Google URL Shortener je skvělý neoficiální Goo.gl Android klient

Zkracovače URL jako bit.ly nebo tinyurl nejsou novinkou. Jsou stále populárnější pro sdílení odkazů na sociálních sítích, zejména na Twitteru. Pro nezasvěcené tyto služby jednoduše dělají dlouhé hypertextové odkazy mnohem kratší, což vám umožňuje sdílet je bez velkého strachu z omezení počtu znaků. Mnoho populárních zkracovačů odkazů může také sledovat různé analýzy, jako je počet kliknutí, a nabízet přizpůsobení odkazů. Google provozuje službu zkracování adres URL s názvem Goo.gl, ale vyhledávací gigant zatím nenabídne oficiálního klienta pro Android. Do té doby můžete pro tento účel používat Google URL Shortener třetí strany.

  Nové funkce ve Firefoxu 41 pro stolní počítače a Android

Aplikace vám jednoduše umožňuje používat Goo.gl přímo na vašem mobilním zařízení, což vám umožňuje přihlásit se ke svému účtu, sledovat statistiky a zkracovat odkazy na cestách.

Při prvním spuštění aplikace budete požádáni o přihlášení ke svému účtu Google. Poté aplikace zobrazuje svou domovskou obrazovku, která je rozdělena na karty Poslední a S hvězdičkou. Dříve zkrácené odkazy se zobrazí v části Nedávné, zatímco všechny oblíbené odkazy se odesílají do sekce Označené hvězdičkou.

Existují dva způsoby, jak můžete zkrátit odkaz pomocí nástroje Google URL Shortener. První, srozumitelnější způsob, jak zkopírovat odkaz, klepněte na tlačítko „+“ v aplikaci, vložte do pole adresy, které následuje, a klepnutím na „Hotovo“ získáte jeho zkrácenou verzi. Aplikace vám poté umožní vybrat zkrácený odkaz pro další akce, jako je zkopírování do schránky nebo otevření ve výchozím prohlížeči, a také zobrazí upozornění se všemi stejnými možnostmi.

  Ready je aplikace Kontakty, která se soustředí na hovory, zprávy a e-maily [Android]

Druhý způsob je z nabídky Sdílet v jiných aplikacích. Chcete-li například zkrátit odkaz na stránku, kterou si prohlížíte ve svém oblíbeném webovém prohlížeči Android, jednoduše vyvolejte nabídku Sdílet a ze seznamu vyberte Google URL Shortener. Poté se zobrazí plovoucí panel s dalšími akcemi. Tyto akce si také můžete nechat přenést na notifikační panel ve formě akčního upozornění.

Výběr zkráceného odkazu z Nedávné nebo S hvězdičkou vám také umožní zobrazit statistiky, jako je počet kliknutí za poslední dvě hodiny, poslední den, týden, měsíc nebo za celou dobu. Protože jsou všechna vaše data automaticky synchronizována se servery Goo.gl, můžete k informacím o odkazech, které jste zkrátili na svém Androidu, přistupovat z webového prohlížeče na vašem PC a naopak.

  Widget jedním klepnutím pro přepínání čtyř přednastavených úrovní jasu [Android]

Pokud chcete vypnout upozornění, přepnout automatickou synchronizaci nebo určit její výchozí interval, můžete to udělat na obrazovce Nastavení aplikace. Kromě toho můžete upravit výchozí filtr analýzy kliknutí, který jsem zmínil dříve, a přizpůsobit nastavení zvuku, vibrací a LED pro oznámení.

Aplikace je k dispozici zdarma na Google Play Store. Stáhněte si jej do svého zařízení z níže uvedeného odkazu.

Nainstalujte si Google URL Shortener z Obchodu Play