etechblog

Jak aktualizovat Safari na iPhone a Mac

Všechny moderní webové prohlížeče sledují rychlé cykly vydávání. Novější verze prohlížeče jsou vydávány každý měsíc nebo každých několik měsíců, což znamená, že nové funkce a změny uživatelského rozhraní přicházejí často. Safari jde proti srsti. Neaktualizuje se zdaleka tak často jako Chrome nebo Firefox. Ve skutečnosti dostane jen několik aktualizací za rok.

Aktualizujte Safari na iPhone a Mac

Safari je aplikace sama o sobě a je logické, že aktualizace prohlížeče lze doručovat jako u jakékoli jiné aplikace. Na papíře je to pravda, ale Apple takto Safari nevyvíjí. Také nevydává aktualizace přímo, tj. jako samostatná aplikace. Aktualizace Safari jsou součástí aktualizací OS.

  Jak změnit ovládání detekce uší a dotyku na AirPodu

Aktualizujte Safari na iPhone

Safari nelze aktualizovat z App Store na iOS. Pokud existuje aktualizace prohlížeče, i když je malá, bude doručena prostřednictvím aktualizace systému iOS. To znamená, že pro aktualizaci Safari na iPhone musíte zkontrolovat a nainstalovat čekající aktualizace iOS.

Otevřete na svém iPhonu aplikaci Nastavení.
Přejděte na Obecné> Aktualizace softwaru.
Zkontrolujte a nainstalujte dostupnou aktualizaci.

Aktualizujte Safari na Macu

Podobně jako iOS se Safari na macOS aktualizuje prostřednictvím aktualizace OS.

Otevřete Předvolby systému na vašem Macu.
Přejděte na Aktualizaci softwaru (první preference na čtvrtém řádku).
Povolte aplikaci kontrolovat aktualizace.
Stáhněte a nainstalujte aktualizaci.

Zkontrolujte aktualizace Safari

Apple obvykle nezahrnuje do poznámek k vydání, pokud existuje aktualizace Safari. Pokud vaše zařízení získává velkou aktualizaci operačního systému, např. iOS 14 až iOS 15, Safari určitě aktualizaci získá. Pokud se jedná o menší aktualizaci, měli byste zkontrolovat odkaz připojený ke zprávě o aktualizaci. To vám řekne, jaký typ aktualizace získáváte, např. aktualizaci funkcí nebo opravu zabezpečení, a řekne vám, zda zahrnuje aktualizaci Safari nebo ne.

  Proč tlačítko Turbo v 90. letech zpomalilo váš počítač?

Závěr

Apple nevynucuje aktualizace OS. V systémech iOS i macOS musí uživatelé vyhledat, stáhnout a nainstalovat aktualizace prostřednictvím aplikace Nastavení nebo Předvolby systému. To znamená, že tyto aktualizace jsou často kritické, zejména pokud se jedná o aktualizace zabezpečení. Vždy byste se měli snažit udržovat svá zařízení, Apple nebo jiná, aktuální. Aktualizovaný software je bezpečný software a počítače Mac jsou náchylné k malwaru jako každý jiný počítač. Mohou nabídnout lepší zabezpečení, ale lepší zabezpečení nemusí nutně znamenat imunitu před útoky.

The post Jak aktualizovat Safari na iPhone a Mac appeared first on wdzwdz.

x