Hledáte nějakou zábavu? 7 způsobů, jak vás ChatGPT může bavit

Ať už rádi čtete zábavné příběhy, řešíte hádanky a kvízy, nebo prostě chcete vtipy, které by vás lechtaly legračními kostmi, ChatGPT má všechno.

ChatGPT vám může pomoci s akademiky, kancelářskou prací a učením se novým dovednostem. Neomezuje se však jen na všechny nudné věci. Ve skutečnosti vás dokáže zabavit na hodiny mnoha způsoby.

ChatGPT dokáže generovat originální obsah pomocí stovek GB dat, na kterých trénoval, je to mnohem lepší než pouhé vyhledávání na Googlu.

Google může být schopen poskytnout webovou stránku, na které vám bude vyprávět vtipy o politice, ale ChatGPT dokáže na místě vytvořit desítky vtipů o něčem tak jednoduchém, jako je elektrická zásuvka.

Pokud jste připraveni zabít nějaký čas s vlastním zábavným obsahem, pokračujte ve čtení, protože uvádím několik zajímavých způsobů, jak vás ChatGPT může bavit.

Vytvářejte vtipy a komedie

ChatGPT dokáže generovat vtipy o téměř všem, na co si vzpomenete, pokud neporuší pravidla ChatGPT. Doslova jsem ho požádal, aby dělal vtipy o věcech, které jsem našel ve svém pokoji, a vygenerovalo to 5-10 vtipů na všechno. To, zda jsou vtipy vtipné nebo ne, je samozřejmě subjektivní, ale 20–30 % vtipů by vás mělo rozesmát.

Pouhé požádání, aby „řekl vtip“, se poměrně rychle opakuje, takže vám doporučím zadat téma, na které si můžete dělat vtipy.

Můžete jej například požádat, aby dělal vtipy o politice, manželství, mužích a dokonce o předmětech, jako je šampon nebo láhev s vodou. U populárních předmětů může ukrást již známé vtipy (někdy upravené), ale většinou jsou vtipy jedinečné.

Podobně můžete také požádat ChatGPT, aby fungoval jako standup komik a vytvořil celou rutinu na jakékoli téma. Osobně považuji takové rutiny za mnohem zábavnější než vtipy s jednou linií, protože vtipy mají stejný vzor.

Ke správnému vygenerování rutiny můžete použít níže uvedenou výzvu vytvořenou komunitou.

I want you to act as a stand-up comedian. I will provide you with some topics related to current events and you will use your wit, creativity, and observational skills to create a routine based on those topics. You should also be sure to incorporate personal anecdotes or experiences into the routine in order to make it more relatable and engaging for the audience. My first request is 'I want an humorous take on politics.'

Tipy pro lepší zážitek

 • Použijte slovo „vtipy“ místo „vtip“, abyste vždy získali 5–10 vtipů na téma. Můžete také určit přesný počet vtipů, které potřebujete.
 • Vylepšete kvalitu vtipů přidáním slov jako kreativní, vtipný, neočekávaný a další slova, která by mohla změnit zaměření/tón vtipů.
 • Namísto pouze předmětů nebo témat můžete také vyprávět celý scénář, abyste získali ještě zajímavější vtipy. Například „říkejte mi vtipy o muži, který plave a jí sendvič“
  Jak najít směr cesty pomocí Google Maps

Vytvářejte kvízy a hádanky

Pokud pro vás definice zábavy znamená zpochybnit vaše znalosti, pak vás ChatGPT pokryl. Může generovat kvízy a hádanky na základě tématu, které zadáte. U kvízů generuje kvíz s 5 otázkami s výběrem odpovědí, každý se 4 možnostmi. Odpovědi jsou uvedeny ve spodní části, takže neposouvejte příliš rychle, abyste se vyhnuli spoilerům.

