iLock zabraňuje neoprávněnému přístupu k aplikacím na vašem Macu

Jsou tací, kteří z různých důvodů preferují omezení přístupu ke svým systémům; někteří kvůli bezpečnosti, někteří kvůli soukromí, zatímco jiní prostě proto, že mohou. Tato snaha o selektivní zabezpečení vytvořila aplikace jako AppLocker pro Windows a četné aplikace pro Android. Disková utilita Mac má dokonce vestavěnou bezpečnostní funkci, která vám umožní přeměnit vaše složky na soubory .dmg přístupné pouze pomocí hesla. V návaznosti na tento sklon řeší iLock některé problémy, kterým čelí ti, kteří potřebují zabezpečení, a pokouší se vytvořit spolehlivý systém. Aplikace je v beta verzi a její platnost vyprší brzy poté, co mnoho z vás bude čekat, až aplikace vyjde z beta verze, než ji budete moci používat dlouhodobě. Zde je návod, jak si aplikace vedla během našich testů.

iLock je stále ve fázi beta; není ani slovo o tom, s jakou cenovkou přijde, až bude aplikace zlatá, ale rozhodně je na dobrém začátku. Po spuštění aplikace budete vyzváni k nastavení hesla, které automaticky uzamkne Monitor aktivity, Předvolby systému, Konzolu a Terminál. Pokud chcete, můžete tyto automatické zámky odstranit, ale povolením nepřetržitého přístupu k výše uvedenému se celý proces zamykání stává zbytečným, protože mohou být potenciálně použity k obcházení jakýchkoli zámků.

Zabezpečení je dobré, neexistuje způsob, jak skutečně přistupovat k zabezpečené aplikaci bez hesla, aplikace jde o krok dále tím, že vám umožňuje nakonfigurovat ji tak, aby se okno s heslem zavřelo po 5 sekundách. Pokud váš systém přejde do režimu spánku, všechny zabezpečené aplikace se mohou automaticky zavřít a pokud se někdo pokusí získat neoprávněný přístup k vašim zabezpečeným aplikacím pomocí nesprávného hesla, vaše kamera může pořídit jeho snímek. To jsou přinejmenším uklidňující opatření. Potom existuje protokol, který zaznamenává, která relace byla zahájena v kterou dobu. Kromě toho nelze aplikaci vypnout ani bez hesla. To je dobré pokrytí, abych řekl pravdu.

I když v našich testech jsme zjistili, že složky mohou stále ‚otevřít obsah balíčku‘ bez přerušení. Pro běžného uživatele to nepředstavuje dostatečně věrohodnou hrozbu pro bezpečnost. Pokud však víte, co děláte, mohlo by to poskytnout přístup k uzamčeným aplikacím. Další možností, která může chybět, je individuální zámek souborů. Ty by možná mohly být řešeny v budoucích sestaveních, ale o budoucnosti můžeme jen spekulovat.

iLock je jedinečný a účinný. Dokonce i ti, kteří se příliš nezajímají o zámky aplikací, mohou těžit z pocitu bezpečí, který tato aplikace poskytuje. Nemluvě o tom, že ve vašem grilu neřeší sílu hesla, přijímá to, co mu dáte, a postará se o zbytek. To vše v jednoduché beta verzi, s nadcházejícími vylepšeními a případným zlatým vydáním, je to rozhodně aplikace, kterou chcete mít stále na očích.

Stáhněte si beta verzi iLock zde