iOS 7.1 k dispozici ke stažení; Zde je Co je nového

Čekání je konečně u konce, protože nejnovější iterace iOS, iOS 7.1, byla před chvílí vydána široké veřejnosti. Aktualizace, přestože je přírůstková, přináší řadu nových funkcí a oprav chyb, včetně zcela nového CarPlay, který Apple před chvílí představil, vylepšení TouchID, Siri, iTunes Radio, kalendářů a řady dalších věcí. Podíváme se na to, co je pozoruhodně nového po přestávce.

Nové funkce v iOS 7.1

CarPlay

CarPlay je vrcholem nové aktualizace, a to natolik, že získává největší blok i na oficiální stránce aktualizace iOS 7.1 od společnosti Apple. Tato nová funkce, dříve známá jako iOS v autě, vám umožňuje bezdrátově propojit telefon se zábavním systémem vašeho auta a snáze ovládat několik funkcí pomocí Siri, včetně diktování zpráv, volání/přijímání telefonních hovorů, ovládání přehrávání hudby a dalších. CarPlay bude standardně k dispozici v novějších modelech od Ferrari, Mercedes-Benz a Volvo, zatímco Ford a BMW v blízké budoucnosti naskočí do rozjetého vlaku.

Siri

Oblíbený osobní asistent Apple nyní získává lepší, přirozeně znějící hlasy pro více jazyků, včetně britské angličtiny, japonštiny, čínštiny a australské angličtiny. Bude také citlivější díky novému režimu typu push-to-talk, který vám umožní stisknout a podržet tlačítko Domů tak dlouho, jak chcete, a Siri bude pokračovat v naslouchání a efektivně ignorovat pauzy v konverzaci.

  Jak ručně přidat data do aplikace Zdraví v iOS

iTunes rádio

iTunes Radio možná není tak populární, jak by Apple doufal, ale stále dostává několik skvělých doplňků. Nyní je snazší vytvářet stanice pro vaše oblíbené interprety a skladby díky přidání vyhledávacího pole přímo nad Vybrané stanice. Nakupování alb je snazší z obrazovky Právě hraje a konečně se můžete přihlásit k odběru iTunes Match pomocí svého iDevice, místo abyste museli mít iTunes na Macu nebo PC.

Kalendář

Aplikace kalendáře těží z automatického přidávání místních svátků pro řadu zemí. Nyní můžete také povolit výpis nadcházejících událostí v zobrazení měsíce.

Fotoaparát

Tento je specifický pouze pro iPhone 5s. Apple představil nové nastavení pro HDR, kdy fotoaparát automaticky detekuje, zda je pro snímanou scénu vyžadován HDR, a automaticky toto nastavení aktivuje. Dejte sbohem těm potemnělým západům slunce!

Dalším doplňkem, i když se přímo netýká fotoaparátu, je možnost nahrát všechny fotografie v sérii. Nyní, když připojíte telefon k počítači, můžete importovat všechny fotografie v sérii namísto několika vybraných, jak bylo dříve k dispozici.

Různé (včetně oprav chyb)

Existuje také řada drobných doplňků, jak je uvedeno v oficiálním protokolu změn

Podpora iCloud Keychain v dalších zemích
Upozornění na hovory FaceTime se automaticky vymažou, když přijmete hovor na jiném zařízení
Opravuje chybu, která mohla občas způsobit pád domovské obrazovky
Vylepšuje rozpoznávání otisků prstů Touch ID
Vylepšený výkon pro iPhone 4
Opraveno zobrazování odznaku nepřečtené pošty pro čísla větší než 10 000
Pokračující vylepšování uživatelského rozhraní

  Jak vypnout Bluetooth a WiFi pomocí zkratky Siri na iOS 12

Vezměte prosím na vědomí, že existuje také řada vylepšení usnadnění, ale budeme o nich hovořit ve vizuálních opravách níže, protože se to zdá být vhodné.

Vizuální (rozhraní) změny v iOS 7.1

Posuvník vypnutí

Posuvník již není obsažen ve velkém červeném obdélníku; místo toho získáte bílý, podlouhlý posuvník s diskrétním tlačítkem zrušení ve spodní části obrazovky. Pro lepší celkový efekt byla také mírně snížena rychlost animace.

Telefonní odpověď a odmítnutí

Pryč jsou i zde obdélníková tlačítka. Nyní získáte kruhová tlačítka Přijmout a Odmítnout s plovoucími kruhy nahoře pro Připomenout později a Odmítnout zprávou. Jemná vizuální změna pro ještě konzistentnější uživatelský zážitek.

Číselník

V souladu s výše zmíněnou změnou aplikace Telefon zmizel i velký zelený obdélník pro uskutečnění hovoru – nyní máte uprostřed kruhové tlačítko s ikonou telefonu. Stejně tak je pryč přidávání nových kontaktů při zadávání čísla; místo toho se vedle čísla objeví znaménko +, poklepáním provedete výše uvedenou funkci. Zdá se, že Apple se více zaměřuje na to, aby věci zůstaly vizuální a obecně se zbavuje textu.

Hudba

Další diskrétní změna. V aplikaci Hudba jsou tlačítka Repeat a Shuffle výraznější a mají nyní narůžovělé pozadí na rozdíl od průhledných v iOS 7.

Klávesnice

Na základní klávesnici pro iOS jsou nyní klávesy Shift a Delete/Backspace výraznější, s mírně výraznějším pozadím ve srovnání se zbytkem klávesnice. Výsledek? Vynikají.

  Automaticky deaktivovat alarmy iOS 7, když se přehrávají média nebo je připojeno napájení

Pohyb (paralaxa)

Paralaxový efekt pro pozadí/tapety způsobil mnoho kontroverzí s iOS 7. Přestože bylo možné omezit pohyb v nastavení usnadnění, nyní je přístup snazší. Získáte možnost vypnout nebo zapnout pohyb při nastavování nové tapety, místo abyste se museli prodírat množstvím nastavení, abyste dosáhli uvedeného výsledku.

Přístupnost

Do nastavení Usnadnění byla přidána řada dalších doplňků, než je omezení pohybu, které jsme právě zmínili dříve. Obzor pro nastavení Bold fontu byl rozšířen, přičemž nyní platí i pro klávesnici, kalkulačku a popisky ikon. Poté bylo přidáno nové nastavení kontrastu, které umožňuje uživateli povolit tvary tlačítek, ztmavit barvy aplikace (včetně pozadí doku), snížit průhlednost a bílý bod. A konečně, redukce pohybu platí také pro počasí, zprávy a uživatelská rozhraní App Switcher.

To v podstatě shrnuje všechny hlavní změny, které iOS 7.1 přináší do vašeho kompatibilního iPhonu, iPodu touch nebo iPadu. I když je protokol změn malý, dopad je výrazně obrovský, a to je přesně to, v co Apple u tohoto vydání doufal.

Upozornění pro uživatele útěk z vězení

Pokud používáte útěk z vězení, tato aktualizace není pro vás. Apple uzavřel kritické jaderné exploity, které používal evas1on7, a proto, pokud provedete aktualizaci, můžete přijít o útěk z vězení na neurčito. Nejlepším řešením právě teď je aktualizovat na iOS 7.0.6 (a brzy, než Apple zavře okno pro podpis firmwaru), protože to poskytuje opravu klíčové bezpečnostní chyby, za kterou budete vděční, a počkejte na ni. ven, dokud komunita útěk z vězení neřekne jinak. Byl jsi varován!