V kvízu a jeho tématu můžete říci, kolik otázek chcete. Můžete dokonce změnit typ kvízu na trivia nebo true/false jednoduše tím, že jej požádáte, aby jej takto naformátoval. Osobnostní test by vás také mohl zajímat, je podobný kvízu, ale místo toho pomáhá dozvědět se více o sobě.

Hádanky jsou také zajímavé a obvykle se také velmi dobře rýmují. I když možná budete muset požádat, aby šel na trochu obtížná témata, ve výchozím nastavení požaduje opravdu snadné bez ohledu na téma, které zadáte. Pokud máte potíže s uhodnutím, vždy se můžete zeptat na rady.

Tipy pro lepší zážitek

 • Pokud se vám líbí konkrétní otázka v kvízu a chcete se o ní dozvědět více, požádejte ChatGPT, aby o ní uvedl další podrobnosti a vše vám řekne.
 • Můžete požádat ChatGPT, aby neříkal odpovědi, dokud o to nebudete požádáni.
 • Aby to bylo zajímavější, řekněte ChatGPT „zeptejte se mě na hádanku s příběhem“. S tím vytvoří příběh a pro ukončení příběhu musíte vyřešit hádanku.
 • Řekněte ChatGPT, aby vytvořil kvíz s bodovacím systémem, abyste viděli, kolik v kvízu získáte.

Hrajte slovní hry a hádanky

ChatGPT s vámi může hrát mnoho her pomocí tabulek, editoru markdown nebo výměny zpráv. Můžete jej požádat, aby hrál sudoku, křížovky, slovní změti, bludiště a jakékoli jiné hádanky, které závisí na číslech.

Také jsem ho požádal, aby zkusil obrázkové hádanky, a pokusil se získat obrázky z Imguru; ale protože jeho data byla v roce 2021 ořezána, načtené obrázky již nebyly k dispozici.

Mezi slovní hry, které můžete hrát, patří kata, scrabble, slovní asociace, duch a přesmyčky. Většina těchto her bude zahrnovat výměnu více zpráv a ChatGPT bude sledovat pokrok.

Bohužel se vás ChatGPT v těchto hrách nesnaží porazit, takže vás nechytí, když uděláte chybu (jako v Ghost) nebo vám dá omezené pokusy (jako v kata). Musíte dát ChatGPT pokyn, aby sledoval skóre nebo dal omezené životy, abyste tyto hry skutečně mohli hrát soutěžně.

Kromě toho někdy také dělá chyby při hraní složitých her, které zahrnují výměnu více zpráv. Pokud k tomu dojde, budete muset opravit jeho chybu a pak pokračovat.

Tipy pro lepší zážitek

 • Můžete jej požádat, aby zvýšil počet slov, řádků, sloupců nebo písmen, aby byly hry obtížnější.
 • Můžete zúžit zaměření slovních hádanek tím, že jim řeknete, aby vybírala pouze slova z kategorie. Například „Přehrajte slovní tahanice, ale používejte pouze názvy zeleniny“.
 • Když se zaseknete, můžete vždy požádat o rady a dokonce určit, jakou nápovědu potřebujete, například „řekni první a poslední písmeno“.

Přečtěte si básně

Pokud máte rádi poezii a už vás nebaví číst klasiku, ChatGPT může vytvářet vlastní básně na základě vašeho zájmu. Stačí říct téma a vytvoří báseň. Upřímně řečeno, existuje mnoho pák, které by mohly ovlivnit výsledek, takže moje nejlepší rada je podrobně sdělit přesný typ a styl básně, kterou chcete.

  Jak smazat účet DeviantArt

Můžete mu například říct, aby napsal dlouhou a emotivní báseň o míru a aby verše byly krátké a přitom používali jednoduchou angličtinu. ChatGPT bude zaznamenávat všechny tyto požadavky a podle toho napíše báseň.

Můžete také vytvořit celou scénu, která pomůže pochopit ChatGPT pocity básníka před napsáním básně. Například „Napište báseň o lásce, kde básník sedí u okna a prší a doufá, že se brzy setká se svým milencem“.

