Horizon zajišťuje, že se videa na iOS vždy nahrávají na šířku

Začnu tento příspěvek trochu kontroverzním prohlášením: Apple, Google a Microsoft by si měly dát ruce proti… videu na výšku/na výšku! Je to větší problém použitelnosti, než si myslíte. Vertikální video je vhodné pro konzumaci na moderních širokoúhlých mobilních zařízeních, ale na stolních počítačích a noteboocích je to doslova „bolest v krku“. Vzhledem k tomu, že je velmi nepohodlné upravovat orientaci monitoru, nemáte jinou možnost, než natahovat krk v nevhodných úhlech po delší dobu a sledovat videa pro miminka, která strýček Grant posílá každý druhý týden.

Zatím jsem nenašel nikoho, kdo by jako rozhodnutí o designu vědomě preferoval vertikální video před horizontálním. Běžnému uživateli se takové rozhodnutí nedá věřit, protože portrétní video jen obtěžuje ostatní, protože se video sdílí. Lidé preferují horizontální širokoúhlé video, protože tak jsou naše oči navrženy tak, aby se na věci dívaly. Kino se za poslední 3–4 desetiletí vyvinulo z videa 4:3 na 16:9, 2,21:1 a podobně právě z tohoto důvodu!

  Smažte fotografie z fotoaparátu přejetím prstem doleva ve stylu Tinder [iOS]

Navzdory všemu, co je ve prospěch horizontálních videí, nevidím, že by výrobci chytrých telefonů odebírali podporu vertikálního videa ze svých mobilních operačních systémů. Tým z ‚Evil Window Dog‘ zde vycítil příležitost, a tak přišel s úhlednou aplikací s názvem Horizon. Aplikace zajistí, že vaše video zůstane po celou dobu širokoúhlé vodorovně, důmyslným oříznutím nepodstatných částí.

Vlevo: Otočit a změnit měřítko. Vpravo: Stačí otočit.

Horizon přichází se dvěma režimy nahrávání – „Otočit a měnit měřítko“ a „Jen otočit“. První z nich dynamicky mění velikost videa v oříznuté oblasti, když měníte orientaci zařízení, což má za následek širší, ale mírně roztřesená videa. Ten staticky vybírá velikost oříznutí, což výrazně snižuje pozorovací úhly, ale vytváří stabilnější video.

  Základní průvodce ochranou osobních údajů v systému iOS

iPhone 5 a novější podporují až 1080p, zatímco 4S a starší dostanou až 720p.

V každém případě se můžete vyhnout portrétním videím. Výběr mezi těmito dvěma je otázkou preferencí.

Můžete také zkombinovat „zakázaný“ režim s rozlišením 720p HD, pokud vám stejně jako mně připadá, že Apple omezuje skladovou aplikaci Fotoaparát na 1080p Full HD videa nepohodlné kvůli malému úložnému prostoru. Můžete si samozřejmě vybrat i rozlišení VGA!

Kromě toho Horizon také podporuje filtry, různé poměry stran, nastavitelnou kvalitu videa a zámek Autofocus + Auto Exposure.

I když dbám na to, aby se moje videa vždy nahrávala vodorovně, stále vidím Horizon jako vynikající aplikaci pro nahrávání videa, která stojí za vaši pozornost – pokud se vám nelíbí přílišná jednoduchost aplikace Fotoaparát.

  Jak replikovat knihovnu aplikací iOS 14 na Android

Horizon je k dispozici za 0,99 $ na App Store.

Nainstalujte Horizon z App Store

Ujistěte se, že nám dejte vědět, co si myslíte o Horizon tím, že zanecháte komentář v sekci komentářů níže.