klíče odolnější vůči online útokům, jako je phishing, což z nich činí bezpečnější možnost než tradiční jednorázové kódy zasílané prostřednictvím SMS.

Kroky pro aktivaci Google Passkeys: V případě používání Gmailu klikněte prosím na profilovou fotku, poté pokračujte správou účtu Google, vyberte zabezpečení a nakonec Passkeys. Funkce je kompatibilní s Androidem i iOS.

Lze jej také povolit na ploše systému Windows, pokud je v klávesnici obsažen snímač otisků prstů nebo jsou k dispozici externí přístupové klíče. Po aktivaci přístupových klíčů Google během procesu přihlašování také zruší dvoufázové ověření (2SV).

Parsio 2.0

Parsio je analyzátor dokumentů využívající umělou inteligenci, který automaticky extrahuje data. Využívá metody strojového učení k extrahování strukturovaných informací z různých zdrojů, včetně e-mailů, dokumentů PDF, souborů Excel, HTML, CSV a XML.

Shromážděná data lze po analýze jednoduše exportovat do Google Sheets, Quickbooks, Slack, Notion, Dropbox a více než 6000 dalších kompatibilních programů. Můžete také použít jeho analyzátor OCR řízený umělou inteligencí k extrahování správných dat z naskenovaných obrázků a fotografií během několika sekund.

  Jak připnout a odepnout rozšíření z lišty Chrome Toolbar

Podle webu Parsio pomáhá při automatizaci procesu, šetří rozhodující čas a zajišťuje větší přesnost, čímž zefektivňuje vaše podnikání a zvyšuje produktivitu. Jeho automatizace e-mailového analyzátoru mu umožňuje extrahovat a exportovat přesná data z e-mailů, podpisů a příloh v reálném čase.

Společnosti Parsio důvěřuje více než 3000 nejlepších světových organizací, aby jim pomohla pracovat efektivněji, a je uznávána špičkovými odborníky.

Nová funkce umělé inteligence LinkedIn vám může pomoci získat zaměstnance

Podle nejnovější verze Linkedin společnost testuje generativní umělou inteligenci, aby generovala personalizované zprávy pro náborové manažery na základě profilu uživatele.

Příspěvek uvádí, že Linkedin přijme generativní technologii AI pro generování přizpůsobené úvodní zprávy na základě vašeho profilu, profilu náborového manažera, popisu práce a konkrétní organizace, o kterou máte zájem, aby zahájila produktivní konverzaci.

LinkedIn bude využívat generativní umělou inteligenci a uživatelské profily k poskytování doporučení přizpůsobeného psaní na základě umělé inteligence pro prémiové předplatitele, které jim pomohou vytvářet personalizované zprávy pro hledání práce. Nová funkce má být k dispozici v následujících měsících.

Příspěvek také uvedl, že přizpůsobení je stále klíčové, takže před odesláním manažerovi zkontrolujte a upravte návrh, aby byl vlastní.

  Jak získat více zhlédnutí na rolích Instagramu

Microsoft spouští program Pegasus pro začínající podniky, který uděluje až 350 000 $ v kreditech

Microsoft plánuje rozšířit svou samoobslužnou platformu Startup Founders Hub spuštěním programu Pegasus, nového inkubátorového programu.

Tento program vybere začínající firmy s tržními produkty a udělí jim až 350 000 $ v kreditech Azure, GitHub a LinkedIn. Vybrané startupy navíc získají podporu poradců a „přístup k nejlepším technologiím společnosti Microsoft“, jak uvádí blog společnosti Microsoft.

Pegasus je dvouletá iniciativa, která vítá startupy působící v rámci centra zakladatelů společnosti Microsoft a představující produkty pro zákazníky postavené na cloudu společnosti Microsoft.

Podle generálního ředitele společnosti Microsoft pro startupy je nezbytným předpokladem dosažení brzkého přizpůsobení produktu na trh, což zahrnuje tah na tržby, zavedenou prodejní sílu a osvědčenou metodologii uvádění na trh.

Podle vydání bude organizacím Pegasus přidělen také personalizovaný architekt cloudových řešení, který jim pomůže dosáhnout technického úspěchu a získat privilegovaný přístup k nabídkám AI Azure. V rámci Pegasus působí tito architekti jako jediný kontaktní bod, který zjednodušuje zapojení začínajících klientů s klienty Microsoftu a zároveň dohlíží na dodržování předpisů a bezpečnostní opatření.

Další aktualizace najdete v kategorii Nejnovější technologie.

x