A samozřejmě můžete generovat všechny typy populárních stylů poezie, jako je haiku, sonety, ódy, villanelle atd., a upravovat je, abyste přidali svůj vlastní styl.

Tipy pro lepší zážitek

 • Poezii můžete psát ve všech podporovaných jazycích a ChatGPT použije styl poezie daného jazyka.
 • Můžete samostatně sdělit zaměření každé stanzy a celkový počet stanz. Například V milostné básni mluvte o setkání v první sloce, zamilování se ve druhé a přemýšlení o milenci ve třetí sloce.
 • Můžete upravit tón básně, například ji říct, aby byla vtipná, naštvaná, vtipná, lítostivá atd.

Naučte se zábavná fakta o věcech

Všichni milujeme zábavná fakta o věcech, což je samo o sobě zábavný fakt (ne @ mě). K ukojení této žízně je ChatGPT schopen poskytnout zábavná fakta téměř o všem. Stačí říct „řekni mi zábavná fakta o (něčem)“ a ve výchozím nastavení se zobrazí alespoň 10 zábavných faktů.

Měl bych zmínit, že některé z těchto „zábavných“ faktů jsou ve skutečnosti jen fakta, jako například datum prvního vytvoření něčeho nebo jméno osoby, která to vytvořila. Minimálně 50 % těchto faktů je však skutečně zajímavých. Také se mi podařilo dosáhnout mnohem lepších výsledků, když jsem řekl něco jako „Řekni mi zábavná fakta o (něčem) a ujistěte se, že jsou skutečně zajímavé“.

Můžete požádat ChatGPT, aby vygeneroval libovolný počet zábavných faktů, které chcete. Vyhněte se však vytváření velmi dlouhých seznamů, protože to jen začne mluvit o nudných faktech nebo opakujících se informacích. Podle mých zkušeností je seznam 20 zábavných faktů obvykle dobrý pro většinu věcí.

Tipy pro lepší zážitek

 • Kromě zábavných faktů o věcech můžete také získat zábavná fakta různých typů. Například „Řekněte mi zábavná fakta o váze věcí“ nebo délce věcí.
 • Můžete požádat ChatGPT o podrobné vysvětlení nebo rychlé vysvětlení faktů. Řekne stejná zábavná fakta, ale ponechte si je podrobná nebo jen jednořádkový popis.

Vytvářejte vlastní eseje a příspěvky

Google odvádí dobrou práci při zobrazování příspěvků na konkrétní téma. Pokud však chcete ručně vybraný obsah ze všech příspěvků na jednom místě, použijte ChatGPT. ChatGPT může vygenerovat vlastní článek na základě vašich požadavků na jakékoli téma, které chcete.

Jak se ChatGPT učí z již dostupných znalostí, v podstatě poskytuje přesné informace, které potřebujete, tím, že kombinuje informace z různých zdrojů, které by jednotlivé příspěvky mohly minout.

To znamená, že jej můžete požádat, aby vygeneroval něco jako „napište článek o tom, jak zhubnout, ale ujistěte se, že se soustředíte na dietu a nedoporučujete keto nebo cvičení. Tón by měl být vtipný se spoustou vtipů.“

Takový příspěvek bude ideální pro někoho, komu se nepodařilo zařídit, aby ketodieta fungovala, a nemá rád cvičení a chce zhubnout pouze s dietou. Vtipný počin s takovými požadavky by se v jediném příspěvku na Googlu jen těžko hledal.

  14 nejlepších softwaru (právní technologie) pro právnické firmy v roce 2022

Samozřejmě, že generovanému obsahu budou chybět nejnovější informace, protože data ChatGPT byla v roce 2021 seříznuta, ale mělo by to fungovat dobře pro témata, která se příliš často nemění. Pomocí níže uvedené výzvy můžete získat podrobné vysvětlení jakéhokoli tématu:

I want you to act as an essay writer. You will need to research a given topic, formulate a thesis statement, and create a persuasive piece of work that is both informative and engaging. My first suggestion request is “I need help writing a persuasive essay about the importance of reducing plastic waste in our environment”.

Tipy pro lepší zážitek

 • Přesnou délku zápisu můžete sdělit podle potřeby. Řekněte buď krátká/dlouhá slova, nebo řekněte přesná slova, například minimálně 1000 slov.
 • Formátování je důležité podle tématu. ChatGPT můžete nechat naformátovat tak, že mu řeknete, aby to napsal jako zpravodajský příspěvek, e-knihu, esej, příspěvek na blogu atd., nebo mu sdělte přesný formát jako „mělo by obsahovat úvod a závěr spolu s nadpisy a podnadpisy. “.

Promluvte si s ChatGPT

Přestože k získávání informací používáme hlavně ChatGPT, v konečném důsledku je to chatbot, který dokáže konverzovat pomocí přirozeného jazyka. Pokud se nudíte a nemáte si s kým popovídat, začněte mluvit s ChatGPT a bude to mít konverzaci jeden na jednoho. Můžete mluvit o tom, jak se cítíte, jaký byl váš den, na co myslíte a v podstatě o čemkoli, o čem chcete mluvit.

Bohužel se vždy bude snažit být pozitivní a chovat se jako PA, která nechce přijít o práci. Takže to může být trochu nereálné, když hodně mluvíte. Skvěle však posílí morálku a najde pozitiva v obtížných situacích.

Pokud chcete vést pohodovou konverzaci a nechcete všechno psát, může vám pomoci rozšíření ChatGPT pro Chrome, jako je Talk-to-ChatGPT. Umožní vám používat převod řeči na text a naopak k verbální konverzaci s ChatGPT.

Osobně s ním rád debatuji na kontroverzní témata, když se nechci na Redditu zabývat klávesovým válečníkem, který jde „akchually ☝️🤓“ téměř na každou konverzaci. ChatGPT je opravdu dobrý v udržování kroku s takovými konverzacemi, protože si pamatuje všechny předchozí konverzace.

Tipy pro lepší zážitek

 • Pokud chcete konverzovat na nějaké téma, můžete jej požádat, aby se choval jako profesionál v oboru, aby byl rozhovor skutečný. Například „chovejte se jako certifikovaný zubař a nezmiňujte se, že jste AI“.
 • Můžete mu říci, aby vždy poskytoval kontrapunkt, spíše než aby s vámi souhlasil, že povede vášnivou debatu a naučí se druhou stránku věci.
 • Pokud nechcete, aby vám ChatGPT se vším násilím asistoval, řekněte mu, že si chcete nezávazně popovídat a nechcete s ničím asistovat.

Bonus 🎁

Nemusí to znít zábavně pro každého, ale já osobně miluji porozumění složitým tématům jednoduchými slovy, abych trávil čas. Nezabere to moc času a mohu alespoň zahájit konverzaci na širokou škálu témat. Stačí zadat složité téma (jako je programování) a požádat ChatGPT, aby „učil mě, jako bych měl 5“. Řekne vám, co to v podstatě znamená, v pouhých 2-3 odstavcích.

Můžete mu také poskytnout dlouhý složitý zápis a požádat ho, aby to „shrnul, jako by mi bylo 5“. Vytvoří rychlé shrnutí, které bude mnohem snazší pochopit.

Zabalit se

Výše jsem popsal některé běžné zábavné věci, které by měly každého zajímat. ChatGPT však může nabídnout mnohem více, pokud mu řeknete, co rádi děláte pro zábavu. Pokud vás například baví naučit se novou dovednost nebo začít s novým koníčkem, pak vám ChatGPT může pomoci, jako je učení kódování, vaření, zahradničení, matematika atd.

Pokud vám ChatGPT připadá trochu omezující, můžete zkusit i jiné chatboty.